Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 282
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście osiemdziesiąty drugi numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Myślę, że w długie jesienne wieczory
znajdziesz czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Smaczny i zdrowy Ocet jabłkowy

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Nie straszne nam zimno i chłody!
Mamy na nie fioletowe sposoby :-)

Jod

Choć ranem i wieczorem ziemia mieni się niczym klejnoty, morze diamentów połyskuje pięknie jednak wcale tak przyjemnie nie jest, bo w nos szczypie, katar cieknie, stopy marzną, a przeziębienie czyha za rogiem.

Podróże dla zdrowia
Większość rodaków na wczasy w naszym kraju wybiera morze. Lubimy plażowanie, kąpiele w morzu choć często zimnym, a dzieci zabawy w piasku i zbieranie muszelek. Wielu rodziców wybiera nadmorskie miejscowości w trosce o zdrowie dzieci ze względu na jod. Tyle, że to zazwyczaj raz do roku.

A reszta miesięcy?
Jednym pobytem w ciągu roku zdrowia sobie i dzieciom nie zapewnimy.

Bezzasadna zmiana objętości
Niedobór jodu w diecie objawia sie bardzo szybko. Na ogół odczuwamy zmęczenie, zaczynamy tyć, albo pomimo zastosowania diet i ćwiczeń nie możemy schudnąć. Jesteśmy podatni na infekcje. Tu wymieniłam tylko kilka. Skutki i objawy niedoboru jodu szerzej opisane są niżej.

Niezdrowe statystyki
Wielu z nas w ciągu roku nie może pozwolić sobie na częste wyjazdy nad morze w celu uzupełnienia jodu. Według badań niedobór jodu dotyczy 2 bilionów ludzi na świecie, w tym 30% dzieci. Europa jest kontynentem łagodnego i umiarkowanego niedoboru jodu, ale jednocześnie największy odsetek jej mieszkańców – 50% – narażonych jest na deficyt tego pierwiastka. Zgodnie z rekomendacjami WHO dzieci od 12. r.ż. i dorośli powinni spożywać 150 μg, a kobiety ciężarne i karmiące 250 μg jodu dziennie.

A jak to jest w Polsce? Niestety blado wypadamy.
Specjaliści szacują, że ponad 10 mln Polaków ma powiększoną tarczycę w wyniku niedoboru jodu, w tym ogromny jest udział dzieci w wieku od 6 do 13 lat stanowiący ok 3,5 mln.

W związku z tym, że obszar Polski z morzem jest niewielki a w naszych produktach jest go mało, jod dodawany jest do soli. Jednak ze względu na szkodliwość sodu trzeba uważać z ilością soli.

Fiolet niezbędny dla zdrowia
Jod (I, łac. iodum) – pierwiastek chemiczny z grupy 17 fluorowców w układzie okresowym. Jego nazwa pochodzi od starogreckiego iοειδής - ioeides – fioletowy.

Historyczna podróż jodu
O odkryciu tego pierwiastka doniósł Bernard Courtois w 1813 r. Już 10 lat później naukowcy wykazali, że woda z szeregu źródeł słynących ze swojego leczniczego działania przeciwko “wole” tarczycy zawiera jodki. Musiało jednak minąć niemal 100 lat, by w 1916 r. dr David Marine przeprowadził eksperyment, w którym udowodnił rolę jodu w profilaktyce chorób tarczycy. U uczennic, które przez 10 dni przyjmowały pierwiastek w dużych dawkach (170-340 mg na dzień; terapię powtarzano co 6 miesięcy przez 2,5 roku), nie rozwinęło się “wole”. W tym samym czasie pojawiło się ono u 28% członków grupy stosującej placebo.

Skąd i po co?
Jod naturalny to pierwiastek, który jest niezbędny do życia i zdrowia każdemu człowiekowi jak powietrze i woda. W przyrodzie Jod NATURALNY występuje w wodzie morskiej, solankach, powietrzu i glebie w rejonach nadmorskich.

Poszukując jodu w jedzeniu
Jod znajduje się oczywiście w pożywieniu, ale dostarczenie go w ilości nam niezbędnej jest trudne. Jego główne źródła to ryby morskie, żółtka jaj kurzych, sery żółte, mięso wołowe. Jednak z rybami morskimi trudno jest w naszym kraju, po pierwsze ich jakość i pochodzenie często odstraszają, a po drugie większość spożywa ryby raz w tygodniu. Z kolei Japończycy, pozyskują głównie jod z wodorostu kelp i ryb morskich w związku z tym rzadko odnotowuje się nowotwory u piersi wśród kobiet.

Czemu akurat nieme stworzenia?
Ryby i owoce morza żyją w środowisku obfitującym w ten pierwiastek. Ponieważ największe ilości jodu znajdują się w oceanach, gdzie jego stężenie wynosi ok. 50 mg/l. Jodki obecne w morzach i oceanach po utlenieniu przechodzą do atmosfery, skąd w postaci opadów trafiają ponownie do wód i gleby. Stąd czerpane są przez rośliny i stają się pokarmem dla ludzi i zwierząt.

Wszyscy mamy potrzeby
Zalecana dawka dobowa JODU dla osób dorosłych to 200 μg , niemowlęta do 1 roku życia 50 μg, dzieci 1-3 lat 70 μg, dzieci do 6 lat 90 μg, dzieci od 6-10 lat 120 μg, kobiety ciężarne 230 μg, kobiety karmiące 260 μg. Dawki te były ustalone wiele lat temu, kiedy nie było jeszcze szczegółowych badań w tym zakresie i wydają się być zaniżone.

Domowy plażing
Każdy z nas może zafundować sobie zdrową podróż nad morze w każdej chwili. Wystarczy zażywać jod.

Daj mi jodu by uniknąć głodu
Niedobór jodu w organizmie to nie tylko wspomniany przeze mnie wzrost wagi, zmęczenie i częste infekcje. Braki jodu to głównie Choroby tarczycy, zaburzenia w sferze intelektualnej, brak energii, witalności, nerwowość, obniżenie ciśnienia krwi lub nadciśnienie, obrzęki ciała z powodu zaburzenia gospodarki lipidowej, bolesne skurcze mięśni, bóle głowy, depresje, sucha skóra, suche włosy, łamliwe paznokcie, zimne stopy i ręce, zaparcia. U kobiet silne krwawienia miesiączkowe. Podatność na przeziębienia i przewlekłe choroby płuc. Obrzęk śluzowaty. Powstawanie torbieli, nowotwór piersi, jajników u kobiet. Nowotwór prostaty u mężczyzn. Niskie IQ u dzieci, problemy z czytaniem, nauką.

Skóra na fiolecie
Jod jest silnym środkiem antyseptycznym stosowanym do odkażania skóry nieuszkodzonej. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo, drażni tkanki, wywołuje powierzchniową nekrozę (martwicę) posmarowanej tkanki. Dawniej drażniące działanie jodu wykorzystywano do polepszenia ukrwienia skóry i tkanki podskórnej, co przyśpiesza resorpcję wysięków zapalnych. Skórę nad wysiękiem pędzlowano jodyną kilka razy dziennie.

Plażowanie w nadmiarze - czy to możliwe?
Wiele osób obawia się stosować jod w obawie, że go przedawkuje. Ryzyko przedawkowania jodu jest niewielkie, nadmiar jodu wydalany jest z organizmu wraz z moczem. Przy wielokrotnym (źródła podają ponad 30 krotnym) przekroczeniu dawki można odczuć skutki uboczne np. metaliczny posmak w ustach, wrzody jamy ustnej, obrzmienie ślinianek, biegunka wymioty, ból głowy, wysypka i kłopoty z oddychaniem.

Jak zawsze zachować należy rozsądek i stosować się do opisu dawkowania zalecanego przez producenta.

Nie ryzykuj
Wybierając Jod należy zwróć uwagę na źródło pochodzenia, oraz czy ma certyfikację potwierdzającą jego jakość.


Jod Iodica pochodzi z czystego nieskażonego cywilizacją źródła. Wydobywany z głębi ziemi, z jeziora, które ponad 20 milionów lat temu zostało "zamknięte" w powstającym górotworze.

Jod Iodica

JOD IODICA
został przebadany i otrzymał wszystkie niezbędne certyfikaty najwyższej jakości w tym BIO natural.

Kto musi zrezygnować z plażowych przyjemności?
Jak ze wszystkim nie wszystko jest dla wszystkich. W przypadku chorób czy przebytych operacji należy skonsultować przyjmowanie jodu czy wyjazd nad morze.

JOD IODICA

Prawdę mówiąc nie wiem jak jest u mnie z Jodem.
Od wielu lat obok siebie mam naczynie z Mgiełką Solankową.
Zdaję sobie sprawę, że to nieduże ilości jodu, ale za to wdycham jodowane powietrze bez przerwy. Za grosik. Posłuchaj co o mgiełce mówi Kazimierz Leszczyna prezes Kopalni i Warzelni Solanek dr Zabłocka w Dębowcu który zainicjował budowę maleńkich (na początek) tężni w Dębowcu. Myślę, że takich tężni jak w Dębowcu nie ma nigdzie na świecie.

Krótki film na youtu.be

Zabłocką solankę


W ogrodzie zdrowia
Dzisiejszymi bohaterami będą byliny. Tak ogrodniczo. Bo zimno i szaro i nic tak nie poprawia humoru jak patrzenie na piękne zielenie, żółcie, róże, fiolety... Na dworze szaro więc zapraszam do kwiecistej lektury dla zdrowia i poprawy humoru. Czyli kwiatoterapia. Na początek zupełnie przypadkiem wyszło mi fioletowo.

Czemu fiolet?
Fioletowe - karczoch, fiołki, sasanki, bratki to zwiastuny wiosny. Choć do wiosny daleko to możemy poprawić nastrój patrząc na nie.

Jest jeszcze jeden plus te kwiaty nie tylko poprawiają nastrój ale sprawiają że czujemy się lekko. W sensie duchowym i fizycznym.

Karczoch zwyczajny


Zwyczajny karczoch o niezwyczajnych właściwościach
Karczoch zwyczajny (Cynara scolymus) to – gatunek wieloletniej rośliny zielnej należący do rodziny astrowatych. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, obecnie uprawiany w całej Europie i Ameryce Północnej.

Karczoch zwyczajny zdobywa popularność w naszej kuchni. Spożywamy go jako warzywo po uprzednim ugotowaniu, pieczeniu, smażeniu, ale można go również marynować czy kisić.

Karczoch zwyczajny w formie ekstraktów wykorzystuje się od dawna do leczenia.

Co czyni go takim nadzwyczajnym?
Najbardziej ceni się go za składnik o nazwie cynaryna (kwas 1,5--dikawoilochinowy). Cynaryna ma właściwości żółciotwórcze i żółciopędne jak również wpływa na funkcjonowanie wątroby. Ale ekstrakt z karczocha działa zdecydowanie w większym zakresie.

Trawienne problemy
Jak już wspomniałam o jedzeniu - trzeba wspomnieć o trawieniu.

Ekstrakt z karczocha w szczególności polecany jest przy zaburzeniach trawienia.

Ekstrakt z karczocha pobudza wydzielanie żółci przez wątrobę. Zwiększona ilość żółci i ułatwiony przepływ przez drogi żółciowe poprawia trawienie spożytych pokarmów.

Karczoch również wpływa na poprawę przemiany materii i niweluje wzdęcia.

Karczoch chroni i zapobiega
Ekstrakty z karczocha chronią komórki przed uszkodzeniem, zapobiegając odkładaniu się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, tym samym chroniąc przed rozwojem i postępem miażdżycy.

Karczoch działa ochronnie na naczynia krwionośne a jego ekstrakty obniżają poziom triglicerydów i cholesterolu we krwi.

Karczoch na dobre drogi
Mowa oczywiście o drogach żółciowych, bo na stan samochodowych to nie mamy wpływu i stanu raczej nie poprawimy. Ekstrakty z karczocha stosuje się przy dyskinezach dróg żółciowych i kamicy żółciowej.

Karczoch pomaga sprzątać
Ekstrakt z karczocha oczyszcza organizm, przyspieszając przemianę materii przyspiesza eliminację szkodliwych produktów przemiany materii.

Dla dobrej pracy
Karczoch w szczególności polecany jest przy zaburzeniach pracy wątroby, niewydolności wątroby, narażeniu na czynniki uszkadzające wątrobę jak również stłuszczeniu i marskości wątroby. Polecany jest również wspomagająco przy hiperlipidemii, hipercholesterolemii i hiperglikemii.

Polecany jest również w chorobach pęcherzyka żółciowego, przy cofaniu się żółci do żołądka jak również osobom po usunięciu pęcherzyka.

Nie zapieraj się!
Wiele osób cierpi na zaparcia mimo spożywania dużej ilości płynów i diety bogatej w owoce, warzywa.

Często przyczyną zaparć jest słaba perystaltyka jelit czyli jelita są leniwe. Ekstrakt z karczocha poleca się osobom cierpiącym na zaparcia. Karczoch stymuluje wydzielanie soków trawiennych regulując tym samym wypróżnianie. Ekstrakt z karczocha stosuje się również przy słabej perystaltyce jelit jako środek zapobiegający atonii jelit.

Niezwyczajne problemy skórne
Preparaty z karczocha zażywane regularnie przez kilka miesięcy przynoszą efekty w przypadku trądziku i łuszczycy. Karczoch działa również łagodząco na skórne objawy alergiczne w szczególności pochodzenia pokarmowego. Również pomocny jest w leczeniu przewlekłych chorób skóry na tle zaburzeń metabolicznych.

Na cukrzycę i zbędne kilogramy i cholesterol
W karczochu znajduję się inulina, naturalny błonnik i prebiotyk, który wpływa m. in. na regulację poziomu cukru we krwi stąd jest odpowiedni dla osób chorujących na cukrzycę czy podczas diet odchudzających. W składzie karczocha znajduje się również inulina, która wpływa na regulację poziomu cukru we krwi, przy równoczesnym sprzyjaniu utracie zbędnych kilogramów.

Na zwyczajne sportowe dolegliwości i lepsze możliwości
Ekstrakt z karczocha przyspiesza eliminację zakwasów. Dlatego sportowcy lub osoby trenujące powinny po niego sięgać, by nie odczuwać skutków intensywnego wysiłku.

Karczoch powinien również dołączyć do menu osób stosujących skoncentrowane odżywki aminokwasowe i wysokobiałkowe ponieważ podnosi tolerancję przewodu pokarmowego, oraz zwiększa przyswajanie składników peptydowych i aminokwasowych.

Karczoch zwyczajny

Zdrowe koleżeństwo niech leży ci na wątrobie
Niektóre witaminy i minerały nie lubią jak je na siłę próbujemy łączyć. Efekt takiej przyjaźni bardziej szkodliwy niż zamierzony.

Za to niektóre z nich należy koniecznie obdarzyć koleżeństwem i tak właśnie jest w przypadku karczocha.

W przypadku zaburzeń wątroby koniecznie trzeba połączyć go z Ostropestem.

Zawarta w ostropeście sylimaryna zdecydowanie pomaga w procesie odtruwania i pobudza regenerację komórek wątroby zapobiegając jej marskości. Jak również zdecydowanie reguluje przepływ żółci, również u pacjentów z kamicą żółciową, czy po przebytej żółtaczce. Korzystnie wpływa również na stężenie cholesterolu we krwi.

Ostropest plamisty


Bratek

Kwiatki dla zdrowia
Bratki nie tylko dla Agatki

Nic tak pięknie nie ozdobi potrawy jak przybranie jej kwiatami. Wielu z nas wycina z marchewki lub innych warzyw kwiaty, układa trawnik ze szczypiorku, wszystko po to by wyglądało pięknie i zdrowo. Bratki pięknie zdobią nasze ogrody, ale cudownie wyglądają na ciastach deserach i sałatkach więc korzystajmy z takich darów natury bo oprócz zdobienia przyczyniają się również do naszego zdrowienia.

Miałam pisać o kwiatkach. Bratek znany jest każdemu. Dałam fotkę zwykłego bratka. Takiego z miejskiej rabatki.

Coś mnie jednak tknęło i sprawdziłam.
Tu cię mam. Bratek to wcale nie bratek :)

Popularny bratek to:
1 - Fiołek ogrodowy, bratek ogrodowy, bratek (Viola ×wittrockiana Gams)
gatunek rośliny dwuletniej z rodziny fiołkowatych (Violaceae Batsch). Mieszaniec; powstał w wyniku skrzyżowania trzech dzikich gatunków fiołka: fiołka trójbarwnego (V. tricolor), fiołka żółtego (V. lutea) i fiołka ałtajskiego (V. altaica). W Polsce bardzo często jest uprawiany jako roślina ozdobna; czasami przejściowo dziczeje (efemerofit).

Pamięć potrafi wyprawiać przedziwne harce.
Zaczęłam pisać o kwiatkach bratkach i w głowie pojawił się tytuł uroczego archiwalnego amerykańskiego filmu - "Nie jedzcie stokrotek". Już chciałam podkraść pomysł i napisać Nie jedzcie Bratków, ale przyhamowałam i na szczęście sprawdziłam. I wiesz co wyszło?
-Jedzcie kwiatki! Jedzcie Bratki!
Szczegóły znajdziesz na stronie www.zielonyogrodek.pl/jadalne-kwiaty-z-ogrodu


2 - Fiołek trójbarwny (Viola tricolor L.) – gatunek rośliny należący do rodziny fiołkowatych (Violaceae Batsch.). Nazwa ludowa: bratek polny. Występuje w stanie dzikim w Europie i Azji (Zachodnia Syberia, Turcja, Iran). W Polsce pospolity.

W zawiązku z tym w wielu materiałach panuje zamieszanie i nie bardzo wiadomo o jakim bratku mowa, żeby nie było nieporozumień uściślam.

Wszystko o czym niżej piszę dotyczy
Fiołka Trójbarwnego (Viola tricolor L.)


Tragedia kwiatem pisana - legenda bratka polnego
Fiołek trójbarwny uznano za symbol wierności, skromności i cichej miłości. W dawnych czasach był też symbolem połączenia przeciwieństw, gdyż na jednym kwiecie ma żółte i fioletowo-niebieskie płatki. Wygląda więc jak połączenie dwóch przeciwstawnych żywiołów - ognia i wody. Jego potoczna nazwa wzięła się prawdopodobnie ze starosłowiańskiej legendy o siostrze, która w noc świętojańską uwiodła swojego brata, a on musiał ją za ten czyn zabić. Przed śmiercią dziewczyna prosiła, by na jej grobie posadzić kwiaty, które nazywają się bratkami polnymi. Ich inne, ludowe, nazwy to macoszki, sierotki lub Kwiat Trójcy Świętej.

Choć legenda nazwy tego pięknego kwiatka jest tragiczna to sam kwiatek wprost przeciwnie może być powodem do radości, radości z lepszego samopoczucia i powrotu do zdrowia.

Rabatka zdrowia
Fiołek trójbarwny zwany potocznie Bratkiem Polnym wykorzystywany jest w ziołolecznictwie od dawien dawna.

W XVI wieku w swoim zielniku tak o fiołku trójbarwnym pisał John Gerard - fiołek jest efektywny w leczeniu konwulsji u niemowląt, jest znakomitym środkiem leczniczym w czasie infekcji płuc, w leczeniu strupów, swędzenia, wrzodów skórnych.

Angielski zielarz wydał wówczas wówczas najbardziej obszerny, ilustrowany zbiór opisów roślin w języku angielskim.

Co skrywa kwiatek
Fiołek trójbarwny zawiera bioflawonoidy - kwercytynę, rutozyd, czyli związki wiolutozyd, saponiny triterpenowe, śluz, alkaloid wiolinę (w korzeniach), fenolokwasy (kawowy, protokatechowy, gentozynowy, waniliowy i in.), rutynę.

Kwiatek rutynowo
Wspomniane już związki falawonoidowe zawierające m.in. rutynę czy kwercytynę pomagają w oczyszczaniu krwi jak również ułatwiają przyswajanie witaminy C przedłużając jej działanie w tkankach. Również działa wzmacniająco na naczynia krwionośne.

Kwietny detoks
Ponieważ Fiołek trójbarwny działa detoksykująco i moczopędnie poleca się go w terapiach przy chorobach reumatycznych, kamicy nerkowej. A co ważne pomaga usunąć obrzęki wywołane chlorkiem sodu, ułatwia trawienie. Pomocniczo stosuje się go przy zapaleniach układu moczowego.

Kwiatki dla brzuszka i na kaszel
Fiołek trójbarwny znany jest głównie z jako środek na odkrztuszanie ponieważ działa rozrzedzająco na flegmę. W przypadku kaszlu wywołanym przeziębieniem czy paleniem papierosów.

Fiołek trójbarwny na wykwity
Fiołek trójbarwny wykorzystywany jest również w leczeniu trądziku, czy egzemy bo oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, działa moczopędnie. Jednak na początku możliwe jest nasilenie objawów ze względu na proces oczyszczania organizmu. Fiołek trójbarwny również wykorzystuje się do okładów na skórę trądzikową.

Fiołkowe kurczenie
Fiołek trójbarwny poleca się również podczas terapii odchudzających. Ponieważ poprawia przemianę materii i działa oczyszczająco a zawarte w nim śluzy potęgują uczucie sytości po posiłku.

Pamiętajmy jednak, że od stosowania samego kwiatka się nie skurczymy tu i tam.

Kwiecista skóra
Fiołek zastosowany zewnętrznie w postaci naparu działa łagodząco, antyseptycznie, przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i rozjaśniająco (przeciwplamiczo).

Natomiast zastosowanie Fiołka trójbarwnego jako okładu usunie obrzęk i stan zapalny oraz cienie pod oczami. Jednak taki okład musi trwać ok 30 minut.

Fiołek trójbarwny

Życzę Ci ciepła i kolorowych snów pełnych wielobarwnych kwiatów.
Nie tylko bratków.

Bogaty wybór
doskonałych ekstraktów roślinnych

Jesień!
Złota Polska???
Będzie coraz gorsza pogoda.
Coraz zimniej, "mokrzej" i paskudniej, więc rozgrzej się.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki
i czytaj mój Biuletyn do końca.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 8
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 9
kupisz od 3 września w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie jesienne wieczory:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.milion-team.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]