Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 232

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście trzydziesty drugi numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.


Najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne
składają z uśmiechem pracownicy
Naturalna Medycyna Sp. z o.o.

Witaj!
To jest nasza etatowa choinka,
a pod choinką tradycyjnie powinny być prezenty.
I są!!! -:)

Nie klapa, ale...
Jakiś czas temu na mojej stronie www.ksiezniczka-zdrowia.pl zamieściłam dwa pro prezentowe artykuły.
Nie dawaj mi biżuterii! Poradnik prezentowy
Prezent - Książka.

I co?
Średniawo - delikatnie mówiąc.
Zainteresowanie artykułem o książkach słabiutkie, oj słabutkie:(
Trochę lepiej Panowie zareagowali na propozycję "Nie dawaj mi biżuterii", ale ilość przeczytań też nie powala. Klapa? Nie, ale biednie. Tematy prezentowe nie chwyciły. No cóż. Nie wszystkie artykuły mogą mieć pierwsze miejsce w statystyce, a szkoda :)
A tu Święta i Nowy Rok za pasem.
Wypada w przedświątecznym Biuletynie dać coś o prezentach.
Co? Siedziałam i łamałam sobie głowę.
Co może Cię zainteresować o prezentach?
Co naprawdę może się Tobie przydać?
Co ja i co Ty możemy dać w prezencie swoim bliskim, by byli miło zaskoczeni, zadowoleni, by prezent długo i dobrze im służył. By nie był to prezent "bumerang", który Ty dasz komuś, ten ktoś dalej, itd i za kilka miesięcy wróci do Ciebie.

Bałam sie już, że połamię sobie głowę
na tych prezentowych rozmyślaniach, aż tu nagle...
jak gwiazdka z nieba przyszło piękne rozwiązanie problemu.

Damian Redmer - wspaniały fachman, który do wszystkiego podchodzi naukowo, przysłał maila - "Naukowy przepis na idealny prezent".
Ale mi się trafiło :)
Zaprzyjaźniony Dziadek powiada
Spółdzielnia Pracy Hiena - Czuwa! :)
więc nic nie będę wymyślać.
Główki, ani zębów nie połamię, tylko zgodnie z Dziadkową (i rządową) maksymą
Jak życie uczy
dobrze ukradzione Tuczy!

podkradnę, by podzielić się z Tobą Damianową wiedzą.
Sprawdziłam co Damian proponuje, pod artykułem napisałam komentarz przyznając się bez bicia do planowanej kradzieży. Damian nie zaprotestował.
Dziękuję!

Czytaj i oglądaj film (12 minut) z Nauką i Damianem w roli głównej
www.rozwojowiec.pl/3734/naukowy-przepis-prezent/
Prezentowy PDF "111 pomysłów na prezenty"
czeka na Ciebie
Tutaj >>>


Niestety. Damian Redmer który, jak do tej pory, zawsze perfekcyjnie przygotowuje swoje publikacje, tym razem pominął Zdrowie.

Oczywiście w komenatrzu do artykułu napisałam o tym tak:
Nie byłabym Księżniczką Zdrowia, gdybym nie wytknęła Ci wielkiego braku
Zdrowie potrzebne każdemu. Od zaraz!
Można śmiało powiedzieć, co jest udowodnione naukowo, że większość Polaków potrzebny jest: Jod, Witamina D3, Omega-3, Magnez, Selen, Witamina B12, Witamina K2-MK7, Błonnik. Tego nie powie Ci lekarz:), a to doskonałe prezenty.


W niedzielę rano trafiłam na artykuł
Co kupić na prezent pod choinkę i oczywiście dzielę się z Tobą tym znaleziskiem
Businessinsider.com.pl
gdzie znajdziesz taką tabelkę.

Ciekawe.
Na pierwszym miejscu w w styczniu 2017 w Polsce - Książki.
Suplementy przodowały w grudniu 2016.

Pozwolisz, że zaproponuję Tobie nasze Zdrowe Książki Tutaj >>>

A suplementy,
nie tylko na prezent, jak w każdym Biuletynie znajdziesz niżej.
Czytaj! Wybieraj! Prezentuj!


Beta Cruenta

Nie bądź burak- moce, siły przybywajcie
Ostatni dzwonek, jeszcze chwila spokoju i zaraz się zacznie, czuję już choć nie chcę i chłonę jak gąbka emocje, taką mam przypadłość nieuleczalną. Strasznie mnie to wkurza zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem przedświątecznego szału, zamiast wytrzepanego dywanu i kształtnie ulepionych pierogów wolę spokój. No ale mogę sobie chcieć, rzeczywistość jednak jest inna.

Studium obserwacji przedświątecznych
Wszędzie już są kolejki ok. normalne ok, w końcu święta. Tylko dlaczego tak chamiejemy, na tych zakupach, jesteśmy nerwowi, sapiemy, dyszymy, no jak przysłowiowe buraki się zachowujemy, zapominamy o prostych zwrotach, elementarnych, dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam, szczególnie do Pań w kasie.

Nie rozumiem, podchodzę kłaniam się, norma , amnezja nas dopada, czemu na targowisku stojąc na mrozie, w deszczu nie wściekamy się tylko czekamy i jeszcze utniemy pogawędkę, a w markecie to juz krzyk jak przed nami 2 osoby i już rzucamy mięsem nie tylko na taśmę? Sklepy wielkopowierzchniowe zdejmują z nas kulturę osobistą? Hmmm?
A może to wysiłek chodzi?
Oszczędzamy się?
No to ok. Trzeba siły, wzmocnienia, power’a?
No to macie.
Porzuć ekonomię kultury.

Nie bądź burak, pij buraki!
Jam nie burak, nie czerwona i nie okrągła, nie we fraku i bez cebulki, jak w piosence tańcować nie będę, choć w sylwestrową noc z kimś we fraku w tańce pójdę na parkiecie hołubce wywijać choćby w wyobraźni.

A wcześniej muszę mieć siłę do zatachania prezentów pod choinkę i kilku kilogramów kiszonej kapuchy z targu do potraw. No i jeszcze musi wystarczyć na mieszanie w garach. Siły już mi brakuje, a do tego zimno. Dlatego, jak co roku, zaczynam swoją kurację.
Pyszną i odżywczą, buraczaną i smaczną ma się rozumieć.

Podobieństwo jednak jest. Ja i burak mocno chłoniemy z otoczenia.
Wrodzona wrażliwość?
Buraki, choć bardzo zdrowe mają wadę niestety (oprócz tej barwiącej), chłoną wszystkie niekorzystne substancje z otoczenia. Toksyny, środki ochrony roślin (podobnie jak jabłka, winogrona, marchewki) zatem co ze zdrowiem? W przypadku zdrowia jestem bezkompromisowa, dlatego produkty muszą być sprawdzone i bezpieczne.

Aha... Jakby ktoś chciał pośpiewać to proszę... tekst niżej :-)

Siła i moc buraka. Magia różowego proszku.
Nie jem śniadań, nie i już. Nie lubię, po prostu. Poranek rozpoczynam wodą z cytryną lub octem jabłkowym, czasem z wodą utlenioną, a potem coś ciepłego, albo kawa. Ale od kilku lat na śniadanie jadam odżywczą Beta Cruentę.
Daje lepszego "kopa" (nie mylcie z pobudzeniem), niż 5 śniadań zjedzonych naraz, a w tyłek nie idzie :).

Beta Cruenta Plus to poddany liofilizacji i micelizacji burak z aronią.
Teraz muszę wyjaśnić dlaczego jest taki niezwykły.

No to lecimy z definicją
Liofilizacja to bardzo zaawansowany proces produkcji, który polega na zamrożeniu produktów żywieniowych do temperatury około -40°C, co sprawia, że zostają zlikwidowane bakterie chorobotwórcze i pleśń. Zostają zatrzymane także procesy fermentacyjne. Następnie zamrożone produkty umieszczane są w próżni (0.001hPa) i w sposób kontrolowany podgrzewane i suszone w celu sublimacji wody. Dzięki temu lód przechodzi bezpośrednio w parę wodną z pominięciem stanu ciekłego. Wraz z parą wodną usuwane są wszelkie zanieczyszczenia!

Wytworzone produkty zachowują swoje najcenniejsze składniki takie jakie jak witaminy, białka, składniki mineralne,. Mają one postać sypką, co ułatwia ich przechowywanie i transport. Po zetknięciu z wodą odzyskują swoje właściwości (zapach, smak i kolor), zachowując strukturę komórkową.

Liofilizacja
Liofilizacja została opracowana w Stanach Zjednoczonych już w latach 50-tych XX wieku na zlecenie rządu, dążącego do wyprodukowania lekkich wagowo i bogatych we wszystkie składniki odżywcze racji żywnościowych dla astronautów i wojska.

Współcześnie liofilizacja jest wykorzystywana przez zaawansowane technologicznie firmy komercyjne w celu produkcji specjalistycznych produktów żywnościowych przeznaczonych dla szerokiej grupy odbiorców od sportowców, przez kobiety w ciąży, małe dzieci, które stronią od warzyw i owoców po osoby z problemami zdrowotnymi. Doskonale służą zdrowiu i odżywieniu organizmu. Produkty spożywcze poddane procesowi liofilizacji zachowują swoje pierwotne właściwości i wartości takie jak enzymy, aminokwasy, witaminy oraz minerały.

Micelizacja
Micelizacja to proces polegający na rozdrobnieniu substancji rozpuszczalnych jedynie w tłuszczach do postaci łatwo przyswajalnej przez środowisko wodne organizmu. Dzięki temu organizm może wykorzystać odżywcze właściwości danej substancji. Jako że system transportu substancji w ciele "opiera się na wodzie", przyswajanie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach jest utrudnione. Organizm z pomocą kwasu żółciowego i innych substancji trawiennych, buduje tzw. micele do których dołączane są substancje rozpuszczalne w tłuszczach w celu ich wchłonięcia. Wskaźnik wchłonięcia jest tu dość niski - 25 - 30%.

Przy pomocy micelizacji substancji rozpuszczalnych w tłuszczach mogą zostać wytworzone najmniejsze micele już w produktach spożywczych, które łatwiej dostarczą organizmowi witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. W porównaniu z witaminami syntetycznymi witaminy zmicelizowane wchłaniają się 5-cio krotnie efektywniej.

Micelizacja owoców i warzyw powoduje, że witaminy rozpuszczalne znajdujące się w nich, także przyswajane są o wiele łatwiej jak w produktach niemicelizowanych.

Czas świąt i Pełna rozpusta.
Poddaje się tradycyjnym procesom. Rozpuszczam się w tłuszczach - micelizuję się. Nie zamarzam, a liofilizacji doświadczam.

Składniki liofiliozowanego i micelizowanego buraka dostarczają tyle substancji odżywczych, że od kilku lat nie wiem co to przeziębienie, kaszel, mimo, iż regularnie przemarzam i przemakam.

Beta Cruenta Plus błyskawicznie uzupełnia niedobór żelaza!
Dlatego anemicy, weganie i wegetarianie, osoby po chemioterapii, radioterapii, z zaburzeniami krążenia, z niedokrwistością, białaczką, hemofilią, dzieci nie jadające owoców i warzyw, osoby z obniżoną odpornością powinny koniecznie sięgać po taki napój. Działa on wzmacniająco, jest delikatny dla żołądka i do tego smaczny.

1 łyżka Beta Cruenta Plus
zastępuje 150 g surowych warzyw i owoców!

Bez zanieczyszczeń!

Po co aronia?
Zawarta w Beta Cruencie aronia, zawiera witaminę C, która pozwala łatwiej przyswoić zawarte w buraku żelazo. Uzupełnia poziom witaminy C, ale w przypadku jej niedoboru w organizmie trzeba sięgnąć dodatkowo.

Beta Cruenta Plus można stosować na ciepło i na zimno.
Czyli zimą taki gorący kubek, a latem można z kefirem przyrządzić chłodnik.

Doraźnie osobom,
którym zaszkodzi hurtowa świąteczna ilość płynów wyskokowych też polecam.

W eleganckim prezentowym opakowaniu
Beta Cruenta Plus

Pisząc to jestem już po moim ciemno różowym napoju,
a nogi pod stołem już roztańczone.
Do wieczora nie minie.

Buraczek, buraczek
czerwony miał fraczek
z cebulką tańcował
nóżek nie żałował
cebulka, cebulka
okrągła jak kulka
potańcować chciała
buraczka wybrała
buraczek….


W prezencie możesz dać każdemu
i na 100% bardzo dobrze trafisz.

Mgiełka

Kataklizm
Przed wieloma milionami lat, kiedy nienazwane morze zasypiało spokojnie wraz z zachodzącym słońcem, potężny wstrząs tektoniczny wywalił wielką dziurę w dnie. Masy wody wraz z całym bogatym morskim życiem runęły w zapadalisko by zostać tam na wieki. Następny kataklizm przykrył tę wodę jak szczelną pokrywką, której grubość przez wieki zmieniała się. Dziś to około 500 metrów.

Pod pokrywką
W wodzie życie zamarło. Rozkładając się nasyciło wodę jodem, bromem i całą gamą pierwiastków. To musiało być bardzo bujne życie.

Porównaj
W 1 litrze wody z Bałtyku jest 4 do 5 mg. Jodu.
W uwięzionej pod ziemią wodzie jest ponad 110 mg. Jodu na litr.
Bardzo dużo! To jedyna taka woda na świecie. Najbogatsza.

Nie pojadę na Bałtyk
Nie zapadnę się pod ziemię, by pospacerować nad uwięzioną wodą i tam wdychać wspaniałe prehistoryczne morskie powietrze. Mam je obok siebie.

Mgiełka Solankowa Jodowo-Bromowa do inhalacji stoi obok mnie.
Katary mnie nie dopadają, więc nie używam jej do inhalacji, tylko lato, czy zima, w małym naczyniu stoi obok mnie. Jedna część Mgiełki + dwie części wody daje mi lepszy mikroklimat niż nadbałtycki spacer. Nie od święta, tylko codziennie.

Podobne "urządzenie" mam w domu.
Stoi obok łóżka.

Koszt tej zdrowotnej inwestycji - 10 zł. na miesiąc.

Co to jest ta Mgiełka?
Woda z pradawnego morza. Bez żadnych dodatków, konserwantów, czy ulepszeń. To co producent wypompował idzie do oczyszczenia z metanu, który powstał w wyniku rozkładu pradawnych organizmów, do butelki i do Ciebie. Proste?

Prawie wszystkim brakuje jodu.
W wielu badaniach naukowych potwierdzany jest niedobór tego pierwiastka w organizmach dzieci i dorosłych, więc konieczne jest podjęcie działań zapobiegawczych. Teoretycznie najlepszą możliwość wdychania jodu mamy nad Bałtykiem. Ale niestety, tylko w strefie bezpośrednio nadmorskiej, a właściwie tylko na plaży. Im dalej od brzegu morza, tym ilość jodu w powietrzu gwałtownie maleje. Kilka kilometrów od brzegu morza będzie go dokładnie tyle samo, co w mojej Zielonej Górze, czyli prawie zero.

Co mi to daje?
Wzbogacenie atmosfery pomieszczeń w jod.
Szczególnie wskazane jest stosowanie Mgiełki
- choroby oraz profilaktyka schorzeń dróg oddechowych
- przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc
- stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych
- rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa
- nawilżenie i oczyszczenie pomieszczeń z pyłków alergenów
- ujemne jonizowanie powietrza
- ułatwienie i podniesienie komfortu oddychania

W podbramkowo chorobowych sytuacjach zalecane są Inhalacje.
Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn inhalatorach i nebulizatorach, lub wdychając opary zagotowanej Mgiełki solankowej. Ich zadaniem jest właściwe nawilżenie dróg oddechowych, oraz zlikwidowanie tam zakażenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego. Dodatkowo inhalacje prowadzą do rozrzedzenia śluzu i rozszerzenia zwężonych dróg oddechowych.

W warunkach domowych do zabiegu stosujemy najczęściej roztwory fizjologiczne o stężeniu ok. 1%. Otrzymamy go rozcieńczając Mgiełkę Solankową z wodą w proporcji 1 do 2.

Najsilniej działa Mgiełka Solankowa stosowana bez rozcieńczania.

Mgiełkę
Mgiełka

Przeczytaj dokładnie opis i bądź Zdrowy.

Marzysz o tańcach, a partnerowi bolące stawy
na hołubce nie pozwalają?
Daj mu DMSO w prezencie.

DMSO

Drewniana Magiczna Siła Ozdrawiania
Drzewa dają nam tlen, w upały dają nam cień, a podczas deszczu służą jako schronienie. Nie będzie tu bajki o Pinokio. ani o snycerzach, czy stolarzach.
To może o piratach chociaż?

Jestem Piratem. Łupić, grabić, kraść, plądrować
Pirat z drewnianą nogą i opaską na oku to postać legendarna. Karnawał coraz bliżej. Można się przebierać, ale jak radośnie bawić się, tańczyć, podskakiwać, kiedy łamie Cię w kościach i masz "pirackie" drewniane nogi.

Jeszcze masz miesiąc czasu
Ruszaj z ratunkową misją.
Bądź piratem Zdrowia! Udaj się w podróż po zdrowie, wypłyń na szerokie wody dobrego samopoczucia. Jak? Odpowiedź prosta. Korzystaj z darów natury i tego co Wyspa Skarbów naukowych dała.

Drewniana magia i jej uboczny efekt
DMSO to jest pochodzącym z drewna produktem ubocznym przy produkcji papieru.

Dimetylosulfotlenek, DMSO (z ang. dimethyl sulfoxide), (CH3)2SO – organiczny związek chemiczny z grupy sulfotlenków. Używany jest jako odczynnik analityczny i chemiczny oraz rozpuszczalnik, między innymi w spektroskopii i chromatografii. Ma ponadto zastosowanie jako lek, ze względu na właściwości przeciwzapalne i wiele, wiele, wiele innych. DMSO jest przeciwutleniaczem, poprzez tlen jest przekształcany w organizmie w MSM. O MSM napiszę wkrótce.

DMSO ma gęstość 1,1 g/cm³ - troszkę cięższy od wody.
Natomiast Temperatura Topnienia to 18,3–18,5 °C. i tu możesz się zdziwić, szczególnie w czasie chłodów. Zamówiłeś płyn, a otrzymałeś w pojemniku jeden kawałek bezbarwnego lodu. Nie panikuj. Nie reklamuj.
Wstaw w ciepłe miejsce, a po kilku godzinach "rozmarznie".


Nie dziw się również w czasie mieszania DMSO z wodą, aloesem itp.
Nie poparzysz się, ale mieszanka rozgrzewa się bardzo.
To normalne i nie zmienia właściwości preparatu.


Teraz już możesz ruszać w rejs na wyspę Zdrowie
Bolą cię stawy, masz spuchnięte nogi, czy doznałeś urazu?
Ja bez przerwy się gdzieś obijam i uderzam, no po prostu ciamajda. Ratunkiem dla mnie jest właśnie DMSO. Żeby nie mieć nieestetycznych siniaków, a przede wszystkim guzów i nie czuć bólu. Przyrządzam miksturę 2 łyżki DMSO i 2 łyżki wody.
Smaruje i co?
Jest ulga, kilkakrotna aplikacja w ciągu dnia i siniaków nie ma, ból się zmniejsza.

Tym, którzy chcieliby pozbyć się blizn, czy skutków poparzeń (ja regularnie) również można polecić DMSO najlepiej rozcieńczony aloesem, pół na pół.
Uwaga:
skóra może lekko szczypać, swędzieć, ale to mija - Blizny również.

Drewniana Magiczna Siła Ozdrawiania
DMSO
DMSO


Święta za pasem.

Coby życie gorzkie nie było, trzeba je osłodzić i to zdrowo.
Ale nie cukrem!
Cukier zaostrza stan zapalny oprócz szeregu swoich złych właściwości.

To może kompromis?
Słodkie wypieki bez obawy o zdrowie i wagę, a nawet z korzyścią dla zdrowia.
Słodycz co leczy???

Ksylitol

Taki dzisiaj mam dzień. Jemioła to szczęście. Brzoza - słodkości.
Brzoza to cudowne słodkie drzewo.
Nie śmiej się.
Ja zawsze, czy to lato, czy zima, uśmiecham się do brzózek.
Tak, to nie tylko uśmiech, ale również podziękowanie za Ksylitol, czyli cukier z brzozy.
Ksylitol to prawdziwe Dwa w Jednym czyli Słodko i Zdrowo.

Ksylitol
Ksylitol

Uwagi:

- Ciasto drożdżowe na ksylitolu Nie Urośnie!!!

- Ksylitol u psów może powodować poważne uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć. Spożycie ksylitolu w ilości >100 mg/kg masy ciała wywołuje u psa wydzielanie dużych ilości insuliny, prowadząc w konsekwencji do znacznego obniżenia poziomu cukru we krwi (hipoglikemii).
Tak to już jest. Nie wyszyscy o tym piszą, a powinni.
Czy wiesz, że prawdziwa czekolada jest trujaca dla psów?

- Tani chiński ksylitol produkowany jest z modyfikowanej GMO kukurydzy.
Tak to już jest. Nie wyszyscy o tym piszą, a powinni.


Świąteczny stres
Wkrótce święta. Ale zanim uroczyście zasiądziemy do stołu to czekają nas zakupy, kolejki, stres. W domu nerwowa atmosfera, sprzątanie, no i to gotowanie... Niektóre Panie Domu szykują się jak na przyjście kilkuletniego głodu.
Czy wszystko się uda, czy zdążę i czy wystarczy?
Oglądałaś śmietniki po świętach?
Opamiętaj się!

Pomoże Ci w tym
EPSOM

Gorzki Relaks
Wieczorem jesteśmy po prostu zmęczeni, spięci, przeciążeni, przecież ktoś musi tachać te torby?
No to lejeemy wodę do wanny, wsypujemy sól Epsom i domowe spa mamy gotowe. Leżymy 20 minut i jeszcze garścią soli nacieramy skórę i mamy cudowny peeling. Skóra gładka, ciało odprężone.

A po Świętach
Niektórzy po takich świątecznych ucztach, ujmując to delikatnie, zatykają się. Mają duży problem w postaci zaparcia i tutaj Epsom również spełni swoją rolę i to dosłownie. Działa przeczyszczająco.

EPSOM
EPSOM


Ostrożnie!!!
To doskonały prezent,
ale trzeba dobrze wiedzieć
komu i dlaczego to dajesz.


Nie siedź w stresie na sedesie
to motto mojego nowego artykułu,
który znajdziesz na mojej stronie

www.ksiezniczka-zdrowia.pl
Przeczytaj proszę.Hemoroidy dopadają wszystkich. Starych, młodych i dzieci.
Oficjalne leczenie to walka ze skutkami.
Wypróbuj Hemorend!


Składnki Hemorendu likwidują hemoroidy aktywizując jednocześnie śledzionę, której osłabiona praca często jest główną przyczyną wystąpienia hemoroidów.

Hemorend to zdrowy trend.
Hemorend
Hemorend

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]