Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 289
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście osiemdziesiąty dziewiąty numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Zima na całego!
Znajdziesz chwilkę na przeczytanie mojego Biuletynu?
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Luksusowe życie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Bolą Cię kolana? Boli Cię kręgosłup?
Kliknij !
Obejrzyj !!
Bądź Zdrowy !!!Pierzga
No trzeba przyznać, że
w tym roku krzepa, wigor, moc i siła nam są potrzebne i to bardzo.

W różnych rejonach naszego kraju zima odcięła mieszkańców od cywilizacji, a w innych regionach deszcz plucha i wiatr co głowę urywa. Trzeba mieć siłę by ustać na nogach i nie dać się porwać przez wiatr, przejść zaspę, czy odśnieżać.

Bez czapki ani rusz
Przy takiej pogodzie czapka to bezwzględne wyposażenie. Człowiek choć szczelnie owinięty to i tak jakiś taki przewiany, buty przemakają i wszyscy jacyś tacy nijacy. Albo zasmarkani, albo kaszlą.

My się zimy nie boimy
Chorób też się nie boimy bo sposobem je gonimy
Cóż gdyby wszystko w życiu było tak łatwe jak rymowanie, tak niestety nie jest, dlatego trzeba wyposażyć się w czapkę niewidkę by żaden wirus i patogen nas nie zauważył.

Darmowe sporty zimowe
Odśnieżanie to duży wysiłek, 60 minut wymachów łopatą to 420 spalonych kcal. Czyli nie ma co narzekać (oczywiście ci co siłę mają), że to syzyfowa praca bo służy naszej sylwetce. Brać łopaty i do dzieła. Można się spocić, wydalić dzięki temu trochę toksyn, wyrzeźbić ciało, ale trzeba się odpowiednio ubrać. Rzeźba i masa i to za darmo i tylko od naszej natury.

Nie wytrzymałam!
Muszę się z Tobą podzielić. Zniosło mnie :)

Przeglądając filmy na YT wpadłam, ale się nie potłukłam, na prosty sposób jak ułatwić sobie życie w czasie odśnieżania. I nie tylko. Zaprezentowana w filmie metoda oszczedza siły, kręgosłup, zdrowie, czyli to coś dla Ciebie. Filmik jest po angielsku, ale język nie ważny. Obraz wszystko tłumaczy. Ta metoda przyda się na działce. Na budowie. W życiu.
Genialne! Obejrzyj Koniecznie


Wyplute zdrowie
Pierzga pszczela wytwarzana jest w 100% przez pszczoły z pyłku kwiatowego, miodu i wydzielin gardzielowych pszczoły. Polega to na tym, że pszczoły zbieraczki przynoszą do ula pyłek po czym wrzucają go do pustych komórek plastra, a pszczoły nielotne pracujące w ulu nawilżają je miodem i śliną (zawierającą enzymy, które ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych), rozdrabniają, a następnie ubijają warstwami. W komórce może być 4 – 5, a czasem więcej warstw pyłku o różnym zabarwieniu. Powierzchnia zgromadzonego w ten sposób pokarmu pyłkowego po napełnieniu komórki do 3/4 głębokości jest powlekana cieniutką warstewką miodu, w celu odcięcia dostępu powietrza. Wzbogacony białkami enzymatycznymi z pszczelich gruczołów ślinowych, kwasami organicznymi, substancjami antybiotycznymi pyłek dojrzewa, stając się naturalnym koncentratem białkowo witaminowo mineralnym, posiadającym wysoką wartość odżywczą. Po 7 dniach gotowa jest tzw. pierzga – łatwo strawny, harmonijnie zrównoważony, niezwykle wartościowy pokarm, nie dający się niczym zastąpić chleb powszedni pszczół. (H.S. Bieroniowa).

Pierzga zdrowiem wierzga
No może niezbyt estetycznie brzmiące określenie jednak pierzga hula niczym wiatr składnikami odżywczymi, witaminami:
białka 10-40%
28 aminokwasów m.in. metionina, lizyna, treonina, histydyna, leucyna, izoleucyna, walina, fenyloalanina i tryptofan;
węglowodany 13-55%, głównie fruktoza i glukoza;
tłuszcze 1-20%, zarówno kwasy nasycone i nienasycone, fosfolipidy, fitosterole;
polifenole ok. 1,6% m.in.: flawonoidy, leukotrieny, katechiny i kwasy fenolowe;

Witaminy
rozpuszczalne w wodzie: C (do 300 mg/100 g), z grupy B – B1, B2, B6, kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, kwas foliowy, biotyna, rutyna i inozytol;
rozpuszczalne w tłuszczach: A (do 200 mg/100 g) i E;
makroelementy: potas, magnez, wapń, sód, miedź, cynk, chrom, mangan, molibden, kobalt, krzem, selen, żelazo;
związki triterpenowe – kwas oleanolowy i jego izomer kwas b-ursolowy oraz betulina.

Bzyk, bzyk siły w mig
Szybko i w skrócie podajemy: W wyniku badań stwierdzono, że w skład pierzgi wchodzą: aminokwasy, wszystkie witaminy (A, B, C, D, E, PP, D, K, H ), białko, węglowodany, kwasy Omega 3 i Omega 6, kwas mlekowy, mikro i makroelementy, szereg przeciwutleniaczy i enzymów (inwertaza, katalaza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza, ip).

Podczas całego okresu letniego pszczoła oblatuje setki roślin, dzięki czemu zbiera ponad 250 najbardziej wartościowych biologicznie aktywnych składników, które to gromadzą się w pierzdze. Jak wiadomo, każda roślina ma wartość leczniczą, dlatego pierzga jest odbierana jako Formuła Życia, zawierająca najlepsze składniki jakie może dać natura. To jest naturalna esencja życia.

Na każde podniebienie
Pszczółki muszą się mocno napracować aby wyprodukować pierzgę. Można stwierdzić, że ciężka praca (pszczół) się opłaca. Głównie pierzgą odżywia się pszczoła matka i młode. Okazuje się, że pszczoły spożywające pierzgę żyją dłużej niż te, które jedzą tylko pyłek.

Eliksir dla każdego
Pierzga polecana jest w szczególności jest po przebytych chorobach wirusowych, infekcjach, na wzmocnienie, osobom osłabionym, rekonwalescentom, po przebytych operacjach, zabiegach, w szczególności anemikom. Wzmacnia układ odpornościowy i powinno się ją zażywać po antybiotykoterapii. Pierzga przyspiesza również odbudowę komórek naszego organizmu.

Zima, jesień wiosna oby była radosna

Niektórzy z nas w okresie zimowym pomimo stosowania witaminy D są bardziej zmęczeni, słabsi. Pierzga jako środek antybakteryjny działa wspomagająco w okresie grypy, przeziębień. Również poleca się ją jako środek wspierający w walce z depresją. Czyli po prostu żeby mieć krzepę i moc trzeba zażywać pierzgę, a dla większej siły również różeniec górski.

Dla kujonów i książkowych moli
Pierzga korzystnie wpływa na układ nerwowy i poprawia koncentrację oraz pamięć, więc powinna się znaleźć w menu uczniów, studentów, pracujących umysłowo. Pierzga działa korzystnie na układ nerwowy dlatego powinna być zażywana w okresie zwiększonego stresu, wysiłku umysłowego.

Brzuszne kłopoty
Pierzga poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, stosowana jest w walce z helicobacter pylori. Pierzgę dobrze jest zażywać podczas biegunek, zaparć.

Ponadto wspomaga pracę wątroby, mobilizując nasz organizm do oczyszczania z toksyn, jednak działa delikatnie. Dla regeneracji i usprawnienia pracy wątroby zdecydowanie lepiej sprawdzi się Sylimaryna.

Pierzga wpływa również pozytywnie na pracę serca, obniża poziom złego cholesterolu.

Pierzga

W trosce o zdrowie skoncentruj się
Pierzga wykorzystywana do produkcji kapsułek Bee Pearl pochodzi z ekologicznych pasiek własnych producenta i zaufanych pszczelarzy. Pasieki znajdują się na najczystszym (bo nie uprzemysłowionym) terenie Europy północno-wschodniej.

Bee Pearl to produkt w 100% naturalny, więc nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, czy wypełniaczy, dlatego mamy pewność, że jest mocno skoncentrowanym preparatem, który daje zmaksymalizowany efekt działania i skuteczność stosowania.

Pierzgę

Prezentuj się zdrowo każdego dnia

Dzień Babci i Dziadka

Niebawem Dzień Babci i Dziadka
Wielu z nas ma możliwość odwiedzić swoich dziadków i osobiście złożyć życzenia i ucałować, wielu z nas nie może bo są daleko jednak zbyt wielu nie może bo ukochani dziadkowie odeszli jak zawsze zbyt wcześnie. Babcia i Dziadek to najwspanialsze osoby, które w życiu mamy, mieliśmy, bez których dzieciństwo nie było takie wspaniałe, szczęśliwe. Babcia i Dziadek to osoby, które dają miłość, wiedzę o życiu, tradycje no i rozpieszczają, w szczególności nasze podniebienia.

Wielu z nas może tylko dzisiaj wspominać swoich dziadków.

Wszyscy kiedyś będziemy “dziadkami”
Być może nie wszyscy doczekają się potomstwa i swoich wnuków, nie mniej jednak starość przychodzi czy tego chcemy czy nie. I choć czy będziemy mieć wnuki czy nie, nie jest od nas zawsze zależne to na jakość swojego “starego “ życia wpływ mamy.

Być jak “młody bóg”
W jednej z reklam pojawia się młody człowiek, który żyje pełnią życia i nie odkłada środków pieniężnych na swoim koncie bo nie w głowie mu perspektywa biednej starości. Jednak uważam, że powinno się promować wśród młodych zdrowie, tyle, że kto miałby to robić, komu zależy? Czy to się opłaca?

Nie bądź egoistą
Powinniśmy dbać o siebie by kiedyś dzieci naszych dzieci miały dziadków, którzy ugotują im pyszny posiłek, zabiorą na lody, na plac zabaw, do lasu zbierać jagody i którym będą mogły się pochwalić nauczonym wierszykiem no i żeby miał kto przyjść na organizowany w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Jesteśmy potrzebni innym i o tym powinniśmy pamiętać, nie żyjemy tylko dla siebie.

A co ty mi tu dziecko dajesz?
Babciu ja ci daję słońce. Słońce w słoiczku? Tak, bo Tobie trzeba dużo słońca byś nam promieniała cała. Wszyscy mamy go brak a szczególnie jesienią i zimą, a ludzie starsi to już w ogóle są na “słonecznym” minusie.

Bo jak mogą mieć odpowiedni poziom witaminy D, skoro nie przebywają na słońcu? Młode osoby i dzieci mają znaczne niedobory a co dopiero osoby starsze. Czy spotykacie starszą osobę z odkrytymi ramionami, rękami czy nogami latem i to na słońcu?

Zazwyczaj przemkną rano do sklepu, targowisko ewentualnie posiedzą w cieniu gdzieś na ławce i tyle je słońce widziało. Do prezentu dołączyć można zaproszenie na badanie poziomu witaminy D3. Bo jak nie my to kto? :-)

Głupio trochę zamiast kwiatków, czy bombonierki dać kapsułki?!
Głupio to patrzeć jak ktoś podupada na zdrowiu i nic z tym nie robić

Wiem, że bardzo trudno jest przekonać kogoś do zażywania witamin i minerałów w postaci suplementów, zwłaszcza, że lekarz przypisuje długą listę leków, słusznie lub nie, a w większości przypadków lekarz jest dla nich “guru” i nie chcą słyszeć, że można inaczej, zdrowiej, lepiej. I argument, że ja nic nie brałam całe życie, nic oprócz leków. Może czas to zmienić?

D-obra witamina
Niedobór witaminy D jest jednym z najczęstszych niedoborów składników odżywczych. Osoby starsze są znacznie bardziej narażone na niedobór. Ludzie cierpiący na niektóre choroby również często mają niedobory witaminy D. Jedno z badań wykazało, że 96% pacjentów po zawale serca miały niski poziom witaminy D. Niestety niedobór witaminy D to "cicha epidemia". Objawy są zwykle subtelne i może zająć kilka lub kilkadziesiąt lat zanim zostaną powiązane z niedoborem witaminy D. Niedobór powiązano również z osteoporozą, czyli zmniejszeniem gęstości mineralnej kości i zwiększonym ryzykiem złamań u osób w podeszłym wieku. Badania wykazały, że osoby z niedoborem witaminy D mają znacznie większe ryzyko chorób serca, cukrzycy (zarówno typu 1 i typu 2), nowotworów, demencji i chorób autoimmunologicznych np. stwardnienie rozsiane.

Siła w nogach do spacerów niezbędna
Witamina D przede wszystkim znana jest z przeciwdziałania powstania osteoporozy i złamania kości, ale, Witamina D zwiększa siłę fizyczną w nóżkach i rękach.

Witamina D może pomóc również w zapobieganiu przeciw chorobom nowotworowym. W jednym badaniu wykazano, że dawka 1100 IU dziennie, wraz z wapniem zmniejszyła ryzyko wystąpienia raka o 60%.

Badania wykazały, że witamina D powoduje łagodną redukcję nasilenia objawów u osób z depresją.

Więcej informacji o witaminie D znajdziesz Tutaj >>>

To ile nam tego “słońca” potrzeba?
W wielu krajach bardzo zaniża się wartości dla witaminy D. Zalecane porcje nie są wystarczające dla utrzymania odpowiedniego poziomu, a co dopiero dla uzupełnienia braków.

Według Organizacji non-profit The Vitamin D Council, stężenie 25(OH)D we krwi powinno mieścić się w zakresie 50-80 ng/ml (125-200 nmol/L) taka wartość jest uznawana za najlepszą dla dobrego zdrowia i zapobiegania wielu chorobom.

Jeśli masz niedobór witaminy D i nie ma szans na zwiększenie ekspozycji na słońce to należy rozpocząć suplementację witaminy D3.

Wymagana dawka zależy od wielu czynników i powinna być optymalizowana w stosunku do poziomu 25(OH)D w krwi. Ryzyko zatrucia witaminą D3 jest bardzo niskie. Trzeba by brać ogromne ilość [powyżej 100.000 UI (2500 µg)] witaminy D3 przez kilka miesięcy aby do tego doprowadzić.

Zalecana dzienna dawka według The Vitamin D Council wynosi:
1.000 IU (25 µg): Dla noworodków wiek 0-12 miesięcy
1.000 IU na każde 11,5 kg masy ciała: Dzieci w wieku 1-18 lat
5.000 IU (125 µg): Wszyscy powyżej 18 roku życia

Jeśli cierpimy na ostry niedobór witaminy D3 The Vitamin D Council zaleca przyjmowanie maksymalnych bezpiecznych dawek:

2.000 IU (50 µg): Noworodki wiek 0-12 miesięcy
2.000 IU na każde 11,5 kg masy ciała: Dzieci w wieku 1-18 lat
10.000 IU (250 µg): Wszyscy powyżej 18 roku życia

Dla osób narażonych na ryzyko niedoboru mogą to być ilości uzupełniające witaminę D do odpowiedniego poziomu. Zdarza się, że lekarze zalecają przyjmowanie znacznie większych ilości.

Proste równanie do rozwiązania
Badanie = porcje zalecane.
Ja w okresie jesienno - zimowym “ładuje z synusiem” 5000 IU.

Proszę o uśmiech
No tak żeby się uśmiechać to trzeba mieć czym i mieć na to ochotę. a jak boli to się nie chce.

Główna przyczyna paradontozy to niedobór witaminy D3 i koenzymu Q10, którego poziom wraz z wiekiem maleje.

Paradontoza jest bolesną i niebezpieczną chorobą przyzębia. Stanowi poważne zagrożenie również dla naszego serca. Toczący się w jamie ustnej stan zapalny wpływa niekorzystnie na cały organizm.

W kilku klinikach stosuje się właśnie koenzym Q10 przy paradontozie w celu zmniejszenia stanu zapalnego, jak również u osób z aparatem ortodontycznym.

Po co nam jeszcze koenzym Q10?
Koenzym Q10 bierze udział w wielu procesach biochemicznych. Współdziała z enzymami (stąd nazwa koenzym). Koenzym bierze udział w procesie przemiany materii. Przetwarza pożywienie na energię potrzebną do regeneracji komórek, działania mięśni i innych procesów życiowych.

Na zwolnionych obrotach
Z wiekiem nasze ciało zwalnia, w szczególności metabolizm. Wolniej również się regenerujemy. Nasze ciało jest wyczerpane ciężką pracą, dlatego powinniśmy je wspierać. U jednych te procesy zachodzą szybciej u innych wolniej.

Poziom koenzymu Q10 obniża się wraz z wiekiem. Spadanie nabiera tempa od 30 -tki. Dlatego wskazana jest jego suplementacja. Zdecydowanie jego poziom szybciej leci w dół u osób żyjących w stresie i w zanieczyszczonym środowisku - czyli prawie u każdego z nas. Szybciej również obniża się u osób intensywnie ćwiczących, u osób chorujących, po operacjach, zabiegach z użyciem narkozy, lub znieczuleń.

Koenzym Q10 odnawia uszkodzone mitochondria, zmniejsza uczucie zmęczenia, chroni i wzmacnia serce, zwiększa jasność umysłu niezbędną do prowadzenia pojazdów dba o poziom energii i przeciwdziała odkładania się fałdkom.

Koenzym Q10 transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów komórkowych, gdzie produkowana jest energia.

Gdy mamy niedobór koenzymu Q10 w organizmie, spożywany przez nas pokarm idzie w boczki.

Niedobór koenzymu powoduje również, że spalanie tłuszczów nie jest w pełni możliwe.

Dlatego osoby, które chcą schudnąć powinny dbać o odpowiedni poziom koenzymu, zwłaszcza jeśli mają”uśpiony” metabolizm.

Koenzym pobudza syntezę enzymów, które poprawiają przemianę węglowodanów.

Statystyki nie są obiecujące
Na paradontozę choruje ponad 10 proc. ludzi na świecie, w Polsce - około 70 proc.

Z badań epidemiologicznych przeprowadzonych w Polsce przez prof. Zbigniewa Jańczuka, periodontologa (specjalistę chorób przyzębia) ze Szczecina wynika, że 5% ludzi w wieku 35-44 lat ma po 2-4 kieszonki dziąsłowe, które wymagają leczenia, a także odtworzenia ubytków kostnych. Osoby w wieku 45-69 lat mają o kilka kieszonek więcej. Ale także u osiemnastolatków obserwuje się ostre procesy zapalne, które mogą prowadzić do utraty zębów.

Witaminy dla lepszego dziś i jutra
Witamina E jest niezbędna m. in. do utrzymania prawidłowego stanu umięśnienia ciała. Należy do naturalnych antyoksydantów, wymiataczy wolnych rodników i nadtlenków. Spowalnia procesy starzenia i degradacji mięśni. Przyspiesza wydalanie z organizmu toksycznych nitrozoamin i składników dymu tytoniowego. Chroni i przedłuża działanie witaminy A i F. Chroni i stabilizuje strukturę mitochondriów – organelli niezbędnych do uwalniania energii. Hamuje procesy autoagresji. Zwiększa przyswajanie białek.

Witamina E to również sprzymierzeniec w walce z łuszczycą, trądzikiem, AZS i alergiami skóry. Witamina E wspomaga gojenie ran, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Ma wpływ na nawilżenie skóry i silną jej regenerację.

Widzę, że nie widzę
Witamina E to również nasz sojusznik w widzeniu.
Ból oczu, męczliwość to również sygnał, że potrzebujemy witaminy E.

Ach te żylaki
Czy ktoś skojarzył by, powstawanie żylaków, zaburzeń krążenia, siniejących rąk i nóg z niedoborem witaminy E. Niedobór witaminy E istotnie wpływa na nasze naczynia krwionośne. Witamina E jest potrzebna do ich regeneracji i wzrostu, wpływa również korzystnie na ich elastyczność.

Pachnieć ładnie
Z wiekiem zapach naszego ciała się zmienia. Różnice w naszym zapachu to szereg zależności między gruczołami skóry, wydzielinami i aktywności bakterii. Z wiekiem komórki naszego ciała się utleniają i zaczynamy pachnieć inaczej. U jednych z wiekiem zapach jest bardziej wyczuwalny u innych mniej. Jednak zmienia się on u każdego z nas w zależności od składu chemicznego ciała i bakterii z którymi żyjemy. Najtrafniej można to określić jako zjełczały tłuszcz. Dlatego musimy każdego dnia dostarczać antyutleniaczy, aby proces starzenia naszych komórek spowolnić i mówiąc najogólniej nie jełczeć.

Dla Babci Dla Dziadka

Młoda witamina
Witamina E zwana powszechnie witaminą młodości. Jednak ta złożona witamina co prawda nie zapewni nam nieśmiertelności, ale pozwoli zachować młodość dłużej w lepszej kondycji zwłaszcza, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z konsekwencji jej niedoboru. A niedobór witamin E jest powszechny zwłaszcza w diecie Polaków.

Witaminy dla seniorów

 

Sylimaryna

Kilka dni już upłynęło, więc nasz Nowy Rok taki nowiutki już nie jest, ale jeszcze pozostaniemy w aurze tej nowości. W końcu dla większości nowe znaczy lepsze.

Wir postanowień
Dookoła krążą wokół nas postanowienia noworoczne, oby się tylko nie zakręciło nikomu w głowie.

Monotonnie przekładamy postanowienia, których nie udało nam się zrealizować w roku ubiegłym. Lista się wydłuża.

Bez obaw. Postanowienia nie żywność termin ważności i przydatności ich nie mija, nie starzeją się, a niektóre z czasem są bardziej wartościowe.

Nic - nie zawsze słuszne
Są tacy, którzy z przekory nie postanawiają nic. Żyją tu i teraz.

Jednak uważam, że jedno postanowienie powinno zawsze nam towarzyszyć i to przez wszystkie lata życia - to dbałość o zdrowie, czyli odpowiednie żywienie, odpoczynek, ruch na świeżym powietrzu.

Akcja kuracja rozpoczęta
W tym roku, tak jak w poprzednich latach, dalekich podróży nie planuje, ale podróż do sanatorium to i owszem. Wybieram się do doskonałego prywatnego sanatorium. Żaden ze mnie burżuj. Nie spotkam co prawda sympatycznej Panny Krysi i Pucio. Trudno. Wybrałam wersję auto kuracji. Sama sobie będę sanatorium. Stawiam na kuracje organizmu, po kolei, nie wszystko naraz. Zaczynam od wątroby.

Coś leży na wątrobie
Takie to przysłowie wymyśliłam sobie,
Jak coś leży na wątrobie, to należy ulżyć sobie.

Oczywiście to w odniesieniu do trapiących nas pretensji do siebie, drugiej osoby, niedopowiedzeniach. Ale właśnie tak jest, że naszej wątrobie nie służy stres.

Dla przypomnienia
Wątroba umiejscowiona w górnej prawej części jamy brzusznej, poniżej płuc, przykryta żebrami.

1,5 kg popularnego kłopotu
Wątroba dorosłego człowieka waży ok. 1,5 kg. Nie jest to lekki narząd. Lekko też nie ma, ciężko pracuje, o urlopie to tylko może pomarzyć. A w sezonie świątecznym, czy wakacyjnym to ją "zarzynamy".

Wątroba przeprowadza około 500 procesów chemicznych
Wybaczcie, ale nie wypiszę wszystkich funkcji, bo z biuletynu wyszła by opasła wielostronicowa księga.

Wątroba syntetyzuje, oraz rozkłada niektóre substancje, np. toksyny, wydziela żółć do dwunastnicy, a także magazynuje witaminy i żelazo. Bierze udział w regulowaniu całego metabolizmu.

Tryliony mikroskopijnych komórek wątroby nieustannie przekształca to co jemy w energię, hormony, czynniki krzepnięcia i odpornościowe, usuwa toksyny z organizmu. W szczególności musi poradzić sobie z lekami, które zażywamy od zwykłych tabletek na ból głowy po antybiotyki. Trochę tych leków w trakcie naszego życia się zbiera. Ile to kobiet podczas menstruacji stosuje tabletki przeciwbólowe. Często na ból głowy, tabletki na gardło, tabletki na... i można wyliczać i wyliczać. Ale tych toksyn, których nie jesteśmy w stanie uniknąć jest zdecydowanie za dużo w naszym współczesnym świecie.

Dbajmy o swój ambulans
Wątroba to również magazyn krwi, gdy doznamy krwotoku. czy ulegniemy wypadkowi, wątroba szybko przesyła krew do krwiobiegu często ratując nam życie.

Wątroba ma funkcje regeneracyjne i można upraszczając stwierdzić, że sama się naprawia, ale to wcale nie oznacza, że możemy bezkarnie wyrządzać jej szkody i sama cofnie zmiany zaawansowanej marskości, którą jej zafundujemy np. przez nieodpowiedni tryb życia.

Nie jesteśmy bogami ani Prometeuszami
Jesteśmy ludźmi, istotami zniszczalnymi. Zdrowie dostaliśmy raz i należy o nie dbać. Wątroba "nadgryziona" nieodpowiednim żywieniem, czy toksynami, które są dookoła nas i brakiem oczyszczania - nie odrośnie jak u Prometeusza.

Zaburzone funkcjonowanie wątroby powoduje różne choroby, pogarsza działanie układu odpornościowego. Możemy nabawić się zapalenia stawów, zapalenia kłębuszków nerkowych, przewodów moczowych jak również grzybicy, przewlekłego trądziku, liszai czy łuszczycy. Wiele badań potwierdza również wpływ stanu wątroby na choroby autoimmunologiczne.

Sylimaryna

Wybawicielka
Sylimaryna pozyskiwana jest z Silybum marianum Gaertn czyli ostropestu plamistego. Najwyższą aktywność biologiczną spośród składników sylimaryny wykazuje sylibina.

Związki sylimaryny zastosowano w leczeniu wątroby: uszkodzeń wywołanych działaniem substancji toksycznych, ostrego zapalenia wątroby, stłuszczenia, marskości wątroby, żółtaczki, zatrucia grzybami (także muchomorem sromotnikowym), jak również w przypadkach stanów zapalnych pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, dyskinezy dróg żółciowych, genetycznych chorób wątroby i raka wątrobokomórkowego. Związki sylimaryny spowalniają replikację jednego ze szczepów wirusa HCV.

Dla kogo?
Oprócz tego sylimaryna zalecana jest osobom pijącym nadmierne ilości alkoholu, spożywającym znaczne ilości żywności przetworzonej chemicznie zawierającej konserwanty, sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku i zapachu, spulchniacze, oraz długo przebywającym w środowisku skażonym, np. pracującym w zapylonych halach czy tam, gdzie wydzielane są substancje szkodliwe lub trujące.

Co ważne, sylimaryna jest bezpieczna
Nawet zażywanie dużych dawek ekstraktów zawierających te flawonolignany nie powoduje skutków ubocznych.

Ziarnko do ziarnka i będzie białko
Wszędzie krzyczą - Jedz ostropest na wątrobę.
Ostropest w postaci ziaren i zmielony to popularny dodatek do jogurtów, kefirów, smoothie, sałatek etc. Jednak ziarno ostropestu nie jest źródłem sylimaryny co powszechnie się wmawia, że zajadając miskę papki w postaci zmielonego ostropestu i innych dodatków, wyleczymy wątrobę.

Źródłem sylimaryny jest łuska nasion ostropestu
Natomiast nasiona zawierają jej znikome ilości. Ziarna ostropestu to bogate źródło białka - nawet 28-30% białka, tłuszczów bogatych w witaminę F. Zatem ziarna są doskonałym dodatkiem w diecie w szczególności dla sportowców.

Trio doskonałe dla odnowy
Sylimaryna jak wspomniałam odznacza się bardzo szerokim spektrum pozytywnego działania na komórki wątroby, jednak połączona z wyciągami z karczocha efektywnie zapobiega stłuszczeniu i marskości wątroby, nerek i serca, oraz podnosi odporność organizmu na infekcje.

Preparaty oparte na wyciągach z karczocha można stosować w leczeniu przewlekłych chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego (stany zapalne, zatrucia, kamica żółciowa, niedostateczne wydzielanie żółci, infekcje wirusowe i bakteryjne), w profilaktyce miażdżycy, wspomagająco w cukrzycy i otyłości, ponadto w przebiegu chorób skórnych, szczególnie trądziku, jak również zaparciach, zaburzeniach trawienia i po zatruciach.

Karczoch, a dokładniej jego substancja czynna cynaryna usprawnia trawienie dzięki pobudzaniu wydzielania kwasów żółciowych przez wątrobę.

Sylimaryna i cynaryna są silnymi antyutleniaczami
"wymiatają" wolne rodniki, neutralizują nadtlenki, stabilizują strukturę błon komórkowych, zwłaszcza śródbłonków. Hamują więc procesy starzenia tkanek, zapobiegają nowotworom. Działają silnie lipotropowo, regulują gospodarkę tłuszczową, zapobiegają marskości i stłuszczeniu wątroby oraz nerek, ochraniają wątrobę i nerki przed szkodliwym wpływem wirusów, bakterii, mikotoksyn i fitotoksyn. Chronią przed toksycznym uszkodzeniem wątroby i nerek.

Lecytyna jest swoistym "pokarmem dla nerwów" i dodatkowo wspiera prawidłową pracę wątroby, jak i wspomaga biodostępność sylimaryny. Lecytynę rzepakową cechuje świetny profil nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9.

Sylimarynę

Składniki: ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum) standaryzowany na zawartość min. 80% sylimaryny (w tym min. 50% sylibiny), lecytyna rzepakowa, ekstrakt 10:1 z liści karczocha; kapsułka: celuloza roślinna.

Już Zima!
Teraz już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
Wkrótce będzie Wiosna!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 10
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 10
kupisz od 3 stycznia w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie zimowe wieczory:
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.olej-lniany.net
www.oleje-budwig.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]