Sklep Naturalna Medycyna

 

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 313
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już - TRZYSTA trzynasty numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuł na mojej stronie
A o mnie zapomnieli

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Radość z chłodu

Dawno nie cieszyłam się z zmarznięcia. Po fali upałów to przemiłe uczucie. Wszyscy na chwilę odetchniemy i zbieramy siły. Upały są męczące a my działamy na zwolnionych obrotach, dlatego dzisiaj prezentujemy napoje, które dobrze nawadniają organizm, działają ożywczo i wspomagają odchudzanie. Latem mamy zwolniony metabolizm podpowiemy jak go podkręcić i wspomóc odchudzanie albo chociaż nie przybieranie na wadze.

Dyniowaty elegancik
Ogórki to bardzo popularne warzywo w naszym kraju. Należą do rodziny dyniowatych. Uprawiany jest od ok. 5 tys. lat.pochodzi prawdopodobnie z Indii. Znany był już w starożytnym Egipcie. Zaś do ludów słowiańskich dotarł z Bizancjum wraz z nazwą wywodzącą się od słowa „angurion” (niedojrzały). W Polsce uprawa ogórka upowszechniła się w wieku XVI.

Zielony oddech
Dzięki zawartości chlorofilu ogórek to warzywo odświeżające oddech. Sam ogórek nie zawiera znacznych ilości chlorofilu. Ale warto wspomnieć przy okazji o jego fantastycznych właściwościach. Chlorofil dotlenia organizm, ponieważ doskonale wiąże się z tlenem. Dzięki temu nie odczuwamy zmęczenia, które zimą przez brak słońca wielu ludziom doskwiera. Dotleniony organizm również lepiej radzi sobie z oczyszczaniem. Chlorofil reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową i stymuluje wzrost dobrych bakterii jelitowych, dzięki czemu układ pokarmowy lepiej pracuje i podnosi odporność naszego organizmu. Chlorofil czytaj więcej.

Zielona krew
Chlorofil nazywany jest właśnie Zieloną Krwią bo w budowie jest podobny do ludzkiej hemoglobiny. Różnica pomiędzy chlorofilem a hemoglobiną jest taka, że cząsteczka chlorofilu zawiera atom magnezu w hemoglobinie w tym samym miejscu jest atom żelaza. Cała reszta idealnie to samo. Chlorofil to nasza “zielona krew” to bogactwo witamin A, B, D i E, wspiera produkcję czerwonych krwinek, więc wskazana jest anemikom. Chlorofil również zalecany jest w stanach zapalnych, zapaleniach zatok, jamy ustnej, czy chorobach wirusowych i grzybiczych.

Bez smażenia
Wielu z nas lubi opaloną skórę zamiast jednak smażyć się na słońcu lepiej wdrożyć chlorofil do naszej diety. Chlorofil wpływa korzystnie na koloryt naszej skóry.

Chlorofil
Chlorofil 500ml suplement diety

Rytuał zdrowia
Napój najlepiej przygotować wieczorem. Ogórek kroimy w plasterki, wyciskamy sok z połowy cytryny i zalewamy szklanką wody. Rano wypijamy na czczo. Napój sprawia, że czujemy się lekko na brzuchu, przyspiesza również metabolizm, napój działa moczopędnie, oczyszcza organizm a oprócz tego doskonale nawadnia organizm. Pomaga również w lekkich zaparciach.

Ziarno kakaowca Criollo 200g

Na lato dobre kakao
Żeby schudnąć nie musimy rezygnować z czekoladowych pyszności. Ziarno kakaowca nie tuczy, wręcz przeciwnie odchudza. Dzięki zawartości polifenoli i teobrominy. Kakaowiec dodaje energii, siły, mobilizuje organizm, stąd możemy spalić więcej kalorii, dostarcza nam antyoksydantów, przeciwutleniaczy a także potas dla siły serca, przeciw obrzękom limfatycznym, żelazo, chrom, cynk i mnóstwo magnezu, którego nam po prostu zawsze potrzeba. Znajdziemy tam również selen, mangan, witaminę C i witaminy z grupy B.

Cud fermentacji
Ziarna kakaowca po zerwaniu usypuje się w pryzmy gdzie przechodzą kilkudniową fermentację. Upraszczając proces leżą sobie swobodnie i ot tak i gniją. A na poważnie - ziarna kakaowca poddawane są fermentacji w celu wydobycia ich smaku i aromatu. Fermentacja ziaren wpływa na dobroczynne właściwości kakaowca. Tak jak inne fermentowane produkty kapusta, ogórki, buraki, czy mój ostatni hit (choć specyficzne w smaku) szparagi.

Cocobiota
Związek gatunków drobnoustrojów, które biorą udział w fermentacji ziarna kakaowego definiuje się właśnie jako Cocobiota. Według badań, że metabolity kwasu octowego i bakterie kwasu mlekowego czyli to co powstaje podczas fermentacji mają działanie przeciwgrzybicze, obniżające poziom cholesterolu jak również działanie prebiotyczne.

Buzująca czerń - od ziarna do proszku
Następnie nasiona są ekstrahowane i poddawane są wtórnej fermentacji, a po niej suszone ok 10 dni, aby nie spleśniały. Wysuszone ziarna są prażone i mielone, w wyniku czego otrzymywana jest gęsta masa, z której w procesie tłoczenia otrzymuje się masło kakaowe. Odtłuszczone wytłoczyny, poddaje się powtórnemu mieleniu, gdzie przybierają postać proszku kakaowego - kakao. A potem wyruszają w drogę.

Criollo to odmiana kakao
które choć najtrudniejsze w uprawie, delikatna i kapryśna, cechuje się najwyższą jakością, wartościami odżywczymi i bogactwem smaku. Gatunek stanowi mniej niż 3% światowych upraw. To najstarszy i pierwotny gatunek uprawiany w Ameryce Południowej. Kakaowiec ogranicza apetyt i wspomaga trawienie, zawiera też kwas oleinowy, który dba o właściwe stężenie cholesterolu.

Gorąco zabija
Obróbka termiczna, czyli przetwarzanie kakaowca szczególnie przemysłowo by trafiła do sreberek powoduje utratę większości witamin i minerałów. Czekolada, która jest w dostępnej sprzedaży za 5 złotych o wysokiej zawartości masy kakaowej to kwasidło, które próbuje się przełamać cukrem. A to zabija oprócz smaku, właściwości kakaowca. Bzdura, że to źródło magnezu, mnóstwo, cukru, dodaje się półsyntetyczny emulgator i stabilizator otrzymywany z poliglicerolu i oleju rycynowego, czyli E476. Oczywiście jak zwykle znajdziecie informację , że nie jest szkodliwy, tak, nam mydlą, ale czego się nie robi by sprzedać. Imponujące jest tworzenie przemysłowo produkowanej czekolady, najpierw odchudzanie potem dotłuszczanie. Sensu nie potrafię dostrzec, ale widać ekonomia rządzi się innymi prawami.

Radość wewnątrz widać na zewnątrz
Ziarna kakaowca zawierają tryptofan,który musimy dostarczać z dietą to aminokwas, konieczny do produkcji białek, enzymów i tkanki mięśniowej. Do jego zadań należy udział w wytwarzaniu serotoniny, tzw. hormonu szczęścia, jego niedobór przyczynia się do depresji. Tryptofan bierze też udział w wytwarzaniu melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za rytm okołodobowy organizmu, bierze udział w biosyntezie niacyny (witaminy PP), wpływa na syntezę rodopsyny czyli widzenia po zmroku, i wiele innych.

Dobry kompan
Kakao surowe możemy spożywać na wiele sposobów. Ziarna kakaowca możemy chrupać kiedy przyjdzie nam na to ochota, wszędzie i prawie w każdej sytuacji. Ziarna mają jeszcze jedną ogromną zaletę nie rozpuszczają się pod wpływem ciepła, więc tym bardziej możemy zabrać je ze sobą na działkę, wędrówki w górach, wycieczkę.

Ziarna kakaowca
Ziarna kakowca Criollo 200 g

Oczarowani latem

 

Top topów
Temat upałów i komarów obecnie znajduje się na pierwszym miejscu tematów w naszym kraju. Upały i komary bezwzględnie utrudniają nam życie. Niestety nie wyeliminujemy ich, ale jest kilka metod by żyło się lepiej co ja mówię żeby w ogóle się jakoś żyło bo na razie to udręka.

Oczaruj mnie
Nic nie mnie tak nie pociąga w ludziach jak mądrość i chęć zdobywania wiedzy. Dlatego dzisiaj postaramy się was oczarować jeszcze w inny sposób.

Wroga trzeba poznać
Mimo, iż wszyscy z całą serdecznością nienawidzimy komarów to warto, trochę wiedzieć coś więcej, niż to, że są krwiopijcami. Zwłaszcza, że nikłe są szanse, że znikniemy z ich menu.

Żarłoki bez opamiętania
Samica komara potrafi wypić ponad 5 mg krwi, czyli dwukrotnie więcej niż sama waży!
Samica po przyłożeniu kłujki do ciała zwierzęcia puszcza w ruch szczęki kształtu lancetu zaopatrzonego w haczyki. Ruchy szczęk w górę i w dół powodują przecięcie skóry, następnie do rany zostaje wstrzyknięta kropelka śliny, która ma zapobiec krzepnięciu krwi. Samica odlatuje dopiero wtedy, gdy wypełni żołądek krwią ofiary. Ślina samicy zawiera substancję chemiczną, podrażniającą skórę, może także dochodzić do reakcji alergicznej. Dlatego po ukłuciu skóra czerwienieje, puchnie i swędzi.

Skąd te tłumy
Jeśli dziwimy się dlaczego po ugryzieniu komara, lawinowo atakują nas bezlitośnie inne bzyczki to powód jest prosty. Gdy samica ssie krew, wydziela feromon, który zwabia kolejne samice.

Płodne pijaczki
Gdy samica już się nasyci, szuka zbiornika wodnego, w którym mogłoby się rozwijać potomstwo. Jeśli woda wyschnie, jaja mogą przetrwać w ziemi nawet kilka lat. Pojedyncza samica może złożyć do 1000 jaj. W ciągu jednego sezonu pojawia się kilka pokoleń komarów.

Zmysłowe stwory
Co sprawia, że komary wybierają nas na swoje ofiary? Przede wszystkim to wątpliwa zasługa dwutlenku węgla z naszego oddechu, a także kwas mlekowy, którym “pachnie” nasz pot. Receptory komarów są szczególnie wyczulone na te bodźce i to właśnie dzięki nim jesteśmy przez nie lokalizowani. Dwutlenek węgla z naszego oddechu to takie “szlaki turystyczne” po których komary zmierzają do celu. Miejsce, w którym dokonują nakłucia wybierane jest na podstawie temperatury ciała oraz „walorów” zapachowych skóry.

Przebiegłe STRZYGI
Komary posługują się też termodetekcją, co sprawia, że w przypadku ludzi bardziej narażeni na ukąszenia komarów są młodzi mężczyźni, dzieci i kobiety w okresie owulacji.

Apetyczni piwosze
Zapewne wiele osób zauważyło, że pijąc piwo “w plenerze” szybko stajemy się obiektem pożądania komarów. Tę dziwną zależność potwierdzili również naukowcy - komary (a mówiąc ściśle: komarzyce) znacznie chętniej wybierają na cel swoich ataków osoby, w których oddechu wyczuwalny jest etanol (jedna z teorii mówi, że ma to związek z wyższą temperaturą ciała po wypiciu alkoholu).
Blondynki są kuszące
Ciekawostką okazuje się również szczególne zainteresowanie komarów… blondynkami. Kobiety o jasnych włosach są znacznie częściej wybierane na cel ataków niż brunetki. Na razie jednak nikomu nie udało się jednoznacznie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.

Oczaruje się
Bliskość komara niestety pozostawia ślad na naszej skórze, swędzący i nieestetyczny. Płyn z oczaru wirginijskiego zdecydowanie łagodzi swędzenie i zaczerwienie. Właściwie natychmiast poczujemy ulgę.

W sieci pajęczyn
Oczar wirginijski choć no po prostu nieprzyjemnie pachnie to wspaniały płyn na popękane naczynka na twarzy, nogach. Zapach się ulatnia więc bez obaw ludzie od nas w sklepie nie uciekną.
Oczar wirginijski znacznie zmniejsza widoczność naczynek działa “ściągająco” na skórę. Co ważne nakładamy go na oczyszczoną skórę twarzy. Delikatnie ściąga również pory skórne. Preparaty oczarowe zalecane są w pielęgnowaniu i leczeniu skóry łojotokowej, zwiotczałej, trądzikowej, z dermatozami i atopowym zapaleniem skóry, skłonnej do wyprysków i teleangiektazji. Preparaty z ekstraktem oczarowym zmniejszają obrzęk skóry, hamują wydzielanie potu i łoju.

Nadmiar słońca
Oczar wirginijski działa też przeciwzapalnie. Doskonale sprawdzi się w przypadku oparzeń słonecznych. Przyniesie natychmiastową ulgę i przyspiesza gojenie. Najlepiej wymieszać hydrolat z oczaru wirginijskiego z żelem aloesowym.

Dość worów pod oczami
Serum, żele i maści zawierające wyciąg z oczaru zmniejszają obrzęk powiek, niwelują worki i cienie pod oczami. Woda oczarowa (destylat ze świeżych liści i gałązek Hamamelis) zastosowana do przemywania twarzy i oczu efektywnie zmniejsza stan zapalny, łojotok, nadmierne łzawienie i przyspieszają objawy zmęczenia skóry i oczu

Bolesny problem siedziska
Oczar wirginijski powinien znaleźć się na liście u osób, cierpiących z powodu hemoroidów. Oprócz właściwości ściągających przynosi on ulgę w bólu.

Problem z głowy
Oczar wirginijski z olejem kokosowym to pomocny środek w walce z łupieżem.

Kochamy Psiaki i kociaki
Zwierzęta cierpią z powodu ukąszeń owadów tak samo jak ludzie. Żeby przynieść im ulgę w cierpieniu, przygotuj domowy spray z wyciągiem z oczaru wirginijskiego (dla psów) lub olejek z dodatkiem tej rośliny (dla kotów). Stosuj w miejscach ukąszeń i ugryzień.

Oczar wirginijski

Oczar płyn spray 50ml

Maść świerkowa 150 ml


Leśny pomocnik do zadań specjalnych
Maść świerkowa szczególnie polecana jest osobom chorującym na reumatoidalne zapalenie stawów.
Przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych. Regularne stosowanie Maści Świerkowej wyraźnie poprawia się ruchomość stawów.

Leśny skarb
Maść świerkowa łagodzi obrzęk wywołany ukąszeniem owadów, działa przeciwbólowo, zmniejsza stan zapalny wywołany ukąszenie. Maść świerkowa również działa również wspomagająco przy uszkodzeniach skóry czy urazach , zwichnięciach czy nadwyrężonych mięśniach.

Duży palec i jego problemy
Wrastające paznokcie to częsty kłopot. Szczególnie narażone są paznokcie na nogach. Powodem wrastających paznokci jest niewłaściwe obcinanie paznokci, zbyt ciasne obuwie i stosowanie niektórych leków (retinoidy).
Paznokieć wrasta do otaczających go tkanek miękkich powodując ból i stan zapalny, a czasem także zakażenie bakteryjne. W cięższych przypadkach dochodzi do nadmiernego wzrostu tkanki miękkiej. Sytuację mogą pogorszyć złe nawyki higieniczne. Tutaj z pomocą również przychodzi maść świerkowa, który zmniejszy stan zapalny i ból.

Maść świerkowa

Maść świerkowa 150 ml

Zapach wolności

Jest pełnia księżyca, niebo pięknie rozświetlone, gwiazdy mienią się cudownie. Listki ani drgną a ciepło wieczoru otula niczym kocyk.
Nagle bzz i czar prysł, wymachuje dłonią, ale przebiegły komar jest szybszy. Uciekam do środka, cóż przyłoże twarz do poduszki bo co mi pozostało, może tu mnie nie dopadnie bzyczący stwór? Myliłam się. Zamiast cieszyć się urokiem przyrody drapiemy się a ciało pokrywają czerwone bąble.

Naturalny olejek eteryczny trawa cytrynowa 10ml Optima Natura

Cieszyć się latem
Radość z ciepłego lata może być szybko zakłócona przez małych krwiopijców. Potrzebujemy czegoś, co będzie trzymało komary, meszki i muchy jak najdalej od Nas. Oczywiście nie będziemy się zajmować produktami, które mogą wywołać więcej szkody niż pożytku - a więc większością przemysłowych i domowych gotowych środków. Przedstawię jak naturalnie i zdrowo ochronić się przed krwiopijcami oraz zadbać o zdrowie skóry.

Jak nie być atrakcyjnym dla krwiopijców
Niestety kołek osikowy, krzyż i srebro tu nie pomoże. Komary przyciągają: dwutlenek węgla, zapach kwasu mlekowego, mocne kwiatowe i owocowe zapachy oraz zwiększona wilgotność. Spokojniejszy wypoczynek na zewnątrz możemy sobie zapewnić poprzez szybki prysznic po wysiłku, który zmyje pot (pachnący kwasem mlekowym) oraz uspokoi oddech (mniej wydalanego dwutlenku węgla) i zmyje wilgotny pot z naszej skóry. Unikamy stosowania perfum oraz kosmetyków o owocowych i kwiatowych zapachach. Wybieramy potrawy bez dużej zawartości soli i ubogie w potas - zmniejszy to ilość kwasu mlekowego w naszym pocie. Ubieramy się w jasne barwy, ale trzeba unikać jaskrawych kolorów, które mogą przyciągnąć meszki i osy.

Naturalny olejek eteryczny goździkowy 10ml Optima Natura

Pachnące sposoby na wredne stwory
Na szczęście komary nie są amatorami niektórych zapachów, więc możemy być bardziej przebiegli od nich i przy okazji zadbać o kondycję naszej skóry.

Olejek eteryczny z trawy cytrynowej - jest skuteczny przeciwko komarom, meszkom i muchom a nawet wszom, pchłom i kleszczom. Olejek trawa cytrynowa działa również antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo oraz zmniejsza stany zapalne. Jego zapach jest bardzo dobrym środkiem kojącym. Ze względu na działanie relaksujące jest często stosowany do masażu ciała. Zwłaszcza doceniają go sportowcy – olejek z trawy cytrynowej rozluźnia obolałe i napięte mięśnie, pobudza i wzmacnia tkankę mięśniową. Zapach olejku jest uwielbiany przez większość z nas. Jest lekki, orzeźwiający, przyjemnie cytrusowy. Może działać jako antyperspirant (dodatkowo niweluje nadmierne wydzielanie potu) albo odświeżacz powietrza.

Olejek eteryczny trawa cytrynowa
Naturalny olejek eteryczny trawa cytrynowa 10ml Optima Natura

Olejek eteryczny goździkowy - jest skuteczny przeciwko komarom i meszkom. Olejek goździkowy pozyskuje się z kwiatów oraz liści drzewa goździkowego. Te z kolei uznawane są za jedne z najwyższych drzew świata – ich wysokość dochodzi do 20 metrów. Zapach jest zaś korzenny, słodkawy, ale daje się wyczuć również nutę ostrą. Olejek goździkowy jest ceniony za wszechstronne właściwości. Składnik, który występuje w nim w największym stężeniu to eugenol. Ten z kolei ma działanie bakteriobójcze oraz silnie przeciwbólowe. To zresztą dlatego olejek goździkowy stosowany jest w przemyśle farmaceutycznym, gdzie pełni rolę leczniczą. Powszechnie używany jest na przykład w stomatologii.

Olejek eteryczny goździkowy
Naturalny olejek eteryczny goździkowy 10ml Optima Natura

Olejek eteryczny eukaliptusowy jest skuteczny przeciwko komarom, muchom, pchłom i większością uprzykrzających życie owadów. Zapach olejku jest intensywny i mocny. Wykorzystuje się go w ramach leczenia infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok, kaszel oraz katar. Olejek eukaliptusowy wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Jest doskonałym środkiem dezynfekującym – wewnętrznie stosuje się go przy zapaleniu dróg moczowych, miedniczek nerkowych oraz pęcherza. Doskonale odkaża rany, zwalcza wrzody, czyraki, ropnie i łagodzi oparzenia. Jest pomocny w leczeniu grzybicy i łuszczycy skóry.
Co ciekawe, olejek z eukaliptusa działa świetnie jako odświeżacz powietrza. Jednocześnie wykazywać będzie działanie aromaterapeutyczne. Jego zapach niweluje ból głowy, ukoi nerwy, odpręży. Sprawi, że zniknie zmęczenie i ospałość, za to pojawi się energia. Jest doskonałym preparatem pobudzającym, jest szczególnie polecany pod tym względem dla pracowników umysłowych i osób uczących się.

Olejek eteryczny eukaliptusowy
Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy 10ml Optima Natura

Bezpieczne odstraszanie
Nierozcieńczonych olejków eterycznych nie należy nakładać bezpośrednio na skórę, są to naturalnie silnie działające substancje.
Nie zaleca się stosowania olejków eterycznych u niemowląt i małych dzieci (poniżej 3 roku życia). Nie powinny go także stosować kobiety będące w ciąży ani te, które karmią piersią.
Przed zastosowaniem na skórę zawsze warto wykonać próbę uczuleniową (nadgarstek należy posmarować niewielką ilością rozcieńczonego olejku i odczekać kilka godzin. To odpowiedni czas, by olejek wywołał ewentualną, niepożądaną reakcję). U alergików może on podrażnić skórę, wywołać zaczerwienienie, pieczenie bądź świąd.

Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy 10ml Optima Natura

Nie tylko straszenie
Przy okazji stosowania olejków eterycznych możemy także zadbać o skórę stosując zdrową bazę dla olejków. Polecamy:
Naturalny olej ze słodkich migdałów - jest bogactwem cennych witamin i minerałów. Zawiera witaminę A, witaminy z grupy B (B1, B2, B6), witaminę D oraz E. Dodatkowo korzystnie działają kwasy tłuszczowe nienasycone: oleinowy oraz linolowy. Zawiera dużo wapnia, żelaza, manganu, fosforu, cynku i potasu. Można śmiało powiedzieć, że jest środkiem uniwersalnym, o wszechstronnych właściwościach. Wykazuje działanie oczyszczające, tonizujące, nawilżające, przeciwzapalne oraz zmiękczające. Kosmetolodzy zalecają go do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jest również doskonałym środkiem do walki z cellulitem oraz rozstępami.

Olej ze słodkich migdałów
Naturalny olej ze słodkich migdałów 100 ml Optima Natura

Olejek odstraszający owady - można przechowywać zamknięty około 15 dni w ciemnym i chłodnym miejscu.
Potrzebne składniki:


Olejki mieszamy i zamykamy w pojemniku ze szkła (najlepiej ciemnego) stosujemy w miejscach narażonych na kontakt z owadami. Przed użyciem wstrząsnąć i ponownie posmarować zagrożone ukąszeniami miejsca co około 2 godziny.

Spray odstraszający owady - należy zużyć w ciągu 24 godzin od przygotowania.
Potrzebne składniki:

  • 200 ml czystej wody
  • 6 ml (60 kropli) olejków eterycznych - najlepiej używać mieszanki olejków eterycznych np. po 20 kropli eukaliptusowego, goździkowego i olejku z trawy cytrynowej

Wkrajamy olejki do butelki z rozpylaczem i zalewamy chłodną wodą. Przed każdym użyciem mocno wstrząsnąć i rozpylać na zagrożone ugryzieniem części ciała - można też stosować na ubrania i meble. Rozpylanie powtarzamy co 60 minut, lub zależnie od potrzeb.

Zmyj ten żar!

NATURALNE MYDŁO POTASOWE "PRAWDZIWE SZARE" w płynie 500 ml

Bzy dawno przekwitły pozostało tylko po nich wspomnienie, życie osładzają nam truskawki i czereśnie, ale żeby nie było nam za dobrze są upały, mamy błysk piorunów, żar z nieba i zmęczenie.

W upał męczy wszystko nawet oddech. Upał jest uciążliwych dla zdrowych, czujemy się fatalnie a co dopiero chorujący.

Trochę wyrozumiałości
Podczas upału jesteśmy mniej wydajni. Nasz organizm pracuje na zwiększonych obrotach by przetrwać ten wyczerpujący czas. Kochani pracodawcy mniejsze zaangażowanie pracowników to nie widzi mi się czy lenistwo, ale naturalna reakcja naszego organizmu, które skutkuje mniejszą wydajnością, zaburzeniami koncentracji, mniejszą zdolnością do pracy, wyczerpaniem.

Nauka nie kłamie i ciało też
Poniżej zamieszczam tabelę obrazującą zdolności człowieka w zależności od temperatury.

Naturalne mydło potasowe  "PRAWDZIWE SZARE" w płynie 500 ml

Autor:
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS

Na zwolnionych obrotach
Odpowiedzią organizmu na wzrost temperatury otoczenia jest przede wszystkim rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i wzrost skórnego przepływu krwi. Następnie uruchomiony zostanie drugi mechanizm obronny, tj. wzmożone wydzielanie potu. Oba te mechanizmy pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury ciała.
Jeżeli przekroczone zostaną możliwości termoregulacyjne organizmu, wówczas wzrasta temperatura ciała, co szczególnie wyraźnie wpływa na czynność ośrodkowego układu nerwowego. U człowieka nieprzystosowanego wpływ gorąca przejawia się:
złym samopoczuciem,
zmniejszeniem wydolności fizycznej i psychicznej.
Zwiększa się częstość tętna i oddechów, spada ciśnienie krwi, człowiek staje się skłonny do omdleń. Mogą pojawiać się bóle skurczowe ze strony przewodu pokarmowego. U ludzi narażonych przez dłuższy czas na działanie wysokiej temperatury występuje:
ogólna bierność,
trudność w koncentracji uwagi,
czasem upośledzenie zdolności do wykonywania czynności wymagających zręczności i precyzji.

Trochę fizjologii
Doktor Michael N. Sawka, fizjolog z Uniwersytetu Technologii w Georgii, od 40 lat bada przystosowanie ludzkiego organizmu do ekstremalnie wysokiej temperatury powietrza. Naukowiec stwierdza, że ciało każdego z nas inaczej odbiera ciepło i przystosowuje się do temperatury otoczenia.
Ciało człowieka ochładza się na dwa sposoby. Pierwszy to przekazywanie ciepła do skóry. Pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynka krwionośne, znajdujące się w skórze, co samoczynnie wzmaga obieg krwi. Drugi sposób to odparowanie potu ze skóry. Jeśli nosimy grube ubranie, ograniczają one parowanie z naszej skóry - mówi Sawka.
Natomiast wytworzone ciepło jest tracone przez organizm przez:

  • promieniowanie,
  • konwekcję,
  • przewodzenie,
  • parowanie.


Jesteśmy super maszynami
Do utrzymania odpowiedniego bilansu cieplnego, zapewniającego ciału stałą temperaturę, człowiek wyposażony jest w mechanizmy termoregulacyjne, do których należą:
elementy termo-recepcyjne,
ośrodek termoregulacji,
efektory układu.
Niezależnie od warunków mikroklimatycznych każda praca, a szczególnie ciężka praca fizyczna, powoduje przyspieszenie procesów przemiany materii. Około 70% wydatkowanej podczas pracy energii uwalnia się w postaci ciepła. Aby utrzymać stałą temperaturę ciała, organizm oddaje nadmiar wytworzonego ciepła do otoczenia. Ilość oddawanego ciepła przez organizm człowieka zarówno w spoczynku, jak i podczas pracy zależy od warunków środowiska zewnętrznego (mikroklimatu).
Myślami gdzie indziej
Większość z nas oczami wyobraźni by przetrwać ten trudny czas podczas upałów widzi siebie w kąpieli, basen, jezioro, morze. Zwłaszcza kiedy się kleimy a skóra swędzi i jest podrażniona marzymy tylko o tym by wskoczyć do wanny lub pod prysznic i zmyć z siebie to.


Pomagamy sobie lodami pomóżmy też swojej skórze

Podczas upału zaostrzają się stany zapalne skóry, zwiększone jest wydzielanie sebum. Skóra jest podatna na podrażnienia. Nasza skóra nawet jeśli nie pocimy się nadto i nie przebywamy na słońcu a w klimatyzowanych pomieszczeniach, źle to znosi. Klimatyzacja wysusza skórę, w konsekwencji staje się podatna na podrażnienia i szybciej się starzeje.
Mycie pielęgnuje
Jedyne o czym marzymy podczas upału to kąpiel wanna prysznic co kto lubi i może. Dlatego ważne jest aby podczas upałów sięgać po mydła, które nie tylko zmyje kurz i zanieczyszczenia ze skóry, ale będę działać pielęgnująco i leczniczo na naszą skórę.
Różne problemy to różne potrzeby
Każdemu z nas skóra sprawia jakiś problem, a to nadmiernie jest przesuszona, ściągnięta przetłuszczająca się, trądzikowa czy alergiczna. Mydło geraniowe z glinką zieloną przeznaczone jest do cery trądzikowej, ze skłonnością do przetłuszczania. Geranium, o cytrynowo-różanym zapachu, ma silne działanie antydepresyjne, ściągające i przeciwzapalne, antyłojotokowe. Z dobrym skutkiem bywa stosowane jako zioło przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe.

Mydło geraniowe z glinką zieloną
Naturalne Mydło geraniowe z glinką zieloną

Pali się
Naturalne mydło z ekstraktem z kwiatów konopi i olejem z konopi. Wzbogacone jest skoncentrowanym ekstraktem z kwiatów konopi CBD (KANNABIDIOL) łagodzącym choroby skóry i stawów o podłożu zapalnym. Związek ten jest legalną substancją w Polsce, otrzymywaną najczęściej z konopi przemysłowych (siewnych), nie jest więc psychoaktywny, może być zatem stosowany bezpiecznie nie tylko w kosmetykach. Według badań z różnych źródeł ma także działanie przeciwutleniające i antydepresyjne, a nawet antynowotworowe. Drugi składnik mydła - olej z konopi siewnych należy do czołówki specyfików łagodzących choroby skóry. Zawiera ogromne bogactwo kwasów tłuszczowych, przede wszystkim kwasu linolowego z grupy omega-6 i kwasu linolenowego z grupy omega-3 w idealnych proporcjach (3:1). Kwasy te utrzymują skórę w dobrej kondycji, poprawiają też jej odporność na działanie czynników zewnętrznych: wiatru, mrozu i słońca. Pozostałe kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, gamma-linolenowy ) i substancje aktywne zawarte w oleju (m.in. proteiny, aminokwasy, karoten, minerały, witaminy A, D, E i K, fitosterole, fosfolipidy) sprawiają, że olej ten ma właściwości przeciwzapalne, regenerujące, antyseptyczne i antyoksydacyjne. Łagodzi stany zapalne przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, egzemie oraz przy uciążliwym świądzie skóry w dermatozach, zwłaszcza AZS, a także przy alergiach skórnych. Stosowany może być zarówno do skóry suchej, którą nawilża, jak też do skóry tłustej, w której reguluje wydzielanie sebum.

Mydło potasowe konopne z CBD
 Naturalne mydło potasowe "Prawdziwe Szare" konopne w płynie 500 ml CBD

Naturalne mydło potasowe "Prawdziwe Szare" konopne w płynie 500 ml CBD

Gdy się leje nadto
Pocić się musimy, ale nadmierne pocenie to poważny problem. W sposób naturalny i bezpieczny możemy złagodzić nadmierną potliwość. Mydło szałwiowe z chlorkiem magnezu to zdrowe rozwiązanie. Poprzez chlorek magnezu, który stosowany zewnętrznie, skutecznie zwalcza bakterie na skórze, a wchłaniany przez nią, skutecznie wpływa na zwiększenie ilości magnezu w organizmie. Szałwia lekarska hamuje rozmnażanie się bakterii Gram–dodatnich oraz Gram–ujemnych (nawet odpornych na antybiotyki), unieszkodliwia ich toksyny, niszczy różnorakie grzyby i wirusy. Napar z tego zioła, stosowany zewnętrznie działa ściągająco, bakteriobójczo, wzmacnia skórę, goi blizny, ale także ma zastosowanie w nadmiernej potliwości ciała, a w szczególności pach, dłoni, stóp. Mydełko polecane jest zatem dla osób, które pocą się obficie, zmniejszając u nich przykry zapach potu (eliminuje bakterie odpowiedzialne za rozkład potu), nie zatykając jednak porów skóry. Zalecane do skóry skłonnej do podrażnień i w przypadku nadmiernego pocenia się.
Mydło z zawartością ORMUSU (ORME) - Orbitalnie Przekształconych Pierwiastków Monoatomowych takich, jak złoto, iryd, srebro, rod, platyna. Pierwiastkom tym, w stanie, przypisuje się właściwości energetyczne, lecznicze, a nawet mistyczne. Wiadomo, że te monoatomowe pierwiastki synchronizują półkule mózgowe, wprowadzają mózg w stan theta (7-12 hz), co ponoć wpływa na wzrost inteligencji, zwiększa kreatywność i zmniejsza stres. Pierwiastki te łatwo wchłaniają się przez skórę. Wyprodukowane na bazie naturalnych roślinnych surowców najwyższej jakości. Delikatnie myje i pielęgnuje skórę nie powodując podrażnień.

Mydło z dodatkiem ORMUSU (ORME)
NATURALNE MYDŁO Z ORMUSEM (ORME) 100% roślinne złoto iryd srebro rod platyna

Uniwersalność jest wygodna
Są tacy wśród nas, którzy nie lubią mieć półki pełnej różnych kosmetyków i wolą mieć jeden przeznaczony do różnych celów.
Mydło potasowe ze złotem monoatomowym.
Mydło przeznaczone jest do mycia całego ciała, włosów, do mycia owoców i warzyw, a nawet zmywania naczyń. Mydło potasowe powstaje według tradycyjnej receptury, w procesie zmydlania wodorotlenkiem potasu, z tłuszczy palmowych najwyższej jakości. Idealne do codziennej pielęgnacji skóry. Doskonałe również do prania i zmywania. Mydło regeneracyjne, przeznaczone jest do mycia całego ciała, włosów, a nawet zmywania. Zalecane do codziennej pielęgnacji skóry zmęczonej i suchej. Mydło przeznaczone jest również do pielęgnacji skóry po oparzeniach słonecznych. Złoto poprawia jej zdolności regeneracyjne, spowalnia procesy starzenia, dezynfekuje.

Naturalne mydło potasowe "Prawdziwe szare"
Naturalne mydło potasowe "PRAWDZIWE SZARE" w płynie 500 ml


Dziękuję Wam bardzo za przeczytanie Naszego biuletynu pomimo gorąca. Podczas pisania zdarzyło mi się odcisnąć na czole klawiaturę, ale to nic zimny prysznic i śladu nie ma.
“Chłodno”bo tego nam trzeba Pozdrawiam. Dbajcie o siebie.

"Żyj naturalnie" nr 13
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 13
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 69 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 37 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl



UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]