Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 279
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście siedemdziesiąty dziewiąty numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Myślę, że w długie jesienne wieczory
znajdziesz czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Smaczny i zdrowy Ocet jabłkowy

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Magnez

Rozepnij się wreszcie
Stoję w kolejce na targu, wieje wiatr, słonko świeci. Choć promyki słońca sprawiają, że mrużę oczy, cieszę się bo przecież niedługo będę za nimi tęsknić. Przede mna Pan, przebiera z nogi na nogę nerwowo, cmoka, wzdycha.
- No niech się Pani decyduje kwaśna, czy mniej kwaśna kapusta?
A jak spojrzeć na Pana, to kapusta sama się od niego kwasi.

Ciśnie mi się na usta
- coś Pan taki spiety, niech się Pan rozepnie?
W obawie przed wybuchem pytam asekuracyjnie: czy dobrze się czuje, coś dolega, czy wezwać pomoc? Złośnik zamilkł i chłodno spojrzał, wydał dyspozycję o kapuście i bez proszę, czy dziękuję, odszedł.

Wypisz mi Usprawiedliwienie
Niektórzy myślą, że nawrzucają innym, potem rzucą z fałszywym uśmiechem, lub wymamroczą przepraszam i sprawa załatwiona.

Nie, nie jest. Mam zły dzień mogę się wyżyć.
Mam katar, boli mnie głowa to sobie ulżę.

Dzieciom mówimy nie marudź, nie wyspałeś się to nie powód by się złościć, a my dorośli to co? Zapominamy. Nam wszystko wolno? Nie, nie wolno. Ani klientom, sprzedającemu, urzędnikowi, uczniowi i nauczycielowi, księdzu i szefowi. Nie ma usprawiedliwienia na humory. Jeśli mamy stresowe sytuacje, nerwową pracę zadbajmy o komfort swój i innych. Przyjmujmy minerały, które pozwolą nam odzyskać równowagę.

Przyciągaj zdrowie z "Królem Życia"
Magnez, jest kluczowym minerałem dla naszego organizmu, jest niezbędny, cały czas musimy go dostarczać by przyciągać zdrowie. Niestety z pożywienia wchłania się go zaledwie 15-40 proc, stąd istotna jest jego suplementacja.

Polski uczony prof. Julian Aleksandrowicz zajmował się magnezem w kontekście leczenia wielu chorób. To on określał właśnie magnez jako "król życia" wskazując jak istotna jest jego rola w naszym organizmie.

Polski uczony znany pod pseudonimem wojennym "Twardy Doktor" żył w latach 1908 - 1988 i już wtedy wskazywał jak istotne jest podejście ekologiczne. To cytat z jednej jego książek

Jeżeli z jednej strony huta aluminium nasyca nas fluorem, huta żelaza dwutlenkiem siarki, liczne pojazdy zatruwają nas ołowiem, pożywienie zanieczyszczone jest substancjami rakotwórczymi, to zbliżamy się do granicy samounicestwienia. Czynniki te uszkadzają nasz organizm i powinniśmy się przed nimi bronić, stosując rozsądną profilaktykę zdrowotną, która o wiele mniej kosztuje niż leczenie skutków tych zagrożeń. Dzisiaj profilaktyka ekologiczna jest wyzwaniem naszych czasów.

To on określał właśnie magnez jako "król życia" wskazując jak istotna jest jego rola w naszym organizmie.

Magnetyczni twórcy spokoju i dobrego humoru
Słona woda z jeziora i biały proszek są magiczne? Właśnie, że są . A co w nich takiego magicznego? Kilka dziwnych cyferek i słoność. Czy to działa? Ano działa.

Krótka prezentacja magików
Siarczan magnezu - potocznie określany jako sól gorzka, sól Epsom. Nazwa pochodzi od angielskiego miasta Epsom, w którym jest wydobywana ze słonych wód.

Symbol to MgSO4 jest nieorganicznym związkiem chemicznym, sól kwasu siarkowego i magnezu.

Jak jest pozyskiwany?
W zależności do czego ma być wykorzystany, stosuje się kilka metod.
Przez oczyszczenie jego minerałów – kizerytu MgSO4·H2O; głównym jego zanieczyszczeniem jest NaCl) lub langbeinitu - K2SO4·2MgSO przez izolację z naturalnych wód o wysokiej jego zawartości, a także poprzez traktowanie MgO (uzyskiwanego z wody morskiej) lub magnezytu (MgCO) kwasem siarkowym

Chlorek magnezu to związek nieorganiczny, sól o wzorze MgCl2.
Jak powstaje chlorek magnezu?
1. Na skalę techniczną otrzymywany z karnalitu (MgCl2 · KCl · 6H2xO) przez ogrzewanie MgCl2 · 6H2O w atmosferze gazowego chlorowodoru przez działanie kwasem solnym na węglan, wodorotlenek lub tlenek magnezu, albo metaliczny magnez.
2. Przez odparowanie wody morskiej, po wykrystalizowaniu NaCl kolejną solą, która krystalizuje jest MgCl2·6H2O. W ten sposób otrzymuje się azjatycką przyprawę nazywaną w zależności od miejsca pochodzenia Nigari, lub Lushui, zawierającą ok. 95% chlorku magnezu.

Wielkie slone jezioro

Zatężona woda z jeziora
Oczyszczoną wodę z Wielkiego Jeziora Słonego (Great Salt Lake), zatężoną przez odparowanie. Zawiera dużo magnezu, oraz ponad 70 minerałów i substancji śladowych w formie jonowej, które są bardzo szybko wchłaniane.

Sposób na szybkie uzupełnienie poziomu magnezu
Jak wspomniałam wcześniej siarczan i chlorek magnezu pozyskiwane są poprzez odparowanie wody, ale jednak najlepszym rozwiązaniem dla nas w przypadku niedoboru jest Holistic Magnesium-spray. W każdych warunkach możesz uzupełnić magnez, rozluźnić się, ulżyć w bólu.

To cudowne remedium na bóle mięśni, stawów. Pomoże również na ból głowy czy ciężką głowę gdy przesadzimy z alkoholem. Wystarczy posmarować skronie i kark.

Ugaś pożar siarką z chlorem czyli laboratorium chemiczne na wyłączność
Bóle stawów to przekleństwo. Nic się nie chce, każdy ruch sprawia ból, do tego obrzęki i to uczucie palenia. Jakakolwiek zmiana pogody, przeciążenia czy pofolgowanie "dietetyczne" (spożycie nabiału, pszenicy) zaostrzają objawy. Dzisiaj tylko podpowiem jak doraźnie zadziałać, czyli jak sobie ulżyć?

Siarczan magnezu z chlorkiem magnezu zmniejszają odczuwanie bólu, mięśnie ulegają rozluźnieniu, obrzęki ustępują. Szczególnie jeśli mamy obrzęk nóg wywołany żylakami, słabym krążeniem czy zbyt dużym napięciem mięśniowym.

Do miski należy wsypać 1 szklankę siarczanu magnezu i 1 szklankę chlorku magnezu wlać ciepłą wodę i wykonać moczyć nogi.

Dlaczego siarczan i chlorek?
Bo sam Chlorek magnezu ściąga i wysusza skórę, więc należy uważać. Szczególnie jeśli mamy wrażliwą skórę, nie stosować również na podrażnioną skórę szczególnie po depilacji.

Szybką ulgę bez moczenia
przyniesie bezpośrednia aplikacja zatężoną wodą z jeziora słonego na bolące miejsce.

Zgorzkniałe kuracje
Siarczan magnezu wykorzystuje się również jako uzupełnienie w kuracjach odrobaczających, jak również w celu oczyszczenia wątroby oraz całego organizmu.

Więcej informacji dotyczących kuracji znajdziecie w książce Terapia siarką
oraz Kuracja życia dr Hulda Clark.

Pekluj się dla zdrowia - chlorkowa stymulacja
Chlorek magnezu jest biodostępny dla człowieka czyli inaczej mówiąc łatwo przyswajalny.

Wyjątkową właściwością chlorku magnezu jest stymulacja białych krwinek i całego układu immunologicznego.

Chlorek magnezu również wspomaga leczenie chorób zakaźnych. Właściwość tę odkryto na początku minionego stulecia. Okazało się, że rany przemywane chlorkiem magnezu, goiły się o wiele szybciej. Idąc za ciosem zaczęto podawać chlorek magnezu doustnie i stwierdzono poprawę nastroju i odzyskanie równowagi psychicznej i fizycznej u pacjentów.

Inną właściwością chlorku magnezu jest pobudzenie perystaltyki jelit i regulacja wypróżnień oraz wydzielenia żółci.

Jak dopadnie to poskłada
Rwa kulszowa dopada wielu, ucisk u wielu osób powoduje że nie są wstanie wstać z łóżka, a o chodzeniu w ogóle nie mam mowy.

Choremu trzeba szybko i bezpiecznie pomóc, zanim przygotujemy kąpiel posmarujemy newralgiczne miejsce, spray magnezowym "aby odpuściło". Oczywiście osoby mające skłonność do rwy powinny dostarczać regularnie magnez, witaminę B12. W przypadku zwyrodnień należy dostarczać witaminę C, kolagen, krzem, MSM, kurkuminę z piperyną.

Sposób na szybkie uzupełnienie poziomu magnezu
Choć siarczan i chlorek magnezu w postaci kąpieli czy doustnie dostarczają magnezu, jednak przy dużym niedoborze zbyt wiele nie zdziałają. Oczywiście ktoś może przyjąć "mega" dawki ale narazi się na skutki uboczne. Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem dla nas w przypadku niedoboru jest

Holistic Magnesium-spray jest preparatem zawierającym oczyszczoną wodę z Wielkiego Jeziora Słonego (Great Salt Lake), zatężoną przez odparowanie. Zawiera dużo magnezu oraz ponad 70 minerałów i substancji śladowych w formie jonowej, która jest szybko wchłaniana.

Składniki: woda z Wielkiego Jeziora Słonego (Great Salt Lake) z naturalnie występującym magnezem (około 101 mg / ml). W każdych warunkach możesz uzupełnić magnez, rozluźnić się, ulżyć w bólu.

To cudowne remedium na ból głowy czy ciężką głowę gdy przesadzimy z alkoholem. Wystarczy posmarować skronie i kark i stawia na nogi.

Magnetyczny łyk
Doustnie zaś błyskawicznie uzupełnimy poziom magnezu stosując
Holistic Mineral-droppar
Ktoś powie kilkadziesiąt złotych za buteleczkę wody z jeziora? No nie, nie jest zwykła woda z jeziora, ale preparat zawierający oczyszczoną wodę z Wielkiego Jeziora Słonego (Great Salt Lake), a następnie zatężony przez odparowanie. Zawiera ponad 70 minerałów i substancji śladowych w formie jonowej, Wystarczy pół łyżeczki na 20 ml wody by dostarczyć niezbędnych minerałów i poczuć ulgę.

Porcja dzienna zawiera: Magnez 250 mg (67% RWS*), Chlorek 690 mg (86% RWS*), Siarka 37 mg, *RWS - % referencyjnych wartości spożycia.

Miękko i gładko
Nie ma co się szarpać z pumeksem dla gładkich stóp czy nakładać kilogramy kremów zmiękczających. Regularne moczenie stóp w siarczanie magnezu, zmiękcza i wygładza skórę. Połączenie siarki i magnezu przynosi ulgę napiętej skórze, nawilża a regularne stosowanie poprawiają jej kondycję.

Stresowa sytuacja
Jedziesz spokojnie na zakupy, a tu jakiś baran wymusza pierwszeństwo. Dajesz po hamulcach aż całe ciało sztywnieje, a nos na kierownicy się zatrzymuje, serce bije jak młot. A wieczorem mięśnie masz napięte, że kołki ciosać można, wszystko boli, głowa dudni.

Przepis na dobry wieczór i dobry dzień
Co prawda nie uchroni nas od "baranów" na drodze, ale przyniesie ulgę i likwiduje napięcie mięśniowe. Pozwoli spokojnie zasnąć, a przede wszystkim dobrze się wyspać i obudzić z lekkim ciałem.

Tani, szybki a przede wszystkim skuteczny przepis na skołatane nerwy.
Co jest potrzebne?
Łazienka, wanna, ciepła woda i siarczan magnezu. Kąpiel 15-20 minut i luz.

Siarczan magnezu
na skołatane nerwy

 

Q10

Mam w nosie zdrowie
to nie pomyłka. Swoje zdrowie miejmy w nosie i w ogóle w całym organizmie.

Spalam się
Czasami śni mi się, że tracę inspirację, że pustka w głowie. Ale to tylko sen, bo życie zwykłych ludzi ich codzienność, bolączki, trudności i zmagania są największą inspiracją, pobudzają do refleksji i działania.

Są jednak tacy, którzy czują się wypaleni, brak im ochoty na tworzenie czegokolwiek. Często praca twórcza wymaga od nas tworzenia cały czas, ale tak się nie da. Czasami trzeba odsapnąć zresetować się, zmienić otoczenie, złapać oddech, ale są tacy, którym już to nie pomaga. Praca potrafi wypalić. Takim wypalonym ciężko znaleźć ochotę na stworzenie czegokolwiek zaczynając od potrawy i czerpania radości z własnego gotowania po zrobienie prezentu, szycie, dzierganie czy cokolwiek twórczego.

Zdrowie na 10
Koenzym Q10 – organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, występujący w mitochondriach komórek roślinnych i zwierzęcych. Jest odpowiedzialny za przenoszenie elektronów w łańcuchu oddechowym. Po przyłączeniu elektronów swobodnie porusza się w wewnętrznej błonie mitochondrialnej umożliwiając transport elektronów między kompleksami białek łańcucha oddechowego, które wbudowane są w wewnętrzną błonę mitochondrialną.

Nazwą ubichinon określa się grupę związków różniących się długością bocznego łańcucha izoprenoidowego. W ludzkich mitochondriach najpowszechniej występuje ubichinon Q10, w którym łańcuch boczny zbudowany jest z 10 jednostek izoprenowych.

Zużywamy się
Koenzym Q10 bierze udział w wielu procesach biochemicznych. Współdziała z enzymami (stąd nazwa koenzym). Koenzym bierze udział w procesie przemiany materii. Przetwarza pożywienie na energię potrzebną do regeneracji komórek, działania mięśni i innych procesów życiowych.

Z wiekiem poziom koenzymu Q10 obniża się. Tempa spadania nabiera od 30-tki. Dlatego wskazana jest jego suplementacja. Zdecydowanie jego poziom "leci" szybciej w dół u osób żyjących w stresie, zanieczyszczonym środowisku - czyli prawie u każdego z nas. Szybciej również obniża się u osób intensywnie ćwiczących, u osób chorujących, po operacjach, zabiegach z użyciem narkozy, znieczuleń.

Nikt mi o tym nie powiedział
Choroby serca i naczyń są główną przyczyną przedwczesnej śmierci. Według danych WHO w 2015 roku, z tych powodów zmarło na świecie 17,7 miliona ludzi. Głównymi przyczynami zgonów w tej grupie była choroba wieńcowa (7,4 miliona osób) oraz udar mózgu (6,7 miliona osób).

Liczby niestety nie kłamią, a firmy produkujące leki na nadciśnienie, choroby serca, wysoki cholesterol zarabiają krocie.

Gdyby podawano dorosłym koenzym Q10, gdyby kardiolodzy, lekarze rodzinni informowali swoich pacjentów, jak ważny jest koenzym Q10 dla naszego serca te statystyki tak by nie wyglądały. Gdyby... Gdyby... Ile musi być ofiar by się coś odmieniło? A może na studiach medycznych tego nie uczą? Hmm no tak... to skąd mieliby wiedzieć, a może nie chcą?

Kochaj swoje serce bo bije dla Ciebie
Twoje serce bije tylko dla Ciebie, mając naście, dwadzieścia, trzydzieści lat nikt nie myśli o sercu z perspektywy zdrowia, nikt nie postrzega go jako najważniejszego narządu, serce dla młodych ludzi to miłość, zakochanie, namiętności. Niestety serduszko zużywa się u coraz młodszych ludzi. Czasy są takie, że nikt go nie oszczędza. Żyjemy w pędzie i ciągłym stresie, gonimy dzień wczorajszy, ALBO dzień, który jeszcze nie nadszedł.

Słyszę od wielu osób
- no mam trochę lat więc wejście po schodach musi być z zadyszką, o energii też nie ma co mówić.

Kto powiedział, że mając 50-60 lat musimy mieć zadyszkę? To co musimy, to wspierać swoje serce. Nie zapominajmy, że przez te lata dokopaliśmy nieźle naszemu sercu. Zabiegi, leki, narkozy my tego nie pamiętamy - Serce tak.

Na skaczący cukier i cholesterol
U osób chorych na cukrzycę wprowadzenie koenzymu Q10 normuje poziom glukozy we krwi.

Koenzym Q10 chroni przed nadciśnieniem tętniczym, dusznicą bolesną, udarami mózgu bo obniża poziom złego cholesterolu we krwi - zmniejsza jego produkcję w wątrobie. Koenzym walczy z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za odkładanie się cząsteczek cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Koenzym przeciwdziała powstawaniu skrzepów. Zwiększa również tolerancję serca na wysiłek.

Od-nowa budowa, każdy z nas jest nowy
Komórki w naszych jelitach odnawiają się co 3 dni, komórki w siatkówce oka – co 10 dni. Wątroba, nerki, śledziona i płuca odnawiają się co 300–500 dni a nasz szkielet odnawia się co 10 lat.

Pojawia się pytanie, skoro się tak odnawiamy to czemu chorujemy. I po co o siebie dbać skoro będziemy mieć "nowe"? No nie ma tak dobrze. Odnowa odnową, a my się nieustannie zużywamy i nabywamy usterek, które bez odpowiednich narzędzi usunąć się nie da. Takim narzędziem są dla nas między innymi witaminy i minerały.

Odnowa to jedno, ale stworzenie warunków do odnowy to drugie. Zresztą nie wszystko naprawić się da, niektóre elementy mimo smarowania i konserwacji po prostu się zużywają i jeśli w porę o nie nie zadbamy to nic nie zdziałamy.

Zawodowa jazda
Ogromna ilość osób nie tylko w naszym kraju również na świecie pracuje jako kierowca zawodowy szacuje się, że w Polsce jest to ok 650 tys osób. Prawie każdy z nas ma albo kogoś w rodzinie albo znajomego kierowcę.

To bardzo trudna praca, wielogodzinna jazda, wiele dni poza domem, stres, rozłąka z bliskimi, niebezpieczeństwo, trudne warunki. Właściwie można powiedzieć, że to niezdrowy zawód. Ciągły stres, trudny lub niemożliwy dostęp do zdrowej i organicznej żywności, brak regularnego snu i posiłków. Brak relaksu czy możliwości do uprawiania sportu. Niestety taka praca powoduje ryzyko wielu chorób najczęściej są to schorzenia kręgosłupa, a zaraz za nimi choroby układu krążenia.
Każdy kierowca w swoim codziennym menu powinien mieć koenzym Q10.
Dlaczego?
Powodów jest kilka: koenzym Q10 odnawia uszkodzone mitochondria, zmniejsza uczucie zmęczenia, chroni i wzmacnia serce, zwiększa jasność umysłu niezbędną do prowadzenia pojazdów, dba o poziom energii i przeciwdziała odkładania się fałdkom.

Pogromca fałdek
Koenzym Q10 transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów komórkowych, gdzie produkowana jest energia.

Gdy mamy niedobór koenzymu Q10 w organizmie, spożywany przez nas pokarm idzie w boczki.

Niedobór koenzymu powoduje również, że spalanie tłuszczów nie jest w pełni możliwe.

Dlatego osoby, które chcą schudnąć powinny dbać o odpowiedni poziom koenzymu, zwłaszcza jeśli mają "uśpiony" metabolizm.

Koenzym pobudza syntezę enzymów, które poprawiają przemianę węglowodanów.

Dłubanie w zębie i resekcje, operacje
Wszyscy chodzimy do stomatologa. Większość osób zasiadając w fotelu odczuwa lęk, biały fartuch, dźwięk wiertła dla wielu osób wieje grozą. Większość osób odczuwa wizytę u stomatologa jako stresującą konieczność, coraz częściej prosimy o znieczulenie. Niestety nie ma co mówić to nie pozostaje bez szkody dla organizmu. W wielu klinikach pacjentom proponuje się zastosowanie koenzymu Q10 przed zabiegami, po różnych operacjach, począwszy od liposukcji po wycięcie wyrostka dzięki temu powrót do formy jest znacznie szybszy, są odporniejsci, silniejsi.

Aparaty ortodontyczne. Paradontoza
Paradontoza jest bolesną i niebezpieczną chorobą przyzębia. Stanowi poważne zagrożenie również dla naszego serca. Toczący się w jamie ustnej stan zapalny wpływa niekorzystnie na cały organizm.

W kilku klinikach stosuje się właśnie koenzym Q10 przy paradontozie w celu zmniejszenia stanu zapalnego, jak również u osób z aparatem ortodontycznym.

Działanie preparatu z użyciem koenzymu Q10 zostało potwierdzone w 100 niezależnych niemieckich klinikach stomatologicznych. Tym samym udowodniono naukowo, że komponenty preparatu skutecznie niwelują stany zapalne jamy ustnej i dziąseł oraz znacznie przyspieszają procesy gojenia się.

Dzięki zastosowaniu nanotechnologii preparat działa natychmiast pobudzając naturalne systemy obronne organizmu.

Daj mi w nos gdy głowa pęka
Migreny to potwór, który odbiera chęć do życia wielu osobom, zastosowanie do nosa koenzymu Q10 zdecydowanie zmniejsza bóle migrenowe jak również częstotliwość ich występowania.

Czemu w nos?
Koenzym Q10 szybciej wchłania się przez śluzówkę do nosa a drugi powód, że podczas silnych bólów migrenowych wiele osób przełykać nie może.

Piękno ukryte w enegii
Koenzym Q10 powszechnie wykorzystuje się w kosmetykach, jako preparaty odmładzające, energetyzujące - czyli mobilizujące komórki skóry do szybszej odnowy, a tym samym walką z upływem czasu. Koenzym zapobiega utracie kwasu hialuronowego. Koenzym chroni przed rozpadem kolagenu w wyniku działania promieni słonecznych.

Jednak zawartość koenzymu w kremach to niewiele, zdecydowanie lepiej wnętrze kapsułki dodać do kremu i nanieść na skórę.

Syntetykom - mówimy NIE
Koenzym Q10 może występować w dwóch formach – utlenionej - UBICHINON
i zredukowanej -UBICHINOL. Co to oznacza?

Po zażyciu koenzymu Q10 w naszym organizmie zachodzi transformacja enzymu ubichinonu w ubichinol, który ma najwyższe właściwości lecznicze.

Ubichinol jest zredukowaną postacią ubichinonu. Z tego powodu jest narażony na utlenianie. Jeśli dojdzie do utlenienia produktu, ubichinol z powrotem przybierze postać ubichinonu.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 to produkt pochodzący z procesu ekstrakcji fermentowanych drożdży, nie posiada formy cis i jest identyczny w swojej budowie z wytwarzanym przez organizm ludzki. Tylko 4%-6% sprzedawanego aktualnie na świecie Koenzymu Q10 pochodzi z naturalnego procesu fermentacji, dlatego też jest on znacznie droższy od tego uzyskiwanego w sposób syntetyczny.

Naturalny Koenzym
Holistic Q10

Naturalne, czy syntetyczne?
Wybór należy do Ciebie, ale należy zadać sobie pytanie
- Ma działać? Czy nie działać...

Jesień!
Złota Polska???
Będzie coraz gorsza pogoda.
Coraz zimniej, "mokrzej" i paskudniej, więc rozgrzej się.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki
i czytaj mój Biuletyn do końca.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 8
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 9
kupisz od 3 września w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie jesienne wieczory:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.milion-team.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]