Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 342

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
☀️W dżungli zdrowia
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

zioła na dobry nastrój konopie melisa valeriana kozłek lekarski

Ojoj taki efekt dopadł
Na początku zawsze jest fajnie jest wow, ojoj, mówią, ale super wyglądasz a potem czyha taki za ścianą i wypada jak trup z szafy Jojo zwany efektem. Tak zazwyczaj jest gdy się odchudzasz. Na początku, waga leci w dół a potem coś tąpnie i wraca jak bumerang. Jest nam źle i smutno. Czujemy się zniechęceni, spada energia.
Tłuszcz jaki tłuszcz?
Nie ma co się przejmować. PAMIĘTAJ WRAZ Z WIEKIEM ROŚNIE (nie tylko brzuch i tyłek) ale RYZYKO UPADKU. Więc jak upadniesz to złamanie gotowe albo silne stłuczenie. Dlatego nie przesadzajmy z odchudzaniem. Tłuszczyk to izolacja od warunków zewnętrznych, warstwa ochronna i aerodynamiczna. Za życia nie powinniśmy wyglądać jak obiekt badań archeologów - same kości.
TAK NA POWAŻNIE
Żarty żartami a płakać się czasami chce. Bezradność do tego zła pogoda i życiowe problemy. Przytyłeś, chorujesz, nastolatetnie dziecko daje w kość, metody wychowowacze zawodzą a partner z głupkowatymi komentarzami doprowadza do szału a do tego w pracy opryskliwy klient się na nas “wyżywa”. Mamy dosyć i nic się nie chce. Od tego tylko się można rozchorować, bo obniżenie nastroju: to nie jakiś tam smutek i łzy. To poważne konsekwencje zdrowotne.
Skutki smutku
Każdy ma “zły dzień” to fakt. Jednak u wielu osób z jednego dnia robi się kilkanaście, kilkadziesiąt. Jaka jest tego przyczyna? Jest ich wiele. Jednak przy obniżonym nastroju, nerwach problemy się piętrzą, trudniej nam ocenić właściwie sytuację, ale najgorsze jest to, że wpływa to negatywnie na nasze zdrowie. Mamy zaburzenia łaknienia, źle śpimy, męczą nas bóle głowy. Z czasem pojawiają się zaburzenia ciśnienia krwi, metabolizm ulega wahaniom, przybieramy na wadze. Co robić?

zioła na dobry nastrój melisa kozłek lekarski valeriana


Konopie na uśmiech
Pozytywne myślenie, uśmiech wewnętrzny pozwala nam lepiej radzić sobie z sytuacjami. Ile to razy słyszymy głowa do góry. Tyle, że tej “głowie” trzeba pomóc. Jak? Może zioła. Obecnie konopie należą do najbardziej kontrowersyjnych środków terapeutycznych. Konopie służą ludzkości od niepamiętnych czasów. Zarówno jako środek spożywczy, leczniczy jak również do produkcji ubrań a nawet w budownictwie..
Konopie siewne (Cannabis sativa L.) charakteryzują się złożonym składem chemicznym. Zawierają terpeny, flawonoidy, węglowodany, kwasy tłuszczowe, fitosterole oraz kannabinoidy.
Konopie na zdrowie
Konopie obecnie wykorzystywane są w leczeniu m. in. epilepsji, chorób nowotworowych, reumatyzmu. Również wykorzystuje się je w leczeniu bólu i stanów zapalnych, stanów lękowych, zaburzeń snu, depresji.
Kozłek i melisa też pomogą
O kozłku pisano przed wiekami, że „koi duszę” albo jak ksiądz Kluk (który po prawdzie był bardziej przyrodnikiem niż typowym zielarzem): „Korzeń tej rośliny ma wielkie skutki lekarskie, a osobliwie na nerwy, i w chorobach z nieporządku osłabionych nerwów pochodzącego (…) ”. Jak wskazuje jeden z cenionych fitoterapeutów o jego skuteczności jako środka uspokajającego świadczy m. in. odpowiednia dawka, jakość surowca czy metoda suszenia. Kozłek wykorzystuje się w terapiach zaburzeń lękowych (nerwice), uczucia niepokoju.
Celebrytka wśród ziół
Melisa jest tak popularna, że prawie każdy z nas wie, że słynie ona ze swoich kojących nerwy właściwości. Wyciągi z melisy mają działanie rozkurczowe, żółciopędne, wiatropędne. Olejek eteryczny z melisy spowalnia rozwój wirusów, grzybów i bakterii.
Delikatna roślina
Melisa, która wysypuje się z marketowych półek niestety niewiele ma wspólnego z leczeniem. Głównym czynnym składnikiem melisy jest olejek eteryczny, który pod wpływem agresywnego pocierania, czy suszenia w zbyt wysokiej temperaturze ulatuje.
Inne nieznane właściwości
W farmakopei znajdziemy również informacje, że olejek melisowy wykorzystuje się m.in. w leczeniu opryszczki, łagodzi objawy alergii i astmy, bo jest inhibitorem histaminy.
Nie kombinuj ino bierz
Zioła na dobry nastrój z Kombinatu Konopnego to starannie dobrana kompozycja ziół. Konopie włókniste, kozłek lekarski i melisa. Wspierają one zachowanie dobrego samopoczucia, działają odprężająco, relaksująco oraz zmniejszają uczucie rozdrażnienia i napięcia.
Za nas nic się nie zrobi
Nikt za nas nie stawi czoła codzienności, dlatego wspierajmy się jak możemy i do przodu.

Zioła na dobry nastrój
zioła na dobry nastrój konopie wyciąg z melisy

DMSO 450 ML SZKLANE OPAKOWANIE DIMETYLOSULFOTLENEK


Odpoczynek to nie jest lenistwo, jest nam niezbędny dla zachowania równowagi psychicznej i fizycznej. Wielu z nas nie umie odpoczywać, mylimy czas wolny od odpoczywania, bezczynność to również nie jest odpoczynek. Czym zatem jest odpoczynek?
Odpoczynek to przerwa po wysiłku, pozwalająca na odzyskanie energii i regenerację sił fizycznych bądź psychicznych. Jest bezwzględnie potrzebny każdemu organizmowi, aby mógł wydajnie i chętnie podejmować działania.
Remedium na ból
Żeby odpocząć to trzeba się zmęczyć to naturalne. Zmęczenie nie jest tylko postrzegane jako wynik braku snu czy wysiłku fizycznego, ale również bólu. A wielu z nas doskonale wie, że ból męczy i to okropnie. Dlatego dzisiaj podajemy prosty sposób na odpoczynek (od różnych dolegliwości).
DMSO co to?
DMSO jest skrótem od dimetylosulfotlenek, transparentny płyn pozyskiwany z przetwarzania drewna. Używany jest jako odczynnik analityczny i rozpuszczalnik, między innymi w spektroskopii i chromatografii. Stosowany jest także jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy oraz jako krioprotektant.
Uboczny efekt a pozytywnie działa
DMSO to jest pochodzącym z drewna produktem ubocznym przy produkcji papieru. DMSO jest przeciwutleniaczem, który dzięki tlenowi jest przekształcany w MSM. W konwencjonalnej chemioterapii stosowany jest jako nośnik. Posiada zwielokrotnione właściwości MSM.
Od DMSO do MSM
W małych ilościach zarówno MSM jak i DMSO występuje w artykułach spożywczych np. mleko, pomidory. MSM powstaje jako metabolit DMSO w procesie utleniania. Jego największą właściwościa jest wyłapywanie w uszkodzonej tkance wolnych rodników, redukuje on stres związany z oksydacja, który jest poważną przeszkodą w regeneracji uszkodzonej tkanki. Do jego głównych zadań należy również hamowanie stanów zapalnych.
Ciecz o niezwykłych właściwościach
DMSO staje się coraz bardziej popularne. Najbardziej znane z jego właściwości to działanie działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosowany głównie w chorobach reumatycznych, artretyzmie, urazach jak również w chorobach skóry. Poniżej lista wybranych mniej znanych właściwości farmakologicznych opisanych w literaturze:
wspomagająco w leczeniu ran, oparzeń, odmrożeń, wygładzająco na blizny, relaksująco na mięśnie; bakteriostatyczne, wazodylatacyjne - rozszerzające naczynia, rozluźniająco w tkance miękkiej, wspomaga przepuszczalność komórkową - ma wpływ na przenikalność tkanki, działanie przeciwtrądzikowe. Działanie bakteriobójcze, zwalcza grzyby i wirusy.
Co jeszcze?
Boli ucho czy masz zapalenie zatok tu również pomocne będą okłady z DMSO. Ból głowy, mięśni. W latach 60-tych ubiegłego stulecia nazwano DMSO ‘ killerem bólu” jako doskonały środek na na bóle po zastrzykach, kontuzjach.
Zagadka stuleci
Od roku 1865 trwały intensywne prace naukowe dotyczące DMSO. Do odkrycia własności substancji przyczynili się chemicy rosyjskiego i niemieckiego pochodzenia. Chociaż DMSO jest bardzo prostym wiązaniem chemicznym wywołuje wiele kontrowersji w świecie nauki. W dalszym ciągu nie poznano do końca jego właściwości farmakologicznych z punktu widzenia terapeutycznego.
Zmarzluch jakich mało
DMSO zmienia stan skupienia na stały już w temperaturze 18,5 stopnia. Dlatego należy je przechowywać w ciepłych pomieszczeniach. Jeśli przejdzie w stan stały (“zamarznie”) należy je ogrzać czyli postawić w ciepłym pomieszczeniu. Bez obaw butelka z DMSO nie wybuchnie od zamarzania, bo nie rozszerza się ono tak jak woda.
Stężenie ma znaczenie
Zanim rozpoczniemy nasz odpoczynek z udziałem DMSO w celach terapetutycznych trzeba go KONIECZNIE rozcieńczyć. W zależności od miejsca aplikacji stosujemy różne stężenia. W miejscach gdzie skóra wrażliwa zbyt silne stężenie może powodować podrażnienie skóry, występuje pieczenie, odczucie silnego swędzenia, zaczerwienienie. Dlatego na początku zacząć od mniejszych. Np. na silne bóle stawów i obrzęki przygotowuje miksturę 2 łyżki DMSO i 1 łyżkę wody.

Odpoczynek od bólu
żel  z aloesu colibri


Duet doskonały
DMSO i żel lub sok z aloesu to najlepsze połączenia. Wiele osób rozcieńcza DMSO z wodą, ale aloes jest tutaj nieoceniony. Aloes działa łagodząco, kojąco i ściągająco. Przyspiesza gojenie. Pielęgnuje skórę. Żel z aloesu wykorzystujemy nie tylko jako środke spożywczy ale również kosmetyczno-leczniczy.

Żel z aloesu
żel z aloesu colibri

Miedź cuprum  odpornośc zdrowe stawy

Karnawał w pełni. Większość tańcuje na wyprzedażach między półkami sklepowymi albo w internecie i do tego trzeba miedź. Trzeba mieć siłę i zdrowe stawy nieważne czy chodzimy po sklepach czy wirtualnie.

Ruda działa cuda
Miedź (cuprum) - ruda z Cypru. Nazwano go tak ze względu na barwę i miejsce wydobycia jakim właśnie początkowo był Cypr.
Jest niezbędnym składnikiem pożywienia wszystkich zwierząt i człowieka, a pełne pokrycie zapotrzebowania na nią, jest podstawowym warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rekomendowana dawka miedzi (przez Światową Organizację Zdrowia) wynosi 2 mg/dzień dla dorosłego człowieka.
Ruda rządzi Imperium
W Imperium Rzymskim używano miedzi dla poprawy higieny publicznej. Zauważono, że sztućce i naczynia z miedzią zapobiegają rozprzestrzeniania się chorób a woda dostarczana miedzianymi przewodami jest bezpieczna.

Za miedzą niech będzie zdrowie
Miedź jest potrzebna do syntezy hemoglobiny, wchodzi w skład enzymu – dysmutazy nadtlenkowej, chroniącej nasz organizm przed szkodliwym działaniem nadtlenków. Miedź zapobiega uszkodzeniu błon komórkowych, jest wymiataczem wolnych rodników. Hamuje również rakotwórczy (onkogenny) wpływ czynników wirusowych (virus Rous, inaczej wirus mięsaka). Miedź jest także niezbędna w procesach transportu żelaza.

Zdrowa woda siły doda
Dzięki mądrości ludów starożytnych i naukowych badań wykorzystując właściwości przeciwbakteryjne miedź wykorzystuje się do produkcji rurek doprowadzających wodę czy przewodów wentylacyjnych. Miedź wykorzystuje się również przy produkcji farb oraz w rolnictwie.

Ruda na wiek
Z wiekiem ilość wolnych rodników rośnie. Dlatego powinniśmy zadbać o prawidłowy poziom miedzi w organizmie aby ograniczyć ryzyko częstych infekcji. Miedź również poprawia zdolności myślenia,zapamiętywania. Miedź wpływ na prawidłowe przesyłanie impulsów nerwowych i poziom neuroprzekaźników.

Rude niedobory
Konsekwencji niedoboru tego pierwiastka w naszym organizmie jest wiele. Wielu z nas kompletnie nie łączy tych objawów i nie podejrzewa, że są one skutkiem niedoboru miedzi. Nasilenie stresu oksydacyjnego, zaburzenia metabolizmu melaniny - odpowiedzialnej za syntezę brązowego barwnika skóry, ale to również alergie ze względu na powstającą nietolerancję histaminy i jej nadmiar.

Niebezpieczne wzrosty i bladości
Niedobór miedzi wywołuje niedokrwistość, granulocytopenie, obniżenie odporności organizmu, zapalenie błon śluzowych, zwiększa się poziom cholesterolu we krwi.

Mieć miedziane stawy
Gdyby kózka nie skakała, cóż przy niedoborze miedzi nawet niewielkie obciążenie może prowadzić do złamania w obrębie stawu skokowego czy uszkodzeń dysków (chrząstek międzykręgowych).
A brązowe plamy na skórze czy nadwrażliwość na promienie słoneczne? To również konsekwencja niedoboru tego minerału.

Brzydkie nogi i rozstępy
Niedobór miedzi to słaba tkanka łączna ze skurczonymi naczyniami krwionośnymi, powstawanie żylaków. Niedobór miedzi to groźne w konsekwencji osłabienie tkanki łącznej, spadek syntezy i elastyny oraz poziomu kolagenu. Co w następstwie powoduje choroby takie jak osteoporoza.

Mieć a Miedź kamienie
Przy niedoborze pierwiastka jakim jest miedź pojawia się skłonność do kamieni nerkowych czy ataków dny moczanowej. Jak wspomniałam już niedobór miedzi prowadzi do obniżenia poziomu elastyny i kolagenu. Co w konsekwencji ma poważny wpływ na stan elastyczności skóry, pojawienia się rozstępów, zmarszczek, braku jędrności. Niedobór miedzi może wywoływać wypadanie włosów, trądzik czy nawet łuszczycę.

Skąd braki
Niedobór miedzi jest wynikiem niedostateczną podażą miedzi w pokarmach, ale może być ona wynikiem upośledzonego wchłaniania miedzi w przewodzie pokarmowym. Przyczyny upośledzonego wchłaniania może być kilka, jednak najczęściej to efekt będące przewlekłych stanów zapalnych, zespołu wadliwego trawienia czy długo trwających biegunek.
Do niedoboru miedzi prowadzi również nadużywanie środków zobojętniających sok żołądkowy, kwashiorkor - czyli zahamowanie syntezy białek wywołany nadmiarem węglowodanów w diecie a niedoborem białek w pożywieniu.
Również chorzy na zespół nerczycowy tracą miedź wraz z moczem.

Miedź nie lubi towarzystwa i przepychu
Miedź nie wchłania się przyjmowana łącznie z cynkiem czy witaminą C.
Nadmiar cynku powoduje obniżenie poziomu miedzi w organizmie, również znacznie obniżają go duże dawki witaminy C i fruktozy. Jeśli trudno określić przyczynę niedoboru miedzi warto zbadać poziom cynku w organizmie.

Miedź dla zdrowia
Miedź cuprum zdrowe stawy odporność

 

miód leśny miód spadziowy

W lesie jest zdrowie
Miód leśny znany był już w starożytności. Od wieków funkcjonuje w kuchni i kulturze świata. W starożytności był nie tylko cennym i bogatym w składniki odżywcze produktem, ale też typowo leczniczym, co potwierdzają liczne źródła historyczne.

Jak smakuje las
Miód leśny choć kojarzy się raczej ze smakiem szyszek to zawiera przede wszystkim właściwości nektarów roślin leśnych. Są nimi zazwyczaj borówka, dzika róża, lipa, rumianek, kruszyna dziurawca, malina, głóg oraz zioła.

Smaczne lekarstwo
Miód leśny oprócz tego, że smakuje wybornie jest pomocny w leczeniu chorób układu oddechowego i infekcji. Korzystnie wpływa również na układ trawienny, poprawia przemianę materii.

Na chłodek dobry miodek
Miód leśny leczy przeziębienie, wzmacnia organizm, a także doskonale wpływa na skórę. Prozdrowotne działanie miodu zawdzięczamy znajdującym się w nim białkom, które wykazują właściwości bakteriobójcze. Dodatkowo obecne w nim cukry proste (glukoza i fruktoza) wzmacniają organizm i są wchłaniane z układu pokarmowego do krwi, a tam przekształcane są w energię lub odkładają się w wątrobie (w postaci glikogenu). Miód często nazywany jest bursztynowym lekarstwem z ula, które wykazuje mnóstwo prozdrowotnych działań na organizm człowieka.

Słodki duet
A gdyby połączyć miód leśny ze spadzią. To dopiero zdrowotna “bomba”. Spadź znana jest ze swojej szlachetności i silnego działania antybiotycznego. Działa również silnie wzmacniająco na organizm. Działa korzystnie na układ moczowy, krwionośny w chorobach reumatycznych. Ma działanie rozkurczowe. Powinien znaleźć się w diecie osób chorujących na astmę, osłabionych.

miód leśny miód spadziowy

W kamiennym kręgu zdrowia
Miód spadziowy jest trudny dla pszczelarzy bo jest miodem bardzo gęstym i trudno go odwirować. Mawia się, że jest on miodem kamiennym. Zawiera on 10 razy więcej biopierwiastków takich jak sód, potas, wapń, czy magnez, niż miody nektarowe. Zawiera również srebro, cynę, molibden i wanad.

Mało apetycznie, ale za to zdrowo. Jak powstaje spadź?
Miód spadziowy powstaje z lepkiej wydzieliny. Ta wydzielina występuje w postaci kropelek na pewnym rodzaju drzew. Owady, które pasożytują na drzewach m.in. mszyce, miodówki i czerwce wgryzają się w drzewa i wysysają z nich soki w efekcie wydalając spadź. Jest ona zbierana przez pszczoły, które mieszają tę wydzielinę z sokiem roślin. Być może nie brzmi to zachęcająco, ale nadrabia cudownymi właściwościami.

Przeciwzapalna siła
Miody leśne charakteryzują się wysoką zawartością enzymów, które są odpowiedzialne za przeciwzapalne właściwości. Jak wszystkie miody, w większości składa się z cukrów prostych: glukozy i fruktozy. Dodatkowo miód ten jest bogaty w związki azotowe, kwasy organiczne, minerały (wapń, fosfor, potas) i witaminy. W jego skład wchodzą również olejki eteryczne i flawonoidy.

Miód dla kawoszy i palaczy - obowiązkowo
Dzięki właściwościom spadzi zmniejszamy niekorzystny wpływ spożywania alkoholu, kawy czy czarnej herbaty. Miód leśny jest zalecany osobom pracującym przy komputerze. Właściwie prawie każdy z nas powinien wcinać taki miód, bo jeśli nawet ktoś nie pracuje przy komputerze to na co dzień z niego korzysta.
Odtruj się miodem
Miód spadziowy powinny spożywać osoby, które zażywały chemiczne lekarstwa bo działa on odtruwająco na organizm. Miód spadziowy również poleca się osobom, które przeszły chemioterapię są osłabione.

Miód leśno-spadziowy
miód leśny miód spadziowy

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
zapraszamy do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl



UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]