Sklep Naturalna Medycyna

 

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 311
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już - TRZYSTA jedenasty numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
A o mnie zapomnieli

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Zapach wolności

Jest pełnia księżyca, niebo pięknie rozświetlone, gwiazdy mienią się cudownie. Listki ani drgną a ciepło wieczoru otula niczym kocyk.
Nagle bzz i czar prysł, wymachuje dłonią, ale przebiegły komar jest szybszy. Uciekam do środka, cóż przyłoże twarz do poduszki bo co mi pozostało, może tu mnie nie dopadnie bzyczący stwór? Myliłam się. Zamiast cieszyć się urokiem przyrody drapiemy się a ciało pokrywają czerwone bąble.

Naturalny olejek eteryczny trawa cytrynowa 10ml Optima Natura

Cieszyć się latem
Radość z ciepłego lata może być szybko zakłócona przez małych krwiopijców. Potrzebujemy czegoś, co będzie trzymało komary, meszki i muchy jak najdalej od Nas. Oczywiście nie będziemy się zajmować produktami, które mogą wywołać więcej szkody niż pożytku - a więc większością przemysłowych i domowych gotowych środków. Przedstawię jak naturalnie i zdrowo ochronić się przed krwiopijcami oraz zadbać o zdrowie skóry.

Jak nie być atrakcyjnym dla krwiopijców
Niestety kołek osikowy, krzyż i srebro tu nie pomoże. Komary przyciągają: dwutlenek węgla, zapach kwasu mlekowego, mocne kwiatowe i owocowe zapachy oraz zwiększona wilgotność. Spokojniejszy wypoczynek na zewnątrz możemy sobie zapewnić poprzez szybki prysznic po wysiłku, który zmyje pot (pachnący kwasem mlekowym) oraz uspokoi oddech (mniej wydalanego dwutlenku węgla) i zmyje wilgotny pot z naszej skóry. Unikamy stosowania perfum oraz kosmetyków o owocowych i kwiatowych zapachach. Wybieramy potrawy bez dużej zawartości soli i ubogie w potas - zmniejszy to ilość kwasu mlekowego w naszym pocie. Ubieramy się w jasne barwy, ale trzeba unikać jaskrawych kolorów, które mogą przyciągnąć meszki i osy.

Naturalny olejek eteryczny goździkowy 10ml Optima Natura

Pachnące sposoby na wredne stwory
Na szczęście komary nie są amatorami niektórych zapachów, więc możemy być bardziej przebiegli od nich i przy okazji zadbać o kondycję naszej skóry.

Olejek eteryczny z trawy cytrynowej - jest skuteczny przeciwko komarom, meszkom i muchom a nawet wszom, pchłom i kleszczom. Olejek trawa cytrynowa działa również antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo oraz zmniejsza stany zapalne. Jego zapach jest bardzo dobrym środkiem kojącym. Ze względu na działanie relaksujące jest często stosowany do masażu ciała. Zwłaszcza doceniają go sportowcy – olejek z trawy cytrynowej rozluźnia obolałe i napięte mięśnie, pobudza i wzmacnia tkankę mięśniową. Zapach olejku jest uwielbiany przez większość z nas. Jest lekki, orzeźwiający, przyjemnie cytrusowy. Może działać jako antyperspirant (dodatkowo niweluje nadmierne wydzielanie potu) albo odświeżacz powietrza.

Olejek eteryczny trawa cytrynowa
Naturalny olejek eteryczny trawa cytrynowa 10ml Optima Natura

Olejek eteryczny goździkowy - jest skuteczny przeciwko komarom i meszkom. Olejek goździkowy pozyskuje się z kwiatów oraz liści drzewa goździkowego. Te z kolei uznawane są za jedne z najwyższych drzew świata – ich wysokość dochodzi do 20 metrów. Zapach jest zaś korzenny, słodkawy, ale daje się wyczuć również nutę ostrą. Olejek goździkowy jest ceniony za wszechstronne właściwości. Składnik, który występuje w nim w największym stężeniu to eugenol. Ten z kolei ma działanie bakteriobójcze oraz silnie przeciwbólowe. To zresztą dlatego olejek goździkowy stosowany jest w przemyśle farmaceutycznym, gdzie pełni rolę leczniczą. Powszechnie używany jest na przykład w stomatologii.

Olejek eteryczny goździkowy
Naturalny olejek eteryczny goździkowy 10ml Optima Natura

Olejek eteryczny eukaliptusowy jest skuteczny przeciwko komarom, muchom, pchłom i większością uprzykrzających życie owadów. Zapach olejku jest intensywny i mocny. Wykorzystuje się go w ramach leczenia infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok, kaszel oraz katar. Olejek eukaliptusowy wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Jest doskonałym środkiem dezynfekującym – wewnętrznie stosuje się go przy zapaleniu dróg moczowych, miedniczek nerkowych oraz pęcherza. Doskonale odkaża rany, zwalcza wrzody, czyraki, ropnie i łagodzi oparzenia. Jest pomocny w leczeniu grzybicy i łuszczycy skóry.
Co ciekawe, olejek z eukaliptusa działa świetnie jako odświeżacz powietrza. Jednocześnie wykazywać będzie działanie aromaterapeutyczne. Jego zapach niweluje ból głowy, ukoi nerwy, odpręży. Sprawi, że zniknie zmęczenie i ospałość, za to pojawi się energia. Jest doskonałym preparatem pobudzającym, jest szczególnie polecany pod tym względem dla pracowników umysłowych i osób uczących się.

Olejek eteryczny eukaliptusowy
Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy 10ml Optima Natura

Bezpieczne odstraszanie
Nierozcieńczonych olejków eterycznych nie należy nakładać bezpośrednio na skórę, są to naturalnie silnie działające substancje.
Nie zaleca się stosowania olejków eterycznych u niemowląt i małych dzieci (poniżej 3 roku życia). Nie powinny go także stosować kobiety będące w ciąży ani te, które karmią piersią.
Przed zastosowaniem na skórę zawsze warto wykonać próbę uczuleniową (nadgarstek należy posmarować niewielką ilością rozcieńczonego olejku i odczekać kilka godzin. To odpowiedni czas, by olejek wywołał ewentualną, niepożądaną reakcję). U alergików może on podrażnić skórę, wywołać zaczerwienienie, pieczenie bądź świąd.

Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy 10ml Optima Natura

Nie tylko straszenie
Przy okazji stosowania olejków eterycznych możemy także zadbać o skórę stosując zdrową bazę dla olejków. Polecamy:
Naturalny olej ze słodkich migdałów - jest bogactwem cennych witamin i minerałów. Zawiera witaminę A, witaminy z grupy B (B1, B2, B6), witaminę D oraz E. Dodatkowo korzystnie działają kwasy tłuszczowe nienasycone: oleinowy oraz linolowy. Zawiera dużo wapnia, żelaza, manganu, fosforu, cynku i potasu. Można śmiało powiedzieć, że jest środkiem uniwersalnym, o wszechstronnych właściwościach. Wykazuje działanie oczyszczające, tonizujące, nawilżające, przeciwzapalne oraz zmiękczające. Kosmetolodzy zalecają go do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jest również doskonałym środkiem do walki z cellulitem oraz rozstępami.

Olej ze słodkich migdałów
Naturalny olej ze słodkich migdałów 100 ml Optima Natura

Olejek odstraszający owady - można przechowywać zamknięty około 15 dni w ciemnym i chłodnym miejscu.
Potrzebne składniki:


Olejki mieszamy i zamykamy w pojemniku ze szkła (najlepiej ciemnego) stosujemy w miejscach narażonych na kontakt z owadami. Przed użyciem wstrząsnąć i ponownie posmarować zagrożone ukąszeniami miejsca co około 2 godziny.

Spray odstraszający owady - należy zużyć w ciągu 24 godzin od przygotowania.
Potrzebne składniki:

  • 200 ml czystej wody
  • 6 ml (60 kropli) olejków eterycznych - najlepiej używać mieszanki olejków eterycznych np. po 20 kropli eukaliptusowego, goździkowego i olejku z trawy cytrynowej

Wkrajamy olejki do butelki z rozpylaczem i zalewamy chłodną wodą. Przed każdym użyciem mocno wstrząsnąć i rozpylać na zagrożone ugryzieniem części ciała - można też stosować na ubrania i meble. Rozpylanie powtarzamy co 60 minut, lub zależnie od potrzeb.

Zmyj ten żar!

NATURALNE MYDŁO POTASOWE "PRAWDZIWE SZARE" w płynie 500 ml

Bzy dawno przekwitły pozostało tylko po nich wspomnienie, życie osładzają nam truskawki i czereśnie, ale żeby nie było nam za dobrze są upały, mamy błysk piorunów, żar z nieba i zmęczenie.

W upał męczy wszystko nawet oddech. Upał jest uciążliwych dla zdrowych, czujemy się fatalnie a co dopiero chorujący.

Trochę wyrozumiałości
Podczas upału jesteśmy mniej wydajni. Nasz organizm pracuje na zwiększonych obrotach by przetrwać ten wyczerpujący czas. Kochani pracodawcy mniejsze zaangażowanie pracowników to nie widzi mi się czy lenistwo, ale naturalna reakcja naszego organizmu, które skutkuje mniejszą wydajnością, zaburzeniami koncentracji, mniejszą zdolnością do pracy, wyczerpaniem.

Nauka nie kłamie i ciało też
Poniżej zamieszczam tabelę obrazującą zdolności człowieka w zależności od temperatury.

Naturalne mydło potasowe  "PRAWDZIWE SZARE" w płynie 500 ml

Autor:
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS

Na zwolnionych obrotach
Odpowiedzią organizmu na wzrost temperatury otoczenia jest przede wszystkim rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i wzrost skórnego przepływu krwi. Następnie uruchomiony zostanie drugi mechanizm obronny, tj. wzmożone wydzielanie potu. Oba te mechanizmy pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury ciała.
Jeżeli przekroczone zostaną możliwości termoregulacyjne organizmu, wówczas wzrasta temperatura ciała, co szczególnie wyraźnie wpływa na czynność ośrodkowego układu nerwowego. U człowieka nieprzystosowanego wpływ gorąca przejawia się:
złym samopoczuciem,
zmniejszeniem wydolności fizycznej i psychicznej.
Zwiększa się częstość tętna i oddechów, spada ciśnienie krwi, człowiek staje się skłonny do omdleń. Mogą pojawiać się bóle skurczowe ze strony przewodu pokarmowego. U ludzi narażonych przez dłuższy czas na działanie wysokiej temperatury występuje:
ogólna bierność,
trudność w koncentracji uwagi,
czasem upośledzenie zdolności do wykonywania czynności wymagających zręczności i precyzji.

Trochę fizjologii
Doktor Michael N. Sawka, fizjolog z Uniwersytetu Technologii w Georgii, od 40 lat bada przystosowanie ludzkiego organizmu do ekstremalnie wysokiej temperatury powietrza. Naukowiec stwierdza, że ciało każdego z nas inaczej odbiera ciepło i przystosowuje się do temperatury otoczenia.
Ciało człowieka ochładza się na dwa sposoby. Pierwszy to przekazywanie ciepła do skóry. Pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynka krwionośne, znajdujące się w skórze, co samoczynnie wzmaga obieg krwi. Drugi sposób to odparowanie potu ze skóry. Jeśli nosimy grube ubranie, ograniczają one parowanie z naszej skóry - mówi Sawka.
Natomiast wytworzone ciepło jest tracone przez organizm przez:

  • promieniowanie,
  • konwekcję,
  • przewodzenie,
  • parowanie.


Jesteśmy super maszynami
Do utrzymania odpowiedniego bilansu cieplnego, zapewniającego ciału stałą temperaturę, człowiek wyposażony jest w mechanizmy termoregulacyjne, do których należą:
elementy termo-recepcyjne,
ośrodek termoregulacji,
efektory układu.
Niezależnie od warunków mikroklimatycznych każda praca, a szczególnie ciężka praca fizyczna, powoduje przyspieszenie procesów przemiany materii. Około 70% wydatkowanej podczas pracy energii uwalnia się w postaci ciepła. Aby utrzymać stałą temperaturę ciała, organizm oddaje nadmiar wytworzonego ciepła do otoczenia. Ilość oddawanego ciepła przez organizm człowieka zarówno w spoczynku, jak i podczas pracy zależy od warunków środowiska zewnętrznego (mikroklimatu).
Myślami gdzie indziej
Większość z nas oczami wyobraźni by przetrwać ten trudny czas podczas upałów widzi siebie w kąpieli, basen, jezioro, morze. Zwłaszcza kiedy się kleimy a skóra swędzi i jest podrażniona marzymy tylko o tym by wskoczyć do wanny lub pod prysznic i zmyć z siebie to.


Pomagamy sobie lodami pomóżmy też swojej skórze

Podczas upału zaostrzają się stany zapalne skóry, zwiększone jest wydzielanie sebum. Skóra jest podatna na podrażnienia. Nasza skóra nawet jeśli nie pocimy się nadto i nie przebywamy na słońcu a w klimatyzowanych pomieszczeniach, źle to znosi. Klimatyzacja wysusza skórę, w konsekwencji staje się podatna na podrażnienia i szybciej się starzeje.
Mycie pielęgnuje
Jedyne o czym marzymy podczas upału to kąpiel wanna prysznic co kto lubi i może. Dlatego ważne jest aby podczas upałów sięgać po mydła, które nie tylko zmyje kurz i zanieczyszczenia ze skóry, ale będę działać pielęgnująco i leczniczo na naszą skórę.
Różne problemy to różne potrzeby
Każdemu z nas skóra sprawia jakiś problem, a to nadmiernie jest przesuszona, ściągnięta przetłuszczająca się, trądzikowa czy alergiczna. Mydło geraniowe z glinką zieloną przeznaczone jest do cery trądzikowej, ze skłonnością do przetłuszczania. Geranium, o cytrynowo-różanym zapachu, ma silne działanie antydepresyjne, ściągające i przeciwzapalne, antyłojotokowe. Z dobrym skutkiem bywa stosowane jako zioło przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe.

Mydło geraniowe z glinką zieloną
Naturalne Mydło geraniowe z glinką zieloną

Pali się
Naturalne mydło z ekstraktem z kwiatów konopi i olejem z konopi. Wzbogacone jest skoncentrowanym ekstraktem z kwiatów konopi CBD (KANNABIDIOL) łagodzącym choroby skóry i stawów o podłożu zapalnym. Związek ten jest legalną substancją w Polsce, otrzymywaną najczęściej z konopi przemysłowych (siewnych), nie jest więc psychoaktywny, może być zatem stosowany bezpiecznie nie tylko w kosmetykach. Według badań z różnych źródeł ma także działanie przeciwutleniające i antydepresyjne, a nawet antynowotworowe. Drugi składnik mydła - olej z konopi siewnych należy do czołówki specyfików łagodzących choroby skóry. Zawiera ogromne bogactwo kwasów tłuszczowych, przede wszystkim kwasu linolowego z grupy omega-6 i kwasu linolenowego z grupy omega-3 w idealnych proporcjach (3:1). Kwasy te utrzymują skórę w dobrej kondycji, poprawiają też jej odporność na działanie czynników zewnętrznych: wiatru, mrozu i słońca. Pozostałe kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, gamma-linolenowy ) i substancje aktywne zawarte w oleju (m.in. proteiny, aminokwasy, karoten, minerały, witaminy A, D, E i K, fitosterole, fosfolipidy) sprawiają, że olej ten ma właściwości przeciwzapalne, regenerujące, antyseptyczne i antyoksydacyjne. Łagodzi stany zapalne przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, egzemie oraz przy uciążliwym świądzie skóry w dermatozach, zwłaszcza AZS, a także przy alergiach skórnych. Stosowany może być zarówno do skóry suchej, którą nawilża, jak też do skóry tłustej, w której reguluje wydzielanie sebum.

Mydło potasowe konopne z CBD
 Naturalne mydło potasowe "Prawdziwe Szare" konopne w płynie 500 ml CBD

Naturalne mydło potasowe "Prawdziwe Szare" konopne w płynie 500 ml CBD

Gdy się leje nadto
Pocić się musimy, ale nadmierne pocenie to poważny problem. W sposób naturalny i bezpieczny możemy złagodzić nadmierną potliwość. Mydło szałwiowe z chlorkiem magnezu to zdrowe rozwiązanie. Poprzez chlorek magnezu, który stosowany zewnętrznie, skutecznie zwalcza bakterie na skórze, a wchłaniany przez nią, skutecznie wpływa na zwiększenie ilości magnezu w organizmie. Szałwia lekarska hamuje rozmnażanie się bakterii Gram–dodatnich oraz Gram–ujemnych (nawet odpornych na antybiotyki), unieszkodliwia ich toksyny, niszczy różnorakie grzyby i wirusy. Napar z tego zioła, stosowany zewnętrznie działa ściągająco, bakteriobójczo, wzmacnia skórę, goi blizny, ale także ma zastosowanie w nadmiernej potliwości ciała, a w szczególności pach, dłoni, stóp. Mydełko polecane jest zatem dla osób, które pocą się obficie, zmniejszając u nich przykry zapach potu (eliminuje bakterie odpowiedzialne za rozkład potu), nie zatykając jednak porów skóry. Zalecane do skóry skłonnej do podrażnień i w przypadku nadmiernego pocenia się.
Mydło z zawartością ORMUSU (ORME) - Orbitalnie Przekształconych Pierwiastków Monoatomowych takich, jak złoto, iryd, srebro, rod, platyna. Pierwiastkom tym, w stanie, przypisuje się właściwości energetyczne, lecznicze, a nawet mistyczne. Wiadomo, że te monoatomowe pierwiastki synchronizują półkule mózgowe, wprowadzają mózg w stan theta (7-12 hz), co ponoć wpływa na wzrost inteligencji, zwiększa kreatywność i zmniejsza stres. Pierwiastki te łatwo wchłaniają się przez skórę. Wyprodukowane na bazie naturalnych roślinnych surowców najwyższej jakości. Delikatnie myje i pielęgnuje skórę nie powodując podrażnień.

Mydło z dodatkiem ORMUSU (ORME)
NATURALNE MYDŁO Z ORMUSEM (ORME) 100% roślinne złoto iryd srebro rod platyna

Uniwersalność jest wygodna
Są tacy wśród nas, którzy nie lubią mieć półki pełnej różnych kosmetyków i wolą mieć jeden przeznaczony do różnych celów.
Mydło potasowe ze złotem monoatomowym.
Mydło przeznaczone jest do mycia całego ciała, włosów, do mycia owoców i warzyw, a nawet zmywania naczyń. Mydło potasowe powstaje według tradycyjnej receptury, w procesie zmydlania wodorotlenkiem potasu, z tłuszczy palmowych najwyższej jakości. Idealne do codziennej pielęgnacji skóry. Doskonałe również do prania i zmywania. Mydło regeneracyjne, przeznaczone jest do mycia całego ciała, włosów, a nawet zmywania. Zalecane do codziennej pielęgnacji skóry zmęczonej i suchej. Mydło przeznaczone jest również do pielęgnacji skóry po oparzeniach słonecznych. Złoto poprawia jej zdolności regeneracyjne, spowalnia procesy starzenia, dezynfekuje.

Naturalne mydło potasowe "Prawdziwe szare"
Naturalne mydło potasowe "PRAWDZIWE SZARE" w płynie 500 ml


Dziękuję Wam bardzo za przeczytanie Naszego biuletynu pomimo gorąca. Podczas pisania zdarzyło mi się odcisnąć na czole klawiaturę, ale to nic zimny prysznic i śladu nie ma.
“Chłodno”bo tego nam trzeba Pozdrawiam. Dbajcie o siebie.

Komu smacznej ochłody?

NANO SREBRO Z MIEDZIĄ 50 PPM 250ml Nano koloid tonik wodny koloid srebro miedź (Ag 25PPM + Cu 25PPM)

Jeżeli prawdą jest, że mowa jest srebrem zatem to wykorzystamy i będziemy opowiadać i pławić się w tym kruszcu.

Sezon rozpoczęty
W ubiegłym roku upały mocno wycisnęły z nas poty. Zastanawiam się jak każdy czy w tym roku będzie powtórka z upalnej rozrywki. Na razie zamiast optymizmem wieje gorącem. Nie kryje rozczarowania co dalej? Oby chłodniej.

Każdy się chłodzi jak może
Jak jest gorąco to działamy automatycznie. Niczego nie pragniemy bardziej jak klimy, zimnych napojów i lodów, że mózg mrozi. W takiej wysokiej temperaturze to i zdrowy rozsądek wyparował.

Niegdyś luksus dzisiaj norma
Klimatyzacja jako urządzenie niegdyś kojarzyło się z luksusem dzisiaj jest już bardzo popularna .
Czym ona jest?
To proces przetwarzania powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie żądanych warunków klimatycznych
Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do 1920 roku dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300). W związku z tym w Stanach Zjednoczonych i Japonii producenci zostali zobowiązani do bardziej wydajnych układów chłodzących, co zmniejszy zużycie czynnika. W Europie samochody od 2011 roku miały być wyposażone w układy klimatyzacji, w których czynnik R134a miał zostać zastąpiony nowym, o indeksie GWP niższym niż 150. Koncerny motoryzacyjne zwlekały z wprowadzeniem nowych regulacji, ostatecznie weszły one w życie w 2014 roku.

Trochę przeginamy
W większości przypadków klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temp. w stosunku do temp na zewnątrz.
Z doświadczeń inżynierów klimatyzacji wynika, że optymalne warunki dla ludzi wykonujących lekką pracę (np. praca biurowa) występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego:
– temperatura: lato 23 – 26 °C; zima 20 – 24 °C
– wilgotność względna: 40 – 60% (max 35 – 65%)
– prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2 – 0,5 m/s
Nie zachowanie któregokolwiek z tych parametrów może powodować u ludzi odczucie duszności, parności lub przeciągu. W zależności jednak od aktywności i odzieży człowieka, przyjmuje się różne zakresy parametrów powietrza wewnętrznego.

Słów kilka
Niewiele się mówi o szkodliwości klimatyzatorów dla nas i naszej planety. Ludzkość jest coraz bardziej wygodna. Więc wolimy przemilczeć pewne kwestie ?
Biżuteria pod paszką
Srebro to świetny antyperspirant bez chemii.
Srebro koloidalne to pogromca bakterii, tych na skórze czy w środku.Skaleczenie, zadrapanie psikaj. Nie szczypie więc dla dzieci idealne na rany i otarcia.
Przy doustnym długotrwałym i intensywnym stosowaniu zadbaj o probiotyki.

To nie las a grzybów pełno
W dni gorące kochamy baseny, kąpiele w jeziorze, podróżujemy korzystamy z publicznych toalet, pryszniców więc zagrożenie grzybicy lub innych infekcji wzrasta wielokrotnie.

Jedno i drugie
Sama miedź jest doskonałym środkiem na grzybicę stóp, rąk, pasożyty ale efekt wiadomo nie jest od razu.
Profilaktyka przeciwgrzybicza Zabierz na basen, saunę, po wyjściu popsikaj dłonie, stopy, miejsca intymne.
Jeżeli w domu na ścianie masz pleśń, to psiknij grzyba miedzią, wiadomo nie zniknie od razu, ale nie będzie się rozprzestrzeniać przy regularnym stosowaniu czyli kurujemy siebie i ścianę też.
Nano koloid srebro z miedzią to sposób na nieprzyjemny zapach stóp, srebro zabija bakterie odpowiedzialne za zapach, miedź działa przeciwgrzybiczo.

NANO SREBRO Z MIEDZIĄ 50 PPM 250ml Nano koloid tonik wodny koloid srebro miedź (Ag 25PPM + Cu 25PPM)

Zdrowy uśmiech
Jeśli cierpisz na paradontozę. Aby uzyskać maksymalny efekt spowolnienia postępu paradontozy preparat należy stosować trzy razy dziennie po umyciu zębów. Spryskać dokładnie jamę ustną i utrzymywać preparat w ustach jak najdłużej (nawet do 30 minut), następnie pozbyć się płynu z ust. Nie spożywać posiłków oraz napojów przez około 30 minut po pozbyciu się preparatu z jamy ustnej.

Podczas upałów
Wiele osób szczególnie w okresie letnim ma nasilony trądzik ale u dorosłych również pojawiają się zmiany na skórze będące wynikiem pocenia się i szybkiego rozwoju bakterii w wyniku zanieczyszczenia skóry.
Warto psikać twarz nano srebrem. Zadziałamy antybakteryjnie na skórę minimalizując ryzyko rozwoju bakterii, zmniejszymy stan zapalny.

Lody, lody dla ochłody i gardło boli
Srebro to nieoceniony specyfik na ból i infekcję gardła, to również nasz profilaktyczny środek kiedy długo podróżujemy w samochodzie z klimatyzacją.
Jeżeli męczy cię zapalenie gardła, psikaj, przeziębienie i grypa, infekcja bakteryjna psikaj po 10 psiknięć.

Znaleziska w jabłku i inne historie
Cóż pałaszuję sobie z radościa marcheweczkę i naglę coś zagrzęziło i wypluwam plombę, auć.
Warto wtedy mieć pod ręką srebro do czasu kiedy uzupełnimy braki, odkażamy nasz pusty ząbek i zadziałamy przeciwbólowo.

Przy doustnym długotrwałym i intensywnym stosowaniu srebra zadbaj o probiotyki.

NANO SREBRO Z MIEDZIĄ 50 PPM
NANO SREBRO Z MIEDZIĄ 50 PPM 250ml Nano koloid tonik wodny koloid srebro miedź (Ag 25PPM + Cu 25PPM)

"Żyj naturalnie" nr 12
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 12
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 69 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 37 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]