Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 288
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście osiemdziesiąty ósmy numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Zima na całego!
Znajdziesz chwilkę na przeczytanie mojego Biuletynu?
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Luksusowe życie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Anna Mula opowiada
Kliknij!
Obejrzyj!!
Daj łapkę w górę!!!

Prezentuj się zdrowo każdego dnia

Dzień Babci i Dziadka

Niebawem Dzień Babci i Dziadka
Wielu z nas ma możliwość odwiedzić swoich dziadków i osobiście złożyć życzenia i ucałować, wielu z nas nie może bo są daleko jednak zbyt wielu nie może bo ukochani dziadkowie odeszli jak zawsze zbyt wcześnie. Babcia i Dziadek to najwspanialsze osoby, które w życiu mamy, mieliśmy, bez których dzieciństwo nie było takie wspaniałe, szczęśliwe. Babcia i Dziadek to osoby, które dają miłość, wiedzę o życiu, tradycje no i rozpieszczają, w szczególności nasze podniebienia.

Wielu z nas może tylko dzisiaj wspominać swoich dziadków.

Wszyscy kiedyś będziemy “dziadkami”
Być może nie wszyscy doczekają się potomstwa i swoich wnuków, nie mniej jednak starość przychodzi czy tego chcemy czy nie. I choć czy będziemy mieć wnuki czy nie, nie jest od nas zawsze zależne to na jakość swojego “starego “ życia wpływ mamy.

Być jak “młody bóg”
W jednej z reklam pojawia się młody człowiek, który żyje pełnią życia i nie odkłada środków pieniężnych na swoim koncie bo nie w głowie mu perspektywa biednej starości. Jednak uważam, że powinno się promować wśród młodych zdrowie, tyle, że kto miałby to robić, komu zależy? Czy to się opłaca?

Nie bądź egoistą
Powinniśmy dbać o siebie by kiedyś dzieci naszych dzieci miały dziadków, którzy ugotują im pyszny posiłek, zabiorą na lody, na plac zabaw, do lasu zbierać jagody i którym będą mogły się pochwalić nauczonym wierszykiem no i żeby miał kto przyjść na organizowany w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Jesteśmy potrzebni innym i o tym powinniśmy pamiętać, nie żyjemy tylko dla siebie.

A co ty mi tu dziecko dajesz?
Babciu ja ci daję słońce. Słońce w słoiczku? Tak, bo Tobie trzeba dużo słońca byś nam promieniała cała. Wszyscy mamy go brak a szczególnie jesienią i zimą, a ludzie starsi to już w ogóle są na “słonecznym” minusie.

Bo jak mogą mieć odpowiedni poziom witaminy D, skoro nie przebywają na słońcu? Młode osoby i dzieci mają znaczne niedobory a co dopiero osoby starsze. Czy spotykacie starszą osobę z odkrytymi ramionami, rękami czy nogami latem i to na słońcu?

Zazwyczaj przemkną rano do sklepu, targowisko ewentualnie posiedzą w cieniu gdzieś na ławce i tyle je słońce widziało. Do prezentu dołączyć można zaproszenie na badanie poziomu witaminy D3. Bo jak nie my to kto? :-)

Głupio trochę zamiast kwiatków, czy bombonierki dać kapsułki?!
Głupio to patrzeć jak ktoś podupada na zdrowiu i nic z tym nie robić

Wiem, że bardzo trudno jest przekonać kogoś do zażywania witamin i minerałów w postaci suplementów, zwłaszcza, że lekarz przypisuje długą listę leków, słusznie lub nie, a w większości przypadków lekarz jest dla nich “guru” i nie chcą słyszeć, że można inaczej, zdrowiej, lepiej. I argument, że ja nic nie brałam całe życie, nic oprócz leków. Może czas to zmienić?

D-obra witamina
Niedobór witaminy D jest jednym z najczęstszych niedoborów składników odżywczych. Osoby starsze są znacznie bardziej narażone na niedobór. Ludzie cierpiący na niektóre choroby również często mają niedobory witaminy D. Jedno z badań wykazało, że 96% pacjentów po zawale serca miały niski poziom witaminy D. Niestety niedobór witaminy D to "cicha epidemia". Objawy są zwykle subtelne i może zająć kilka lub kilkadziesiąt lat zanim zostaną powiązane z niedoborem witaminy D. Niedobór powiązano również z osteoporozą, czyli zmniejszeniem gęstości mineralnej kości i zwiększonym ryzykiem złamań u osób w podeszłym wieku. Badania wykazały, że osoby z niedoborem witaminy D mają znacznie większe ryzyko chorób serca, cukrzycy (zarówno typu 1 i typu 2), nowotworów, demencji i chorób autoimmunologicznych np. stwardnienie rozsiane.

Siła w nogach do spacerów niezbędna
Witamina D przede wszystkim znana jest z przeciwdziałania powstania osteoporozy i złamania kości, ale, Witamina D zwiększa siłę fizyczną w nóżkach i rękach.

Witamina D może pomóc również w zapobieganiu przeciw chorobom nowotworowym. W jednym badaniu wykazano, że dawka 1100 IU dziennie, wraz z wapniem zmniejszyła ryzyko wystąpienia raka o 60%.

Badania wykazały, że witamina D powoduje łagodną redukcję nasilenia objawów u osób z depresją.

Więcej informacji o witaminie D znajdziesz Tutaj >>>

To ile nam tego “słońca” potrzeba?
W wielu krajach bardzo zaniża się wartości dla witaminy D. Zalecane porcje nie są wystarczające dla utrzymania odpowiedniego poziomu, a co dopiero dla uzupełnienia braków.

Według Organizacji non-profit The Vitamin D Council, stężenie 25(OH)D we krwi powinno mieścić się w zakresie 50-80 ng/ml (125-200 nmol/L) taka wartość jest uznawana za najlepszą dla dobrego zdrowia i zapobiegania wielu chorobom.

Jeśli masz niedobór witaminy D i nie ma szans na zwiększenie ekspozycji na słońce to należy rozpocząć suplementację witaminy D3.

Wymagana dawka zależy od wielu czynników i powinna być optymalizowana w stosunku do poziomu 25(OH)D w krwi. Ryzyko zatrucia witaminą D3 jest bardzo niskie. Trzeba by brać ogromne ilość [powyżej 100.000 UI (2500 µg)] witaminy D3 przez kilka miesięcy aby do tego doprowadzić.

Zalecana dzienna dawka według The Vitamin D Council wynosi:
1.000 IU (25 µg): Dla noworodków wiek 0-12 miesięcy
1.000 IU na każde 11,5 kg masy ciała: Dzieci w wieku 1-18 lat
5.000 IU (125 µg): Wszyscy powyżej 18 roku życia

Jeśli cierpimy na ostry niedobór witaminy D3 The Vitamin D Council zaleca przyjmowanie maksymalnych bezpiecznych dawek:

2.000 IU (50 µg): Noworodki wiek 0-12 miesięcy
2.000 IU na każde 11,5 kg masy ciała: Dzieci w wieku 1-18 lat
10.000 IU (250 µg): Wszyscy powyżej 18 roku życia

Dla osób narażonych na ryzyko niedoboru mogą to być ilości uzupełniające witaminę D do odpowiedniego poziomu. Zdarza się, że lekarze zalecają przyjmowanie znacznie większych ilości.

Proste równanie do rozwiązania
Badanie = porcje zalecane.
Ja w okresie jesienno - zimowym “ładuje z synusiem” 5000 IU.

Proszę o uśmiech
No tak żeby się uśmiechać to trzeba mieć czym i mieć na to ochotę. a jak boli to się nie chce.

Główna przyczyna paradontozy to niedobór witaminy D3 i koenzymu Q10, którego poziom wraz z wiekiem maleje.

Paradontoza jest bolesną i niebezpieczną chorobą przyzębia. Stanowi poważne zagrożenie również dla naszego serca. Toczący się w jamie ustnej stan zapalny wpływa niekorzystnie na cały organizm.

W kilku klinikach stosuje się właśnie koenzym Q10 przy paradontozie w celu zmniejszenia stanu zapalnego, jak również u osób z aparatem ortodontycznym.

Po co nam jeszcze koenzym Q10?
Koenzym Q10 bierze udział w wielu procesach biochemicznych. Współdziała z enzymami (stąd nazwa koenzym). Koenzym bierze udział w procesie przemiany materii. Przetwarza pożywienie na energię potrzebną do regeneracji komórek, działania mięśni i innych procesów życiowych.

Na zwolnionych obrotach
Z wiekiem nasze ciało zwalnia, w szczególności metabolizm. Wolniej również się regenerujemy. Nasze ciało jest wyczerpane ciężką pracą, dlatego powinniśmy je wspierać. U jednych te procesy zachodzą szybciej u innych wolniej.

Poziom koenzymu Q10 obniża się wraz z wiekiem. Spadanie nabiera tempa od 30 -tki. Dlatego wskazana jest jego suplementacja. Zdecydowanie jego poziom szybciej leci w dół u osób żyjących w stresie i w zanieczyszczonym środowisku - czyli prawie u każdego z nas. Szybciej również obniża się u osób intensywnie ćwiczących, u osób chorujących, po operacjach, zabiegach z użyciem narkozy, lub znieczuleń.

Koenzym Q10 odnawia uszkodzone mitochondria, zmniejsza uczucie zmęczenia, chroni i wzmacnia serce, zwiększa jasność umysłu niezbędną do prowadzenia pojazdów dba o poziom energii i przeciwdziała odkładania się fałdkom.

Koenzym Q10 transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów komórkowych, gdzie produkowana jest energia.

Gdy mamy niedobór koenzymu Q10 w organizmie, spożywany przez nas pokarm idzie w boczki.

Niedobór koenzymu powoduje również, że spalanie tłuszczów nie jest w pełni możliwe.

Dlatego osoby, które chcą schudnąć powinny dbać o odpowiedni poziom koenzymu, zwłaszcza jeśli mają”uśpiony” metabolizm.

Koenzym pobudza syntezę enzymów, które poprawiają przemianę węglowodanów.

Statystyki nie są obiecujące
Na paradontozę choruje ponad 10 proc. ludzi na świecie, w Polsce - około 70 proc.

Z badań epidemiologicznych przeprowadzonych w Polsce przez prof. Zbigniewa Jańczuka, periodontologa (specjalistę chorób przyzębia) ze Szczecina wynika, że 5% ludzi w wieku 35-44 lat ma po 2-4 kieszonki dziąsłowe, które wymagają leczenia, a także odtworzenia ubytków kostnych. Osoby w wieku 45-69 lat mają o kilka kieszonek więcej. Ale także u osiemnastolatków obserwuje się ostre procesy zapalne, które mogą prowadzić do utraty zębów.

Witaminy dla lepszego dziś i jutra
Witamina E jest niezbędna m. in. do utrzymania prawidłowego stanu umięśnienia ciała. Należy do naturalnych antyoksydantów, wymiataczy wolnych rodników i nadtlenków. Spowalnia procesy starzenia i degradacji mięśni. Przyspiesza wydalanie z organizmu toksycznych nitrozoamin i składników dymu tytoniowego. Chroni i przedłuża działanie witaminy A i F. Chroni i stabilizuje strukturę mitochondriów – organelli niezbędnych do uwalniania energii. Hamuje procesy autoagresji. Zwiększa przyswajanie białek.

Witamina E to również sprzymierzeniec w walce z łuszczycą, trądzikiem, AZS i alergiami skóry. Witamina E wspomaga gojenie ran, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Ma wpływ na nawilżenie skóry i silną jej regenerację.

Widzę, że nie widzę
Witamina E to również nasz sojusznik w widzeniu.
Ból oczu, męczliwość to również sygnał, że potrzebujemy witaminy E.

Ach te żylaki
Czy ktoś skojarzył by, powstawanie żylaków, zaburzeń krążenia, siniejących rąk i nóg z niedoborem witaminy E. Niedobór witaminy E istotnie wpływa na nasze naczynia krwionośne. Witamina E jest potrzebna do ich regeneracji i wzrostu, wpływa również korzystnie na ich elastyczność.

Pachnieć ładnie
Z wiekiem zapach naszego ciała się zmienia. Różnice w naszym zapachu to szereg zależności między gruczołami skóry, wydzielinami i aktywności bakterii. Z wiekiem komórki naszego ciała się utleniają i zaczynamy pachnieć inaczej. U jednych z wiekiem zapach jest bardziej wyczuwalny u innych mniej. Jednak zmienia się on u każdego z nas w zależności od składu chemicznego ciała i bakterii z którymi żyjemy. Najtrafniej można to określić jako zjełczały tłuszcz. Dlatego musimy każdego dnia dostarczać antyutleniaczy, aby proces starzenia naszych komórek spowolnić i mówiąc najogólniej nie jełczeć.

Dla Babci Dla Dziadka

Młoda witamina
Witamina E zwana powszechnie witaminą młodości. Jednak ta złożona witamina co prawda nie zapewni nam nieśmiertelności, ale pozwoli zachować młodość dłużej w lepszej kondycji zwłaszcza, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z konsekwencji jej niedoboru. A niedobór witamin E jest powszechny zwłaszcza w diecie Polaków.

Witaminy dla seniorów

 

Sylimaryna

Kilka dni już upłynęło, więc nasz Nowy Rok taki nowiutki już nie jest, ale jeszcze pozostaniemy w aurze tej nowości. W końcu dla większości nowe znaczy lepsze.

Wir postanowień
Dookoła krążą wokół nas postanowienia noworoczne, oby się tylko nie zakręciło nikomu w głowie.

Monotonnie przekładamy postanowienia, których nie udało nam się zrealizować w roku ubiegłym. Lista się wydłuża.

Bez obaw. Postanowienia nie żywność termin ważności i przydatności ich nie mija, nie starzeją się, a niektóre z czasem są bardziej wartościowe.

Nic - nie zawsze słuszne
Są tacy, którzy z przekory nie postanawiają nic. Żyją tu i teraz.

Jednak uważam, że jedno postanowienie powinno zawsze nam towarzyszyć i to przez wszystkie lata życia - to dbałość o zdrowie, czyli odpowiednie żywienie, odpoczynek, ruch na świeżym powietrzu.

Akcja kuracja rozpoczęta
W tym roku, tak jak w poprzednich latach, dalekich podróży nie planuje, ale podróż do sanatorium to i owszem. Wybieram się do doskonałego prywatnego sanatorium. Żaden ze mnie burżuj. Nie spotkam co prawda sympatycznej Panny Krysi i Pucio. Trudno. Wybrałam wersję auto kuracji. Sama sobie będę sanatorium. Stawiam na kuracje organizmu, po kolei, nie wszystko naraz. Zaczynam od wątroby.

Coś leży na wątrobie
Takie to przysłowie wymyśliłam sobie,
Jak coś leży na wątrobie, to należy ulżyć sobie.

Oczywiście to w odniesieniu do trapiących nas pretensji do siebie, drugiej osoby, niedopowiedzeniach. Ale właśnie tak jest, że naszej wątrobie nie służy stres.

Dla przypomnienia
Wątroba umiejscowiona w górnej prawej części jamy brzusznej, poniżej płuc, przykryta żebrami.

1,5 kg popularnego kłopotu
Wątroba dorosłego człowieka waży ok. 1,5 kg. Nie jest to lekki narząd. Lekko też nie ma, ciężko pracuje, o urlopie to tylko może pomarzyć. A w sezonie świątecznym, czy wakacyjnym to ją "zarzynamy".

Wątroba przeprowadza około 500 procesów chemicznych
Wybaczcie, ale nie wypiszę wszystkich funkcji, bo z biuletynu wyszła by opasła wielostronicowa księga.

Wątroba syntetyzuje, oraz rozkłada niektóre substancje, np. toksyny, wydziela żółć do dwunastnicy, a także magazynuje witaminy i żelazo. Bierze udział w regulowaniu całego metabolizmu.

Tryliony mikroskopijnych komórek wątroby nieustannie przekształca to co jemy w energię, hormony, czynniki krzepnięcia i odpornościowe, usuwa toksyny z organizmu. W szczególności musi poradzić sobie z lekami, które zażywamy od zwykłych tabletek na ból głowy po antybiotyki. Trochę tych leków w trakcie naszego życia się zbiera. Ile to kobiet podczas menstruacji stosuje tabletki przeciwbólowe. Często na ból głowy, tabletki na gardło, tabletki na... i można wyliczać i wyliczać. Ale tych toksyn, których nie jesteśmy w stanie uniknąć jest zdecydowanie za dużo w naszym współczesnym świecie.

Dbajmy o swój ambulans
Wątroba to również magazyn krwi, gdy doznamy krwotoku. czy ulegniemy wypadkowi, wątroba szybko przesyła krew do krwiobiegu często ratując nam życie.

Wątroba ma funkcje regeneracyjne i można upraszczając stwierdzić, że sama się naprawia, ale to wcale nie oznacza, że możemy bezkarnie wyrządzać jej szkody i sama cofnie zmiany zaawansowanej marskości, którą jej zafundujemy np. przez nieodpowiedni tryb życia.

Nie jesteśmy bogami ani Prometeuszami
Jesteśmy ludźmi, istotami zniszczalnymi. Zdrowie dostaliśmy raz i należy o nie dbać. Wątroba "nadgryziona" nieodpowiednim żywieniem, czy toksynami, które są dookoła nas i brakiem oczyszczania - nie odrośnie jak u Prometeusza.

Zaburzone funkcjonowanie wątroby powoduje różne choroby, pogarsza działanie układu odpornościowego. Możemy nabawić się zapalenia stawów, zapalenia kłębuszków nerkowych, przewodów moczowych jak również grzybicy, przewlekłego trądziku, liszai czy łuszczycy. Wiele badań potwierdza również wpływ stanu wątroby na choroby autoimmunologiczne.

Sylimaryna

Wybawicielka
Sylimaryna pozyskiwana jest z Silybum marianum Gaertn czyli ostropestu plamistego. Najwyższą aktywność biologiczną spośród składników sylimaryny wykazuje sylibina.

Związki sylimaryny zastosowano w leczeniu wątroby: uszkodzeń wywołanych działaniem substancji toksycznych, ostrego zapalenia wątroby, stłuszczenia, marskości wątroby, żółtaczki, zatrucia grzybami (także muchomorem sromotnikowym), jak również w przypadkach stanów zapalnych pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, dyskinezy dróg żółciowych, genetycznych chorób wątroby i raka wątrobokomórkowego. Związki sylimaryny spowalniają replikację jednego ze szczepów wirusa HCV.

Dla kogo?
Oprócz tego sylimaryna zalecana jest osobom pijącym nadmierne ilości alkoholu, spożywającym znaczne ilości żywności przetworzonej chemicznie zawierającej konserwanty, sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku i zapachu, spulchniacze, oraz długo przebywającym w środowisku skażonym, np. pracującym w zapylonych halach czy tam, gdzie wydzielane są substancje szkodliwe lub trujące.

Co ważne, sylimaryna jest bezpieczna
Nawet zażywanie dużych dawek ekstraktów zawierających te flawonolignany nie powoduje skutków ubocznych.

Ziarnko do ziarnka i będzie białko
Wszędzie krzyczą - Jedz ostropest na wątrobę.
Ostropest w postaci ziaren i zmielony to popularny dodatek do jogurtów, kefirów, smoothie, sałatek etc. Jednak ziarno ostropestu nie jest źródłem sylimaryny co powszechnie się wmawia, że zajadając miskę papki w postaci zmielonego ostropestu i innych dodatków, wyleczymy wątrobę.

Źródłem sylimaryny jest łuska nasion ostropestu
Natomiast nasiona zawierają jej znikome ilości. Ziarna ostropestu to bogate źródło białka - nawet 28-30% białka, tłuszczów bogatych w witaminę F. Zatem ziarna są doskonałym dodatkiem w diecie w szczególności dla sportowców.

Trio doskonałe dla odnowy
Sylimaryna jak wspomniałam odznacza się bardzo szerokim spektrum pozytywnego działania na komórki wątroby, jednak połączona z wyciągami z karczocha efektywnie zapobiega stłuszczeniu i marskości wątroby, nerek i serca, oraz podnosi odporność organizmu na infekcje.

Preparaty oparte na wyciągach z karczocha można stosować w leczeniu przewlekłych chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego (stany zapalne, zatrucia, kamica żółciowa, niedostateczne wydzielanie żółci, infekcje wirusowe i bakteryjne), w profilaktyce miażdżycy, wspomagająco w cukrzycy i otyłości, ponadto w przebiegu chorób skórnych, szczególnie trądziku, jak również zaparciach, zaburzeniach trawienia i po zatruciach.

Karczoch, a dokładniej jego substancja czynna cynaryna usprawnia trawienie dzięki pobudzaniu wydzielania kwasów żółciowych przez wątrobę.

Sylimaryna i cynaryna są silnymi antyutleniaczami
"wymiatają" wolne rodniki, neutralizują nadtlenki, stabilizują strukturę błon komórkowych, zwłaszcza śródbłonków. Hamują więc procesy starzenia tkanek, zapobiegają nowotworom. Działają silnie lipotropowo, regulują gospodarkę tłuszczową, zapobiegają marskości i stłuszczeniu wątroby oraz nerek, ochraniają wątrobę i nerki przed szkodliwym wpływem wirusów, bakterii, mikotoksyn i fitotoksyn. Chronią przed toksycznym uszkodzeniem wątroby i nerek.

Lecytyna jest swoistym "pokarmem dla nerwów" i dodatkowo wspiera prawidłową pracę wątroby, jak i wspomaga biodostępność sylimaryny. Lecytynę rzepakową cechuje świetny profil nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9.

Sylimarynę

Składniki: ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum) standaryzowany na zawartość min. 80% sylimaryny (w tym min. 50% sylibiny), lecytyna rzepakowa, ekstrakt 10:1 z liści karczocha; kapsułka: celuloza roślinna.


illedi

Wreszcie przyszły!
No to do roboty. Najpierw poczytać co w mediach piszczy.
Ale trafiłam!
Normalnie na temat tak "marginalny" jak podpaska znaleźć można tylko reklamy.
A dziś... wysyp informacji więc opowiem w wielkim skrócie.
Zacznę od najstarszej wiadomości (luty-2016) znalezionej na stronie, o dziwo:
finanse.wp.pl
Czytamy:
"Podpaski i tampony groźne dla zdrowia. Znaleziono środki rakotwórcze.
24 lutego rozpoczęto usuwanie ze sklepów we Francji i Kanadzie produktów higieny intymnej firmy Organyc. Wszystko to przez wykrycie szczątkowych ilości substancji rakotwórczej glifosat. Informację opublikował francuski magazyn "60 milionów konsumentów". Podpaski "bio Organyc" dostępne są również w naszym kraju. Reklamowane są jako produkt z tzw. wyższej półki."
Z Polski nikt niczego nie wycofywał. Biznes is biznes.

Informacja nie biznesowa, ale...
www.rp.pl
"Szkocja stała się pierwszym krajem na świecie, który udostępni darmowe produkty higieny intymnej, takie jak tampony i podpaski, we wszystkich placówkach edukacyjnych.
Szkocki rząd przyjął w tym tygodniu projekt, który ma na celu wprowadzenie bezpłatnych produktów higienicznych w szkołach i uczelniach. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 5,2 mln funtów (ok. 24,6 mln zł). Projekt wejdzie w życie z początkiem tego roku szkolnego (2018/2019) i obejmie ok. 395 tys. uczniów i studentów w całym kraju. (...) menstruacja jest bardzo częstym powodem, przez który młode dziewczyny opuszczają szkolne zajęcia, a czasem są nieobecne przez całe tygodnie. Badanie przeprowadzone przez fundację Plan International pokazuje, że aż 45 proc. uczennic w Szkocji musiało kiedyś użyć papieru toaletowego, skarpetki czy gazety w czasie okresu, ponieważ nie było je stać na tampony lub podpaski higieniczne. (...) Szkocki rząd zamierza zwalczyć to zjawisko i doprowadzić do tego, żeby każda młoda kobieta miała dostęp do podpasek czy tamponów i nie musiała z powodu okresu opuszczać lekcji. Zdaniem polityków, produkty te powinny być tak samo dostępne, jak papier toaletowy czy mydło w szkolnej toalecie, a sama menstruacja nie powinna być dłużej tematem tabu."

I jeszcze jedna bardzo aktualna super ważna wiadomość
Europa ma ból z powodu podpasek
"Higieniczne produkty związane z menstruacją takie jak podpaski i tampony to piąta pozycja na liście śmieci wyrzucanych przez morze na plażach. (To chyba nie o Bałtyku mowa, ale...) Mimo to ich politycznie zapalny status skłania prawodawców w Brukseli, by traktować je inaczej niż resztę odpadów na stworzonej przez Komisję Europejską liście przedmiotów z plastiku jednorazowego użytku, które należy ograniczać lub całkiem wyeliminować, pisze Ginger Hervey z POLITICO (...) Nowe przepisy o plastikowych jednorazówkach są obecnie rozpatrywane przez Parlament Europejski i kraje członkowskie – dąży się do tego, żeby przyjąć je jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami. W instytucjach europejskich też istnieje opór przed nakładaniem restrykcji na produkty menstruacyjne. Komisja ds. ochrony środowiska europarlamentu miała głosować w tej sprawie 10 października 2018 r.

Czy głosowała - nie wiem. Jaki wynik - też nie wiem. Media milczą.


– Żaden europoseł nie chce zostać zapamiętany jako ten, który wprowadził podatek od tamponów – mówi Ariadna Rodrigo z Greenpeace EU."


Nie bawię się w politykę i wróżby, ale jestem przekonana, że nie obciążą producentów kosztami utylizacji, a producenci nie podniosą cen na podpaski, bo inaczej to wszystkie europejskie dziewczyny wycięły by wszystkich europosłów wprowadzających podatek od podpasek i tamponów.
A to by ich bardzo zabolało.

Koniec prasówki :)

Intymna świeżość
Dbanie o miejsca intymne kobiet to taki temat tabu. Niby są reklamy w telewizji, mówimy, że chodzimy do ginekologa, ale o dolegliwościach czy sposobach pielęgnacji to już niewiele.
Trudno stwierdzić czy to społeczne przekonanie, czy zawstydzenie.

Coraz więcej kobiet podejmuje dialog, ale to wciąż za mało. A w szkołach i w domach niewiele się o tym mówi.

Wiele kobiet wstydzi się wizyty u ginekologa a co dopiero rozmowy o dolegliwościach związanych z menstruacją, menopauzą, połogiem czy nietrzymaniem moczu.

Sama nazwa
Drogi rodne kobiety, określane jako miejsca intymne same z nazwy wskazują jako
Intymność pochodzi od intimus - wewnętrzny, najgłębszy.
Skąd takie określenie, przecież wątroba, trzustka jelita też są wewnątrz nas jako organy, jednak nie określamy ich jako intymne. Wniosek jeden miejsca intymne w naszym ciele postrzegamy jako seksualne i których dostępu bronimy.

Fizjologia passe?
Wystarczy zaobserwować jak wiele kontrowersji budzi karmienie piersią w miejscach publicznych, a to przecież bardzo naturalne zjawisko, wszyscy jemy i wszędzie. Skąd ten niesmak? Wchodzimy do kina i sala wypełniona kubełkami popcornu, kubełkami kurczaka panierowanego jakby seans trwał wiele godzin, a oglądanie filmu było dla nas tak wyczerpujące, że trzeba dostarczać koniecznie posiłków.

A wyciągnij pierś i nakarm dziecko
które ma malutki żołądek i potrzebuje częściej jeść czy ugasić pragnienie, to wtedy już zgorszenie. Ale galerie i sklepy raczej nie zapewniają pomieszczenia gdzie można nakarmić dziecko. Kobieta musi gdzieś usiąść wyciągnąć pierś i podać dziecku. Nie mam na myśli epatowania golizną czy obnażania się.

Jak obserwuję to im bardziej jesteśmy rozwiniętą cywilizacją to tym bardziej wstydzimy się swojej naturalności i fizjologii. A wielu ludzi pomimo rozwoju cywilizacji się uwstecznia, w zakresie języka czy zainteresowań.
Ale dosyć refleksji społecznych.
Higiena i zdrowie to nie jest temat tabu a bynajmniej nie dla nas.

Piękne opakowanie i radość białych spodni
Reklamy epatują radosnymi kobietami w białych spodniach podczas “trudnych dni” określających menstruację. Wszystko ma wydawać się higieniczne i bezpieczne w praktyce tak nie jest.

Podpaski i tampony moczone są w chlorze i innych chemikaliach m.in w dioksynach, silnie rakotwórczych i toksycznych substancji chemicznych. Wszystko po to tylko by wywołać w nas wrażenie ich sterylności. Jednak ze sterylnością ma to niewiele wspólnego. Bawełna, która stosowana jest do produkcji tamponów i podpasek pochodzi z niekontrolowanych upraw, gdzie na 1 kg bawełny stosuje się ⅓ kg chemikaliów w postaci nawozów. Oczywiście przodownikiem w tym zakresie są Chiny swój udział mają w tym również USA i Brazylia. Stosuje się środki chemiczne takie jak furany, dioksyny oraz pestycydy. Do produkcji tamponów używa się również miazgi drzewnej tzw. syntetyczny jedwab, którą poddaje się działaniu kwasów. I takie chemiczne świństwo aplikujemy sobie do wewnątrz.

Najważniejsza suchość
Taka sama bawełna i surowce "nachemiowane" znajdują się również w pieluchach jednorazowych, pieluchomajtkach, podpaskach dla osób z nietrzymaniem moczu.

Odwrócona skuteczność
Reklamy zapewniają nam wspaniałą chłonność płynów przy używaniu ich podpasek i tamponów, a prawda jest taka, że skutecznie to MY wchłaniamy chemię w nich zawartą.

Używanie do produkcji tamponów i podpasek dodatkowych włókien łączących, sztucznych materiałów, surfakantów - substancji powierzchniowo czynnych oraz żywic podnoszą ryzyko zapaleń i infekcji intymnych.

Zawarty w podpaskach polietylen czy polipropylen w kontakcie z błoną śluzową ułatwia rozwój niekorzystnej florze bakteryjnej, która nie tylko jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale może wywołać zmiany infekcyjne narządów rodnych kobiet.

Czyli klasyczne kółko używamy zapachowych wkładek, a możemy wywołać jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach.

Silna reakcja
Wiele kobiet reaguje alergią na takie środki, wiele kobiet też nie wiąże swojego samopoczucia i stanu zdrowia z podpaskami czy tamponami, no bo skąd mają to wiedzieć. Ale to nie koniec .
Zespół wstrząsu toksycznego TSS. Powstaje głównie u kobiet stosujących tampony, ale również będących w okresie połogu, po poronieniu, zabiegach operacyjnych, jako rezultat stosowania mechanicznej antykoncepcji. Nie występuje często, jednak jest bardzo niebezpieczny a w niektórych przypadkach nawet śmiertelny.

TSS powstaje głównie pod wpływem toksyny TSS-1, którą wytwarza gronkowiec złocisty. Jeżeli stężenie tej toksyny nie przekracza pewnego poziomu bakteria bytuje niezauważalnie dla nas. Ale przy obniżonej odporność jest bardzo niebezpieczna.

Podczas menstruacji odporność organizmu spada i gronkowiec zasiedlający drogi rodne namnaża się wykorzystując krew w tamponie jako pożywkę. Dlatego powinno się często zmieniać tampony a zakładanie tamponów na noc jest szczególnie niebezpieczne bo są one w ciele wiele godzin co sprzyja rozwojowi bakterii.

Konsekwencje sztucznej higieny
Przy stosowaniu podpasek, tamponów często dochodzi do infekcji, odparzeń, przekrwienia i zaczerwienienia błon śluzowych sromu. Często występują infekcje z upławami czy grzybice.

Ryzyko umiarkowane. Edukacja kuśtyka
Producenci tamponów i podpasek nie zamieszczają informacji o składzie produktów, miejsca pochodzenia surowca, sposobu jego przetwarzania. W Stanach Zjednoczonych tampony zostały uznane za umiarkowanie ryzykowne środki medyczne. Ryzyko umiarkowane to dość ogólne pojęcie, czyli stosujesz ryzykujesz, ale umiarkowanie, nie wiadomo czy ma to być dla nas ostrzeżenie czy pozytywna informacja. W Europie nie widzi się w ogóle problemu i nie widzi się potrzeby informowania konsumentów.

Podpaski Illedi 

Srebrna i Zdrowa alternatywa
Choć na rynku dostępne są ekologiczne podpaski to mnie szczególnie zainteresowały podpaski włoskiej firmy. Producenci zastosowali oprócz znanego z antybakteryjnych właściwości nano srebra, jony ujemne.

Co nam to daje?
W chwili kontaktu podpaski z ciałem kobiety pasek anionowy generuje aż ok. 6000 anionów tlenu na cm3. Połączone działanie anionów tlenu i jonów srebra pozwala na zahamowanie namnażania się bakterii na powierzchni i wewnątrz podpaski, aż o 99%, bez wpływu na narządy kobiety.

Oprócz tego takie połączenie nano srebra i anionów tlenu uniemożliwia wzrost bakterii, zapobiega nieprzyjemnym zapachom, przeciwdziała podrażnieniom, alergiom i stanom zapalnym skóry.
Co ważne zapobiega rozwojowi Candidy oraz zapaleniom pęcherza moczowego.

Słoneczna Italia kocha wszystkie kobiety
Czy rzeczywiście tak jest to nie wiem, kultura i obyczaję Włochów nie są mi tak znane, ale z pewnością producenci Illedi to osoby, którzy wiedzą, że higiena intymna kobiet musi być bezpieczna niezależnie od wieku.

Produkty illedi skierowane są dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych, które borykają się z problemem nietrzymania moczu, będące w okresie menopauzy, miesiączkujących, po porodzie.
Cała linia dostosowana jest do potrzeb w każdym wieku.
Linia obejmuje wkładki do codziennego użytku i podpaski.

Żeńska ankieta
Kto najlepiej oceni produkt zwykły konsument. Tak więc cała żeńska załoga naszej firmy otrzymała polecenie służbowe zastosować i zaopiniować produkty zanim trafią do naszej oferty. Oczywiście każdy czytelnik pomyśli no skoro o tym piszę to na pewno pozytywna i być może rozczaruję i rzeczywiście tak jest bo przecież nikt nie pisałby o negatywnych spostrzeżeniach, ale prawda jest taka, że spostrzeżenia kobiet w różnym wieku są dla nas dobrą rekomendacją. Opłacona uśmiechnięta i szczęśliwa Pani z reklamy nie jest dla nas źródłem szczerej opinii.

Tu wielka prośba
Bardzo proszę Panie, które sprawdzą podpaski illedi o przysłanie opinii.

Technologia illedi: pasek anionowy
W chwili kontaktu podpaski z ciałem kobiety pasek anionowy generuje aż ok. 6000
anionów tlenu na cm3. Połączone działanie anionów tlenu i jonów srebra pozwala
na zahamowanie namnażania się bakterii na powierzchni i wewnątrz podpaski aż o
99%, bez wpływu na narządy kobiety. Bakterie i grzyby to główna przyczyna infekcji i stanów zapalnych stref intymnych.

Podpaski illedi

Technologia illedi została oficjalnie opatentowana w lutym 2016 r.
Testy laboratoryjne wykazały skuteczne działanie antybakteryjne i grzybobójcze podpasek illedi w przypadku następujących mikroorganizmów:
ATCC 6538 Staphylococcus Aureus 99,9%
ATCC 4352 Klebsiella Pneumoniae 99,9%
ATCC 10231 Candida Albicans 99,7%.
Ale to nie wszystko!
Nigdzie nie spotkałam tłumaczenia hasła kłującego w oczy na logo illedi
Una carezza che ti accompagna
Nie znam włoskiego więc wrzuciłam na Translate i wójek Google powiedział mi

Pieszczota, która Ci towarzyszy

Już Zima!
Teraz już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
Wkrótce będzie Wiosna!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 10
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 10
kupisz od 3 stycznia w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie zimowe wieczory:
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.olej-lniany.net
www.oleje-budwig.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]