Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 275
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście siedemdziesiąty piąty numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

No i koniec lata.
Myślę, że w długie jesienne wieczory
znajdziesz czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️Pachnieć całe Zycie - Witamina E

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Krzem

Bandaże mi niepotrzebne ZDROWE KOŚCI TAK
Chcę być piękna, młoda i zdrowa. Chcę skakać, tańczyć, wariować, bawić się. Mam gdzieś co wolno i w jakim wieku. Życie jest jedno. I kości, stawy Też mam jedne i niewymienne więc muszę o nie dbać.

Nie żyję tylko zabawą, pracuję, tacham ciężkie torby z zakupami, piorę, sprzątam i gotuję, potykam się, upadam, wywracam na rowerze, ale obywa się bez gipsu i złamań bo mam krzemowe kości.

Jestem egispką królową
to nie żart, ale do trumny się nie kładę

Jak egipska królowa jestem zabalsamowana i do tego żywa. Żadna tam ze mnie mumia choć balsamuje się codziennie. W bandażach też nie zamierzam pomykać. Ale nie byle jak, tylko porządnie balsamuję i ciało i duszę i do wewnątrz i na zewnątrz.

Boję się osteoporozy, bólu jelit, stawów, chorób trzustki i wątroby, dlatego Codziennie, połykam łyżeczkę balsamu krzemowego. Żeby to była pieszczota dla zmysłu smaku to nie powiem, ale ujdzie znaczy się wejdzie.
Po co to robię? Już wyjaśniam.

Zawartość krzemu w organizmie ulega zmniejszeniu z wiekiem, nawet o 80%. Dlatego niezbędne jest systematyczne uzupełnianie diety "produktami wysoko krzemowymi" lub prawidłowo dobraną suplementacją, gdyż wymagania dotyczące poziomu krzemu, jaki powinien zostać zachowany w organizmie, są dość wysokie. Zalecana dzienna dawka krzemu pierwiastkowego wynosi 30-50 mg. dla utrzymania właściwego funkcjonowania organizmu, oraz nawet czterokrotnie więcej, dla uzupełnienia braków (odbudowa tkanki łącznej).

Gipsowa zazdrość. AKCJA REGENERACJA
Ach co za radość była kiedy ktoś do szkoły przychodził z zagipsowaną ręką, no wszyscy zazdrościli, taki połamaniec pisać nie musiał, nauczyciele byli dla niego mili, i wszyscy podpisywali się na gipsie.
Tyle, że taki gipsowy ludek długo wracał do zdrowia, ręka była słaba. A gdyby tak pałaszował krzem, szybko złamana kość zostałby odbudowana, powróciła siła, a przede wszystkim kość byłaby mocniejsza.

Żadne tam moje fanaberie - dawka wiedzy dla spragnionych
Różne prace badawcze wykazały wielką rolę krzemu w syntezie włókien kolagenowych, a co za tym idzie w tworzeniu i metabolizmie kości. Wykazano w hodowli in vitro, że Kwas Ortokrzemowy w stężeniach fizjologicznych stymuluje syntezę kolagenu i poprzez wzrost aktywności enzymów w ludzkich osteoblastach (komórki kościotwórcze) przyczynia się do ich różnicowania.

Nie daj się złamać. Bądź elastycznym twardzielem
Twardość kości zależna jest od przebiegu krystalizacji, a ich elastyczność od obecności włókien kolagenowych. Te ostatnie zapewniają kością większą ciągliwość, innymi słowy sprawiają, że kości stają się mniej łamliwe. Przy braku kolagenu nie może zachodzić proces mineralizacji kości.

Wszystkie elementy układu ruchu z powodu braków krzemu, a co za tym idzie kolagenu, mogą ulegać zwyrodnieniu lub przedwczesnemu starzeniu. Zazwyczaj problemy te w pierwszej kolejności dotykają stawów podtrzymujących masę ciała, do których należą: kręgosłup, biodra, kolana, stopy, a także niektóre stawy ręki.

W pierwszej kolejności zanika chrząstka stawowa, co prowadzi do odsłonięcia powierzchni kostnych, ocierania o siebie i w następstwie do ich zniekształceń. Dodatkowo osoby uprawiające czynnie sport, szczególnie dyscypliny przeciążające układ kostno-stawowy lub narażone na kontuzje w sportach kontaktowych muszą się liczyć z pojawieniem zwyrodnień stawów we wcześniejszym wieku.

Sport to zdrowie! - NIEKONIECZNIE
Intensywne uprawianie sportów takich jak: podnoszenie ciężarów, skoki, biegi długodystansowe, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, gimnastyka i prawie wszystkie dyscypliny zimowe są zabójcami dla stawów i kości. W świetle powyższych informacji wskazanym jest profilaktyczne uzupełnianie diety krzemem szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, po 40 roku życia i u osób czynnie uprawiających sport lub narażonych na inne, znaczące obciążenia.

Szczególnie, proszę szanownych Mam
na urazy z powodu braku Krzemu narażeni są chłopcy w wieku 13-16 lat kiedy to następuje gruntowna zmiana budowy ciała.
Balsamujmy swoje dzieci krzemem!

Krzem

Wolę być ślimakiem
Każdy się starzeje już od urodzenia, jednak jedni szybciej drudzy wolniej,
Ja nigdzie nie pędzę, wolę ślamazarność. Nigdzie mi się nie śpieszy, a przede wszystkim do starości i chorób dlatego wolę powolność. Co ma być to będzie, ale spokojnie i bezpiecznie.

Ponad 80% ludzi ma niedobory krzemu w organizmie
Jedzenie nawet najbardziej ekologicznych produktów może nie pokrywać zapotrzebowania na ten pierwiastek. Niedobory krzemu objawiają się poprzez szybkie starzenie się skóry, wolne gojenie ran, przyspieszające procesy miażdżycowe, problemy ze stawami i kośćmi.

Krzemowa skóra
Jestem pudernicą, może brzmi to niezbyt ładnie, ale się pudruję, maluję usta i oczy. Wiele lat ciągle miałam z tego powodu jakieś syfy. Od kilku lat mam spokój bo wiem, że nie tylko odpowiedni puder ma wpływ na skórę, ale również oczyszczanie.

Odkryłam tonik zmywacz krzemowy który cudownie domywa skórę z resztek makijażowych, odświeża i matowi skórę, zbiera nadmiar sebum i delikatnie ściąga pory, bez wysuszania. Skóra jest czyściutka i nawilżona.
Szczególnie polecam ten tonik dla osób, które borykają się z trądzikiem młodzieńczym, wypryskami, przetłuszczającą skórą, bo tonik nie wysusza skóry, a zbiera nagromadzone “brudy” , koi podrażnioną skórę, zmniejsza stan zapalny, matowi skórę, nie powodując ściągnięcia.

Ożywić Leniuchy
Tak wiele osób ma takich śpiochów w głowie, co nie chcą wyrastać. Mowa tu o włosach, które nie chcą rosnąć, leniwie i sennie się snują. Czasami ich lenistwo wynika z braku krzemu, czasami przez problemy ze skórą, łojotok, łupież, łuszczyca.

Takim leniuchom podajemy krzem. a do mycia używamy szamponu z krzemem, który oczyszcza skórę głowy, zmniejsza stany zapalne, przetłuszczanie się skóry głowy, włosów. "Włosowym słabeuszom" potrzeba szamponu Tło litosfery bogatego w minerały, które je odbudują, zregenerują, zwiększają gęstość.

Włosowym "suchotnikom" szamponu z balsamem, który nawilży włosy. Do włosów dotkniętych łupieżem czy łojotokiem polecamy szampon przeciwłupieżowy i przeciwłojotokowy, hamuje on rozwój bakterii i grzybów na skórze głowy, poprawia kondycję oraz skręt włosów, utrwala fryzurę, ma działanie antystatyczne.

Jedyny minus zajadania krzemu i mycia głowy szamponem krzemowym to pojawienie się meszku na głowie. Czyli populacji małych niesfornych włosków, ale bez obaw po jakimś czasie urosną zdrowe i się wydłużą.

Problemów dostarcza nam każdy dzień.
To po co jeszcze problemowa skóra?

Skoro nasze ciało i wszystkie narządy potrzebują krzemu to skóra również. A ona jak mało co, problemów potrafi nam narobić bez liku. Bądźmy sprytniejsi, czas ją przechytrzyć.

Kąpiele krzemowe z minerałami znacznie wygładza skórę, nawilżą, odżywią, dostarczą niezbędnych pierwiastków. Podstawową bazą chemiczną jest kwas ortokrzemowy H4SiO4nH2O popularnie zwany Uwodnioną Krzemionką. Płyn do kąpieli TŁO LITOSFERY zawiera 17-cie pierwiastków: KRZEM, GLIN, ŻELAZO, WAPŃ, SÓD, MAGNEZ, POTAS, SIARKA, FOSFOR, MANGAN, LIT, CHLOR, JOD, MIEDŹ, CYNK, i BOR.

Być jak szparka sekretarka?
Niewiele kobiet ma piękne i zdrowe paznokcie, popularna hybryda, zakrywa słabe i kruche powodując, że są jeszcze bardziej kruche. Nasze paznokcie lekko nie mają. Pranie, mycie naczyń, sprzątanie. Potrzeba im siły w postaci krzemu, który wzmocni płytkę.

Gdy twoje córy gryzą pazury,
Gdy twoje żony piłują szpony,
Twoi rodzice trwonią krwawicę,
Stroszą na głowie swoje sitowie,
Twoi synowie.

Tak śpiewała Maryla Rodowicz, my pazurów nie gryziemy, krwawicy nie trwonimy, ale ostrzymy pazurki na krzem by mieć zdrowe szpony by w życie wbijać się pazurami.

Wyprostuj się
Zmarszczek żelazkiem nie wygładzimy, wyprasować się nie da. Ale odpowiednia pielęgnacja działa, choć do jutra uwaga Cudów nie zdziała. Tu wygrywa odpowiedni kosmetyk, systematyczność i konsekwencja, jak we wszystkim.
Moja pielęgnacja to Dobry peeling, maseczki i oczywiście krem.

Miej swoją Wenecję
Wenecja to stolica pięknych masek. Wspaniałe bale maskowe, nie byłam, ale wiem z opowiadań. Robię sobie sama bal maskowy, baluję raz lub dwa razy na tydzień, choć zabawy przy tym niewiele. Nakładam chwilę czekam i spłukuję ot co. A skóra nawilżona, odżywiona, ładniejszy koloryt, napięta, ale bez uczucia ściągnięcia.

Mogłabym jeszcze i jeszcze, bo kosmetyki krzemowe są cudowne. Każdy znajdzie coś dla siebie i bliskich, kremy, płyny do kąpieli, mydła, balsamy.

By być jak egipska królowa
Słynne, opracowane przez
profesora Wacława Tuszyńskiego
Kosmetyki krzemowe
Kosmetyki krzemowe

Nie pamiętam kto powiedział:
Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść!
Ale mądrze powiedział. Więc smarując się Balsamem prof. Tuszyńskiego mam pełną świadomość, że również mogę go spokojnie zjeść.
I jem!
Smak - nijaki, ale "wchodzi". Spokojnie łykam 2-3 łyżeczki dziennie i wiem, że skutecznie uzupełniam niedobory krzemu dwoma kanałami.
Przez skórę i od wewnątrz.
Proste?


illedi

Wreszcie przyszły!
No to do roboty. Najpierw poczytać co w mediach piszczy.
Ale trafiłam!
Normalnie na temat tak "marginalny" jak podpaska znaleźć można tylko reklamy.
A dziś... wysyp informacji więc opowiem w wielkim skrócie.
Zacznę od najstarszej wiadomości (luty-2016) znalezionej na stronie, o dziwo:
finanse.wp.pl
Czytamy:
"Podpaski i tampony groźne dla zdrowia. Znaleziono środki rakotwórcze.
24 lutego rozpoczęto usuwanie ze sklepów we Francji i Kanadzie produktów higieny intymnej firmy Organyc. Wszystko to przez wykrycie szczątkowych ilości substancji rakotwórczej glifosat. Informację opublikował francuski magazyn "60 milionów konsumentów". Podpaski "bio Organyc" dostępne są również w naszym kraju. Reklamowane są jako produkt z tzw. wyższej półki."
Z Polski nikt niczego nie wycofywał. Biznes is biznes.

Informacja nie biznesowa, ale...
www.rp.pl
"Szkocja stała się pierwszym krajem na świecie, który udostępni darmowe produkty higieny intymnej, takie jak tampony i podpaski, we wszystkich placówkach edukacyjnych.
Szkocki rząd przyjął w tym tygodniu projekt, który ma na celu wprowadzenie bezpłatnych produktów higienicznych w szkołach i uczelniach. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 5,2 mln funtów (ok. 24,6 mln zł). Projekt wejdzie w życie z początkiem tego roku szkolnego (2018/2019) i obejmie ok. 395 tys. uczniów i studentów w całym kraju. (...) menstruacja jest bardzo częstym powodem, przez który młode dziewczyny opuszczają szkolne zajęcia, a czasem są nieobecne przez całe tygodnie. Badanie przeprowadzone przez fundację Plan International pokazuje, że aż 45 proc. uczennic w Szkocji musiało kiedyś użyć papieru toaletowego, skarpetki czy gazety w czasie okresu, ponieważ nie było je stać na tampony lub podpaski higieniczne. (...) Szkocki rząd zamierza zwalczyć to zjawisko i doprowadzić do tego, żeby każda młoda kobieta miała dostęp do podpasek czy tamponów i nie musiała z powodu okresu opuszczać lekcji. Zdaniem polityków, produkty te powinny być tak samo dostępne, jak papier toaletowy czy mydło w szkolnej toalecie, a sama menstruacja nie powinna być dłużej tematem tabu."

I jeszcze jedna bardzo aktualna super ważna wiadomość
Europa ma ból z powodu podpasek
"Higieniczne produkty związane z menstruacją takie jak podpaski i tampony to piąta pozycja na liście śmieci wyrzucanych przez morze na plażach. (To chyba nie o Bałtyku mowa, ale...) Mimo to ich politycznie zapalny status skłania prawodawców w Brukseli, by traktować je inaczej niż resztę odpadów na stworzonej przez Komisję Europejską liście przedmiotów z plastiku jednorazowego użytku, które należy ograniczać lub całkiem wyeliminować, pisze Ginger Hervey z POLITICO (...) Nowe przepisy o plastikowych jednorazówkach są obecnie rozpatrywane przez Parlament Europejski i kraje członkowskie – dąży się do tego, żeby przyjąć je jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami. W instytucjach europejskich też istnieje opór przed nakładaniem restrykcji na produkty menstruacyjne. Komisja ds. ochrony środowiska europarlamentu będzie głosować w tej sprawie 10 października 2018 r.
– Żaden europoseł nie chce zostać zapamiętany jako ten, który wprowadził podatek od tamponów – mówi Ariadna Rodrigo z Greenpeace EU."

Nie bawię się w politykę i wróżby, ale jestem przekonana, że nie obciążą producentów kosztami utylizacji, a producenci nie podniosą cen na podpaski, bo inaczej to wszystkie europejskie dziewczyny wycięły by wszystkich europosłów wprowadzających podatek od podpasek i tamponów.
A to by ich bardzo zabolało.

Koniec prasówki :)

Intymna świeżość
Dbanie o miejsca intymne kobiet to taki temat tabu. Niby są reklamy w telewizji, mówimy, że chodzimy do ginekologa, ale o dolegliwościach czy sposobach pielęgnacji to już niewiele.
Trudno stwierdzić czy to społeczne przekonanie, czy zawstydzenie.

Coraz więcej kobiet podejmuje dialog, ale to wciąż za mało. A w szkołach i w domach niewiele się o tym mówi.

Wiele kobiet wstydzi się wizyty u ginekologa a co dopiero rozmowy o dolegliwościach związanych z menstruacją, menopauzą, połogiem czy nietrzymaniem moczu.

Sama nazwa
Drogi rodne kobiety, określane jako miejsca intymne same z nazwy wskazują jako
Intymność pochodzi od intimus - wewnętrzny, najgłębszy.
Skąd takie określenie, przecież wątroba, trzustka jelita też są wewnątrz nas jako organy, jednak nie określamy ich jako intymne. Wniosek jeden miejsca intymne w naszym ciele postrzegamy jako seksualne i których dostępu bronimy.

Fizjologia passe?
Wystarczy zaobserwować jak wiele kontrowersji budzi karmienie piersią w miejscach publicznych, a to przecież bardzo naturalne zjawisko, wszyscy jemy i wszędzie. Skąd ten niesmak? Wchodzimy do kina i sala wypełniona kubełkami popcornu, kubełkami kurczaka panierowanego jakby seans trwał wiele godzin, a oglądanie filmu było dla nas tak wyczerpujące, że trzeba dostarczać koniecznie posiłków.

A wyciągnij pierś i nakarm dziecko
które ma malutki żołądek i potrzebuje częściej jeść czy ugasić pragnienie, to wtedy już zgorszenie. Ale galerie i sklepy raczej nie zapewniają pomieszczenia gdzie można nakarmić dziecko. Kobieta musi gdzieś usiąść wyciągnąć pierś i podać dziecku. Nie mam na myśli epatowania golizną czy obnażania się.

Jak obserwuję to im bardziej jesteśmy rozwiniętą cywilizacją to tym bardziej wstydzimy się swojej naturalności i fizjologii. A wielu ludzi pomimo rozwoju cywilizacji się uwstecznia, w zakresie języka czy zainteresowań.
Ale dosyć refleksji społecznych.
Higiena i zdrowie to nie jest temat tabu a bynajmniej nie dla nas.

Piękne opakowanie i radość białych spodni
Reklamy epatują radosnymi kobietami w białych spodniach podczas “trudnych dni” określających menstruację. Wszystko ma wydawać się higieniczne i bezpieczne w praktyce tak nie jest.

Podpaski i tampony moczone są w chlorze i innych chemikaliach m.in w dioksynach, silnie rakotwórczych i toksycznych substancji chemicznych. Wszystko po to tylko by wywołać w nas wrażenie ich sterylności. Jednak ze sterylnością ma to niewiele wspólnego. Bawełna, która stosowana jest do produkcji tamponów i podpasek pochodzi z niekontrolowanych upraw, gdzie na 1 kg bawełny stosuje się ⅓ kg chemikaliów w postaci nawozów. Oczywiście przodownikiem w tym zakresie są Chiny swój udział mają w tym również USA i Brazylia. Stosuje się środki chemiczne takie jak furany, dioksyny oraz pestycydy. Do produkcji tamponów używa się również miazgi drzewnej tzw. syntetyczny jedwab, którą poddaje się działaniu kwasów. I takie chemiczne świństwo aplikujemy sobie do wewnątrz.

Najważniejsza suchość
Taka sama bawełna i surowce "nachemiowane" znajdują się również w pieluchach jednorazowych, pieluchomajtkach, podpaskach dla osób z nietrzymaniem moczu.

Odwrócona skuteczność
Reklamy zapewniają nam wspaniałą chłonność płynów przy używaniu ich podpasek i tamponów, a prawda jest taka, że skutecznie to MY wchłaniamy chemię w nich zawartą.

Używanie do produkcji tamponów i podpasek dodatkowych włókien łączących, sztucznych materiałów, surfakantów - substancji powierzchniowo czynnych oraz żywic podnoszą ryzyko zapaleń i infekcji intymnych.

Zawarty w podpaskach polietylen czy polipropylen w kontakcie z błoną śluzową ułatwia rozwój niekorzystnej florze bakteryjnej, która nie tylko jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale może wywołać zmiany infekcyjne narządów rodnych kobiet.

Czyli klasyczne kółko używamy zapachowych wkładek, a możemy wywołać jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach.

Silna reakcja
Wiele kobiet reaguje alergią na takie środki, wiele kobiet też nie wiąże swojego samopoczucia i stanu zdrowia z podpaskami czy tamponami, no bo skąd mają to wiedzieć. Ale to nie koniec .
Zespół wstrząsu toksycznego TSS. Powstaje głównie u kobiet stosujących tampony, ale również będących w okresie połogu, po poronieniu, zabiegach operacyjnych, jako rezultat stosowania mechanicznej antykoncepcji. Nie występuje często, jednak jest bardzo niebezpieczny a w niektórych przypadkach nawet śmiertelny.

TSS powstaje głównie pod wpływem toksyny TSS-1, którą wytwarza gronkowiec złocisty. Jeżeli stężenie tej toksyny nie przekracza pewnego poziomu bakteria bytuje niezauważalnie dla nas. Ale przy obniżonej odporność jest bardzo niebezpieczna.

Podczas menstruacji odporność organizmu spada i gronkowiec zasiedlający drogi rodne namnaża się wykorzystując krew w tamponie jako pożywkę. Dlatego powinno się często zmieniać tampony a zakładanie tamponów na noc jest szczególnie niebezpieczne bo są one w ciele wiele godzin co sprzyja rozwojowi bakterii.

Konsekwencje sztucznej higieny
Przy stosowaniu podpasek, tamponów często dochodzi do infekcji, odparzeń, przekrwienia i zaczerwienienia błon śluzowych sromu. Często występują infekcje z upławami czy grzybice.

Ryzyko umiarkowane. Edukacja kuśtyka
Producenci tamponów i podpasek nie zamieszczają informacji o składzie produktów, miejsca pochodzenia surowca, sposobu jego przetwarzania. W Stanach Zjednoczonych tampony zostały uznane za umiarkowanie ryzykowne środki medyczne. Ryzyko umiarkowane to dość ogólne pojęcie, czyli stosujesz ryzykujesz, ale umiarkowanie, nie wiadomo czy ma to być dla nas ostrzeżenie czy pozytywna informacja. W Europie nie widzi się w ogóle problemu i nie widzi się potrzeby informowania konsumentów.

Podpaski Illedi 

Srebrna i Zdrowa alternatywa
Choć na rynku dostępne są ekologiczne podpaski to mnie szczególnie zainteresowały podpaski włoskiej firmy. Producenci zastosowali oprócz znanego z antybakteryjnych właściwości nano srebra, jony ujemne.

Co nam to daje?
W chwili kontaktu podpaski z ciałem kobiety pasek anionowy generuje aż ok. 6000 anionów tlenu na cm3. Połączone działanie anionów tlenu i jonów srebra pozwala na zahamowanie namnażania się bakterii na powierzchni i wewnątrz podpaski, aż o 99%, bez wpływu na narządy kobiety.

Oprócz tego takie połączenie nano srebra i anionów tlenu uniemożliwia wzrost bakterii, zapobiega nieprzyjemnym zapachom, przeciwdziała podrażnieniom, alergiom i stanom zapalnym skóry.
Co ważne zapobiega rozwojowi Candidy oraz zapaleniom pęcherza moczowego.

Słoneczna Italia kocha wszystkie kobiety
Czy rzeczywiście tak jest to nie wiem, kultura i obyczaję Włochów nie są mi tak znane, ale z pewnością producenci Illedi to osoby, którzy wiedzą, że higiena intymna kobiet musi być bezpieczna niezależnie od wieku.

Produkty illedi skierowane są dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych, które borykają się z problemem nietrzymania moczu, będące w okresie menopauzy, miesiączkujących, po porodzie.
Cała linia dostosowana jest do potrzeb w każdym wieku.
Linia obejmuje wkładki do codziennego użytku i podpaski.

Żeńska ankieta
Kto najlepiej oceni produkt zwykły konsument. Tak więc cała żeńska załoga naszej firmy otrzymała polecenie służbowe zastosować i zaopiniować produkty zanim trafią do naszej oferty. Oczywiście każdy czytelnik pomyśli no skoro o tym piszę to na pewno pozytywna i być może rozczaruję i rzeczywiście tak jest bo przecież nikt nie pisałby o negatywnych spostrzeżeniach, ale prawda jest taka, że spostrzeżenia kobiet w różnym wieku są dla nas dobrą rekomendacją. Opłacona uśmiechnięta i szczęśliwa Pani z reklamy nie jest dla nas źródłem szczerej opinii.

Tu wielka prośba
Bardzo proszę Panie, które sprawdzą podpaski illedi o przysłanie opinii.

Technologia illedi: pasek anionowy
W chwili kontaktu podpaski z ciałem kobiety pasek anionowy generuje aż ok. 6000
anionów tlenu na cm3. Połączone działanie anionów tlenu i jonów srebra pozwala
na zahamowanie namnażania się bakterii na powierzchni i wewnątrz podpaski aż o
99%, bez wpływu na narządy kobiety. Bakterie i grzyby to główna przyczyna infekcji i stanów zapalnych stref intymnych.

Podpaski illedi

Technologia illedi została oficjalnie opatentowana w lutym 2016 r.
Testy laboratoryjne wykazały skuteczne działanie antybakteryjne i grzybobójcze podpasek illedi w przypadku następujących mikroorganizmów:
ATCC 6538 Staphylococcus Aureus 99,9%
ATCC 4352 Klebsiella Pneumoniae 99,9%
ATCC 10231 Candida Albicans 99,7%.

Ale to nie wszystko!
Nigdzie nie spotkałam tłumaczenia hasła kłującego w oczy na logo illedi
Una carezza che ti accompagna
Nie znam włoskiego więc wrzuciłam na Translate i wójek Google powiedział mi

Pieszczota, która Ci towarzyszy


Cynk


Dam Ci dobry cynk...

Zmień garderobę
Zmiana pory roku to zmiana garderoby, jedni wyciągają grube swetry z szafy, inni robią wypad do galerii po nowe ciuchy, ale to co jest nam najbardziej potrzebne na jesień to gruby płaszcz w postaci odporności i żaden najmodniejszy sweter czy wystrzałowa kurtka nam tego nie zastąpi.

Podróż cały rok
Wakacje się się skończyły. Prawda. Czas podróży również - otóż nie. Teraz w wakacyjną podróż wybrała się jelitówka, grypa i przeziębienia. Zwiedza sobie szkoły, przedszkola i miejsca pracy.

Skąd przybywają takie bakterie i wirusy?
Po prostu do podróżowania wybrały sobie drogę pokarmową i kropelkową.

Czai się za rogiem
Wirusy są cwane! Czają się za rogiem, siedzą cicho i cierpliwie czekają aż spadnie Ci odporność i hyc. Prześlizgną się przez każdą termiczną, wiatroszczelną i wodoodporną kurtkę.

Wieje, wieje i chorobę przywieje
Na plaży od wiatru chronimy się parawanem, ale na jesień to odporność naszego organizmu powinna być takim parawanem od wirusów i patogenów.

Co zrobić by nas nie wywiało i nie przywiało choroby. Ubiór odpowiedni, jasna sprawa, ale codzienna dawka witamin i minerałów to podstawa. Nawet jeśli już zachorujemy to większe wsparcie witaminowe szybko nas postawi na nogi.

Parawan zdrowia
Mój podstawowy parawan na choróbska to witamina D3, witamina C, Cynk i Selen. Tym kwartetem wręcz koncertowo rozpoczynam tę wielobarwną porę roku. Uwielbiam ją podziwiać. Te promienie słońca, które rozświetlają czerwienie, pomarańcze i żółcie. A kiedy zawieje, deszcz wielobarwnych liści otula nas. Może tak mnie zachwyca dlatego, że urodziłam się w październiku?
Właśnie dziś otrzymałam od zespołu Naturalna Medycyna moc przemiłych Życzeń. Jeszcze STO LAT!
Dziękuję wszystkim pięknie.
Z uśmiechem :)
Karolina

Koniec prywaty - wracam do tematu.
Ocynkowane podwozia i karoserie samochodów wtrzymwały najtrudniejsze jesienno zimowe warunki.
Ocynkuj swoje komórki
Cynk jest niezbędny do właściwego działania całego organizmu. Jest niezastąpiony w wytwarzaniu białek i kwasów nukleinowych które przechowują informacje genetyczne niezbędne w wytwarzaniu zdrowych komórek.

Cynk również to niebywały strażnik odporności, który działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Stąd jest niezbędny w odpieraniu ataków wirusów i bakterii przynoszonych przez zagrypionych, zakatarzonych i kaszlących.

Niedobór cynku również wpływa na uczucie zmęczenia, osłabienie.

Cynk jest pierwiastkiem występującym prawie we wszystkich płynach ustrojowych, jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu. Cynk jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płciowego.

Dobra geometria
Nasz organizm nie ma zdolności do produkcji i przechowywania cynku dlatego musimy go nieustannie dostarczać. Cynk bierze udział w przemianie białek, cukrów i węglowodanów, bez udziału cynku proces mineralizacji kości, oraz regeneracji tkanek jest niemożliwy.

Aby cynk został przyswojony przez organizm powinien być stosowany w postaci "trójkąta". Cynkowy trójkąt to trzy organiczne formy cynku:
jabłczan cynku, cytrynian cynku i L-asparginian cynku.

Wiele suplementów zawiera tylko jedną formę cynku która nie wystarczy do prawidłowego wchłaniania i wykorzystania jej przez organizm.

Cynkowa skóra, paznokcie i włosy.
Cynk powinni zażywać również zmagający się z trądzikiem. Popularna maść cynkowa stosowana jest w przypadku wyprysków czy ściągająco na rany. Jednak zawsze lepiej działać od wewnątrz. Cynk suplementować powinny osoby z żylakami i trudno gojącymi się ranami.

W wielu badaniach wykazano, że duże zapotrzebowanie na cynk mają osoby chorujące na egzemę, łuszczycę.

Przy niedoborze cynku wypadają włosy. Wiele osób bierze biotynę i krzem dla ratowania włosów jednak przy niedoborze cynku niewiele to pomoże.

Wilczo-głodnym i bezsmakowcom
Pachnące bułeczki, aromatyczne pomidorki z bazylią i mozzarellą, czy bukiet owocowy w winie. Są tacy, którzy tego nie czują, którym ciężko rozpoznać poszczególne smaki. Są osoby, którym nic nie smakuje, lub smak odczuwają z dużym opóźnieniem na przykład dopiero po 15-20 sek. lub wydaje się on być otępiały a smak wszystkich potraw płaski.

Cynk jest niezbędny w naszej diecie, bo aktywuje on część mózgu odpowiedzialną za zmysł smaku i powonienia. Cynk również odpowiada za przepływ informacji w mózgu i pamięć. Dlatego powinniśmy go zażywać by czuć pełnię smaku no i dobrze jest pamiętać co się je (co by nie zjeść dwóch obiadów :-)
Szczególnie duży niedobór cynku mają osoby chorujące na bulimię tzw. wilczy głód.

Cynk niezbędny siłaczom
Podczas pocenia się, ciężkiej pracy fizycznej, czy podczas uprawiania sportu tracimy dużo cynku.

Wszyscy zmagający się z chorobami przyzębia mają za mało cynku.
U chorujących na chorobę Leśniewskiego, wrzodziejącego jelita grubego, czy biegunkach obserwuje się duże niedobory cynku. Również osoby z marskością wątroby mają go mało. Znaczne niedobory cynku wielokrotnie utrudniają powrót do zdrowia pomimo zastosowania leczenia.

Co ciekawe poważny zespół naukowców dowiódł, że objawy epilepsji są nasilone u osób z niedoborem cynku i tauryny.

Daję Ci bardzo dobry cynk!
Skuteczny... sprawdziłam na sobie
Holistic Zink

Cynk


Selen

Selen wyprostuje Ci wszystko!
Jeżeli zajrzysz do Wikipedii pod hasłem Selen
dowiesz się, że selen to od Selene - bogini księżyca.
Dowiesz się również, że od wielu lat, i do niedawna, był stosowany w prostownikach. Starsi pamiętają selenowe prostowniki do ładowania akumulatorów. Ci którzy stykali się częściej z selenem pamiętają charakterystyczny zapach selenu.
Niestety z Wiki nie dowiesz się o cudownych właściwościach zdrowotnych Selenu którym poświęcam ten maleńki artykuł.

Uwaga:
Dobry, prawdziwy, nawet organiczny Selen pachnie i nikomu to nie przeszkadza.

Wolę lekkość, lekkość bez metali i pleśni
Ostatnio poddałam się badaniom na zawartość rtęci i niestety mimo dbałości o jakość warzyw i tak mam go za dużo w organizmie. W końcu mam plomby z amalgamatem. Niestety rtęć przenika również do żywności mimo, że nie jem ryb i mięsa to liczby nie kłamią mam jej za dużo. Rtęć jest w wodzie, herbatach ziołowych, w powietrzu, przenika do gleby po prostu jest wszędzie. Stąd ważne jest ciągłe oczyszczanie organizmu. Ja zwiększam ilość selenu i zobaczymy. Dlaczego?
Selen pomaga oczyszczać organizm z pierwiastków toksycznych. Selen niezbędny jest również przy zatruciach arsenem, którego również jest pełno we współczesnym świecie, kadmem, glinem, ołowiem czy węglowodorami chlorowcopochodnymi. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mikotoksyn.

Pierwiastkowa tarcza
Podstawową rolą selenu jest wzmacnianie układu immunologicznego, ale spełnia wiele innych ważnych ról. Selen zwiększa produkcję przeciwciał, limfocytów i makrofagów, czyli komórek odpornościowych, które bronią nasz organizm przed patogenami (szkodliwymi wirusami, grzybami i bakteriami). Jednak tylko przy odpowiednim jego poziomie. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory (prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników)

Zupełnie ogólnie
Selen to silny przeciwutleniacz, antyseptyk. Działa przeciwzapalnie stąd dobre rezultaty odnosi się przy zastosowaniu podczas chorób reumatycznych czyli o podłożu zapalnym, bo selen ma silne właściwości przeciwzapalne.
Szczególnie poleca się go chorym na mukowiscydozę, chorych na dystrofie mięśniowe, łuszczycę, wirusowym zapaleniu wątroby, zapalenia jąder i jajników.

Selen w połączeniu z cynkiem i witaminą E stanowi doskonałe remedium na wszystkie rodzaje trądziku.

Selen również ma działanie przeciwalergiczne i przeciwnowotworowe. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników.

Wywal nużeńca i inne paskudztwa
Selen chroni organizm przed półpaścem i opryszczką. Suplementację selenu powinny prowadzić szczególnie osoby chorujące na opryszczkę. Selen chroni tkanki przy radio i chemioterapii. Selen działa niszcząco na roztocza chorobotwórcze np. nużeńca. Selen również powinni przyjmować chorujący na miażdżycę, choroby wieńcowe, kardiomiopatie czy z zaburzeniami koncentracji i kojarzenia.

Moje TOP - ciuchy to witaminy
Lubię ładnie wyglądać a jak każda kobieta mimo spuchniętej szafy, zawsze będzie mi za mało. Ubiór stanowi dla mnie ważny element wizerunku, choć nie szata zdobi człowieka - ja uważam, że zdobi tylko nasze zewnętrzną część bo powiedzenie odnosi się do naszego wnętrza, do tego że żaden ubiór nie uczyni z nas bardziej szlachetnych i mądrzejszych.

Ja natomiast twierdzę, że piękna bluzka, biżuteria nigdy nie ozdobi nas i nie będzie przyciągać jeśli z nosa nam kapie, oczy mamy podkrążone, skórę szarą, a na twarzy rysuje się tylko cierpienie, zmęczenie.

Zapamiętaj.
Selen wyprostuje Ci Zdrowie.
Organiczny
Holistic Selen

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie jesienne wieczory:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.milion-team.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]