Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 346

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
Ach te nałogi
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

triphala rownowaga ajurweda zdrowie jelit

Wiedza o życiu czy na życie?
Człowiek powinien uczyć się całe życie. Im więcej się uczysz tym bardziej zdajesz sobie sprawę jak jeszcze niewiele wiesz i jak wiele jeszcze jest przed tobą. Do życia nie tylko potrzebny jest nam pokarm i ruch ale również zdobywanie wiedzy.
Jak mawiał Gandhi Mahatma Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro a ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie.
Wiedza o życiu na zdrowie ...
„Ajurweda” (ayurveda) oznacza „wiedzę o życiu”, bądź „sztuka życia”. To sanskrycki termin, gdzie „ajus” znaczy życie, a „veda” wiedzę, mądrość.(Sanskryt to literacki język starożytnych, średniowiecznych i wczesnonowożytnych Indii). „Życie” jest tutaj synonimem „zdrowia”, dlatego ajurweda w tym znaczeniu jest wiedzą o zdrowiu.
Doskonały system medyczny
Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym i filozoficznym wywodzącym się ze starożytnych Indii sprzed ok. 5 tysięcy lat. Ajurweda nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, daje ona głębokie zrozumienie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności. Ponieważ życie bez poczucia szczęścia to agonia, szczęście na poziomie ducha i umysłu jest nierozerwalnie połączone ze zdrowiem fizycznym. Ajurweda uczy jak ważny jest spokojny i zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego i szczęścia.
Medycyna ajurwedyjska opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi na ciało mające na celu oczyszczanie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych, regenerację organizmu, a tym samym zapewnienie powrotu do pełni zdrowia.
Jedno ciało 3 siły
Ajurweda to system medyczny i filozoficzny, który trudno opisać w kilku słowach. Pomimo różnic kulturowych jakie nas dzielą są one bliskie nam wszystkim. Istotą ajurwedy jest dążenie człowieka do równowagi. Równowaga ta opiera się na energii. Pięć elementów (panca mahabhutas) łączy się w różnych proporcjach, aby stworzyć trzy dosze, czyli trzy podstawowe energie biologiczne. Te trzy kombinacje odzwierciedlają naszą konstytucję fizyczną i psychiczną. W ajurwedzie istnieją trzy typy konstytucyjne ciała, oparte na trzech doszach, są to vata, pitta i kapha.
Triada sylwetkowa
Typ wata cechuje się najwątlejszą budowę, ale za to ma największą zdolność do zmian i przystosowywania się w celu obrony. Na poziomie wewnętrznym wata to zarówno siła życiowa, jak i energia myśli, która wprawia w ruch przestrzeń w umyśle. Obdarza nas pozytywnymi cechami, takimi jak kreatywność, entuzjazm, szybkość, zręczność i chłonność, które pozwalają nam osiągać nasze życiowe cele.
Typ pitta jest umiarkowanie silny fizyczny, ale dysponuje większą siłą umysłową i emocjonalną. Pitta jest odpowiedzialna za zdolność do przetwarzania wrażeń, emocji i idei w celu dotarcia do prawdy. Pitta obdarza nas pozytywnymi cechami, takimi jak inteligencja, odwaga i żywotność. Bez niej brakuje nam umiejętności podejmowania decyzji lub motywacji do osiągania celów.
Typ kapha charakteryzuje się najsilniejszą budową, ale może mu zabraknąć motywacji i zdolności przystosowywania się, aby ją właściwie wykorzystać. Kapha obdarza nas emocjami i uczuciami. To ona budzi miłość i troskę oraz oddanie i wiarę, dzięki którym zachowujemy wewnętrzną harmonię i jednoczymy się z innymi. Kapha pozwala nam zachować to, co osiągnęliśmy dzięki swoim staraniom.
Typy w naszej kulturze
Niektórym może się wydawać , że ajurweda odbiega od kultury zachodniej a jej światopogląd jest nieco abstrakcyjny. Jednak nasza zachodnia medycyna i psychologia również określa typy konstytucyjne człowieka - sylwetki.
Typ asteniczny (leptosomatyk, astenik) - to osoba o budowie ciała wątłej i smukłej. Przeciętna waga oraz miary obwodu i szerokości są poniżej ogółu dla danego wieku i płci. Skóra sucha i blada, szczupłe ręce, słabo rozwinięte mięśnie i dłonie o delikatnych kostkach. Długa i wąska klatka piersiowa, płaski brzuch.
Typ pykniczny (pyknik) - to osoba o rozwiniętej głowie, klatce piersiowej i brzuchu. Ciało ma tendencję do rozkładania tłuszczu wokół tułowia. Średni wzrost, zaokrąglona figura, szeroka twarz na masywnej szyi, okazały, tłusty brzuch.
Typ atletyczny (atletyk) charakteryzuje się silnie rozwiniętym kośćcem mięśni a także skóry. Silny brzuch i dobrze rozwinięta klatka piersiowa, silne nogi.
Równowaga bezwzględnie konieczna
Ajurweda koncentruje się na tym, jak utrzymać poszczególne elementy w równowadze. Organizm będący w równowadze to organizm zdrowy, kiedy następuje brak tej równowagi następuje choroba.
Na zachowanie równowagi ma wpływ wiele czynników jednym z niezwykle istotnych jest nasza dieta.
Nie klej się
W ajurwedzie uważa się, że wszystko co klei nam się w buzi klei się także w jelitach.
Produkty mączne (z glutenem bo gluten to po czesku lepik), produkty mleczne. Wszystko to powoduje u nas zaśluzowanie i oblepianie jelit co w konsekwencji prowadzi do podrażnień, osłabieniu przyswajania witamin i minerałów. Dlatego istotne jest m. in. oczyszczanie i regeneracja podrażnionych jelit.
Trójca zdrowia
Triphala to unikalna kombinacja trzech owoców: haritaki, amalaki i bibhitaki. Jej głównym zadaniem jest balansowanie każdej z naszych dosz. Amalaki jest ziołem balansującym Pittę, wpływającym na zdrowie wątroby i oczu.
Z kolei bibhitaki jest ziołem balansującym Kaphę, czyli na różne dolegliwości związane z nadmiarem. Natomiast trzecie zioło, hiritaki, jest ziołem, które balansuje Vatę.
Triphala jak odświeża pamięć jelitom
Triphala zawiera w swoim składzie wyciąg z trzech ajurwedyjskich ziół: Emblica officinalis, Terminalia chebula i Terminalia bellirica, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, wspomagając trawienie. Triphala stymuluje ruchy perystaltyczne jelit. Sprawia, że wracają one do równowagi. Zwiększa czynności wydalnicze, ale bez efektu przeczyszczającego. Również działa regenerująco i łagodząco na jelita.
Dodatkowo Terminalia bellirica wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi.
Moc triphali to moc owoców
Amla (Emblica officinalis, Liściokwiat garbnikowy) – owoc ten jest bogaty w witaminę C i używany jest samodzielnie lub w połączeniu z innymi roślinami w leczeniu przeziębienia i gorączki. Działa także diuretycznie i pomaga w trawieniu. Przywraca wewnętrzną równowagę ustroju i ogólnie wzmacnia.
Haritaki (Terminalia chebula, migdałecznik chebułowiec) nazywany także jako tybetański „król medycyny”. Migdałecznik używany jest w tradycyjnej medycynie w Indii i Iranie do leczenie wielu problemów, m.in. zaparć, demencji i cukrzycy. Dodatkowo, jak podaje dr Różanski „preparaty z owoców migdałecznika chebułowca normalizują poziom cholesterolu, lipidów i cukru w osoczu krwi. Hamują rozwój blaszek miażdżycowych i powstrzymują postęp zmian zwyrodnieniowych naczyń.
Bibhitaki (Terminalia bellirica) działa detoksyfikująco; szeroko rozpowszechniona w tradycyjnej medycynie indyjskiej jako lek na cukrzycę, wysokie ciśnienie i reumatyzm. Badania pokazały, że ekstrakt z tego owocu może zahamować rozwój blaszek miażdżycowych.
Dygresja na zakończenie
We współczesnym świecie bardzo trudno jest zachować równowagę. Pomimo wysiłku i starań oraz dbałości o żywność cały czas jesteśmy narażeni na czynniki, które zaburzają funkcjonowanie układów w naszym organizmie. Bez względu na wyznawany światopogląd niemalże wszyscy spożywamy pryskane warzywa, owoce. Niewielu z nas ma dostęp do hodowli mięsa czy ryb pozbawionych dodatków szkodliwych. Nasze jelita mają nie lada wyzwanie i w wielu przypadkach nie dają rady. Dlatego naszym zadaniem jest wspieranie ich w tej niełatwej walce. Bo zdrowie tkwi przecież w jelitach.
Na niedosyt lub zachętę
W związku z tym, że wiedza nie bierze się znikąd to zamieszczone informacje pochodzą od:ajurweda.com, ajurweda.pl, gdzie znaleźć można zdecydowanie więcej inforamcji o ajurwedzie.

Owocowy balans
triphala ajurwedyjskie  owoce  rownowaga zdrowie jelit

 

olej z orzechów brazylijskich ekologiczny

Kto by nie zechciał przeżyć nocy podczas karnawału w Rio. Myślę, że wielu z nas. Jedni jako widzowie inni jako uczestnicy zabawy. Widok wspaniały na ekranie a co dopiero na żywo. Pokazy taneczne, zjawiskowe stroje a przede wszystkim widok pięknych tancerek. Można pozazdrościć brazylijkom pięknej błyszczącej, jędrnej skóry. Zmarszczki prawie niewidoczne o ruchach ciała to już nie wspomnę. Można stwierdzić one to tak mają, ale byłoby to błędem. Na nasz wygląd bez względu na region, w którym zamieszkujemy zawsze składa się odpowiednia dieta bogata m.in. w antyoksydanty czy niezbędne kwasy tłuszczowe.
Posmakować Brazylii
Brazylia trochę daleko więc jedyne co możemy to przenieść się smakiem do tego kraju. Część produktów jest u nas dostępnych na rynku. Oprócz wspaniałej kawy możemy rozkoszować się smakiem owoców egzotycznych, warzyw czy też orzechów.
Stara śpiewka, ale aktualna cały czas
Wiemy, że tłuszcze są nam niezbędne, każdy zna tę “śpiewkę” o niezbędnych dla zdrowia kwasach tłuszczowych NNKT. Skoro nazywają się niezbędne to znaczy, że są one nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu w tym również zachowania pięknej skóry.
Tłusty wróg czy przyjaciel
W naszej diecie występują tłuszcze przyjazne i takie, które nam szkodzą. Nie tylko ważny jest rodzaj tłuszczu czy roślinne czy zwierzęce, ale to z czego i w jaki sposób są otrzymywane. Można powiedzieć, że olej olejowi nierówny, są również takie oleje, które nie tylko dostarczają nam niezbędnych kwasów tłuszczowych, ale idą o krok dalej, mają zadania lecznicze.
Wielkie drzewo zdrowia
Orzesznica wyniosła, orzesznica brazylijska, bertolecja (Bertholletia excelsa) – gatunek drzewa z rodziny czaszniowatych. W stanie dzikim występuje w tropikalnych lasach górnego dorzecza Amazonki: przede wszystkim w Boliwii (która jest największym eksporterem owoców orzesznicy), w zachodnich i północnych stanach Brazylii i w Peru. Nieliczne stanowiska można spotkać również w Kolumbii, Gujanie, Gujanie Francuskiej, Surinamie i Wenezueli. Jest potężne, osiąga do 50 m wysokości. Jest drzewem wiecznie zielonym, w botanice mianem tym określa się rośliny, u których występuje całoroczny przyrost nowych liści, przy czym stare liście zrzucane są stopniowo, także w okresie całorocznym lub wieloletnim, przez co roślina jest cały czas zielona
Niezwykłe nasiona
Jedno drzewo orzesznicy może dać do 450 kg owoców w ciągu roku. Owoce zbiera się z drzew dziko rosnących w puszczy. Jadalne nasiona znane pod nazwą orzechów brazylijskich należą do najcenniejszych orzechów świata.
Oj tam zwykły orzeszek do chrupania
Okazuje się, że orzechy brazylijskie na tle innych orzechów wykazują się nie tylko sporym rozmiarem, ale mają dużo tłuszczu, stanowi on 66 % wartości energetycznej, białko 16 % a węglowodany 8,5 %. Zatem to naprawdę bogate i gigantyczne źródło zdrowego tłuszczu ale także doskonałe źródło wielu witamin (B1, B2, B3, B5, B6, B9, C i E), wspomnianych kwasów tłuszczowych omega 6 i 9 oraz pierwiastków.
Jedyny taki
Jest coś jeszcze co wyróżnia orzechy brazylijskie a mowa tutaj o składnikach witaminowych i mineralnych w tym głównie selen. Orzechy brazylijskie wykazują największą zawartość selenu spośród wszystkich znanych orzechów. Selen w orzechach brazylijskich występuje w postaci związków organicznych, z których największy udział ma selenometionina, jej zawartość wynosi ok. 25%.
Księżycowa bogini na straży zdrowia
Jeżeli zajrzysz do Wikipedii pod hasłem Selen dowiesz się, że selen to od Selene - bogini księżyca. Dowiesz się również, że od wielu lat, i do niedawna, był stosowany w prostownikach. Starsi pamiętają selenowe prostowniki do ładowania akumulatorów. Ci którzy stykali się częściej z selenem pamiętają charakterystyczny zapach selenu.
Dlaczego akurat selen?
Dzienne spożycie selenu z dietą jest ściśle związane z jego zawartością w glebie i różni się u mieszkańców różnych populacji w zależności od regionu. W Polsce dzienne spożycie jakie jest rekomendowane to 55 mcg dla kobiet i 70 mcg dla mężczyzn. Tymczasem spożywamy ok. 35 mcg dziennie i należymy do grupy populacji spożywających najniższe wartości selenu w Europie.
Bez straszenia a jednak
Co to oznacza, że mamy jako naród poważny niedobór tego pierwiastka w diecie. Selen jest niezbędny naszej tarczycy, w przypadku niedoboru zaczynamy chorować. W jednych z badań wykazano, że selen, prawdopodobnie na etapie inkorporacji m.in. do specyficznych białek jakimi są selenoproteiny może zmniejszać stężenie przeciwciał przeciw TPO, wykazywać korzystne działanie w niedoczynności tarczycy oraz zmniejszać ryzyko wystąpienia poporodowego zapalenia tarczycy. Badania, badaniami jednak dla zdrowia tarczycy powinniśmy dbać o odpowiedni poziom selenu.

olej z orzechów brazylijskich ekologiczny


Tarcza zdrowia
Podstawową rolą selenu jest wzmacnianie układu immunologicznego, ale spełnia wiele innych ważnych ról. Selen zwiększa produkcję przeciwciał, limfocytów i makrofagów, czyli komórek odpornościowych, które bronią nasz organizm przed patogenami (szkodliwymi wirusami, grzybami i bakteriami). Jednak tylko przy odpowiednim jego poziomie. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory (prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników.
Duży może więcej
Selen to silny przeciwutleniacz, antyseptyk. Działa przeciwzapalnie stąd dobre rezultaty odnosi się przy zastosowaniu podczas chorób reumatycznych czyli o podłożu zapalnym, bo selen ma silne właściwości przeciwzapalne. Szczególnie poleca się go chorym na mukowiscydozę, chorych na dystrofie mięśniowe, łuszczycę, wirusowym zapaleniu wątroby, zapalenia jąder i jajników.
Naturalne oczyszczanie
Selen pomaga oczyszczać organizm z pierwiastków toksycznych. Selen niezbędny jest również przy zatruciach arsenem, którego również jest pełno we współczesnym świecie, kadmem, glinem, ołowiem czy węglowodorami chlorowcopochodnymi. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mikotoksyn.
Bez chrupania… w kościach
Ci, którzy łatwo przeziębią się, mogą czerpać ogromne korzyści z orzechów brazylijskich. Zawiera mnóstwo składników odżywczych, które wzmacniają układ odpornościowy, zwalczają przeziębienie i grypę. Orzechy dostarczają również dużo energii do wykonywania codziennych czynności. Orzechy brazylijskie również zawierają miedź, minerał niezbędny dla układu kostnego a miedź jest niezbędna do tworzenia tkanek kostnych. Pomaga również w tworzeniu tkanek łącznych i zwiększa wchłanianie żelaza do krwioobiegu.
Orzechowa skóra
Spożywanie oleju z orzechów brazylijskich może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom skóry wywołane przez szkodliwe promienie UV. Wszystko to za sprawą selenu, który stwarza barierę chroniącą przed słońcem. W jaki sposób? Otóż jedno z badań naukowych wykazało, że osoby z niewystarczającą ilością selenu częściej cierpią na raka skóry. Oprócz spożywania olej warto smarować ciało olejem, nałożenie oleju z orzechów brazylijskich bezpośrednio na skórę stanowi profilaktykę przeciwnowotworową skóry.
Orzechowe włosy
Wiele osób nie łączy problemu słabych wypadających włosów z niedoborem selenu. Zazwyczaj zaleca się zbadanie poziomu żelaza i na tym się kończy. Dlatego sami powinniśmy zadbać o to by w naszej codziennej diecie nie zabrakło dobrego tłuszczu bogatego w składniki mineralne. Olej z orzechów brazylijskich możemy spożywać do sałatek czy do pieczywa lub po prostu samodzielnie.

Pyszny i zdrowy olej z orzechów brazylijskich ekologiczny
olej z orzechów brazylijskich ekologiczny
Życzę wszystkim na zakończenie smacznego zdrowego!

moringa ekstrakt odchudzanie oczyszczanie


Wszystko na jeden jeden
Według naszej kultury i wierzeń chrześcijańskich mamy jedno życie. Mamy też jedno zdrowie, dlatego musimy dbać o ciało, umysł i rozwój duchowy. Śpiewka wszystkim znana. Zatem chrzańmy to na wszystkie sposoby i żyjmy lepiej.
Takie cuda nosi ziemia
Moringa olejodajna (Moringa oleifera), drzewo chrzanowe – gatunek drzewa tropikalnego z rodziny moringowatych, pochodzący z północno-zachodnich Indii i Pakistanu. Hodowana także w innych krajach Azji, w Afryce i Ameryce Południowej. To wysokie drzewo o długości sięgającej od 5 do 10 metrów. W wielu krajach moringa wykorzystywana jest nie tylko jako lekarstwo czy pokarm. Najpowszechniej moringa stosowana jest w przemyśle kosmetycznym - olej z nasion. Moringę wykorzystuje się jako naturalny pestycyd, środek czyszczący, a nawet, jako biopaliwo. Z drzewa moringi pozyskuje się nie tylko nasiona również liście i korę.
Niezłomne drzewo
Moringa posiada zdolność do przystosowania się do różnych warunków otoczenia. Rozprzestrzeniła się na tereny Afryki, Sri Lanki, Indii, Meksyku, Malezji i Filipin. Ma dużąodporność na susze czy kilkustopniowe mrozy.
Zdrowa matematyka
Właściwości moringi można porównać do działań matematycznych bo moringa zawiera m. in. dwa razy więcej białka niż soja, cztery razy więcej witaminy E, niż kiełki pszenicy. Zawiera cztery razy więcej witaminy A niż marchew, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, 15 razy więcej potasu niż banany, 17 razy więcej białka niż mleko i 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Suma działań to moc witamin dla naszego zdrowia.
Wspólny mianownik
W zależności od kraju lub sposobu w jaki się wykorzystuje w danej kulturze moringę nadano jej różne nazwy np. na Florydzie znana jest jako „drzewo chrzanowe” ze względu na sporządzanie dressingu o smaku zbliżonym do sosu chrzanowego. Na Filipinach określana jest jako „najlepszy przyjaciel matki”, ponieważ spożycie ugotowanych liści wzmaga laktację, natomiast w Indiach funkcjonuje pod nazwą „drumstick tree”, ze względu na wydłużone pędy przypominające kształtem pałeczki perkusyjne.
Chrzanić nadwagę
Moringa ze względu na swoje działanie detoksykujące organizm wspiera proces odchudzania. Również bogata ilość składników odżywczych pozwala na utrzymanie dobrej kondycji przy zmniejszonej podaży kalorii w trakcie kuracji odchudzającej. Zapewnienie odpowiednich substancji odżywczych bez dodatkowych kalorii skutkuje tym, że nasz organizm nie musi robić zapasów na wypadek “głodu” czyli zapewnienia mu właściwego pożywienia. Zasada żeby było szczupło musi być tłusto brzmi z pewnością lekko niedorzecznie, ale mówiąc najprościej bez niezbędnych nam kwasów tłuszczowych trudno jest mówić o prawidłowym zmniejszeniu obwodu bioder.

moringa ektrakt odchudzanie oczyszczanie


Chrzanić starość
Jak zachować młodość, urodę i dobre samopoczucie? Odpowiedź wydaje się tak samo prosta jak trudna. Na pewno w codziennej diecie nie może zabraknąć antyutleniaczy. Moringa zawiera mnóstwo antyoksydantów m.in. chlorofil, rutynę, luteinę, salvestrol. Wspomaga ona dzięki temu ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Moringa dzięki zawartości wspomnianejluteiny dba również o narząd wzroku.
Chrzanić serce
Moringa wpływa pozytywnie na pracę układu krążenia i obniżenie cholesterolu, co ma oczywiście wpływ na prawidłową pracę serca. Mówi się również o działaniu wspierającym pracę mózgu oraz układu nerwowego. Zawarte w morindze flawonoidy i polifenole mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Natomiast terpenoidy z kolei pobudzają komórki beta w trzustce do produkcji insuliny, co ma znaczenie dla cierpiących na cukrzycę typu 1 i 2.


Moringa ekstrakt 4:1


Chrzanić egzemę
Olej moringa w przemyśle kosmetycznym do tzw. emolientów”. Szczególne zastosowanie znajdują one dla skóry problemami, przesuszonej, swędzącej. Ma działanie pielęgnujące regenerujące i odżywcze dla skóry. Również olej można wykorzystać do włosów w celu ich nawilżenia, czy odbudowy.

Tłusty przyjaciel
Skoro mowa dzisiaj o Morindze olejodajnej to koniecznie trzeba powiedzieć jakiej jakości i czemu taki wspaniały daje olej. W roku 1848 r. przeprowadzono pierwsze badanie nad składem oleju. Głównym składnikiem oleju z nasion Moringa oleifera jest kwas oleinowy (18:1) stanowiący około 70% całkowitej masy kwasów tłuszczowych. W porównaniu z innymi olejami zawierającymi wysokie stężenie kwasu oleinowego, takimi jak: oliwa z oliwek (80%), olej rzepakowy (ok. 75%), olej słonecznikowy (>80%), czy olej z krokosza barwierskiego (ok. 77%) odznacza się on niższą wartością liczby jodowej oraz liczby kwasowej. Świadczy to o większej stabilności i wartości użytkowej oleju. Liczba jodowa to parametr wskazujący na podatność tłuszczu na procesy utleniania i jełczenia i w przypadku oleju z Moringa oleifera mieści się w przedziale od 65 do 75 (w przypadku oliwy z oliwek wynosi ona 79- 88).
Chrzanić cuda
Nie mogę powiedzieć, że jest to cudowne panaceum, że wszystko uzdrowi, ale warto go włączyć do swojej diety i raz na jakiś czas przeprowadzić sobie taką “chrzanową” kurację. Na zakończenie powiem Bez żadnych ogródek "chrzańmy" wszystko.

Olej z Moringa kosmetyczny 100 ml
Olej z moringa egzema odżywienie skóry

pasolek pasożyty usuwanie oczyszczanie organizmu

Miłość, miłość dookoła
Miesiąc miłości się zaczął. Walentynki tuż tuż. Do obrzydzenia będą reklamować prezenty walentynkowe, czekoladki, perfumy i co tylko nie tylko dla partnerów, dla swoich dzieci, rodziców czy dziadków.
Nikt mnie nie kocha
Kochać to nie znaczy zawsze to samo bowiem miłość ma różne odcienie. Jeśli się komuś wydaje się, że nikt go nie kocha to jest w błędzie. Zabrzmi sarkastycznie. Kocha i to wielu. Trochę są niewidoczni z czasem stają się dokuczliwi to PASOŻYTY. Myślicie, że zimą pasożytów nie ma. Ba. Są i żyją w nas jak w raju.
Pierwsze potwierdzone użycie słowa parasite (pasożyt) w języku angielskim, w roku 1539, wywodzi się od parasitus – terminu zlatynizowanego z greckiego παράσιτος (parasitos) „spożywający przy stole innego”.
Jeden to za mało
Pasożyty w ludzkim organizmie są różnej wielkości. Mogą być mikroskopijnych rozmiarów, aż po te widoczne gołym okiem. Najnowsze opracowania podają, że w organizmach 95% dorosłych ludzi zamieszkiwało od jednego do 5 gatunków pasożytów. Według danych WHO w ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi.
Nie bądź kanalizą
Pasożyt to nic innego jak żerujący na nas stwór. Zabiera nam wszystkie składniki odżywcze i do tego zostawia po sobie bałagan. Większość pasożytów uwielbia zajadać się witaminami, mikroelementami, żelazem. W ich gustach smakowych są też hormony, białko i bogato węglowodanowe produkty oraz cukier. Pasożyty wybredne nie są i chętnie zajadają co im dostarczymy. Zjadają wszystko, wydzielają toksyny, połykają erytrocyty, osłabiają układ immunologiczny, to doprowadza do ich intensywnego rozmnażania co w konsekwencji jeszcze bardziej nas osłabia. każdy z nich gdzieś to musi wydalić w naszym ciele. Czyli jesteśmy dla nich jadłodajnią i “kibelkiem” zarazem.
Kto zasiedla twoje ciało?
Popularni miłośnicy naszych ciał to :
owsiki,
tasiemce,
glisty ludzkie,
włosogłówkę ludzką,
lamblie,
węgorek jelitowy,
tęgoryjec dwunastnicy.
Nie tucz lenia
Pasożyt to nic innego jak żerujący na nas stwór. Zabiera nam wszystkie składniki odżywcze i do tego zostawia po sobie bałagan.
Pamiętajmy jednak, że nie u wszystkich pasożyty wywołują objawy chorobotwórcze, ich zabawy i niepohamowany apetyt robią krzywdę słabszym organizmom.
Masz futrzaka to masz pasożyty
Według WHO prawdopodobieństwo, że będąc właścicielem stworzeń futerkowych, takich które wychodzą na dwór (psy, koty) posiadanie pasożytów jest na poziomie prawie 99,9%. Ale gryzonie czy ptaki też nie są wolne od pasożytów.

pasolek pasożyty usuwanie oczyszczanie organizmu

Logiki brak
Odrobaczamy nasze zwierzaki a o sobie zapominamy. Psiaki i kociaki, tarzają się na trawnikach, liżą nas a my rzadko myjemy ręce po dotknięciu zwierzaka. Kichające zwierzę może je nawet rozsiać na odległość do 5 metrów. Według zaleceń proces odrobaczania powinien być przeprowadzony 4 razy do roku.
Podobno nie ma ludzi bez pasożytów są tylko jeszcze nie przebadani.
Konsekwencje diety nieproszonych gości
Niestety lista następstw jakie wywołuje obecność pasożytów w naszym ciele jest długa, objawy, które wywołują nasi “wczasowicze”, niektóre po wielu latach ujawniają się po kilku latach od meldunku pasożytów. Wiele dolegliwości, z którymi zgłaszamy się do lekarzy jak np. ciągłe zmęczenie czy anemia pomimo leczenia nie ustępują, pomimo podjętego leczenia nie ustępują bo nie likwidują istotnej przyczyny pasożyta.
Ogólne objawy:
ciągłe zmęczenie
anemia
wzdęcia
zaparcia
biegunki
bóle stawów
alergie skórne
częste przeziębienia
częste infekcje dróg oddechowych
gazy
astma
bóle głowy, migreny
zgrzytanie zębami podczas snu
łamliwość paznokci
wypadanie włosów
plamy na skórze
kaszel zwłaszcza podczas snu
białe smugi, cienie na dziąsłach
podkrążone oczy, rozszerzone źrenice
nerwowość, nadpobudliwość
obrzęki nóg, zaburzenia krążenia krwi
pękające pięty.
Wymieniłam tylko kilka spośród wielu dolegliwości, które wywołują niechciani goście.
Mało w tym subtelności
Zamiast czekoladek karmiących dodatkowo te potwory podarujcie sobie PASOLEK, który WYGONI tych pasażerów na gapę. Mało to romantyczne no, ale nie oszukujmy się pasożyty w naszym ciele dalekie są od finezji.
Skuteczna eksmisja
Co składa się na skuteczną eksmisję? Aktywne składniki pochodzenia roślinnego w odpowiednich dawkach. Czyli co?
1) ŁUPINA ORZECHA WŁOSKIEGO (Juglans regia) oraz
2) ORZECHA SIWEGO - dwa gatunki o działaniu synergistycznym. Orzech jest rośliną oleistą, zawierającą substancje garbnikowe typu galotanina, a także bardzo cenną kwercetynę, która obniża poziom histaminy powodującej alergie. Substancje zawarte w orzechu działają jako adstringens - czyli jako substancje ściągające i zapobiegające biegunkom. Jednocześnie bardzo skutecznie pomagają w usuwaniu pasożytów.
3) ZIELE PIOŁUNU (Artemisia absyntium) - ziele bardzo znane i rozpowszechnione - stosowane jako amarum-aromaticum, czyli lek goryczowy, aromatyczny. Pobudza łaknienie, wydzielanie soku żołądkowego, wykazuje działanie żółciotwórcze. Dzięki zawartości toksycznego tujonu - w bezpiecznej dawce terapeutycznej - skutecznie pomagają usuwać pasożyty z organizmu człowieka.
4) OWOC KOPRU WŁOSKIEGO (Fructus foeniculi) - typowy aromatyczny surowiec olejków, zawierający również cenną kwercetynę. Użyty jest tutaj jako składnik pomagający pozbyć się nadmiaru gazów, substancji zalegających w naszych jelitach, które zanieczyszczają, gniją, dają potężny dyskomfort i są przyczyną dużych dolegliwości bólowych.
5) NASIONA CZARNUSZKI (Nigella sativa) - działają przeciwzapalnie!, grzybobójczo, przeciwrobaczo, żółciopędnie, przeciwbakteryjnie oraz wiatropędnie. Czarnuszka to roślina oleista, od czasów władców starożytnego Egiptu stosowana w medycynie naturalnej jako nieprawdopodobnie skuteczna w naprawieniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Dodatkowo warto wspomnieć, że poprawia trawienie, obniża poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność, a także przyczynia się w sposób bezpośredni do usuwania grzybic skórnych, trądziku oraz atopowego zapalenia skóry, które jest obecnie bardzo częstą i trudną do leczenia dolegliwością.
6) KORZEŃ PRAWOŚLAZU (Radix althaeae) – zwiększa lepkość wydzielin z przewodu pokarmowego, otorbiając martwe pasożyty wraz z wydzielanymi przez nie substancjami. Ma działanie osłaniające i zmiękczające. Śluz zawarty w surowcu upłynnia zalegającą na powierzchni śluzówek wydzielinę, ułatwia ruch nabłonka rzęskowego i odkrztuszanie. Jednak przede wszystkim śluz powleka błony śluzowe i osłania je przed działaniem czynników drażniących, dlatego surowiec jest stosowany jako środek przeciwkaszlowy w infekcjach górnych dróg oddechowych.
7) KORZEŃ OMANU - wyjątkowy składnik zawierający dwa najważniejsze związki aktywne – heleninę, czyli kamforę alantową oraz azulen. Helenina posiada działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne. Zmniejsza i koi podrażnienia skóry. Zmniejsza również obrzęki, dzięki zawartości inuliny, wspomaga również działanie przyjaznych bakterii jelitowych. Oman działa przeciwpasożytniczo w jamie ustnej i jelitach, obniża także poziom cholesterolu, wspiera serce i wspomaga działanie przeciwalergiczne poprzez usuwanie toksyn i pasożytów.
Na eksmisję jest zawsze dobry czas
Nie patrząc na to jaka jest pora roku musimy przeprowadzić eksmisję tych nieproszonych gości naszego ciała. Pamiętajmy eksmisja powinna być przeprowadzona z innymi domownikami. A po zakończonej kuracji dobrze jest się wesprzeć odpowiednimi probiotykami.
Epilog
Warto podkreślić, że wyjątkowo starannie dobrany skład PASOLEK skierowany jest na pełne i bezpieczne oczyszczenie organizmu z toksyn, pasożytów, zalegających mas w jelitach, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w dobrym zdrowiu. Dlatego PASOLEK powinien być stosowany regularnie -w całych rodzinach w odpowiednio dobranych, skutecznych dawkach. Wówczas jest to pierwszy i podstawowy krok w kierunku upragnionego ZDROWIA i WŁAŚCIWEJ ODPORNOŚCI.

Sposób na Eksmisję pasożytów - Pasolek
pasożyty usuwanie oczyszczanie organizmu

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
zapraszamy do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl



UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]