Sklep Naturalna Medycyna

 

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 334


Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
Bądź mega z Omega
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Zajrzyj na stronę www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl
znajdziesz tam mnóstwo ciekawych "NOWOŚCI"
dla zdrowia, do domu a może szukacie ciekawego prezentu?
Domowe SPA świece do masażu o cudownym zapachu i wiele innych...

balsam krzemowy krzem uwodniona krzemionka

Sezon na kiwewe
Szaro buro, ponuro. Mokro i ślisko bo wszędzie pełno liści, idziesz wieczorem i draka gotowa. Tak kiwewe w pełnej konsumpcji i u dzieci i dorosłych. Kiwewe to nie owoc to w jęz. suahili uraz, a w łac. trauma. Oczywiście możemy powiedzieć jakie urazy? Przecież nie wywracam się codziennie, nie jeżdżę na nartach na trzepaku fikołków nie robię. Ale uraz to nie tylko zdarte kolano czy złamana kość. Wiele urazów nie jest widocznych gołym okiem ba czasem ich nie czujemy...do czasu.
Ku pokrzemieniu
Czy osteoporoza, paradontoza i miażdżyca pojawia się nagle? Czy informuje nas o tym, uwaga nadchodzę! Niestety nie. Dlatego musimy się krzemić. Nerki, serce, płuca, wątroba, kości, stawy potrzebują krzemu.
Każdy z nas jest skałą
Świat bez krzemu nie może istnieć. Większość skał jest glinokrzemianami. Związki krzemu w tym kwas krzemowy obecny jest w wodach zdrojowych, termalnych. My jako ludzkość będąc integralną częścią świata również zawieramy krzem. Znajduje się on w tarczycy, nadnerczach, we włosach i paznokciach. We wszystkich organizmach żywych krzem zapewnia sztywność i odpowiednią strukturę elementów ciała.
Zdobyć K2 (krzem i kolagen)
Krzem wchodzi w skład kolagenu. Niedobór krzemu i kolagenu to bóle stawów, osteoporoza, rozstępy, szybko starzejąca się skóra, owrzodzenia błon śluzowych. Niedobór krzemu w organizmie to również powstawanie kamieni nerkowych i żółciowych. Krzem również zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych w żyłach i uszczelnia naczynia krwionośne.
Bez złudzeń
Bez krzemu nie ma życia. Bez krzemu wcześniej, czy później rozbolą Cię stawy. Bolące stawy, to zmora milionów ludzi. Kiedyś głównie starych. Dzisiaj problem ten dotyczy wszystkich. Stawy bolą dzieci, młodzież i dorosłych. Jedną z podstawowych przyczyn bólu stawów jest brak w organizmie 2 elementów: krzem i kolagenu
Szczerz zęby i nie płacz
Braki krzemu to również krwawienia z nosa i dziąseł. Niedobór krzemu przyczynia się do występowania paradontozy. Przy niedoborze krzemu również występują stany zapalne powiek, naczyniówki i spojówek.
Jędrna pupcia i zalotne spojrzenie do późna
Wszystkie babeczki, kobitki, panie po 30 r. ż. powinny zażywać krzem. Dzienne zapotrzebowanie na krzem wynosi 200 mg. Współcześnie ze względu na sposoby uprawy i stosowanie nawozów dzięki, którym rośliny tylko szybko rosną i wyglądają ładnie np. azoto-potasowych powoduje, że minerałów w tym i krzemu w żywności jest niewiele. Dlatego powinniśmy zażywać preparaty krzemu i uwodnioną krzemionkę w celu zachowania dobrego stanu jędrności, skóry, zapobiegania cellulitu, przedwczesnego starzenia się skóry.
Na problemy
Krzem powinien być również stosowany przez osoby, chorujące na łuszczycę i borykające się z trądzikiem (problem trądziku nie dotyczy tylko nastolatków). Krzem ogranicza wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia paznokcie.
Raz jeszcze
Krzem:
- pomaga w usuwaniu z komórek substancji toksycznych
- korzystnie wpływa na naczynia włosowate, uszczelniając je,
- zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej,
- wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom,
- zapobiega przedwczesnemu starzeniu się,
- usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze – szczególnie w okolicy szyi i ust,
- usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym,
- usuwa ból w pasie spowodowany niedoborem KWASU ORTOKRZEMOWEGO.
Odpowiedni krzem to podstawa nas - dosłownie
Na nasze szczęście lat temu(?) profesor Tuszyński opracował metodę produkcji uwodnionej krzemionki czyli kwasu ortokrzemowego i przebadał jego wpływ na organizm.
KWAS ORTOKRZEMOWY Naturalna uwodniona krzemionka zawierająca aż 5% krzemu, stanowi pierwszą pomoc w przypadku wszystkich chorób przewlekłych. Podstawowym związkiem krzemu jest KWAS ORTOKRZEMOWY (nieodzowny dla każdego żywego organizmu) popularnie zwany uwodnioną krzemionką H4SiO4nH2O w formie zolu (koloidu) lub żelu. Pomaga likwidować skutki niedoboru krzemionki w organizmie.

Uwodnioną krzemionkę w formie żelu
uwodniona krzemionka krzem  blasam krzemowy


Krzem się nie przeje
Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, co do długotrwałego pobierania KWASU ORTOKRZEMOWEGO w dużych ilościach tak od wewnątrz, jak i do stosowania zewnętrznego. Tak samo nie zaobserwowano działań ubocznych przy pobieraniu dużej ilości KWASU ORTOKRZEMOWEGO. Doświadczenia wskazują na pozytywne działanie dla zdrowia tej substancji do likwidacji skutków niedoboru krzemionki w organizmie.
Kisel to jadam na deser
Niektórym “taki żel” nie będzie smakował. Właściwie to jest taki bezsmakowy. Dlatego jest alternatywa. Inna droga na wewnętrzne zaopatrzenie organizmu w krzem to Holistic Kisel, szwedzki suplement diety zawierający organiczne związki krzemu gdzie główną rolę gra tradycyjnie i od wieków stosowany Skrzyp Polny (Equisetum arvense) standaryzowany na ilość czystego Krzemu!

Krzem w kapsułkach
krzem w kaspułkach holistic  krzem kisel

lniane worki na chleb eko worki chlebuś

Co łączy mumię egipską z chlebem? Dzisiaj wyjaśnimy
Opakowania foliowe to plaga. Nie służą ani środowisku ani żywności ani ludzkości.
Naturalnie jemy
Dbamy o zdrową żywność… tyle, że z transportem i przechowywaniem żywności już trochę gorzej. Zawijamy kanapki w folię aluminiową czy pieczemy w niej ciasto. Pieczywo trzymamy w worku foliowym, warzywa, owoce, sery żółte, twaróg, mleko, śmietana, sery po prostu wszystko. Niestety to co sztuczne nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.
Czy na taki sztuczny świat jest jakieś ale? Jest. Ale worek
Folia rzec można to wygoda. Przecież kilkadziesiąt lat temu folii nie było i radziliśmy sobie. Dlatego najwyższy czas skończyć z niezdrową wygodą i wrócić do natury. Zamiast tzw. reklamówek sięgajmy po worki i torby z naturalnych surowców.
Trochę historii
Len jest potocznym określeniem na tkaniny wytwarzane z przędzy lnianej. Jej historia sięga neolitu około 7500 p.n.e. (VIII tysiąclecie p.n.e.). Początkowo prawdopodobnie używano włókien lnu do zszywania skór lub jako sznurka. Pierwsze warsztaty tkackie, na których tkany był len, to warsztaty pionowe. Tkanina lniana, w wyrafinowanej formie, bardzo cienka, przejrzysta, miała swój początek w starożytnym Egipcie, w okresie Starego Państwa ok. XXVII–XXII wieku p.n.e. Zachowało się wiele malowideł i zapisów o produkcji lnu i jego wykorzystaniu przez starożytnych Egipcjan. Po raz pierwszy opisano go w Księdze Wyjścia 9,23–25, w której przedstawiono zniszczenie po gradobiciu lnu uprawianego w Egipcie: Len i jęczmień zostały zniszczone, ponieważ jęczmień miał już kłosy, a len kwiecie.
Wsi spokojna, wsi wesoła….
W XIX wiecznej wsi polskiej len wysiewano w maju. A w zimowe wieczory kobiety przędły nici (przędzę) używając wrzecion i kądzieli lub kołowrotków. Kiedy szpula na wrzecionie kołowrotka była już wypełniona, przy pomocy motowidła nici zwijano w motki. Wytworzona tkanina była szara i sztywna. Wiosną w słoneczne dni tkaniny rozkładano na łąkach by wybielały i od czasu do czasu polewano wodą aby zmiękły.
Wspólny mianownik- egipska mumia i chleb ?
Egipskie mumie zawinięte były w najlepszej jakości płótno lniane dlatego, tak doskonale się zachowały. Len bowiem ma właściwości zapobiegające procesom gnilnym więc przechowywanie żywności w ściereczkach, woreczkach zapobiega szybkiemu “psuciu się” żywności. Len ma właściwości antybakteryjne.
Podobieństwo nieprzypadkowe
Podobno komórka ludzka jest zbliżona budową do komórki lnu. Dlatego wykorzystuje się przędze lniane w medycynie a dokładniej w chirurgii do szwów wewnętrznych.
Schowaj w len
Tkanina lniana nie jest lubiana przez mole. Nie lgną do niej również grzyby ani bakterie. Włókno lniane zawiera ligniny, które są naturalnym absorbentem promieniowania UV. Len ma również właściwość higroskopijną, pochłania wilgoć i odparowuje wodę. Żywność szczególnie chleby, bułki, mąki, płatki, suszone owoce powinny być przechowywane w woreczkach lnianych.
Elektrolen
Len nie gromadzi na powierzchni ładunków elektrostatycznych. Tzn. tkanina nie elektryzuje się. Len zawiera również pektyny typu B i użytkowany z czasem staje się coraz bardziej miękki.
Skóra kocha len
Len posiada właściwości antybakteryjne, dlatego oprócz przechowywania żywności powinien być noszony przez osoby zmagające się z chorobami skóry, alergią czy niską odpornością. Odzież lniana również zapewni nam optymalną temperaturę latem i zimą.
Raz jeszcze zalety tkaniny lnianej w skrócie:
-działanie antybakteryjne;
- nie elektryzuje się;
- jest przewiewna:
- antyalergiczna:
- służy naszej skórze i środowisku.

Lniane worki na chleb
lniane worki na chleb  worki eko chlebuś
Niebawem w naszej ofercie więcej lnianych produktów. Odwiedzajcie nas często. Zapraszamy.

Zajrzyj na stronę www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl
znajdziesz tam mnóstwo ciekawych "NOWOŚCI"
dla zdrowia, do domu a może szukacie ciekawego prezentu?
Czy chleb tylko się je? Ależ skąd to cudowne kosmetyki-zobacz
Rozpal namiętność, zrelaksuj się - zamień zwykły wieczór w zmysłową podróż
Bracia i Siostry! Probiotyczna herbata czyli zdrowa Kumbucha

Sprzątaj bezpiecznie dla siebie i bliskich -NOWE eko środki czystości Eco Variant

Olej sacha inchi omega 3 omega 6 omega 9  witamina A

Dostać gwiazdkę z nieba to raczej niemożliwe, ale gwiazdkę z drzewa możemy sobie sami zdjąć.
Nie dla kaprysu, ale dla lepszego jutra. Jutra zdrowia, urody, samopoczucia swojego, dzieci, rodziców czy dziadków.

Gwiazdka z drzewa?
Taka gwiazdka z drzewa życzeń nie spełnia ot tak, trzeba ją po prostu zjeść by było lepiej. Ale nie tak na surowo, OLEJ TO jej najlepsza postać.
Skąd ta gwiazdka
Zielona gwiazdka rośnie na drzewie Sacha Inchi. To roślina rosnąca w Amazonii. Jest uprawiana zarówno w wysokich, jak i niskich partiach dżungli. Znana już była w kulturze Paracas – preinkaskiej, która rozwinęła się w rejonie Ica, w Peru, w latach 800 p.n.e. - 100 n.e.,
Jest to pnącze, które osiąga wysokość do 2 m, ma zielone liście i owoce w kształcie gwiazdy zielonego koloru. Gwiazdki kiedy dojrzeją mają kolor brązowy a w ich wnętrzu tworzą się nasiona.
Dociekliwi są nudni?
Znowu przytoczę wyniki amerykańskich badań.
Cóż taki naród z nich dociekliwy lubią przeprowadzać badania ;-) Chwała im za to.
Otóż latach 80-tych XX wieku amerykańscy naukowcy badając skład oleju Sacha Inchi dowiedli, że zawiera on znaczne ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT. (Dla przypomnienia- NNKT to substancje, które nasz organizm nie potrafi ani wytworzyć ani magazynować. Dlatego muszą być one regularnie dostarczane z zewnątrz). W roku 2000 badania rozszerzono, wyłaniając szersze właściwości oleju z Sacha Inchi.
Złoto nie każde się świeci, ale nasiona już tak.
Olej Sacha Inchi zwane jest złotem inków, ze względu na bogate właściwości. Żadne inne nasiona oleiste nie są tak bogate w NNKT. Nasiona Sacha Inchi zawierają ich aż 97,3%!
Równowaga najważniejsza
Olej z Sacha Inchi to zawartość kwasów Omega 3 w ilości – 48,6%, Omega 6 w ilości 36,8% oraz kwasów Omega 9% w ilości 8,3%, a także przeciwutleniacze, jod oraz witaminę A. Olej Sacha Inchi ma bardzo wysoką zawartość tokoferoli (176–226 mg / 100 g), która składa się głównie z gamma-tokoferolu (50%) i delta-tokoferolu. Dlatego jest źródłem witaminy E. I co z tego? Z tego właśnie, że olej Sacha Inchi ma wszechstronne działanie prozdrowotne.
Gwiazdka dla serca
Olej Sacha Inchi wzmacnia naczynia krwionośne, wspiera pracę serca, zapobiega arytmii, obniża poziom trójglicerydów tym samym zapobiega twardnieniu tętnic, poprawia krążenie.
Olej Sacha Inchi na brzuszne dolegliwości
Olej zapobiega zaparciom, korzystnie wpływa na funkcję nerek i bilans płynów. Reguluje poziom cukru poprzez obniżenie metabolizmu glukozy. Wpływa na prawidłową przemianę materii, pomaga w utracie wagi. Olej również polecany jest w leczeniu choroby Leśniewskiego-Crohna i innych stanów zapalnych jelit.
Bomba a jest przeciwzapalna
Olej Sacha Inchi działa przeciwzapalnie i dlatego powinien być głównym składnikiem diety:
chorujących na stawy w szczególności RZS
chorujących na zapalenie płuc i choroby bakteryjne.
osoby cierpiące na wrzodziejące zapalenie jelit
osoby chorujące na astmę czy stany zapalne oskrzeli
chorujących na osteoporozę.
Dla przyszłych mam i dzieci
Olej z Sacha Inchi powinny spożywać kobiety spodziewające się dziecka. Dzięki zawartości kwasów Omega 3 wpływa on korzystnie na rozwój płodu, zmniejsza ryzyko nadciśnienia w czasie ciąży. Kwasy Omega 3 są niezbędne do rozwoju układu nerwowego u dzieci. Polecany jest szczególnie dzieciom cierpiącym na astmę i alergie.
Myśl dobrze dla zdrowia
Nasz mózg bezwzględnie potrzebuje NNKT. Olej Sacha Inchi jest pomocny w stanach demencji, zmęczenia, stresu, wyczerpaniu nerwowym i psychicznym. Powinien być on również składnikiem diety chorujących na depresję, Alzheimera czy cierpiących na bóle migrenowe i bezsenność.
Skóra gwiazdy
Pierwotnie olej Sacha Inchi stosowano jako kosmetyk leczniczy na oparzenia czy podrażnienia skóry. Olej Sacha Inchi dzięki doświadczeniom i badaniom to skuteczny kosmetyk przeciwzmarszczkowy, nawilżający, łagodzący podrażnienia skóry, poprawia kondycję skóry. Olej poprawia również koloryt skóry, przeciwdziała wystąpieniu podrażnień, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Wzmacnia także paznokcie oraz włosy. Wpływa na porost włosów i ich zagęszczenie.
Lejcie na zdrowie :-)
Olejem można olać to i tamto jak kto chce, olać kanapkę i sałatkę, komu na co przyjdzie ochota. Bo jest pyszny. Pokocha go również nasza skóra czyli W dziób i na dziób.

Olej z Sacha Inchi
olej z sacha inchi omega 3 omega 6 omega 9

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
zapraszamy do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 69 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 37 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]