Proszę - Włącz pokazywanie obrazków.  Logo Naturalna Medycyna

Biuletyn nr 35
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w trzydziestym piątym biuletynie, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.


W poprzednim Biuletynie zaproponowałam

Srebro koloidalne
Złoto koloidalne
Platynę koloidalną
Miedź koloidalną

Metale koloidalne

Obiecałem również, że będę miała dla Ciebie niecodzienną propozycję:
- Wyrzuć telewizor
- Nie czytaj sensacyjnych Złych Wiadomości
- Nie rób śmietnika ze swojego mózgu

Anna z Irlandii przysłała przemiłego maila za który serdecznie dziękuję.

Ania między innymi napisała:
Telewizora nie posiadamy od dziesięciu lat, nie czytam gazet i nie orientuje się w tematach codziennych ekscytacji itd. czyli mózgu nie zaśmiecam:-), wypełniam go cennymi informacjami, które służą mojemu i innych zdrowiu.

Jeżeli myślisz, że Ania i Zaprzyjaźniony Dziadek to super wyjątki - to bardzo się mylisz. Jeżeli myślicie, że Ania i Dziadek nie używają telewizora, bo nie mają na opłaty - to również błąd.

Nie podejrzewasz chyba, że Madonna nie ma na abonament :-)

Dla niewtajemniczonych - jeżeli są tacy:
"Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop.

[...]
Karierę solową rozpoczęła w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest "Królową Popu".
(Wikipedia)

W rozmowie z "Vanity Fair" Madonna tłumaczyła:
"Moje dzieci nie oglądają TV. Telewizja to śmietnik. Trucizna. Niczego nie stracisz, jeśli jej nie oglądasz. Mamy telewizory, ale tylko po to, by raz w tygodniu zobaczyć film"

[...]
"Dbam o rozwój intelektualny Loli
(córka Madonny). Nie chcę, żeby obżerała się chipsami i godzinami gapiła w ekran”.

Madonna i jej dzieci może darować sobie super newsy - możesz też TY!

Mając włączony telewizor, czy przeglądając portale informacyjne bardzo trudno nie ulec plotkarskiej pokusie - A co tam się stało? Tym bardziej, że nastała era mistrzów od Tytułów zmuszających wręcz do sprawdzenia - Co za tym się kryje? Otwierasz, myśląc, że to dotyczy Polski i Ciebie, a tam jakaś krwawa informacja z Pcimia Dolnego w Górnym Pernambuco.

PO CO Ci TO?

Zamulać mózg. Organizować sobie stresy. Wpędzać się w choroby.

Nie bądź głupia!
Nie daj się zabijać!
Dożyj w dobrej kondycji do setki i dłużej.

Nie myśl telewizorem!
Masz rozum!

Wyłącz toksyczne wiadomości!
Wyłącz stres!
Dbaj o Zdrowie najbliższych!
Zadbaj o siebie!

Poczytaj co na ten temat pisze Rolf Dobelli.
Pod tym artykułem podpisuje się wielu specjalistów, między innymi znany nam francuski lekarz Dr Jean-Marc Dupuis, który zaproponował chyba najlepsze tłumaczenie tytułu

"Newsy zrujnują Ci zdrowie."

[...]
Takie (newsowo sensacyjne) podejście do informacji wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem utraty lub zafałszowania naszej zdolności do oceny ryzyka.

Bardzo boimy się ataku terrorystycznego, ale nie doceniamy ryzyka zgonu spowodowanego przewlekłym stresem.

Przeceniamy szczęście wynikające z bycia bogatym. W zamian za to nie doceniamy tego, jak bardzo można zniszczyć sobie życie, wybierając nieodpowiednią osobę jako małżonka.

Nadmiar newsów jest więc toksyczny dla Twojego mózgu, a jedynym sposobem na ochronę przed nim jest całkowite zaprzestanie czytania, oglądania i słuchania newsów.

Poza tym ciągły kontakt z mediami sprawia, że przestajesz myśleć racjonalnie. Kiedy widzisz drastyczne zdjęcia katastrofy lotniczej, zaczynasz uporczywie myśleć tylko o tym, jakie jest prawdopodobieństwo, że takie nieszczęście może przydarzyć się Tobie.

[...]
Spróbuj wymienić jeden z 10 000 newsów, które przeczytałeś w ciągu ostatniego roku, który – tylko dlatego, że go przeczytałeś – pozwolił Ci podjąć lepszą decyzję dotyczącą jakiejś ważnej kwestii związanej z Twoim życiem, karierą zawodową czy firmą.

[...]
Newsy są trucizną dla ciała.
Newsy wpływają na układ limbiczny Twojego mózgu. Pełne dramatycznych doniesień nagłówki gazet, przekazy radiowe i telewizyjne powodują gwałtowne uwalnianie glikokortykosterydów (czyli kortyzolu). Zaburza to działanie układu odpornościowego i hamuje wydzielanie hormonu wzrostu – hormonu pozwalającego na regenerację organizmu.

Newsy są w stanie doprowadzić osobę wiodącą spokojne życie do stanu przewlekłego stresu.

Wysokie stężenie glikokortykosterydów zaburza procesy trawienia, hamuje wzrost komórek skóry, włosów i kości oraz sprawia, że osoba taka jest podenerwowana i bardziej podatna na infekcje.

Może również odczuwać strach, agresję, a także zaburzenia pola widzenia.

Newsy działają jak narkotyk. Śledzisz (świadomie lub nie) niezliczoną liczbę spraw, poczynając od skandali z życia celebrytów, a kończąc na problemach komunistycznej Korei. Media nieustannie zachęcają Cię do bycia "na bieżąco".

Naukowcy uważali kiedyś, że w mózgu dorosłej osoby znajduje się 100 miliardów neuronów połączonych w trwały sposób. Obecnie wiemy, że to nieprawda. Komórki nerwowe nieustannie zrywają stare połączenia, zastępując je nowymi.

Czym więcej newsów czytasz, tym więcej połączeń tworzy się na potrzeby banalnych informacji, a tym mniej wykorzystujesz na sprawy naprawdę potrzebne, na przemyślenia i skupienie podczas czytania.

Większość konsumentów newsów, w tym również tych, którzy wydają się czytać najwięcej, utraciła zdolność do czytania ze zrozumieniem książek i długich artykułów. Po pierwszych czterech czy pięciu stronach nie potrafią się dalej skupić, mają ochotę gdzieś wyjść albo... zasypiają. I nie wynika to z tego, że się zestarzeli lub że mają ważniejsze rzeczy do roboty. Wynika to ze zmian, które zaszły w strukturze ich mózgu.

Szczególnie bolesny jest fakt, że zalewają Cię informacje o tragicznych zdarzeniach, na które nie masz żadnego wpływu. Robisz się więc pasywny, odczuwasz negatywne emocje, nabierasz pesymistycznego podejścia do życia, stajesz się fatalistą. Może Cię to nawet doprowadzić do całkowitego zaniku: emocji czy współczucia dla bliźnich, jak również entuzjazmu i optymizmu w myśleniu o przyszłości. A pierwszą niezamierzoną ofiarą newsów stanie się... Twoja kreatywność.

Nie znam ani jednej kreatywnej osoby, która namiętnie czyta newsy. Nie ma wśród nich pisarzy, kompozytorów, matematyków, fizyków, naukowców, muzyków, projektantów, architektów czy malarzy. Z drugiej strony, znam mnóstwo ludzi wyzbytych kreatywności, którzy konsumują newsy na ogromną skalę.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rolf_Dobelli (angielski)
http://www.theguardian.com/media/2013/apr/12/news-is-bad-rolf-dobelli (angielski)


Nie bądź głupia!
Nie daj się zabijać!
Dożyj w dobrej kondycji do setki i dłużej.

Nie myśl telewizorem!
Masz rozum!

Wyłącz toksyczne wiadomości!
Wyłącz stres!

Doskonale zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach "pełnych powszechnego szczęścia" wyłączenie stresu nie jest sprawą prostą, więc należy włączyć wspomaganie.

Nie będę się rozwodzić nad biochemią więc podsumuję krótko

Dużo magnezu - Mało stresu!

Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem biorącym udział w procesach wytwarzania energii, które zachodzą w komórkach u wszystkich form życia na Ziemi. W organizmie człowieka magnez występuje w formie zjonizowanej, i tym samym zapewnia prawidłowy przebieg reakcji biochemicznych, a także szybkie przewodzenie impulsów elektrycznych w układzie nerwowym i mięśniach.

Brak magnezu lub jego obniżony poziom prowadzi do upośledzenia licznych procesów komórkowych oraz zaburza prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu.

Czy wiesz, że…?
Dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi około:
300 mg dla kobiet
350 mg dla mężczyzn
450 mg dla kobiet w ciąży.

Cierpisz na niedobór magnezu?
Aby dowiedzieć się, czy cierpisz z powodu niedoboru magnezu,
zadaj sobie następujące pytania:
Czy często łapią Cię skurcze i / lub bóle mięśni?
Czy dostrzegasz u siebie objawy apatii i czujesz się przewlekle zmęczony?
Czy często jesteś spięty, regularnie doświadczasz sytuacji stresowych?
Czy czujesz się przygnębiony?
Czy cierpisz na bezsenność?
Czy masz bóle reumatyczne?
Czy kiedykolwiek miałeś zaburzenia rytmu serca?
Czy często miewasz bóle głowy i / lub migrenę?
Czy jesteś nadpobudliwy?
Czy cierpisz z powodu zespołu niespokojnych nóg?
Czy często drga Ci powieka?

Jeśli na kilka z tych pytań odpowiedziałaś/eś TAK, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz niedobór magnezu.


Wszyscy zgodnie twierdzą - Magnez wypłukuje Kawa, Papierosy. Alkohol.

Natomiast STRES po prostu Zżera Magnez.

Co robić?

Jeżeli ze stresem, czyli bandytą który Cię niszczy, chcesz postępować delikatnie i poprawnie, możesz mu tłumaczyć głaskając po główce i walczyć z nim uzupełniając niedobory magnezu w codziennej diecie.

Produkty spożywcze, będące najlepszymi źródłami magnezu (w 100g produktu):
pestki dyni - 520 mg
kakao gorzkie - 420 mg
koper - 377 mg
natka pietruszki - 291 mg
migdały - 257 mg
soja - 250 mg
kasza gryczana - 218 mg
orzech włoski- 130-190 mg
fasola biała - 169 mg
jabłka ze skórką - 104 mg
yerba mate - 57 mg
czekolada
(Wikipedia)

Niektórzy twierdzą, że w czekoladzie jest dużo magnezu, ale
"Mówi się, że w czekoladzie, ale to bzdura. Magnez zawarty w czekoladzie nie jest przez organizm wykorzystywany, gdyż jego wchłanianie uniemożliwiają obecne w niej fityniany i szczawiany."
(z forum f.kafeteria.pl)

Jeżeli ze stresem, czyli bandytą który Cię niszczy, chcesz postępować tak jak na to bandyta zasługuje, czyli niezbyt delikatnie, czyli tak obrazowo, newsowo i po prostu - chcesz mu zafundować kopa w rodowe klejnoty to wpadnij do naszego sklepu i wyszukaj coś na swoją obronę.

Pamiętaj!
Najwięcej magnezu jest w pestkach dyni i w produktach z pestek.
Najmniej - w telewizyjnych newsach i filmach pełnych krwi i zbrodni.
Wyrzuć telewizor!

Suplementy, preparaty,
oleje i kosmetyki zawierające

Magnez Antystresowy

Znajdziesz Tutaj>>>


Wyprzedaż!

Pełnowartościowe produkty
po zniżonej cenie
Kupisz tutaj


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.

Tak naprawdę w biuletynie nie zajmuję się tematem - Jak leczyć?
Temat nr 1 to - Jak być Zdrowym bez leczenia.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html


Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>Zapraszam na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.plPozdrawiam z uśmiechem
Arleta


W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.


Jeżeli ze stresem, czyli bandytą który Cię niszczy, chcesz postępować tak jak na to bandyta zasługuje, czyli niezbyt delikatnie, czyli tak obrazowo, newsowo i po prostu - chcesz mu zafundować kopa w rodowe klejnoty to wpadnij do naszego sklepu i wyszukaj coś na swoją obronę.

Pamiętaj!
Najwięcej magnezu jest w pestkach dyni i w produktach z pestek.
Najmniej - w telewizyjnych newsach i filmach pełnych krwi i zbrodni.
Wyrzuć telewizor!
Bierz Magnez Antystresowy!

Suplementy, preparaty,
oleje i kosmetyki zawierające
Magnez Antystresowy

Znajdziesz Tutaj>>>