Proszę - Włącz pokazywanie obrazków.  Logo Naturalna Medycyna

Biuletyn nr 30
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w trzydziestym biuletynie, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.


Wyprzedaż!

Pełnowartościowe produkty
po zniżonej cenie
Kupisz tutaj


W piątek 30 sierpnia 2013 roku żaglowiec Akademii Morskiej w Gdynia „Dar Młodzieży” zawinął do Amsterdamu - statek zacumował w samym centrum starego portu przy prestiżowym nabrzeżu Javakade.

Na pokładzie obok 60 praktykantów znajduje się grupa 94 polskich kardiologów i kardiochirurgów przybyłych na Europejski Kongres Kardiologiczny. Podróż do Amsterdamu realizowana jest w ramach projektu „Rejs dla Serca”.

W latach 1983-1990 w Uniwersyteckim Szpitalu im. Królowej Wilhelminy w Utrechcie, w ramach akcji POOLSE HARTPATIENTJES NAAR NEDERLAND zoperowano bezpłatnie ponad 420 polskich dzieci z trudnymi, złożonymi wrodzonymi wadami serca. Program sfinansowany został ze środków pochodzących z ogólnonarodowej społecznej zbiórki.

Odbywający się w Holandii Kongres uznano za doskonałą okazją, aby w taki bardzo symboliczny sposób podziękować społeczeństwu holenderskiemu za jego wielki, bezinteresowny dar serca.
Źródło:
www.portalmorski.pl/statki/zawiniecia/35379-dar-mlodziezy-w-amsterdamie

Trochę późnawo te podziękowanie - lekko spóźnione o 23 lata - ale za to w wielkim stylu.

Dar Młodzieży

PAP 31-08-2013 opublikował:
Eksperci: choroby serca pozostają głównym zabójcą Europejczyków.

Choroby układu sercowo-naczyniowego są wciąż głównym zabójcą mieszkańców Europy - podkreślali eksperci podczas inauguracji kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), który do 4 września odbywa się w Amsterdamie.

- Co roku powodują one ok. 2 mln zgonów mieszkańców Unii Europejskiej - przypomniał prezydent ESC, prof. Panos Vardas na konferencji prasowej zorganizowanej w ramach kongresu. W całej Europie śmiertelność z ich powodu jest szacowana na ponad 4 mln, co stanowi niemal 50 proc. zgonów.

Jednocześnie, co najmniej 70 proc. przypadków tych schorzeń można by zapobiec, gdyby wdrożyć podstawowe zasady zdrowego stylu życia, jak niepalenie papierosów, aktywność fizyczna, unikanie otyłości, która zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 oraz regularne jedzenie warzyw i owoców, przekonywał specjalista.

- Swoim pacjentom mówię zawsze, że choroby układu krążenia są uczciwymi schorzeniami, bo jeśli się postaramy, to większości z nich można zapobiec - przyznał prof. Vardas. Zaznaczył, że wyeliminowanie palenia tytoniu pozwoliłoby o 30-40 proc. zredukować liczbę takich zachorowań.

Jak podaje ESC w swoich materiałach edukacyjnych, regularna umiarkowana aktywność fizyczna jest w stanie obniżyć ryzyko choroby serca o 50 proc., a 20 proc. schorzeń układu sercowo-naczyniowego ma związek z dietą ubogą w warzywa i owoce.

Prof. Vardas przypomniał, że w ostatnich kilku dekadach dokonał się ogromny postęp w kardiologii. Eksperci oceniają, że jest on aż w 70 proc. odpowiedzialny za wzrost - średnio o 8-10 lat - oczekiwanej długości życia ludzi w krajach rozwiniętych w okresie od 1960r. do 2000r.

(...) Kardiolodzy podkreślali też, że w zastraszającym tempie będą rosły koszty chorób sercowo-naczyniowych, nie tylko w związku z ich leczeniem, ale też utratą produktywności i niepełnosprawnością pacjentów. Już obecnie w Unii Europejskiej nakłady na leczenie chorób sercowo-naczyniowych stanowią 10 proc. wszystkich wydatków na ochronę zdrowia.

(...) Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego jest największym tego typu wydarzeniem na świecie. W tym roku udział w nim biorą ok. 32 tys. osób, z czego 28 tys. stanowią lekarze i naukowcy z ponad 150 krajów.

Źródło:
www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Kardiologia/Eksperci-choroby-serca-pozostaja-glownym-zabojca-Europejczykow,133530,1014.html


Nikt nie neguje wspaniałych osiągnięć kardiochirurgii w ostatnich latach.

Również nikt nie zaprzecza, że dokonał się ogromny postęp w kardiologii.

Porównując zalecenia różnych autorytetów popieramy i rekomendujemy:
Dietę dr Kwaśniewskiego tak zwane Żywienie Optymalne, czyli Dieta dla Zuchwałych >>>
Zwiększenie spożycia warzyw.
Wyeliminowanie palenia tytoniu.
Aktywność fizyczną.

To wszystko prawda, ale zabrakło najważniejszego w tych sercowych rozważaniach.
I w informacjach z Kongresu. I w Diecie Kwaśniewskiego.

Omega 3!

Może o tym jest na kongresie, ale te informacje jeszcze nie dotarły.
U dr Kwaśniewskiego jest zalecenie - tłuste morskie ryby - ale kogo na to teraz stać i organizacyjnie i finansowo i co to za ryby? Hodowane w chińskich rzekach?

Jean-Marc Dupuis pisze:
Kwasy omega-3 to najbardziej podstawowa ochrona.
(...) Okazało się, że wszelkie ryzyko (związane ze zgonem, zgonem spowodowanym chorobą serca, ponownym zawałem i komplikacjami kardiologicznymi) zostało dzięki stosowaniu nowej diety obniżone od przynajmniej 50% do 70% w przypadku niektórych komplikacji.

Jakie składniki odżywcze odpowiadają za świetne wyniki uzyskane w ramach tego badania? Michel de Lorgeril stwierdza kategorycznie: Przede wszystkim kwasy omega-3, a wśród nich kwas alfa-linolenowy (ALA)! Zgodnie z wynikami przeprowadzonych analiz, kwasy omega-3, a w szczególności ALA i DHA (czyli kwasy tłuszczowe znajdujące się w mięsie tłustych ryb), okazały się głównym czynnikiem przyczyniającym się do ochrony pacjentów. Można powiedzieć, że odgrywają one kluczową rolę, a badanie z Lyonu należy traktować jako badanie kliniczne sprawdzające skuteczność kwasów omega-3.

W roku 2001 American Heart Association wzięło w końcu pod uwagę wyniki badania z Lyonu i zaktualizowało swoje "oficjalne zalecenia dietetyczne".

Nowe dowody.
W 1996 r. uniwersytet Harvarda (w Bostonie, w stanie Massachusetts) przeprowadził zakrojone na szeroką skalę badanie epidemiologiczne, w którym wzięło udział 400 000 mężczyzn. Badanie to wykazało, że kwas alfa-linolenowy, najważniejszy z kwasów omega-3, chroni zarówno przed zgonem spowodowanym przez choroby serca, jak i przed zawałem. Trzy lata później ten sam zespół badawczy przeanalizował dane dotyczące 80000 ochotników i doszedł do wniosku, że kwas ten działa tak samo w przypadku kobiet.

Podobnie jak miało to miejsce podczas badania z Lyonu, naukowcy z Indii i Izraela pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku postanowili dowiedzieć się, czy pacjenci z problemami kardiologicznymi będą chętniej przestrzegać zaleceń kardiologów (czyli o 30% mniej kalorii z tłuszczu oraz mniej niż 300 mg cholesterolu dziennie), czy też diety śródziemnomorskiej.

Wyniki są jednoznaczne: dieta śródziemnomorska, która dostarcza dwa razy więcej kwasu alfa-linolenowego, obniża ryzyko chorób serca o połowę (według wyników opublikowanych przez autorów w czasopiśmie Lancet w 2002 r.).

Tyle Jean-Marc Dupuis.

W naszych polskich warunkach tak do końca nie wiadomo co to jest dieta śródziemnomorska i co za komponenty (ryby, krewetki i inne homary) nam handel zaserwuje.

Tam nad brzegiem morza idziesz rano do portu i wiesz co kupujesz.

Jean-Marc Dupuis nie doradzi Wam Żywienia Optymalnego, bo o nim prawdopodobnie nie słyszał.

Jean-Marc Dupuis poleca nam wszystkim
Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe OMEGA 3.

A tych kwasów, w najlepszym gatunku, bez żadnych konserwantów, metali ciężkich, radioaktywnych odpadów z japońskiej elektrowni, masz w 1 litrze Oleju Lnianego aż 0,6 litra.

Oferowane przez nas oleje są pełnowartościowymi olejami zdrowotnymi
tłoczonymi na zimno zawierającymi idealny zestaw kwasów tłuszczowych.
Olej lniany 10 stopniowy - Zawartość kwasów tłuszczowych:
Zawartość NNKT w oleju lnianym.

Olej Lniany - 40 zł. za 1 litr Tutaj >>>

Olej lniany EKO - 34 zł. za 0,5 litra Tutaj >>>

Olej lniany z kapsaicyną - 40 zł. za 0,5 litra Tutaj >>>

Wysyłamy kurierem w termicznych opakowaniach tak by do Klienta oleje dotarły w doskonałej jakości.

Od chwili wyprodukowania do momentu użycia olej lniany znajduje się w lodówce, lub w przypadku wysyłania olejów przez kuriera w specjalnych pojemnikach utrzymujących właściwą temperaturę.

Bez względu na to czy stosujesz jakąś dietę, czy jesz co popadnie

Zadbaj o swoje serce.

Zadbaj o swoją odporność.

Za chwilę jesień. Zbliża się zima.

Używaj olej lniany na zimno tłoczony.

Nie daj się nabierać na wynalazki typu Margaryna z Omega 3 które to przemysł i handel oferuje Ci na zasadzie Ćwierć wartości za Pół ceny.

Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.Wyprzedaż!

--- Najtaniej ---
Pełnowartościowe produkty
po zniżonej cenie
Kupisz tutajWszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.

Tak naprawdę w biuletynie nie zajmuję się tematem - Jak leczyć?
Temat nr 1 to - Jak być Zdrowym bez leczenia.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html


Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>Zapraszam na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl
W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.Pozdrawiam z uśmiechem
Arleta