Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 347

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
Ach te nałogi
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

W WYNIKU DUŻEGO ZAINTERESOWANIA W OSTATNIM CZASIE
MASKAMI ANTYSMOGOWYMI
DRAGON SPORT II
INFORMUJEMY, ŻE na chwilę obecną dostępne są
JUŻ TYLKO MASKI W ROZMIARACH S I XL

ashwagandha ekologiczny  ekstrakt sensoril

Właściwie nic nowego, że w pierwszej dekadzie marca wszystkie babki mają święto. Jedne świętują hucznie inne nie, najważniejsze by być zdrową i tego wszystkim kobietkom życzymy z całego serca. Życzymy Wam również byście były zawsze uśmiechnięte i radosne. Bo nic tak nie zdobi kobiety jak uśmiech i radość z płynąca z jej wnętrza.
Czas kobiet
Niezależnie od poziomu emancypacji, trzeba jasno powiedzieć, że współcześnie kobiety mają wiele możliwości. Czy mamy lepiej? Nasze babcie i prababcie powiedzą, że tak. Z pewnością mamy możliwość edukacji, mamy sprzęt ułatwiający prace domowe i wiele innych. Co do reszty hm….Świat też jest inny, nadążyć za wszystkim, sprostać oczekiwaniom innych, swoim jest bardzo wyczerpujące psychicznie. Nieustannie się zadręczamy, myślimy o problemach dzieci, wnuków, przyjaciół.
Bez taryfy ulgowej
Współczesne kobiety mają dużo na głowie. Muszą pogodzić pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi. Być super mamami, wystrzałowymi dziewczynami. Zawsze wyglądać młodo. To nie jest łatwe. Do tego większość z nas pracuje w pomieszczeniach klimatyzowanych i bez dostępu światła słonecznego. Przebywając mało na świeżym powietrzu po min. 8 godzinach pracy, wsiadamy do samochodów, jedziemy po dzieci, wnuki do przedszkola, szkoły, potem idziemy do sklepów, do domu przygotować posiłki. Nasze organizmy nie tolerują sztucznych warunków, stąd reakcja jest oczywista, zmęczenie, szara skóra, przygnębienie, brak sił witalnych.
Siły na kredycie
Choć mawia się, że kobiety “to słaba płeć” to badania naukowe potwierdzają, że kobiety są silniejsze psychicznie. Prawda jest taka, że kobiety “ciągną” ile mogą nawet na ostatkach sił. Wszystko jednak do czasu. W szpitalach jest mnóstwo pacjentek po załamaniach nerwowych, kobiet z depresją, kobiet które z przemęczenia psychicznego po prostu nie są w stanie funkcjonować. Ciśnie się na usta, no ile można. I wiele kobiet odpowiada, przecież nikt za mnie tego nie zrobi.
Moc dla psychiki
O Ashwagandha mawia się, że jest rośliną "wiecznej młodości" znana jest od wieków i wykorzystywana szczególnie w medycynie ajurwedyjskiej.
Lista leczniczych właściwości jest naprawdę długa. Ashwagandha ma zastosowanie nie tylko jako lek, również jako kosmetyk, czy środek do produkcji sera ze względu na uzyskiwane z owoców Ashwagandhy enzymy, które ścinają białko w mleku, tak jak podpuszczka.
Końskie zdrowie, które możesz wyhodować sam
Ashwagandha jest różnie określana np. w literackim języku indyjskim (sanskryt) określano ją jako "Vaji Gandha", co oznacza – "ta co pachnie koniem". Tej literackiej nazwie przypisano, że zażywanie Ashwagandhy daję siłę konia i końskie zdrowie. Ashwagandhę możemy wyhodować samodzielnie i suszyć w warunkach domowych, jednak nie polecam w tym czasie zapraszać gości. Po prostu cały dom pachnie stajnią.
Pozytywne działanie to pozytywne myślenie
Ashwagandha głównie znana jest z działania uspokajającego, wyciszającego, przynoszącego zdrowy sen. Poprzez swoje działanie podnosi zdolność adaptacji na czynniki stresowe. Pomaga w stanach lękowych i depresyjnych.
Usprawnia proces uczenia się, pamięć i czas reakcji, koncentrację, więc jeżeli przed tobą dużo "zakuwania", to ashwagandha jest niezbędna.
Pożegnaj nieśmiałość. Porzuć nerwy
Polecam ją również tym, którzy boją się nowego otoczenia, mają trudność w adaptacji do nowego środowiska (zmiana szkoły, pracy), borykają się z problemem nieśmiałości.
Ważne!
Ashawagandha mogą zażywać osoby młode, gdyż zwykły żeń szeń może być zbyt stymulujący. Szczególnie polecam ją osobom, które słabiej radzą sobie ze stresem. Ashwagandha podnosi poziom samopoczucia i pewności siebie. Wszyscy co ją biorą odporni są na ciosanie kołków na głowie, krzykliwych, furiatów i innych znerwicowanych osób wokół siebie, którym też warto podsunąć ashwagandhę.
Witania ospała po niej nie jestem ospała
Witania oprócz wielu funkcji zwiększa siły witalne, a co ważne podczas uprawiania sportu podnosi moją wydolność organizmu. Polecam ją szczególnie tym, którzy stresują się przed zawodami sportowymi. Inną jej zaletą jest duża zawartość żelaza, więc uzupełnia moje niedobory związane z wege dietą.
A jednak nie tylko na chandrę
Stawy to się palą, tyle, że nie do roboty ale ze względu na stan zapalny, który towarzyszy chorobom reumatycznym czy urazom. Oprócz Kurkuminy z piperyną, Siarki organicznej i dobrej Witaminy C, stosowana zamiennie Ashwagandha zmniejsza stan zapalny. Toczący się proces zapalny, wywołuje obrzęk w obrębie stawu i ból. Dlatego wszyscy ci, którzy chorują na zwyrodnienie stawów, reumatyzm, powinni ją spożywać. Również wzmacnia uwapnienie kości, a osobom siwiejącym regeneruje częściowo barwniki włosów.
Ochrona wątroby
Wszyscy narażeni jesteśmy na kontakt z metalami ciężkimi, które są w żywności, kuchennych chemikaliach, wodzie, kosmetykach. Tutaj ashwagandha też pomoże. Działanie ashwagandhy porównywalne jest z aktywnością sylimaryny - substancji chroniącej wątrobę przed działaniem związków toksycznych. Popularnym źródłem sylimaryny jest Ostropest plamisty. Dobrą ochroną wątroby jest też na zimno tłoczony Olej z ostropestu.
Dla kogo nie jest wskazana
Suplementacja ashwagandą nie jest wskazana kobietom w ciąży, osobom przyjmującym środki uspokajające, nasenne jak również przeciwpadaczkowe. Niewskazana jest również dla osób przyjmujących specyfiki znieczulające.
Bez obrzęków
Ashwagandha działa moczopędnie, zwiększa wydalanie sodu dzięki temu wspomaga usuwaniu obrzęków. Ashwagandha pobudza czynności tarczycy. Wykorzystywana jest też w leczeniu bezpłodności męskiej.
Jaka ashwagandha?
Holistic Ashwagandha jest suplementem diety zawierającym ekologiczny ekstrakt z korzeni i liści witanii ospałej (Withania somnifera) - Sensoril, który został opatentowany (Sensoril® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Natreon Inc. patent na składnik według U.S. Patent: 7.318.938). Jedna kapsułka zawiera co najmniej 25 mg witanolidów (withanolide glycosides). Holistic Ashwagandha zawiera również niacynę i kwas pantotenowy.
Chcesz się pozbyć smutku i chandry zażywaj Ashwagandhy.

Ekologiczną Ashwagandha

triphala rownowaga ajurweda zdrowie jelit

Wiedza o życiu czy na życie?
Człowiek powinien uczyć się całe życie. Im więcej się uczysz tym bardziej zdajesz sobie sprawę jak jeszcze niewiele wiesz i jak wiele jeszcze jest przed tobą. Do życia nie tylko potrzebny jest nam pokarm i ruch ale również zdobywanie wiedzy.
Jak mawiał Gandhi Mahatma Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro a ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie.
Wiedza o życiu na zdrowie ...
„Ajurweda” (ayurveda) oznacza „wiedzę o życiu”, bądź „sztuka życia”. To sanskrycki termin, gdzie „ajus” znaczy życie, a „veda” wiedzę, mądrość.(Sanskryt to literacki język starożytnych, średniowiecznych i wczesnonowożytnych Indii). „Życie” jest tutaj synonimem „zdrowia”, dlatego ajurweda w tym znaczeniu jest wiedzą o zdrowiu.
Doskonały system medyczny
Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym i filozoficznym wywodzącym się ze starożytnych Indii sprzed ok. 5 tysięcy lat. Ajurweda nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, daje ona głębokie zrozumienie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności. Ponieważ życie bez poczucia szczęścia to agonia, szczęście na poziomie ducha i umysłu jest nierozerwalnie połączone ze zdrowiem fizycznym. Ajurweda uczy jak ważny jest spokojny i zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego i szczęścia.
Medycyna ajurwedyjska opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi na ciało mające na celu oczyszczanie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych, regenerację organizmu, a tym samym zapewnienie powrotu do pełni zdrowia.
Jedno ciało 3 siły
Ajurweda to system medyczny i filozoficzny, który trudno opisać w kilku słowach. Pomimo różnic kulturowych jakie nas dzielą są one bliskie nam wszystkim. Istotą ajurwedy jest dążenie człowieka do równowagi. Równowaga ta opiera się na energii. Pięć elementów (panca mahabhutas) łączy się w różnych proporcjach, aby stworzyć trzy dosze, czyli trzy podstawowe energie biologiczne. Te trzy kombinacje odzwierciedlają naszą konstytucję fizyczną i psychiczną. W ajurwedzie istnieją trzy typy konstytucyjne ciała, oparte na trzech doszach, są to vata, pitta i kapha.
Triada sylwetkowa
Typ wata cechuje się najwątlejszą budowę, ale za to ma największą zdolność do zmian i przystosowywania się w celu obrony. Na poziomie wewnętrznym wata to zarówno siła życiowa, jak i energia myśli, która wprawia w ruch przestrzeń w umyśle. Obdarza nas pozytywnymi cechami, takimi jak kreatywność, entuzjazm, szybkość, zręczność i chłonność, które pozwalają nam osiągać nasze życiowe cele.
Typ pitta jest umiarkowanie silny fizyczny, ale dysponuje większą siłą umysłową i emocjonalną. Pitta jest odpowiedzialna za zdolność do przetwarzania wrażeń, emocji i idei w celu dotarcia do prawdy. Pitta obdarza nas pozytywnymi cechami, takimi jak inteligencja, odwaga i żywotność. Bez niej brakuje nam umiejętności podejmowania decyzji lub motywacji do osiągania celów.
Typ kapha charakteryzuje się najsilniejszą budową, ale może mu zabraknąć motywacji i zdolności przystosowywania się, aby ją właściwie wykorzystać. Kapha obdarza nas emocjami i uczuciami. To ona budzi miłość i troskę oraz oddanie i wiarę, dzięki którym zachowujemy wewnętrzną harmonię i jednoczymy się z innymi. Kapha pozwala nam zachować to, co osiągnęliśmy dzięki swoim staraniom.
Typy w naszej kulturze
Niektórym może się wydawać , że ajurweda odbiega od kultury zachodniej a jej światopogląd jest nieco abstrakcyjny. Jednak nasza zachodnia medycyna i psychologia również określa typy konstytucyjne człowieka - sylwetki.
Typ asteniczny (leptosomatyk, astenik) - to osoba o budowie ciała wątłej i smukłej. Przeciętna waga oraz miary obwodu i szerokości są poniżej ogółu dla danego wieku i płci. Skóra sucha i blada, szczupłe ręce, słabo rozwinięte mięśnie i dłonie o delikatnych kostkach. Długa i wąska klatka piersiowa, płaski brzuch.
Typ pykniczny (pyknik) - to osoba o rozwiniętej głowie, klatce piersiowej i brzuchu. Ciało ma tendencję do rozkładania tłuszczu wokół tułowia. Średni wzrost, zaokrąglona figura, szeroka twarz na masywnej szyi, okazały, tłusty brzuch.
Typ atletyczny (atletyk) charakteryzuje się silnie rozwiniętym kośćcem mięśni a także skóry. Silny brzuch i dobrze rozwinięta klatka piersiowa, silne nogi.
Równowaga bezwzględnie konieczna
Ajurweda koncentruje się na tym, jak utrzymać poszczególne elementy w równowadze. Organizm będący w równowadze to organizm zdrowy, kiedy następuje brak tej równowagi następuje choroba.
Na zachowanie równowagi ma wpływ wiele czynników jednym z niezwykle istotnych jest nasza dieta.
Nie klej się
W ajurwedzie uważa się, że wszystko co klei nam się w buzi klei się także w jelitach.
Produkty mączne (z glutenem bo gluten to po czesku lepik), produkty mleczne. Wszystko to powoduje u nas zaśluzowanie i oblepianie jelit co w konsekwencji prowadzi do podrażnień, osłabieniu przyswajania witamin i minerałów. Dlatego istotne jest m. in. oczyszczanie i regeneracja podrażnionych jelit.
Trójca zdrowia
Triphala to unikalna kombinacja trzech owoców: haritaki, amalaki i bibhitaki. Jej głównym zadaniem jest balansowanie każdej z naszych dosz. Amalaki jest ziołem balansującym Pittę, wpływającym na zdrowie wątroby i oczu.
Z kolei bibhitaki jest ziołem balansującym Kaphę, czyli na różne dolegliwości związane z nadmiarem. Natomiast trzecie zioło, hiritaki, jest ziołem, które balansuje Vatę.
Triphala jak odświeża pamięć jelitom
Triphala zawiera w swoim składzie wyciąg z trzech ajurwedyjskich ziół: Emblica officinalis, Terminalia chebula i Terminalia bellirica, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, wspomagając trawienie. Triphala stymuluje ruchy perystaltyczne jelit. Sprawia, że wracają one do równowagi. Zwiększa czynności wydalnicze, ale bez efektu przeczyszczającego. Również działa regenerująco i łagodząco na jelita.
Dodatkowo Terminalia bellirica wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi.
Moc triphali to moc owoców
Amla (Emblica officinalis, Liściokwiat garbnikowy) – owoc ten jest bogaty w witaminę C i używany jest samodzielnie lub w połączeniu z innymi roślinami w leczeniu przeziębienia i gorączki. Działa także diuretycznie i pomaga w trawieniu. Przywraca wewnętrzną równowagę ustroju i ogólnie wzmacnia.
Haritaki (Terminalia chebula, migdałecznik chebułowiec) nazywany także jako tybetański „król medycyny”. Migdałecznik używany jest w tradycyjnej medycynie w Indii i Iranie do leczenie wielu problemów, m.in. zaparć, demencji i cukrzycy. Dodatkowo, jak podaje dr Różanski „preparaty z owoców migdałecznika chebułowca normalizują poziom cholesterolu, lipidów i cukru w osoczu krwi. Hamują rozwój blaszek miażdżycowych i powstrzymują postęp zmian zwyrodnieniowych naczyń.
Bibhitaki (Terminalia bellirica) działa detoksyfikująco; szeroko rozpowszechniona w tradycyjnej medycynie indyjskiej jako lek na cukrzycę, wysokie ciśnienie i reumatyzm. Badania pokazały, że ekstrakt z tego owocu może zahamować rozwój blaszek miażdżycowych.
Dygresja na zakończenie
We współczesnym świecie bardzo trudno jest zachować równowagę. Pomimo wysiłku i starań oraz dbałości o żywność cały czas jesteśmy narażeni na czynniki, które zaburzają funkcjonowanie układów w naszym organizmie. Bez względu na wyznawany światopogląd niemalże wszyscy spożywamy pryskane warzywa, owoce. Niewielu z nas ma dostęp do hodowli mięsa czy ryb pozbawionych dodatków szkodliwych. Nasze jelita mają nie lada wyzwanie i w wielu przypadkach nie dają rady. Dlatego naszym zadaniem jest wspieranie ich w tej niełatwej walce. Bo zdrowie tkwi przecież w jelitach.
Na niedosyt lub zachętę
W związku z tym, że wiedza nie bierze się znikąd to zamieszczone informacje pochodzą od:ajurweda.com, ajurweda.pl, gdzie znaleźć można zdecydowanie więcej inforamcji o ajurwedzie.

Owocowy balans
triphala ajurwedyjskie  owoce  rownowaga zdrowie jelit

 

olej z orzechów brazylijskich ekologiczny

Kto by nie zechciał przeżyć nocy podczas karnawału w Rio. Myślę, że wielu z nas. Jedni jako widzowie inni jako uczestnicy zabawy. Widok wspaniały na ekranie a co dopiero na żywo. Pokazy taneczne, zjawiskowe stroje a przede wszystkim widok pięknych tancerek. Można pozazdrościć brazylijkom pięknej błyszczącej, jędrnej skóry. Zmarszczki prawie niewidoczne o ruchach ciała to już nie wspomnę. Można stwierdzić one to tak mają, ale byłoby to błędem. Na nasz wygląd bez względu na region, w którym zamieszkujemy zawsze składa się odpowiednia dieta bogata m.in. w antyoksydanty czy niezbędne kwasy tłuszczowe.
Posmakować Brazylii
Brazylia trochę daleko więc jedyne co możemy to przenieść się smakiem do tego kraju. Część produktów jest u nas dostępnych na rynku. Oprócz wspaniałej kawy możemy rozkoszować się smakiem owoców egzotycznych, warzyw czy też orzechów.
Stara śpiewka, ale aktualna cały czas
Wiemy, że tłuszcze są nam niezbędne, każdy zna tę “śpiewkę” o niezbędnych dla zdrowia kwasach tłuszczowych NNKT. Skoro nazywają się niezbędne to znaczy, że są one nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu w tym również zachowania pięknej skóry.
Tłusty wróg czy przyjaciel
W naszej diecie występują tłuszcze przyjazne i takie, które nam szkodzą. Nie tylko ważny jest rodzaj tłuszczu czy roślinne czy zwierzęce, ale to z czego i w jaki sposób są otrzymywane. Można powiedzieć, że olej olejowi nierówny, są również takie oleje, które nie tylko dostarczają nam niezbędnych kwasów tłuszczowych, ale idą o krok dalej, mają zadania lecznicze.
Wielkie drzewo zdrowia
Orzesznica wyniosła, orzesznica brazylijska, bertolecja (Bertholletia excelsa) – gatunek drzewa z rodziny czaszniowatych. W stanie dzikim występuje w tropikalnych lasach górnego dorzecza Amazonki: przede wszystkim w Boliwii (która jest największym eksporterem owoców orzesznicy), w zachodnich i północnych stanach Brazylii i w Peru. Nieliczne stanowiska można spotkać również w Kolumbii, Gujanie, Gujanie Francuskiej, Surinamie i Wenezueli. Jest potężne, osiąga do 50 m wysokości. Jest drzewem wiecznie zielonym, w botanice mianem tym określa się rośliny, u których występuje całoroczny przyrost nowych liści, przy czym stare liście zrzucane są stopniowo, także w okresie całorocznym lub wieloletnim, przez co roślina jest cały czas zielona
Niezwykłe nasiona
Jedno drzewo orzesznicy może dać do 450 kg owoców w ciągu roku. Owoce zbiera się z drzew dziko rosnących w puszczy. Jadalne nasiona znane pod nazwą orzechów brazylijskich należą do najcenniejszych orzechów świata.
Oj tam zwykły orzeszek do chrupania
Okazuje się, że orzechy brazylijskie na tle innych orzechów wykazują się nie tylko sporym rozmiarem, ale mają dużo tłuszczu, stanowi on 66 % wartości energetycznej, białko 16 % a węglowodany 8,5 %. Zatem to naprawdę bogate i gigantyczne źródło zdrowego tłuszczu ale także doskonałe źródło wielu witamin (B1, B2, B3, B5, B6, B9, C i E), wspomnianych kwasów tłuszczowych omega 6 i 9 oraz pierwiastków.
Jedyny taki
Jest coś jeszcze co wyróżnia orzechy brazylijskie a mowa tutaj o składnikach witaminowych i mineralnych w tym głównie selen. Orzechy brazylijskie wykazują największą zawartość selenu spośród wszystkich znanych orzechów. Selen w orzechach brazylijskich występuje w postaci związków organicznych, z których największy udział ma selenometionina, jej zawartość wynosi ok. 25%.
Księżycowa bogini na straży zdrowia
Jeżeli zajrzysz do Wikipedii pod hasłem Selen dowiesz się, że selen to od Selene - bogini księżyca. Dowiesz się również, że od wielu lat, i do niedawna, był stosowany w prostownikach. Starsi pamiętają selenowe prostowniki do ładowania akumulatorów. Ci którzy stykali się częściej z selenem pamiętają charakterystyczny zapach selenu.
Dlaczego akurat selen?
Dzienne spożycie selenu z dietą jest ściśle związane z jego zawartością w glebie i różni się u mieszkańców różnych populacji w zależności od regionu. W Polsce dzienne spożycie jakie jest rekomendowane to 55 mcg dla kobiet i 70 mcg dla mężczyzn. Tymczasem spożywamy ok. 35 mcg dziennie i należymy do grupy populacji spożywających najniższe wartości selenu w Europie.
Bez straszenia a jednak
Co to oznacza, że mamy jako naród poważny niedobór tego pierwiastka w diecie. Selen jest niezbędny naszej tarczycy, w przypadku niedoboru zaczynamy chorować. W jednych z badań wykazano, że selen, prawdopodobnie na etapie inkorporacji m.in. do specyficznych białek jakimi są selenoproteiny może zmniejszać stężenie przeciwciał przeciw TPO, wykazywać korzystne działanie w niedoczynności tarczycy oraz zmniejszać ryzyko wystąpienia poporodowego zapalenia tarczycy. Badania, badaniami jednak dla zdrowia tarczycy powinniśmy dbać o odpowiedni poziom selenu.

olej z orzechów brazylijskich ekologiczny


Tarcza zdrowia
Podstawową rolą selenu jest wzmacnianie układu immunologicznego, ale spełnia wiele innych ważnych ról. Selen zwiększa produkcję przeciwciał, limfocytów i makrofagów, czyli komórek odpornościowych, które bronią nasz organizm przed patogenami (szkodliwymi wirusami, grzybami i bakteriami). Jednak tylko przy odpowiednim jego poziomie. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory (prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników.
Duży może więcej
Selen to silny przeciwutleniacz, antyseptyk. Działa przeciwzapalnie stąd dobre rezultaty odnosi się przy zastosowaniu podczas chorób reumatycznych czyli o podłożu zapalnym, bo selen ma silne właściwości przeciwzapalne. Szczególnie poleca się go chorym na mukowiscydozę, chorych na dystrofie mięśniowe, łuszczycę, wirusowym zapaleniu wątroby, zapalenia jąder i jajników.
Naturalne oczyszczanie
Selen pomaga oczyszczać organizm z pierwiastków toksycznych. Selen niezbędny jest również przy zatruciach arsenem, którego również jest pełno we współczesnym świecie, kadmem, glinem, ołowiem czy węglowodorami chlorowcopochodnymi. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mikotoksyn.
Bez chrupania… w kościach
Ci, którzy łatwo przeziębią się, mogą czerpać ogromne korzyści z orzechów brazylijskich. Zawiera mnóstwo składników odżywczych, które wzmacniają układ odpornościowy, zwalczają przeziębienie i grypę. Orzechy dostarczają również dużo energii do wykonywania codziennych czynności. Orzechy brazylijskie również zawierają miedź, minerał niezbędny dla układu kostnego a miedź jest niezbędna do tworzenia tkanek kostnych. Pomaga również w tworzeniu tkanek łącznych i zwiększa wchłanianie żelaza do krwioobiegu.
Orzechowa skóra
Spożywanie oleju z orzechów brazylijskich może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom skóry wywołane przez szkodliwe promienie UV. Wszystko to za sprawą selenu, który stwarza barierę chroniącą przed słońcem. W jaki sposób? Otóż jedno z badań naukowych wykazało, że osoby z niewystarczającą ilością selenu częściej cierpią na raka skóry. Oprócz spożywania olej warto smarować ciało olejem, nałożenie oleju z orzechów brazylijskich bezpośrednio na skórę stanowi profilaktykę przeciwnowotworową skóry.
Orzechowe włosy
Wiele osób nie łączy problemu słabych wypadających włosów z niedoborem selenu. Zazwyczaj zaleca się zbadanie poziomu żelaza i na tym się kończy. Dlatego sami powinniśmy zadbać o to by w naszej codziennej diecie nie zabrakło dobrego tłuszczu bogatego w składniki mineralne. Olej z orzechów brazylijskich możemy spożywać do sałatek czy do pieczywa lub po prostu samodzielnie.

Pyszny i zdrowy olej z orzechów brazylijskich ekologiczny
olej z orzechów brazylijskich ekologiczny
Życzę wszystkim na zakończenie smacznego zdrowego!

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
zapraszamy do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]