Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 283
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście osiemdziesiąty trzeci numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Myślę, że w długie jesienne wieczory
znajdziesz czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Smaczny i zdrowy Ocet jabłkowy

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Nie zapieraj się!

Zaparcia


Duży talerz? A jak...
No porcja to musi być. Dobra knajpa to jak "nawalą" że hohoho, a my wsuniemy wszystko bo szkoda wyrzucić jak takie pyszne. No i przecież za to zapłaciliśmy.

Niestety jako konsumenci przyzwaczejeni jesteśmy do ilości.
Musi być dużo i niekoniecznie smacznie.

Hola, hola! A gdzie rozmiary?
Nasz żołądek jest rozmiaru pięści. Ilość przyjętego pokarmu nie powinna być większa, niż złożone dłonie w miseczkę. Przyjmujemy zdecydowanie za duże porcje. Nikt tu nie mówi o głodzeniu się ale o mniejszej porcji.

Bo nie wypada odmówić

Zbliżają się święta, no i rzadko kto zachowuje rozsądek. Święta to dla wielu z nas przede wszystkim jedzenie. Taka tradycja. Większość spotkań rodzinnych kończy się chwytaniem za brzuch i ciężkim wzdychaniem.

Nawoływani przez gospodarzy przyjęcia
-Jedzcie bo się zmarnuje
jest dla nas kłopotliwe.
Co wybrać?
Umiar, przejedzenie, zadowolenie gospodarzy?

Dajmy sobie odpocząć
wspierajmy swój organizm

Organizm musi mieć czas na trawienie, a nasze organizmy są przeciążone. Jemy za dużo i zbyt często. Stąd wiele chorób i zaburzeń tym wywołanych. Istotna też jest jakość produktów, ale o tym nie teraz. Dlatego powinniśmy wspierać nasz układ pokarmowy.

Siedząca rzeczywistość w stresie
Zaparcia, trudności w trawieniu, albo biegunki to dość powszechny problem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji zaparć. To nie tylko uczucie dyskomfortu, uczucia ciężkości, czy wzdęty brzuch.

Wielu z nas ma siedzącą pracę, wielu z nas spędza wiele godzin "za kółkiem" czy często podróżuje, więc pomimo stosowania rozsądnej diety problem ich dotyka - bardziej trafne okreslenie "Zatyka". Coraz częściej słyszymy o problemach z jelitami w szczególności nadwrażliwości, gdzie zaparcia występują na przemian z biegunkami. Nierzadko mówi się o leniwych jelitach. Stres, tryb życia, niewłaściwa dieta prowadzą w końcu do zaburzeń pracy jelit.

Brzuszki z problemami. Sposób na lenia
Człowiek powinien załatwiać się 1- 2 razy dziennie.

Wiele osób odwiedza w tym celu toaletę 1-2 razy w tygodniu, a to jest nieprawidłowe. Zalegające masy kałowe, są groźne nie tylko dla jelit. Fermentujący pokarm zanieczyszcza cały organizm. Osoby taki po jakimś czasie są po prostu przepełnione toksynami.

Z czasem mogą pojawić się inne groźne konsekwencje jak np. hemoroidy. Wiele osób doraźnie korzysta z reklamowanych środków, które problemu nie rozwiązują, a substancje w nich zawarte działają jednorazowo, a z czasem organizm (jelita) uzależnia się.

Brzuszny niezbędnik
Nasza dieta powinna być bogata w odpowiednią ilość płynu, surowe owoce i warzywa, owoce suszone, prebiotyki oraz probiotyki, witaminy i składniki mineralne, oraz błonnik. Błonnik, który jak i pozostałe produkty nie może być zanieczyszczony. Bardzo dobrze sprawdzają nasiona babki jajowatej. Powinniśmy również wspierać nasz organizm enzymami trawiennymi.

UltraTarm

Mobilizator ospałych. Naturalna, bezpieczna i szybka ulga.
UltraTarm to połączenie, w odpowiednich proporcjach witaminy C, magnezu, octu jabłkowego i fruktooligosacharydów (FOS - pochodzące z nasion cykorii), które budzi nasze jelita.

Magnez a uściślając tlenek magnezu ma taką właściwość, że zatrzymuje wodę w jelicie DLATEGO TRZEBA DUŻO PIĆ wody, dzięki temu masa kałowa nasiąka wodą, pęcznieje, mięknie zwiększając swoją objętość co pobudza do pracy jelito (perystaltyka) ułatwiając wypychanie pokarmu na zewnątrz.

Fruktooligosacharydy stanowią pożywkę dla dobrych bakterii w jelicie a ocet jabłkowy przyspiesza przemianę materii regulując również gospodarkę zasadową w organizmie.

Płasko i lekko, a przede wszystkim zdrowo
Toaleta rano zaliczona i świat jest zupełnie inni, my lżejsi, zdrowsi pełni energii gotowi jesteśmy do działania. Więc się nie zapierajmy a wspomagajmy bo szkoda zdrowia na zaparcia.

UltraTarm

Nie straszne nam zimno i chłody!
Mamy na nie fioletowe sposoby :-)

Jod

Choć ranem i wieczorem ziemia mieni się niczym klejnoty, morze diamentów połyskuje pięknie jednak wcale tak przyjemnie nie jest, bo w nos szczypie, katar cieknie, stopy marzną, a przeziębienie czyha za rogiem.

Podróże dla zdrowia
Większość rodaków na wczasy w naszym kraju wybiera morze. Lubimy plażowanie, kąpiele w morzu choć często zimnym, a dzieci zabawy w piasku i zbieranie muszelek. Wielu rodziców wybiera nadmorskie miejscowości w trosce o zdrowie dzieci ze względu na jod. Tyle, że to zazwyczaj raz do roku.

A reszta miesięcy?
Jednym pobytem w ciągu roku zdrowia sobie i dzieciom nie zapewnimy.

Bezzasadna zmiana objętości
Niedobór jodu w diecie objawia sie bardzo szybko. Na ogół odczuwamy zmęczenie, zaczynamy tyć, albo pomimo zastosowania diet i ćwiczeń nie możemy schudnąć. Jesteśmy podatni na infekcje. Tu wymieniłam tylko kilka. Skutki i objawy niedoboru jodu szerzej opisane są niżej.

Niezdrowe statystyki
Wielu z nas w ciągu roku nie może pozwolić sobie na częste wyjazdy nad morze w celu uzupełnienia jodu. Według badań niedobór jodu dotyczy 2 bilionów ludzi na świecie, w tym 30% dzieci. Europa jest kontynentem łagodnego i umiarkowanego niedoboru jodu, ale jednocześnie największy odsetek jej mieszkańców – 50% – narażonych jest na deficyt tego pierwiastka. Zgodnie z rekomendacjami WHO dzieci od 12. r.ż. i dorośli powinni spożywać 150 μg, a kobiety ciężarne i karmiące 250 μg jodu dziennie.

A jak to jest w Polsce? Niestety blado wypadamy.
Specjaliści szacują, że ponad 10 mln Polaków ma powiększoną tarczycę w wyniku niedoboru jodu, w tym ogromny jest udział dzieci w wieku od 6 do 13 lat stanowiący ok 3,5 mln.

W związku z tym, że obszar Polski z morzem jest niewielki a w naszych produktach jest go mało, jod dodawany jest do soli. Jednak ze względu na szkodliwość sodu trzeba uważać z ilością soli.

Fiolet niezbędny dla zdrowia
Jod (I, łac. iodum) – pierwiastek chemiczny z grupy 17 fluorowców w układzie okresowym. Jego nazwa pochodzi od starogreckiego iοειδής - ioeides – fioletowy.

Historyczna podróż jodu
O odkryciu tego pierwiastka doniósł Bernard Courtois w 1813 r. Już 10 lat później naukowcy wykazali, że woda z szeregu źródeł słynących ze swojego leczniczego działania przeciwko “wole” tarczycy zawiera jodki. Musiało jednak minąć niemal 100 lat, by w 1916 r. dr David Marine przeprowadził eksperyment, w którym udowodnił rolę jodu w profilaktyce chorób tarczycy. U uczennic, które przez 10 dni przyjmowały pierwiastek w dużych dawkach (170-340 mg na dzień; terapię powtarzano co 6 miesięcy przez 2,5 roku), nie rozwinęło się “wole”. W tym samym czasie pojawiło się ono u 28% członków grupy stosującej placebo.

Skąd i po co?
Jod naturalny to pierwiastek, który jest niezbędny do życia i zdrowia każdemu człowiekowi jak powietrze i woda. W przyrodzie Jod NATURALNY występuje w wodzie morskiej, solankach, powietrzu i glebie w rejonach nadmorskich.

Poszukując jodu w jedzeniu
Jod znajduje się oczywiście w pożywieniu, ale dostarczenie go w ilości nam niezbędnej jest trudne. Jego główne źródła to ryby morskie, żółtka jaj kurzych, sery żółte, mięso wołowe. Jednak z rybami morskimi trudno jest w naszym kraju, po pierwsze ich jakość i pochodzenie często odstraszają, a po drugie większość spożywa ryby raz w tygodniu. Z kolei Japończycy, pozyskują głównie jod z wodorostu kelp i ryb morskich w związku z tym rzadko odnotowuje się nowotwory u piersi wśród kobiet.

Czemu akurat nieme stworzenia?
Ryby i owoce morza żyją w środowisku obfitującym w ten pierwiastek. Ponieważ największe ilości jodu znajdują się w oceanach, gdzie jego stężenie wynosi ok. 50 mg/l. Jodki obecne w morzach i oceanach po utlenieniu przechodzą do atmosfery, skąd w postaci opadów trafiają ponownie do wód i gleby. Stąd czerpane są przez rośliny i stają się pokarmem dla ludzi i zwierząt.

Wszyscy mamy potrzeby
Zalecana dawka dobowa JODU dla osób dorosłych to 200 μg , niemowlęta do 1 roku życia 50 μg, dzieci 1-3 lat 70 μg, dzieci do 6 lat 90 μg, dzieci od 6-10 lat 120 μg, kobiety ciężarne 230 μg, kobiety karmiące 260 μg. Dawki te były ustalone wiele lat temu, kiedy nie było jeszcze szczegółowych badań w tym zakresie i wydają się być zaniżone.

Domowy plażing
Każdy z nas może zafundować sobie zdrową podróż nad morze w każdej chwili. Wystarczy zażywać jod.

Daj mi jodu by uniknąć głodu
Niedobór jodu w organizmie to nie tylko wspomniany przeze mnie wzrost wagi, zmęczenie i częste infekcje. Braki jodu to głównie Choroby tarczycy, zaburzenia w sferze intelektualnej, brak energii, witalności, nerwowość, obniżenie ciśnienia krwi lub nadciśnienie, obrzęki ciała z powodu zaburzenia gospodarki lipidowej, bolesne skurcze mięśni, bóle głowy, depresje, sucha skóra, suche włosy, łamliwe paznokcie, zimne stopy i ręce, zaparcia. U kobiet silne krwawienia miesiączkowe. Podatność na przeziębienia i przewlekłe choroby płuc. Obrzęk śluzowaty. Powstawanie torbieli, nowotwór piersi, jajników u kobiet. Nowotwór prostaty u mężczyzn. Niskie IQ u dzieci, problemy z czytaniem, nauką.

Skóra na fiolecie
Jod jest silnym środkiem antyseptycznym stosowanym do odkażania skóry nieuszkodzonej. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo, drażni tkanki, wywołuje powierzchniową nekrozę (martwicę) posmarowanej tkanki. Dawniej drażniące działanie jodu wykorzystywano do polepszenia ukrwienia skóry i tkanki podskórnej, co przyśpiesza resorpcję wysięków zapalnych. Skórę nad wysiękiem pędzlowano jodyną kilka razy dziennie.

Plażowanie w nadmiarze - czy to możliwe?
Wiele osób obawia się stosować jod w obawie, że go przedawkuje. Ryzyko przedawkowania jodu jest niewielkie, nadmiar jodu wydalany jest z organizmu wraz z moczem. Przy wielokrotnym (źródła podają ponad 30 krotnym) przekroczeniu dawki można odczuć skutki uboczne np. metaliczny posmak w ustach, wrzody jamy ustnej, obrzmienie ślinianek, biegunka wymioty, ból głowy, wysypka i kłopoty z oddychaniem.

Jak zawsze zachować należy rozsądek i stosować się do opisu dawkowania zalecanego przez producenta.

Nie ryzykuj
Wybierając Jod należy zwróć uwagę na źródło pochodzenia, oraz czy ma certyfikację potwierdzającą jego jakość.


Jod Iodica pochodzi z czystego nieskażonego cywilizacją źródła. Wydobywany z głębi ziemi, z jeziora, które ponad 20 milionów lat temu zostało "zamknięte" w powstającym górotworze.

Jod Iodica

JOD IODICA
został przebadany i otrzymał wszystkie niezbędne certyfikaty najwyższej jakości w tym BIO natural.

Kto musi zrezygnować z plażowych przyjemności?
Jak ze wszystkim nie wszystko jest dla wszystkich. W przypadku chorób czy przebytych operacji należy skonsultować przyjmowanie jodu czy wyjazd nad morze.

JOD IODICA

Prawdę mówiąc nie wiem jak jest u mnie z Jodem.
Od wielu lat obok siebie mam naczynie z Mgiełką Solankową.
Zdaję sobie sprawę, że to nieduże ilości jodu, ale za to wdycham jodowane powietrze bez przerwy. Za grosik. Posłuchaj co o mgiełce mówi Kazimierz Leszczyna prezes Kopalni i Warzelni Solanek dr Zabłocka w Dębowcu który zainicjował budowę maleńkich (na początek) tężni w Dębowcu. Myślę, że takich tężni jak w Dębowcu nie ma nigdzie na świecie.

Krótki film na youtu.be

Zabłocką solankę


Hemorend

Hemorend - Zdrowy na hemoroidy trend.
Moda na hemoroidów pozbycie to w zdrowiu i radości życie.
Hemorend to patent gotowy, byś miał hemoroidy z głowy!

Takie rymowanki nie mają na celu podejścia humorystycznego do tematu hemoroidów, ale rymy zapadają nam w pamięci. Hemoroidy to trudny, a przede wszystkim bolesny problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku. Najlepiej pozbyć się hemoroidów i zapomnieć, że się hemoroidy miało.

Wstydliwy i bolesny problem. Gdzie tkwi w przyczyna?
Hemoroidy to temat wstydliwy dla wielu osób, nierzadko będący obiektem do żartów, ale jak chory ma iść do toalety to żarty się już kończą, a co gorsze oprócz strasznego bólu hemoroidy to również niebezpieczna choroba.

W telewizji jest mnóstwo reklam ze środkami na hemoroidy. Maści na hemoroidy, żele na hemoroidy, czopki na hemoroidy. Wiele programów, treści artykułów poświęconych jest tej tematyce. Głównie w zakresie doraźnym, czyli jak przynieść sobie ulgę w dolegliwościach, jednak trudno znaleźć informację jak dolegliwości się pozbyć.

Współczesna medycyna nie daje jednoznacznej odpowiedzi jaka jest przyczyna powstawania hemoroidów. Podaje się, że to zaparcia, brak aktywności fizycznej, charakter pracy, niewłaściwa dieta, wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. Zalecenia jakie możemy usłyszeć to raczej doraźnie działające metody nie chroniące nas przed nawrotem choroby. Takie działania pozwalają nam zmniejszyć ją, albo czasowo wyeliminować hemoroidy. Ci którzy raz mieli z tym problem wiedzą, że problem nawraca.

Siad na miskę, smarowanie, lub krojenie. Co wybierasz?
Współcześnie i tradycyjnie stosuje się kilka metod w chorobie hemoroidalnej.
WSZYSTKIE PREZENTOWANE METODY NIE ELIMINUJĄ PRZYCZYNY, LECZ WALCZĄ ZE SKUTKAMI HEMOROIDÓW. CZAS TO ZMIENIĆ!
Poniżej skrócony opis metod pozornego leczenia hemoroidów.

Leczenie tradycyjne
Nasiadówki z kory dębowej, która wysusza i obkurcza naczynia, kojący napar rumianku, lub oczaru wirginijskiego, który ma moc bakteriobójczą, ściągającą a nawet zasklepiającą ranki, które często towarzyszą hemoroidom.

Kobietom w ciąży, które często mają hemoroidy nie wskazane są nasiadówki ulgę przynosi przecieranie okolic odbytu ciepłą torebką czarnej herbaty. Tanina zawarta w liściach herbaty działa obkurczająco i wysuszająco.

Leczenie farmakologiczne
Tabletki, które działają ochronnie na naczynia krwionośne, wzmacniając je i zmniejszając ich przepuszczalność, o działaniu wspomagającym w chorobie hemoroidalnej. Maści i czopki na hemoroidy. Wiele z nich zawiera sterydy, które przy stosowaniu dłuższym niż 14 dni powodują, że skóra staje cieńsza.

Leczenie zabiegowe
Z chorobą hemoroidalną stosuje się również szereg zabiegów m.in.: podwiązywania gumką, zabiegi chirurgiczne, skleroterapia. Niestety jest to metoda doraźna i niesie również za sobą powikłania i ryzyko. Zabiegi usuwają skutki, lecz nie eliminują przyczyny i najczęściej hemoroidy powracają.

Rodzaje hemoroidów. Stadia choroby hemoroidalnej.
Powieje nudą informacyjną, może jednak nie? Trochę wiadomości jest niezbędne, w głowie zawsze zostanie, coś się gdzieś wykorzysta. Nie życzę oczywiście by musiało. Jednak hemoroidy to problem, który jest dookoła i występuje w każdym wieku. Może komuś przynajmniej coś poradzimy i nie będzie musiał męczyć się pytaniami w wystarczająco kłopotliwej sytuacji.

Na początku trzeba przedstawić rodzaj występujących hemoroidów.
Dzielą się one na wewnętrzne i zewnętrzne.
- Hemoroidy wewnętrzne – mniej bolesne w trakcie okresu chorobowego, objawiają się głównie krwawieniem z odbytu, a ból pojawia się przy wypróżnianiu.
- Hemoroidy zewnętrzne – nabrzmiałe chorobowo guzki krwawnicze wypadają poza odbyt, a w stanie zaawansowanym chorobowo nie ma możliwości przywrócenia ich na swoje miejsce. Wówczas występuje silny ból i obrzęk, któremu często towarzyszy krwawienie.
źródło http://hemorend.pl/hemoroidy-co-to-takiego/

Jak każda choroba ta również ma swoje stadia.
Początkowo nie odczuwana zbytnio, objawy hemoroidów są mało wyraźne i możemy funkcjonować. Z czasem, jak każde nieleczone schorzenie, przechodzi w kolejną fazę.

Choroba hemoroidalna przebiega w różnych stadiach:
I. Stadium
Pojawia się wyraźnie odczuwalne swędzenie okolicy odbytu. Małe hemoroidy tylko sporadycznie wystają spod śluzówki. Bywają bezobjawowe, lub czasem krwawią, głównie podczas wypróżniania.

II. Stadium
Podczas oddawania stolca hemoroidy występują z odbytu, jednak samoistnie wracają z powrotem. Pojawia się ból i krwawienie. Objawy dają się zauważyć po jasnoczerwonej krwi na stolcu, lub na papierze toaletowym.

III. Stadium
Hemoroidy, które wcześniej miały zdolność samoistnego powrotu na swoje miejsce wymagają, aby wsunąć je do środka manualnie. Jednak coraz częściej hemoroidy wypadają z powrotem. Krwawienie i ból w tym stadium występują jeszcze częściej niż w poprzednich stadiach.

IV. Stadium
Hemoroidy osiągają znaczne rozmiary. Stale wystają przez otwór odbytu, a po oddaniu stolca nie mogą wrócić na swoje miejsce. W tym stadium, często wystaje również część śluzówki odbytu, przez co w jego okolicy tworzy się bardzo wrażliwe miejsce. Powstaje zapalenie, któremu towarzyszy uciążliwy ból.

Ktoś mnie wyśledził?
Nie to, że chodzą za mną jakieś typki spod ciemnej gwiazdy, detektywi lub dostałam śledziem, albo ktoś mnie pozbawił śledziony. Jednak o śledzionie będzie tu mowa. Dlaczego? Bo to ona m.in. jest tutaj winowajcą, a właściwie to zaburzenia funkcjonowania śledziony są przyczynkiem do powstania hemoroidów.

Śledziona w tabloidach. Gdzie jest?
Niestety mało się poświęca uwagi funkcji śledziony. Wszędzie trąbią o wątrobie, trzustce, a śledziona zapomniana i nikt nie chce jej popularności. A gra też rolę pierwszoplanową w organizmie. Nawet aplikuje do tytułu roli oscarowej.

Śledziona znajduje się w jamie brzusznej otoczona otrzewną w lewym podżebrzu pomiędzy 9 a 11 żebrem.

Śledziona na czerwonym dywanie - czas pokazać gwiazdę niemego kina.
Nie słyszymy jej, nie widzimy, a jednak jest.
Flesze włączone to strzelamy. Prezentację czas zacząć.

Śledziona rządzi bo ma wielką władzę. Śledziona rządzi naszą krwią.
Po pierwsze ułatwia przepływ krwi i magazynowanie energii.
Nie dopuszcza, by krew wydostawała się poza żyły i tętnice.
Zasysa krew w celu jej oczyszczenia, czyli "stare" i mało wydajne erytrocyty, oraz trombocyty, czyli płytki krwi są przez nią niszczone i trafiają do wątroby stając się składnikiem żółci.
Śledziona szczególnie intensywnie pracuje, gdy nasz organizm dopadają wirusy, bakterie.

Dbaj o śledzionę póki ją masz.
Dlaczego jest taka ważna? Można bez niej żyć.
Śledziona gromadzi tak ważne dla naszego organizmu "komórki monocytów", produkowane przez szpik kostny, bez których nie przeżylibyśmy zawału serca, ani żadnej poważnej choroby zakaźnej.

Funkcją śledziony również jest obrona organizmu przed utratą ciepła, ale istotną jej cechą jest udział w tworzeniu limfocytów, komórek odpornościowych niezbędnych do walki z zakażeniami.

Są tacy, co jej nie mają śledziony i żyją.
Tak, ale mają niższą odporność i są podatni na choroby, lub się z nimi nieustannie zmagają.

Jeździsz na "chrzczonym" paliwie.
Krew to życie, krew to nasze paliwo. O ile o jakość paliwa samochodowego dbamy, w końcu płacimy ciężkie pieniądze, jak wlejemy do baku byle co, to Wszystkie podzespoły zaczną w końcu "siadać" - psuć się. Koszty naprawy auta są kosmiczne. Tak samo jest z naszą krwią, jej zła jakość wywołuje szereg zaburzeń i chorób.

O ile samochód naprawimy, lub sprzedamy, to ze zdrowiem tak niestety nie jest. Bo Krew to życie, krew to nasze paliwo, ale bardzo mało osób wiąże jakość krwi z powstawaniem hemoroidów, ze śledzioną. Zaburzenia funkcjonowania śledziony prowadzą do obniżenia jakości krwi.
Marne paliwo - po pewnym czasie pojawiają się defekty.
Bardzo często jako pierwszy - Hemoroidy.
Gdzie znajdziesz pomoc?
Hemorend, czyli...
Pozwolisz, że zarymuję?

Nie siedź w stresie
na sedesie!

Hemorend.

Wschodnia mądrość w służbie ludzkości.
Zioła i składniki roślinne wykorzystywane były od starożytności. Receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie zachowały się po dziś dzień. Skład Hemorendu to tylko naturalne składniki, które po prostu działają.

Formuła Hemorendu to roślinne składniki, z których każdy do spełnienia ma inne zadanie. Żaden nie znalazł się tam przypadkowo. Wyliczam poniżej.

Korzeń dzwonkowca chińskiego, Korzeń traganka, Korzeń dzięgla chińskiego, Nasiona lotosu, Nasiona łzawicy ogrodowej, Skórka mandarynki, Korzeń lukrecji. Każdy ze składników opisany jest na końcu artykułu.

Masz coś do stracenia oprócz zdrowia i pieniędzy?
Tak. Hemoroidy, ból i cierpienie.
Nie dowierzasz, bo już wszystkiego masz dosyć, jesteś zmęczony tym problemem?
Nic dziwnego. Spróbuj Hemorend. Jedyne co ryzykujesz to powrót do zdrowia.

Oczywiście musisz sobie narzucić kolejny rytuał, ale wierz mi nie jest on uciążliwy, a na pewno mniej niż posiadanie hemoroidów. Spróbuj przez 1 miesiąc, a najlepiej to przez 3 miesiące, bo tyle trwa zalecana przez producenta kuracja.

To nie jest skomplikowane. Wysypujesz zawartość saszetki prosto do ust, popijasz 1 szklanką wody i tak 3 razy dziennie. Po kilku dniach odczujesz już ulgę, a na pewno odczujesz ją będąc w toalecie, bo Hemorend zmiękcza stolec. Eliminuje pieczenie i swędzenie.

Śledziona - pomijana wielkość i siła oddziaływania.
Pisałam wyżej, że nieprawidłowa, osłabiona praca śledziony powoduje również inne schorzenia takie jak obniżenie, lub wypadanie macicy, pochwy, wypadanie odbytu, oraz zapadnięcie żołądka.
Brzmi to strasznie, ale wielu boryka się z tymi problemami.
Okazuje się, że Hemorend również jest skuteczny w walce z wieloma schorzeniami dzięki aktywizacji pracy śledziony.


Pamiętaj
profilaktyka i naturalne leczenie są zawsze tańsze, niż borykanie się z chorobą, podporządkowywanie jej całego życia i stosowanie wyniszczających leków, które niestety nie zawsze pomagają.

Jeżeli Ciebie ten problem nie dotyka bezpośrednio, to rozejrzyj się czy ktoś obok, z rodziny, lub znajomy nie potrzebuje pomocy w tym zakresie i podsuń mu dyskretnie informacje o Hemorendzie. Może skorzysta, może nie, ale to zawsze, nie chcę używać słowa nadzieja (choć wiara jest potrzebna w to co się myśli, mówi i czuje, a przede wszystkim robi w każdym aspekcie życia), to furtka, drzwi, alternatywa. Wyjście z bolesnej sytuacji.

Nie siedź w stresie
Na sedesie!
Hemorend

1 opakowanie 20 saszetek - 75 zł.
Podstawowa kuracja obejmuje 3 opakowania preparatu.

Hemorend
3 opakowania - 60 saszetek - 210 zł.

Za chwilę Zima!
W 2018 zima astronomiczna rozpocznie się w piątek, 21 grudnia.
To także najkrótszy dzień w 2018 roku.
A potem już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
To tylko 88 dni i będzie Wiosna!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 8
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 9
kupisz od 3 września w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie jesienne wieczory:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.milion-team.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]