Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 344

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
☀️W dżungli zdrowia
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

moringa ekstrakt odchudzanie oczyszczanie


Wszystko na jeden jeden
Według naszej kultury i wierzeń chrześcijańskich mamy jedno życie. Mamy też jedno zdrowie, dlatego musimy dbać o ciało, umysł i rozwój duchowy. Śpiewka wszystkim znana. Zatem chrzańmy to na wszystkie sposoby i żyjmy lepiej.
Takie cuda nosi ziemia
Moringa olejodajna (Moringa oleifera), drzewo chrzanowe – gatunek drzewa tropikalnego z rodziny moringowatych, pochodzący z północno-zachodnich Indii i Pakistanu. Hodowana także w innych krajach Azji, w Afryce i Ameryce Południowej. To wysokie drzewo o długości sięgającej od 5 do 10 metrów. W wielu krajach moringa wykorzystywana jest nie tylko jako lekarstwo czy pokarm. Najpowszechniej moringa stosowana jest w przemyśle kosmetycznym - olej z nasion. Moringę wykorzystuje się jako naturalny pestycyd, środek czyszczący, a nawet, jako biopaliwo. Z drzewa moringi pozyskuje się nie tylko nasiona również liście i korę.
Niezłomne drzewo
Moringa posiada zdolność do przystosowania się do różnych warunków otoczenia. Rozprzestrzeniła się na tereny Afryki, Sri Lanki, Indii, Meksyku, Malezji i Filipin. Ma dużąodporność na susze czy kilkustopniowe mrozy.
Zdrowa matematyka
Właściwości moringi można porównać do działań matematycznych bo moringa zawiera m. in. dwa razy więcej białka niż soja, cztery razy więcej witaminy E, niż kiełki pszenicy. Zawiera cztery razy więcej witaminy A niż marchew, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, 15 razy więcej potasu niż banany, 17 razy więcej białka niż mleko i 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Suma działań to moc witamin dla naszego zdrowia.
Wspólny mianownik
W zależności od kraju lub sposobu w jaki się wykorzystuje w danej kulturze moringę nadano jej różne nazwy np. na Florydzie znana jest jako „drzewo chrzanowe” ze względu na sporządzanie dressingu o smaku zbliżonym do sosu chrzanowego. Na Filipinach określana jest jako „najlepszy przyjaciel matki”, ponieważ spożycie ugotowanych liści wzmaga laktację, natomiast w Indiach funkcjonuje pod nazwą „drumstick tree”, ze względu na wydłużone pędy przypominające kształtem pałeczki perkusyjne.
Chrzanić nadwagę
Moringa ze względu na swoje działanie detoksykujące organizm wspiera proces odchudzania. Również bogata ilość składników odżywczych pozwala na utrzymanie dobrej kondycji przy zmniejszonej podaży kalorii w trakcie kuracji odchudzającej. Zapewnienie odpowiednich substancji odżywczych bez dodatkowych kalorii skutkuje tym, że nasz organizm nie musi robić zapasów na wypadek “głodu” czyli zapewnienia mu właściwego pożywienia. Zasada żeby było szczupło musi być tłusto brzmi z pewnością lekko niedorzecznie, ale mówiąc najprościej bez niezbędnych nam kwasów tłuszczowych trudno jest mówić o prawidłowym zmniejszeniu obwodu bioder.

moringa ektrakt odchudzanie oczyszczanie


Chrzanić starość
Jak zachować młodość, urodę i dobre samopoczucie? Odpowiedź wydaje się tak samo prosta jak trudna. Na pewno w codziennej diecie nie może zabraknąć antyutleniaczy. Moringa zawiera mnóstwo antyoksydantów m.in. chlorofil, rutynę, luteinę, salvestrol. Wspomaga ona dzięki temu ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Moringa dzięki zawartości wspomnianejluteiny dba również o narząd wzroku.
Chrzanić serce
Moringa wpływa pozytywnie na pracę układu krążenia i obniżenie cholesterolu, co ma oczywiście wpływ na prawidłową pracę serca. Mówi się również o działaniu wspierającym pracę mózgu oraz układu nerwowego. Zawarte w morindze flawonoidy i polifenole mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Natomiast terpenoidy z kolei pobudzają komórki beta w trzustce do produkcji insuliny, co ma znaczenie dla cierpiących na cukrzycę typu 1 i 2.


Moringa ekstrakt 4:1


Chrzanić egzemę
Olej moringa w przemyśle kosmetycznym do tzw. emolientów”. Szczególne zastosowanie znajdują one dla skóry problemami, przesuszonej, swędzącej. Ma działanie pielęgnujące regenerujące i odżywcze dla skóry. Również olej można wykorzystać do włosów w celu ich nawilżenia, czy odbudowy.

Tłusty przyjaciel
Skoro mowa dzisiaj o Morindze olejodajnej to koniecznie trzeba powiedzieć jakiej jakości i czemu taki wspaniały daje olej. W roku 1848 r. przeprowadzono pierwsze badanie nad składem oleju. Głównym składnikiem oleju z nasion Moringa oleifera jest kwas oleinowy (18:1) stanowiący około 70% całkowitej masy kwasów tłuszczowych. W porównaniu z innymi olejami zawierającymi wysokie stężenie kwasu oleinowego, takimi jak: oliwa z oliwek (80%), olej rzepakowy (ok. 75%), olej słonecznikowy (>80%), czy olej z krokosza barwierskiego (ok. 77%) odznacza się on niższą wartością liczby jodowej oraz liczby kwasowej. Świadczy to o większej stabilności i wartości użytkowej oleju. Liczba jodowa to parametr wskazujący na podatność tłuszczu na procesy utleniania i jełczenia i w przypadku oleju z Moringa oleifera mieści się w przedziale od 65 do 75 (w przypadku oliwy z oliwek wynosi ona 79- 88).
Chrzanić cuda
Nie mogę powiedzieć, że jest to cudowne panaceum, że wszystko uzdrowi, ale warto go włączyć do swojej diety i raz na jakiś czas przeprowadzić sobie taką “chrzanową” kurację. Na zakończenie powiem Bez żadnych ogródek "chrzańmy" wszystko.

Olej z Moringa kosmetyczny 100 ml
Olej z moringa egzema odżywienie skóry

pasolek pasożyty usuwanie oczyszczanie organizmu

Miłość, miłość dookoła
Miesiąc miłości się zaczął. Walentynki tuż tuż. Do obrzydzenia będą reklamować prezenty walentynkowe, czekoladki, perfumy i co tylko nie tylko dla partnerów, dla swoich dzieci, rodziców czy dziadków.
Nikt mnie nie kocha
Kochać to nie znaczy zawsze to samo bowiem miłość ma różne odcienie. Jeśli się komuś wydaje się, że nikt go nie kocha to jest w błędzie. Zabrzmi sarkastycznie. Kocha i to wielu. Trochę są niewidoczni z czasem stają się dokuczliwi to PASOŻYTY. Myślicie, że zimą pasożytów nie ma. Ba. Są i żyją w nas jak w raju.
Pierwsze potwierdzone użycie słowa parasite (pasożyt) w języku angielskim, w roku 1539, wywodzi się od parasitus – terminu zlatynizowanego z greckiego παράσιτος (parasitos) „spożywający przy stole innego”.
Jeden to za mało
Pasożyty w ludzkim organizmie są różnej wielkości. Mogą być mikroskopijnych rozmiarów, aż po te widoczne gołym okiem. Najnowsze opracowania podają, że w organizmach 95% dorosłych ludzi zamieszkiwało od jednego do 5 gatunków pasożytów. Według danych WHO w ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi.
Nie bądź kanalizą
Pasożyt to nic innego jak żerujący na nas stwór. Zabiera nam wszystkie składniki odżywcze i do tego zostawia po sobie bałagan. Większość pasożytów uwielbia zajadać się witaminami, mikroelementami, żelazem. W ich gustach smakowych są też hormony, białko i bogato węglowodanowe produkty oraz cukier. Pasożyty wybredne nie są i chętnie zajadają co im dostarczymy. Zjadają wszystko, wydzielają toksyny, połykają erytrocyty, osłabiają układ immunologiczny, to doprowadza do ich intensywnego rozmnażania co w konsekwencji jeszcze bardziej nas osłabia. każdy z nich gdzieś to musi wydalić w naszym ciele. Czyli jesteśmy dla nich jadłodajnią i “kibelkiem” zarazem.
Kto zasiedla twoje ciało?
Popularni miłośnicy naszych ciał to :
owsiki,
tasiemce,
glisty ludzkie,
włosogłówkę ludzką,
lamblie,
węgorek jelitowy,
tęgoryjec dwunastnicy.
Nie tucz lenia
Pasożyt to nic innego jak żerujący na nas stwór. Zabiera nam wszystkie składniki odżywcze i do tego zostawia po sobie bałagan.
Pamiętajmy jednak, że nie u wszystkich pasożyty wywołują objawy chorobotwórcze, ich zabawy i niepohamowany apetyt robią krzywdę słabszym organizmom.
Masz futrzaka to masz pasożyty
Według WHO prawdopodobieństwo, że będąc właścicielem stworzeń futerkowych, takich które wychodzą na dwór (psy, koty) posiadanie pasożytów jest na poziomie prawie 99,9%. Ale gryzonie czy ptaki też nie są wolne od pasożytów.

pasolek pasożyty usuwanie oczyszczanie organizmu

Logiki brak
Odrobaczamy nasze zwierzaki a o sobie zapominamy. Psiaki i kociaki, tarzają się na trawnikach, liżą nas a my rzadko myjemy ręce po dotknięciu zwierzaka. Kichające zwierzę może je nawet rozsiać na odległość do 5 metrów. Według zaleceń proces odrobaczania powinien być przeprowadzony 4 razy do roku.
Podobno nie ma ludzi bez pasożytów są tylko jeszcze nie przebadani.
Konsekwencje diety nieproszonych gości
Niestety lista następstw jakie wywołuje obecność pasożytów w naszym ciele jest długa, objawy, które wywołują nasi “wczasowicze”, niektóre po wielu latach ujawniają się po kilku latach od meldunku pasożytów. Wiele dolegliwości, z którymi zgłaszamy się do lekarzy jak np. ciągłe zmęczenie czy anemia pomimo leczenia nie ustępują, pomimo podjętego leczenia nie ustępują bo nie likwidują istotnej przyczyny pasożyta.
Ogólne objawy:
ciągłe zmęczenie
anemia
wzdęcia
zaparcia
biegunki
bóle stawów
alergie skórne
częste przeziębienia
częste infekcje dróg oddechowych
gazy
astma
bóle głowy, migreny
zgrzytanie zębami podczas snu
łamliwość paznokci
wypadanie włosów
plamy na skórze
kaszel zwłaszcza podczas snu
białe smugi, cienie na dziąsłach
podkrążone oczy, rozszerzone źrenice
nerwowość, nadpobudliwość
obrzęki nóg, zaburzenia krążenia krwi
pękające pięty.
Wymieniłam tylko kilka spośród wielu dolegliwości, które wywołują niechciani goście.
Mało w tym subtelności
Zamiast czekoladek karmiących dodatkowo te potwory podarujcie sobie PASOLEK, który WYGONI tych pasażerów na gapę. Mało to romantyczne no, ale nie oszukujmy się pasożyty w naszym ciele dalekie są od finezji.
Skuteczna eksmisja
Co składa się na skuteczną eksmisję? Aktywne składniki pochodzenia roślinnego w odpowiednich dawkach. Czyli co?
1) ŁUPINA ORZECHA WŁOSKIEGO (Juglans regia) oraz
2) ORZECHA SIWEGO - dwa gatunki o działaniu synergistycznym. Orzech jest rośliną oleistą, zawierającą substancje garbnikowe typu galotanina, a także bardzo cenną kwercetynę, która obniża poziom histaminy powodującej alergie. Substancje zawarte w orzechu działają jako adstringens - czyli jako substancje ściągające i zapobiegające biegunkom. Jednocześnie bardzo skutecznie pomagają w usuwaniu pasożytów.
3) ZIELE PIOŁUNU (Artemisia absyntium) - ziele bardzo znane i rozpowszechnione - stosowane jako amarum-aromaticum, czyli lek goryczowy, aromatyczny. Pobudza łaknienie, wydzielanie soku żołądkowego, wykazuje działanie żółciotwórcze. Dzięki zawartości toksycznego tujonu - w bezpiecznej dawce terapeutycznej - skutecznie pomagają usuwać pasożyty z organizmu człowieka.
4) OWOC KOPRU WŁOSKIEGO (Fructus foeniculi) - typowy aromatyczny surowiec olejków, zawierający również cenną kwercetynę. Użyty jest tutaj jako składnik pomagający pozbyć się nadmiaru gazów, substancji zalegających w naszych jelitach, które zanieczyszczają, gniją, dają potężny dyskomfort i są przyczyną dużych dolegliwości bólowych.
5) NASIONA CZARNUSZKI (Nigella sativa) - działają przeciwzapalnie!, grzybobójczo, przeciwrobaczo, żółciopędnie, przeciwbakteryjnie oraz wiatropędnie. Czarnuszka to roślina oleista, od czasów władców starożytnego Egiptu stosowana w medycynie naturalnej jako nieprawdopodobnie skuteczna w naprawieniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Dodatkowo warto wspomnieć, że poprawia trawienie, obniża poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność, a także przyczynia się w sposób bezpośredni do usuwania grzybic skórnych, trądziku oraz atopowego zapalenia skóry, które jest obecnie bardzo częstą i trudną do leczenia dolegliwością.
6) KORZEŃ PRAWOŚLAZU (Radix althaeae) – zwiększa lepkość wydzielin z przewodu pokarmowego, otorbiając martwe pasożyty wraz z wydzielanymi przez nie substancjami. Ma działanie osłaniające i zmiękczające. Śluz zawarty w surowcu upłynnia zalegającą na powierzchni śluzówek wydzielinę, ułatwia ruch nabłonka rzęskowego i odkrztuszanie. Jednak przede wszystkim śluz powleka błony śluzowe i osłania je przed działaniem czynników drażniących, dlatego surowiec jest stosowany jako środek przeciwkaszlowy w infekcjach górnych dróg oddechowych.
7) KORZEŃ OMANU - wyjątkowy składnik zawierający dwa najważniejsze związki aktywne – heleninę, czyli kamforę alantową oraz azulen. Helenina posiada działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne. Zmniejsza i koi podrażnienia skóry. Zmniejsza również obrzęki, dzięki zawartości inuliny, wspomaga również działanie przyjaznych bakterii jelitowych. Oman działa przeciwpasożytniczo w jamie ustnej i jelitach, obniża także poziom cholesterolu, wspiera serce i wspomaga działanie przeciwalergiczne poprzez usuwanie toksyn i pasożytów.
Na eksmisję jest zawsze dobry czas
Nie patrząc na to jaka jest pora roku musimy przeprowadzić eksmisję tych nieproszonych gości naszego ciała. Pamiętajmy eksmisja powinna być przeprowadzona z innymi domownikami. A po zakończonej kuracji dobrze jest się wesprzeć odpowiednimi probiotykami.
Epilog
Warto podkreślić, że wyjątkowo starannie dobrany skład PASOLEK skierowany jest na pełne i bezpieczne oczyszczenie organizmu z toksyn, pasożytów, zalegających mas w jelitach, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w dobrym zdrowiu. Dlatego PASOLEK powinien być stosowany regularnie -w całych rodzinach w odpowiednio dobranych, skutecznych dawkach. Wówczas jest to pierwszy i podstawowy krok w kierunku upragnionego ZDROWIA i WŁAŚCIWEJ ODPORNOŚCI.

Sposób na Eksmisję pasożytów - Pasolek
pasożyty usuwanie oczyszczanie organizmu

zioła na dobry nastrój konopie melisa valeriana kozłek lekarski

Ojoj taki efekt dopadł
Na początku zawsze jest fajnie jest wow, ojoj, mówią, ale super wyglądasz a potem czyha taki za ścianą i wypada jak trup z szafy Jojo zwany efektem. Tak zazwyczaj jest gdy się odchudzasz. Na początku, waga leci w dół a potem coś tąpnie i wraca jak bumerang. Jest nam źle i smutno. Czujemy się zniechęceni, spada energia.
Tłuszcz jaki tłuszcz?
Nie ma co się przejmować. PAMIĘTAJ WRAZ Z WIEKIEM ROŚNIE (nie tylko brzuch i tyłek) ale RYZYKO UPADKU. Więc jak upadniesz to złamanie gotowe albo silne stłuczenie. Dlatego nie przesadzajmy z odchudzaniem. Tłuszczyk to izolacja od warunków zewnętrznych, warstwa ochronna i aerodynamiczna. Za życia nie powinniśmy wyglądać jak obiekt badań archeologów - same kości.
TAK NA POWAŻNIE
Żarty żartami a płakać się czasami chce. Bezradność do tego zła pogoda i życiowe problemy. Przytyłeś, chorujesz, nastolatetnie dziecko daje w kość, metody wychowowacze zawodzą a partner z głupkowatymi komentarzami doprowadza do szału a do tego w pracy opryskliwy klient się na nas “wyżywa”. Mamy dosyć i nic się nie chce. Od tego tylko się można rozchorować, bo obniżenie nastroju: to nie jakiś tam smutek i łzy. To poważne konsekwencje zdrowotne.
Skutki smutku
Każdy ma “zły dzień” to fakt. Jednak u wielu osób z jednego dnia robi się kilkanaście, kilkadziesiąt. Jaka jest tego przyczyna? Jest ich wiele. Jednak przy obniżonym nastroju, nerwach problemy się piętrzą, trudniej nam ocenić właściwie sytuację, ale najgorsze jest to, że wpływa to negatywnie na nasze zdrowie. Mamy zaburzenia łaknienia, źle śpimy, męczą nas bóle głowy. Z czasem pojawiają się zaburzenia ciśnienia krwi, metabolizm ulega wahaniom, przybieramy na wadze. Co robić?

zioła na dobry nastrój melisa kozłek lekarski valeriana


Konopie na uśmiech
Pozytywne myślenie, uśmiech wewnętrzny pozwala nam lepiej radzić sobie z sytuacjami. Ile to razy słyszymy głowa do góry. Tyle, że tej “głowie” trzeba pomóc. Jak? Może zioła. Obecnie konopie należą do najbardziej kontrowersyjnych środków terapeutycznych. Konopie służą ludzkości od niepamiętnych czasów. Zarówno jako środek spożywczy, leczniczy jak również do produkcji ubrań a nawet w budownictwie..
Konopie siewne (Cannabis sativa L.) charakteryzują się złożonym składem chemicznym. Zawierają terpeny, flawonoidy, węglowodany, kwasy tłuszczowe, fitosterole oraz kannabinoidy.
Konopie na zdrowie
Konopie obecnie wykorzystywane są w leczeniu m. in. epilepsji, chorób nowotworowych, reumatyzmu. Również wykorzystuje się je w leczeniu bólu i stanów zapalnych, stanów lękowych, zaburzeń snu, depresji.
Kozłek i melisa też pomogą
O kozłku pisano przed wiekami, że „koi duszę” albo jak ksiądz Kluk (który po prawdzie był bardziej przyrodnikiem niż typowym zielarzem): „Korzeń tej rośliny ma wielkie skutki lekarskie, a osobliwie na nerwy, i w chorobach z nieporządku osłabionych nerwów pochodzącego (…) ”. Jak wskazuje jeden z cenionych fitoterapeutów o jego skuteczności jako środka uspokajającego świadczy m. in. odpowiednia dawka, jakość surowca czy metoda suszenia. Kozłek wykorzystuje się w terapiach zaburzeń lękowych (nerwice), uczucia niepokoju.
Celebrytka wśród ziół
Melisa jest tak popularna, że prawie każdy z nas wie, że słynie ona ze swoich kojących nerwy właściwości. Wyciągi z melisy mają działanie rozkurczowe, żółciopędne, wiatropędne. Olejek eteryczny z melisy spowalnia rozwój wirusów, grzybów i bakterii.
Delikatna roślina
Melisa, która wysypuje się z marketowych półek niestety niewiele ma wspólnego z leczeniem. Głównym czynnym składnikiem melisy jest olejek eteryczny, który pod wpływem agresywnego pocierania, czy suszenia w zbyt wysokiej temperaturze ulatuje.
Inne nieznane właściwości
W farmakopei znajdziemy również informacje, że olejek melisowy wykorzystuje się m.in. w leczeniu opryszczki, łagodzi objawy alergii i astmy, bo jest inhibitorem histaminy.
Nie kombinuj ino bierz
Zioła na dobry nastrój z Kombinatu Konopnego to starannie dobrana kompozycja ziół. Konopie włókniste, kozłek lekarski i melisa. Wspierają one zachowanie dobrego samopoczucia, działają odprężająco, relaksująco oraz zmniejszają uczucie rozdrażnienia i napięcia.
Za nas nic się nie zrobi
Nikt za nas nie stawi czoła codzienności, dlatego wspierajmy się jak możemy i do przodu.

Zioła na dobry nastrój
zioła na dobry nastrój konopie wyciąg z melisy

DMSO 450 ML SZKLANE OPAKOWANIE DIMETYLOSULFOTLENEK


Odpoczynek to nie jest lenistwo, jest nam niezbędny dla zachowania równowagi psychicznej i fizycznej. Wielu z nas nie umie odpoczywać, mylimy czas wolny od odpoczywania, bezczynność to również nie jest odpoczynek. Czym zatem jest odpoczynek?
Odpoczynek to przerwa po wysiłku, pozwalająca na odzyskanie energii i regenerację sił fizycznych bądź psychicznych. Jest bezwzględnie potrzebny każdemu organizmowi, aby mógł wydajnie i chętnie podejmować działania.
Remedium na ból
Żeby odpocząć to trzeba się zmęczyć to naturalne. Zmęczenie nie jest tylko postrzegane jako wynik braku snu czy wysiłku fizycznego, ale również bólu. A wielu z nas doskonale wie, że ból męczy i to okropnie. Dlatego dzisiaj podajemy prosty sposób na odpoczynek (od różnych dolegliwości).
DMSO co to?
DMSO jest skrótem od dimetylosulfotlenek, transparentny płyn pozyskiwany z przetwarzania drewna. Używany jest jako odczynnik analityczny i rozpuszczalnik, między innymi w spektroskopii i chromatografii. Stosowany jest także jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy oraz jako krioprotektant.
Uboczny efekt a pozytywnie działa
DMSO to jest pochodzącym z drewna produktem ubocznym przy produkcji papieru. DMSO jest przeciwutleniaczem, który dzięki tlenowi jest przekształcany w MSM. W konwencjonalnej chemioterapii stosowany jest jako nośnik. Posiada zwielokrotnione właściwości MSM.
Od DMSO do MSM
W małych ilościach zarówno MSM jak i DMSO występuje w artykułach spożywczych np. mleko, pomidory. MSM powstaje jako metabolit DMSO w procesie utleniania. Jego największą właściwościa jest wyłapywanie w uszkodzonej tkance wolnych rodników, redukuje on stres związany z oksydacja, który jest poważną przeszkodą w regeneracji uszkodzonej tkanki. Do jego głównych zadań należy również hamowanie stanów zapalnych.
Ciecz o niezwykłych właściwościach
DMSO staje się coraz bardziej popularne. Najbardziej znane z jego właściwości to działanie działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosowany głównie w chorobach reumatycznych, artretyzmie, urazach jak również w chorobach skóry. Poniżej lista wybranych mniej znanych właściwości farmakologicznych opisanych w literaturze:
wspomagająco w leczeniu ran, oparzeń, odmrożeń, wygładzająco na blizny, relaksująco na mięśnie; bakteriostatyczne, wazodylatacyjne - rozszerzające naczynia, rozluźniająco w tkance miękkiej, wspomaga przepuszczalność komórkową - ma wpływ na przenikalność tkanki, działanie przeciwtrądzikowe. Działanie bakteriobójcze, zwalcza grzyby i wirusy.
Co jeszcze?
Boli ucho czy masz zapalenie zatok tu również pomocne będą okłady z DMSO. Ból głowy, mięśni. W latach 60-tych ubiegłego stulecia nazwano DMSO ‘ killerem bólu” jako doskonały środek na na bóle po zastrzykach, kontuzjach.
Zagadka stuleci
Od roku 1865 trwały intensywne prace naukowe dotyczące DMSO. Do odkrycia własności substancji przyczynili się chemicy rosyjskiego i niemieckiego pochodzenia. Chociaż DMSO jest bardzo prostym wiązaniem chemicznym wywołuje wiele kontrowersji w świecie nauki. W dalszym ciągu nie poznano do końca jego właściwości farmakologicznych z punktu widzenia terapeutycznego.
Zmarzluch jakich mało
DMSO zmienia stan skupienia na stały już w temperaturze 18,5 stopnia. Dlatego należy je przechowywać w ciepłych pomieszczeniach. Jeśli przejdzie w stan stały (“zamarznie”) należy je ogrzać czyli postawić w ciepłym pomieszczeniu. Bez obaw butelka z DMSO nie wybuchnie od zamarzania, bo nie rozszerza się ono tak jak woda.
Stężenie ma znaczenie
Zanim rozpoczniemy nasz odpoczynek z udziałem DMSO w celach terapetutycznych trzeba go KONIECZNIE rozcieńczyć. W zależności od miejsca aplikacji stosujemy różne stężenia. W miejscach gdzie skóra wrażliwa zbyt silne stężenie może powodować podrażnienie skóry, występuje pieczenie, odczucie silnego swędzenia, zaczerwienienie. Dlatego na początku zacząć od mniejszych. Np. na silne bóle stawów i obrzęki przygotowuje miksturę 2 łyżki DMSO i 1 łyżkę wody.

Odpoczynek od bólu
żel  z aloesu colibri


Duet doskonały
DMSO i żel lub sok z aloesu to najlepsze połączenia. Wiele osób rozcieńcza DMSO z wodą, ale aloes jest tutaj nieoceniony. Aloes działa łagodząco, kojąco i ściągająco. Przyspiesza gojenie. Pielęgnuje skórę. Żel z aloesu wykorzystujemy nie tylko jako środke spożywczy ale również kosmetyczno-leczniczy.

Żel z aloesu
żel z aloesu colibri

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
zapraszamy do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]