Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 291
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście dziewięćdziesiąty pierwszy numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Zima na całego!
Znajdziesz chwilkę na przeczytanie mojego Biuletynu?
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Luksusowe życie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Anna Mula opowiada
Anna Mula opowiada
OPR
to nie to co myślisz :)

Dowiedz się więcej...


Wiesiołek

A było to tak…
Kotlina wśród pagórków, obrosłych sośninką cienką i rzadką, mająca jeden tylko otwór na świat, niby bramę, przez którą widać pole, drogę polną i skłon nieba mętny w oddaleniu. Dokoluteńka ściany pogięte w zęby, garby i okryte szczotką pni iglastych, z liściastą wzorzystą podszewką u spodu; na dnie łączka okrągła z trochą rozrzuconych drzew i krzewów, z mnóstwem traw i kwiatów. Kącik świata niezmiernie ukryty, cichy, skromny, ciasny... Trudno-by przypuścić, aby cokolwiek godnego uwagi dziać się w nim mogło. Jednak działo się.

Dziś, bezsenny zazwyczaj Wiesiołek mniej niż kiedykolwiek mógł i chciał usnąć; owszem, z całej siły nerwów, przebiegających jego lancetowate liście, dziękował matce naturze za dar bezsenności, albowiem spędzał noc rozkoszną, noc zachwytów i rojeń przedślubnych. Gdy tylko ciemności nocne ustąpią przed światłem dziennem, o samym wschodzie słońca, w minucie rozwijania się skrzydeł motylich i przetapiania się kropel rosy w brylanty, odbędzie się jego ślub i wesele.

To fragment bajki “Wesele Wiesiołka”, rzec można , że nasz bohater doceniony jest w literaturze, taki szlachetny, że bajkę o nim napisała Eliza Orzeszkowa. Choć koniec bajki jest smutny, to jednak prawdziwy. Człowiek to okrutne stworzenie, tak, ale cel uświęca bowiem środki, jego śmierć nie jest zmarnowana bo służy innym ba nawet poprawia jakość życia i uzdrawia.

Zdrowa rzeczywistość
Świat bajek choć wydaje się nierealny to powstają one na podstawie naszych przeżyć, inspiracją stają się wydarzenia, relacje międzyludzkie czy ludzkie przywary i słabości.

Dbałość o zdrowie u wielu z nas wywołuje mętlik w głowie. Nic dziwnego, przecież ludzki organizm to wciąż nie do końca zbadana materia, wciąż zaskakująca. Jednak jest coś niezmiennego, kruchość ludzkiego życia oraz zużywanie się naszego organizmu.

Dość
Dzisiaj nie tylko literacko, a przede wszystkim w zakresie zdrowia naszym bohaterem jest wiesiołek a dokładniej olej, który powstaje z jego nasion.

Sylwetka botanicznego bohatera
Wiesiołek to roślina z rodzaju zielnych z rodziny wiesiołkowatych. Pochodzi z Ameryki. Należy do niego ok. 120 gatunków pochodzących z Ameryki Północnej i Południowej], z centrum zróżnicowania w południowo-zachodniej części Ameryki północnej. Różne gatunki są uprawiane jako ozdobne, wiele zostało introdukowanych na różne kontynenty]. W Europie występuje ok. 70 gatunków, w Polsce ok. 30, przy czym najpospolitszym gatunkiem jest wiesiołek dwuletni (Oenothera biennis).

Cały jest okazały
Od dawien dawna wiesiołek wykorzystywany jest w całości np. plemiona indian korzystały z jego dobrodziejstwa. Apacze żuli surowe owoce wiesiołków, Zuni i Gosiute nasiona, Czirokezi smażone i podgotowane liście.

Obecnie najbardziej wykorzystywanym surowcem są nasiona wiesiołka można zjadać je roztarte wcześniej w moździerzu jako uzupełnienie witaminy F bądź spożywać w postaci oleju jako najbardziej wartościowe.

Niepozorny
Oleum oenotherae Olej z wiesiołka zawiera ok. 9% GLA i ponad 70% kwasu cis-linolowego Cenne właściwości oleju z wiesiołka polegają na obecności dwóch nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu cis-linolowego i kwasu gamma-linolenowego (GLA) Organizm ludzki nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego i dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem.

Rodacy na trójkowym minusie
Polacy mają znaczne niedobory kwasów głównie Omega - 3, wiele chorób jest często wynikiem znacznych niedoborów kwasów tłuszczowych zaczynając od cukrzycy, otyłości, chorób krążenia, serca, stanów zapalnych a kończąc na chorobach skóry.

Mega - omega
Według wielu badań olej z wiesiołka spożywany doustnie w dawce przynajmniej 1,5-3 g dziennie zmniejsza agregację trombocytów i powstawanie zakrzepów; obniża ciśnienie tętnicze krwi, hamuje rozwój miażdżycy, zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału. Jest szczególnie pomocny w terapii wspomagające zapalenia żył, żylaków, choroby wieńcowej, nadciśnienia.

Od nowa - odnowa
Olej wiesiołkowy pobudza procesy odnowy tkanek, regularne spożywanie zmniejsza objawy napięcia przedmiesiączkowego. W większych dawkach wpływa estrogennie i przeciwzapalnie. Wspomaga regenerację wątroby, serca i nerek. Pomaga w odbudowie włosów i paznokci. Łagodzi objawy i skutki (następstwa) zespołu jelita drażliwego.

Na smutek i problemy skórne
Jest juże wiele badań potwierdzających, że niedobory kwasów omega wpływają znacznie na stan skóry i psychikę człowieka.

W przypadku zachorowań na łuszczycę skóry, alergii trądziku czy AZS szczególnie się poleca dostarczanie niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Sucha skóra u wielu kobiet to prawdopodobnie za mało w diecie kwasów tłuszczowych, pomimo smarowania, jest mało elastyczna, szara, ściągnięta. Spożywanie regularne poprawi jakość skóry a stosowany zewnętrznie to remedium w walce z chorobami skóry.

Wiele badań również dowodzi, że niedobory kwasów tłuszczowych mogą prowadzić do wielu chorób psychicznych. Niedobór kwasów w diecie wpływa znacznie na obniżenie nastroju.

Olej z wiesiołka

Tłusty Siłacz
Olej z wiesiołka wpływa pro regenerująco na tkankę chrzęstną i łączną właściwą dlatego poleca się go w chorobach reumatycznych, jak również po złamaniach i uszkodzeniach więzadeł. Osoby chorujące na stwardnienie rozsiane również powinny dbać o dostarczanie kwasów tłuszczowych w postaci olej z wiesiołka.

Zimny drań jednak delikatny
Olej z wiesiołka 10 stopniowy nie nadaje się do smażenia, w wysokiej temperaturze traci swoje cudowne właściwości. Dlatego spożywamy go wyłącznie na zimno “sam” lub do sałatek i serów, pieczywa. Wystarczy polać dowolne warzywo nawet na kanapce olejem z wiesiołka.

Wiesiołek kurczybok
Olej wiesiołkowy poleca się osobom borykającym się z nadwagą i otyłością – głównie dlatego, że przyspiesza spalanie tłuszczów i ułatwia trawienie. Zawarty w oleju kwas gamma-linolenowy aktywizuje funkcje brunatnej tkanki tłuszczowej, która jest odpowiedzialna za spalanie zbędnego tłuszczu i zamienianie go w ciepło. Niestety kobiety posiadają zdecydowanie więcej brunatnej tkanki tłuszczowej, niż mężczyźni. Kuracja olejem wiesiołkowym ułatwia proces zdrowego odchudzania. Kwasom GLA i kwas dihomogamma-linolenowy zawarte w oleju zapobiegają magazynowaniu się tłuszczów w organizmie.

Nie bądź ciołek. Pij wiesiołek!
Mam nadzieję , że nikt się nie obrazi.
Pij na zdrowie, polewaj do woli i bądź piękny i zdrowy. :-)

Olej z wiesiołka


Zima nie odpuszcza, mrozy trzymają. My też nie odpuszczamy i kurczowo trzymać się będziemy zdrowia. Jak złapiemy to nie puścimy. Żadna odwilż nas nie rozpuści.

Wypowiadamy wojnę!!!
Zbieram chętnych do walki. Armia gotowa do działania. Na linii frontu wolne rodniki i wirusy, nadmierny apetyt i złogi cholesterolu. oraz inni winowajcy złego stanu zdrowia.

Walka wręcz nic tu nie da, my rzucamy granatem. Bez obaw choć rzucimy krwawnicowatym to krew się nie poleje. Wybuch nastąpi, eksploduje zdrowie.

Granat

Eksplozja zdrowia
Granat - Granat właściwy, granatowiec właściwy (Punica granatum L.) – gatunek rośliny należący do rodziny krwawnicowatych (Lythraceae). Rodzimy obszar jego występowania obejmuje część obszarów Azji Zachodniej, Kaukazu i Półwyspu Indyjskiego (państwa: Afganistan, Iran, Irak, Turcja, Dagestan, Tadżykistan, Turkiestan, Indie), ale rozprzestrzenia się gdzieniegdzie poza tymi regionami. Jest uprawiany w wielu krajach świata.

Wybuch płodności
Według greckiej mitologii Afrodyta sprowadziła na Cypr owoc granatu.W starożytności już wykorzystywano granat w celach leczniczych. Hipokrates używał ziaren owocu w leczeniu bezpłodności. Podobno owocami granatu zajadała się Kleopatra, która uważała, że działa on wspaniale na jej urodę.

Do dnia dzisiejszego w greckiej tradycji weselnej, nowożeńcom rzuca się pod nogi owoc granatu, którego rozdeptanie ma im zapewnić szczęście małżeńskie.

Święty owoc?
Kwiaty i owoce granatu w cywilizacji asyryjskiej, semickiej i egipskiej były częstym motywem dekoracyjnym Żydzi wykorzystywali je do zdobienia strojów i rzeźb. Np. szaty kapłanów żydowskich obszyte były na przemian ornamentami owocu i kwiatu granatowca. Owoce symbolizują wierność Torze.

Również w chrześcijaństwie owoce i kwiaty granatu są często spotykanym motywem zdobniczym na ornamentach i malowidłach kościelnych oraz na szatach liturgicznych. W chrześcijaństwie granat symbolizuje życie wieczne.

W mitologii rzymskiej Prozerpinie (bogini kiełkującego zboża), gdy została porwana przez Plutona do podziemnego świata zmarłych udało się powrócić do świata żywych dopiero po tym, jak zjadła nasiona granatu.

Słodko-cierpki smak zdrowia
Tak właściwie można określić smak granatu, słodko cierpki, jest smaczny. Ale nie o smaku lecz o jego właściwościach, cudownych zresztą, dzisiaj Wam opowiem.

Jedyny taki
Ekstrakt z granatu zawiera charakterystyczny tylko dla owoców granatu kwas punikowy (Omega-5). Kwas punikowy ma silne własności przeciwzapalne (niweluje stany zapalne w komórkach skóry) oraz przeciwobrzękowe. Owoc granatu jest jedyną rośliną zawierającą sprzężone kwasy tłuszczowe.

Owoc granatu zawiera estrony (folikulinę) dlatego wykorzystywany jest w terapii zastępczej podczas menopauzy.

Zamiast się utleniać, wybuchaj
Granat głównie znany jest jako remedium na impotencję i profilaktykę raka prostaty u mężczyzn. W jaki sposób? Owoce zawierają składnik, który obniża poziom antygenu gruczołu krokowego.

Zawarty w ekstrakcie z granatu kwas elagowy który ma ma silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe, antymutagenne i wykazuje aktywność przeciwzapalną.

Ekstrakt z granatów działa przeciwko wolnym rodnikom i przeciwdziała starzeniu się organizmu.

Granat

Granatowa skóra
Oczywiście nie mówię tu o zabarwieniu skóry, lecz dobroczynnym działaniu owocu granatu na naszą skórę.

Wysoka aktywność antyoksydacyjna i odżywcza działa przeciwzmarszczkowo, wzmacniająco skórę i korygująco już na zaistniałe objawy starzenia skóry. Dlatego granat wykorzystywany jest w kosmetyce. Ekstrakt z granatu polecany jest w przypadku cery dojrzałej, zniszczonej, suchej, podrażnionej, z objawami fotostarzenia. Stosowany również w pielęgnacji skóry trądzikowej, przy egzemie, łuszczycy i trądziku różowatym.

Granatowe żyły
Ekstrakt z granatów polecany jest na choroby serca i układu krążenia, obniża ciśnienie krwi, łagodzi stany zapalne szczególnie w artretyzmie, chorób układu krążenia o podłożu miażdżycowym. Zawarte w granacie przeciwutleniacze redukują złogi cholesterolu.

Wysadź w kosmos wilczy apetyt
Sok z granatu zmniejsza łaknienie. Wypicie soku przed posiłkiem poskramia apetyt to efekt działania dobroczynnych polifenoli. Owoce zapewniają również uczucie sytości, stąd zjadamy mniej. Substancje zawarte w owocach granatu przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. W przeprowadzonych badaniach niestety na zwierzętach naukowcy zaobserwowali, że ekstrakt z liści granatu zmniejszał wewnątrz jelitowe wchłanianie tłuszczu, co może powodować jego trwałą redukcję.

Chińskie odkrycie
W 2006 roku, chińscy naukowcy odkryli w wyciągu z kwiatów granatu nieznane dotąd polifenole, które walczą z przybieraniem na wadze, osłabioną kontrolą glukozy i zapaleniem układowym. Badacze chińscy dali mu nazwę – pomegranatate.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że w badaniach używano ekstraktu z granatu, który gwarantuje dużo wyższe stężenie składników odżywczych niż same owoce.

Eksrakt z granatu
forma płynnaEkstrakt z granatu
kapsułki do połykania
Pierzga
No trzeba przyznać, że
w tym roku krzepa, wigor, moc i siła nam są potrzebne i to bardzo.

W różnych rejonach naszego kraju zima odcięła mieszkańców od cywilizacji, a w innych regionach deszcz plucha i wiatr co głowę urywa. Trzeba mieć siłę by ustać na nogach i nie dać się porwać przez wiatr, przejść zaspę, czy odśnieżać.

Bez czapki ani rusz
Przy takiej pogodzie czapka to bezwzględne wyposażenie. Człowiek choć szczelnie owinięty to i tak jakiś taki przewiany, buty przemakają i wszyscy jacyś tacy nijacy. Albo zasmarkani, albo kaszlą.

My się zimy nie boimy
Chorób też się nie boimy bo sposobem je gonimy
Cóż gdyby wszystko w życiu było tak łatwe jak rymowanie, tak niestety nie jest, dlatego trzeba wyposażyć się w czapkę niewidkę by żaden wirus i patogen nas nie zauważył.

Darmowe sporty zimowe
Odśnieżanie to duży wysiłek, 60 minut wymachów łopatą to 420 spalonych kcal. Czyli nie ma co narzekać (oczywiście ci co siłę mają), że to syzyfowa praca bo służy naszej sylwetce. Brać łopaty i do dzieła. Można się spocić, wydalić dzięki temu trochę toksyn, wyrzeźbić ciało, ale trzeba się odpowiednio ubrać. Rzeźba i masa i to za darmo i tylko od naszej natury.

Nie wytrzymałam!
Muszę się z Tobą podzielić. Zniosło mnie :)

Przeglądając filmy na YT wpadłam, ale się nie potłukłam, na prosty sposób jak ułatwić sobie życie w czasie odśnieżania. I nie tylko. Zaprezentowana w filmie metoda oszczedza siły, kręgosłup, zdrowie, czyli to coś dla Ciebie. Filmik jest po angielsku, ale język nie ważny. Obraz wszystko tłumaczy. Ta metoda przyda się na działce. Na budowie. W życiu.
Genialne! Obejrzyj Koniecznie


Wyplute zdrowie
Pierzga pszczela wytwarzana jest w 100% przez pszczoły z pyłku kwiatowego, miodu i wydzielin gardzielowych pszczoły. Polega to na tym, że pszczoły zbieraczki przynoszą do ula pyłek po czym wrzucają go do pustych komórek plastra, a pszczoły nielotne pracujące w ulu nawilżają je miodem i śliną (zawierającą enzymy, które ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych), rozdrabniają, a następnie ubijają warstwami. W komórce może być 4 – 5, a czasem więcej warstw pyłku o różnym zabarwieniu. Powierzchnia zgromadzonego w ten sposób pokarmu pyłkowego po napełnieniu komórki do 3/4 głębokości jest powlekana cieniutką warstewką miodu, w celu odcięcia dostępu powietrza. Wzbogacony białkami enzymatycznymi z pszczelich gruczołów ślinowych, kwasami organicznymi, substancjami antybiotycznymi pyłek dojrzewa, stając się naturalnym koncentratem białkowo witaminowo mineralnym, posiadającym wysoką wartość odżywczą. Po 7 dniach gotowa jest tzw. pierzga – łatwo strawny, harmonijnie zrównoważony, niezwykle wartościowy pokarm, nie dający się niczym zastąpić chleb powszedni pszczół. (H.S. Bieroniowa).

Pierzga zdrowiem wierzga
No może niezbyt estetycznie brzmiące określenie jednak pierzga hula niczym wiatr składnikami odżywczymi, witaminami:
białka 10-40%
28 aminokwasów m.in. metionina, lizyna, treonina, histydyna, leucyna, izoleucyna, walina, fenyloalanina i tryptofan;
węglowodany 13-55%, głównie fruktoza i glukoza;
tłuszcze 1-20%, zarówno kwasy nasycone i nienasycone, fosfolipidy, fitosterole;
polifenole ok. 1,6% m.in.: flawonoidy, leukotrieny, katechiny i kwasy fenolowe;

Witaminy
rozpuszczalne w wodzie: C (do 300 mg/100 g), z grupy B – B1, B2, B6, kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, kwas foliowy, biotyna, rutyna i inozytol;
rozpuszczalne w tłuszczach: A (do 200 mg/100 g) i E;
makroelementy: potas, magnez, wapń, sód, miedź, cynk, chrom, mangan, molibden, kobalt, krzem, selen, żelazo;
związki triterpenowe – kwas oleanolowy i jego izomer kwas b-ursolowy oraz betulina.

Bzyk, bzyk siły w mig
Szybko i w skrócie podajemy: W wyniku badań stwierdzono, że w skład pierzgi wchodzą: aminokwasy, wszystkie witaminy (A, B, C, D, E, PP, D, K, H ), białko, węglowodany, kwasy Omega 3 i Omega 6, kwas mlekowy, mikro i makroelementy, szereg przeciwutleniaczy i enzymów (inwertaza, katalaza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza, ip).

Podczas całego okresu letniego pszczoła oblatuje setki roślin, dzięki czemu zbiera ponad 250 najbardziej wartościowych biologicznie aktywnych składników, które to gromadzą się w pierzdze. Jak wiadomo, każda roślina ma wartość leczniczą, dlatego pierzga jest odbierana jako Formuła Życia, zawierająca najlepsze składniki jakie może dać natura. To jest naturalna esencja życia.

Na każde podniebienie
Pszczółki muszą się mocno napracować aby wyprodukować pierzgę. Można stwierdzić, że ciężka praca (pszczół) się opłaca. Głównie pierzgą odżywia się pszczoła matka i młode. Okazuje się, że pszczoły spożywające pierzgę żyją dłużej niż te, które jedzą tylko pyłek.

Eliksir dla każdego
Pierzga polecana jest w szczególności jest po przebytych chorobach wirusowych, infekcjach, na wzmocnienie, osobom osłabionym, rekonwalescentom, po przebytych operacjach, zabiegach, w szczególności anemikom. Wzmacnia układ odpornościowy i powinno się ją zażywać po antybiotykoterapii. Pierzga przyspiesza również odbudowę komórek naszego organizmu.

Zima, jesień wiosna oby była radosna

Niektórzy z nas w okresie zimowym pomimo stosowania witaminy D są bardziej zmęczeni, słabsi. Pierzga jako środek antybakteryjny działa wspomagająco w okresie grypy, przeziębień. Również poleca się ją jako środek wspierający w walce z depresją. Czyli po prostu żeby mieć krzepę i moc trzeba zażywać pierzgę, a dla większej siły również różeniec górski.

Dla kujonów i książkowych moli
Pierzga korzystnie wpływa na układ nerwowy i poprawia koncentrację oraz pamięć, więc powinna się znaleźć w menu uczniów, studentów, pracujących umysłowo. Pierzga działa korzystnie na układ nerwowy dlatego powinna być zażywana w okresie zwiększonego stresu, wysiłku umysłowego.

Brzuszne kłopoty
Pierzga poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, stosowana jest w walce z helicobacter pylori. Pierzgę dobrze jest zażywać podczas biegunek, zaparć.

Ponadto wspomaga pracę wątroby, mobilizując nasz organizm do oczyszczania z toksyn, jednak działa delikatnie. Dla regeneracji i usprawnienia pracy wątroby zdecydowanie lepiej sprawdzi się Sylimaryna.

Pierzga wpływa również pozytywnie na pracę serca, obniża poziom złego cholesterolu.

Pierzga

W trosce o zdrowie skoncentruj się
Pierzga wykorzystywana do produkcji kapsułek Bee Pearl pochodzi z ekologicznych pasiek własnych producenta i zaufanych pszczelarzy. Pasieki znajdują się na najczystszym (bo nie uprzemysłowionym) terenie Europy północno-wschodniej.

Bee Pearl to produkt w 100% naturalny, więc nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, czy wypełniaczy, dlatego mamy pewność, że jest mocno skoncentrowanym preparatem, który daje zmaksymalizowany efekt działania i skuteczność stosowania.

Pierzgę


Już Zima!
Teraz już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
Wkrótce będzie Wiosna!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 10
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 10
kupisz od 3 stycznia w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie zimowe wieczory:
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.olej-lniany.net
www.oleje-budwig.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]