Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 223!

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście dwudziesty trzeci numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.


Epsom

Przeglądając internet trafiłem na fajny artykuł o modnym teraz tytule"
"7 rzeczy, których możesz nauczyć się od swojego psa" link Stressfree
Teraz taka moda raz, dwa trzy, 5, 7, 15 czegoś tam i sukces gotowy. Sam napisałem kilka artykułów pod takim tytułem.
Koniec puszenia się - wracam do psiego artykułu.
Na pierwszy rzut oka nic wspólnego z naturalną medycyną, ale...

"Człowiek – to brzmi dumnie. Jesteśmy wybrańcami, mamy rozum i wolną wolę. Często jednak brakuje nam podstawowych umiejętności sprawiających, że życie jest łatwiejsze i piękniejsze. W poszukiwaniu szczęścia i pieniędzy pomijamy małe rzeczy, które składają się na nasze życie i stanowią jego prawdziwy fundament.

Warto więc zatrzymać się i pomyśleć prościej, oczyścić umysł i spojrzeć na świat oczami istoty, dla której najprostsza obecność bliskiej osoby jest podstawą do niczym nieograniczonego szczęścia."

Czujesz? Przyswajasz?
" ...najprostsza obecność bliskiej osoby jest podstawą do niczym nieograniczonego szczęścia."
Mialeś tak kiedyś i zapomniałeś jak to jest. - Prawda?

Ucz się się od psa.

1. Żyć chwilą
Psy mają dobrą pamięć, ale prawda jest taka, że nic nie mogą z nią zrobić. Nie leżą rozpamiętując, co spotkało je wczoraj na spacerze, czy tydzień temu u weterynarza. One żyją daną chwilą i tylko na chwilę obecną mają wpływ.
Nie sądzisz, że warto spróbować
zostawić za sobą przeszłość i choć przez chwilę nie myśleć, co przyniesie przyszłość, ale cieszyć się tym, co tu i teraz?

2. Akceptować siebie
Beagle nie chce być labradorem, a pudel nie zazdrości dobermanowi błyszczącej sierści. Nie, każdy z nich jest inny, unikalny. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy akceptowali siebie takimi, jakimi jesteśmy? Pokochaj siebie, a świat będzie piękniejszy.

3. Nie chować urazy
Wczoraj miałeś zły dzień – przeszedłeś obok psa i go nie pogłaskałeś, z twojego stołu nie spadła żadna mała przekąska i szarpnąłeś smyczą, bo pies za długo obwąchiwał drzewo… I co? I nic. Pies nadal przychodzi i kładzie ci głowę na kolanach. Nie czuje niechęci, nie obraża się. Czy tobie przynajmniej od czasu do czasu udaje się odpuścić żal i gniew? Nie gromadź w sobie negatywnych uczuć, które nie zatruwają nikogo poza tobą.

4. Cieszyć się z małych rzeczy
Wystarczy drobnostka, aby wywołać u psa radosne merdanie ogonem. Nie czekaj na spektakularne momenty, ciesz się wszystkim, co jest wokół. Codziennie wstaje słońce, a kawa pachnie dzisiaj naprawdę rewelacyjnie. Sprawiaj, żeby nawet najmniejsze radości dodawały ci skrzydeł.

5. Ruszać się
Psy lubią zabawy, ruch, działanie. To dobry pomysł, żeby brać przykład z ich energii i gotowości do podejmowania wyzwań. Nie zamykaj się w czterech ścianach biura i domu, wyjdź, wędruj, biegaj, wybierz się na rowerową wycieczkę.
Ruch to zdrowie!

6. Zawsze być blisko kochanych osób
Pies trzyma się tych, wśród których czuje się bezpieczny i kochany. Jest lojalny i nie opuszcza otaczających go zwierząt, czy ludzi, którzy stanowią jego rodzinę. Ma silne poczucie więzi, które każe mu opiekować się "stadem", okazywać wierność. Pielęgnuj w sobie uczucia do bliskich, to na pewno zaowocuje.

7. Pić dużo wody
Pies musi mieć stały dostęp do pitnej wody – doskonale wie o tym każdy właściciel czworonoga. Psy instynktownie wiedzą, kiedy ich ciała potrzebują wody. Nauczmy się tego od nich! Dla prawidłowego funkcjonowania ciała, dla zdrowia i urody picie wody jest kluczowe. Nie zapominaj o tym!

Sama czysta prawda. Prawda?

Ale co zrobić, jeżeli ktoś nie potrafi "odpuścić", któremu aż chce się poradzić
- Człowieku, weź Magnez i Siarkę na zdrowie.

Żeby pomóc sobie w realizacji "pieskich porad" i wydać tylko kilka groszy na dzień bez stresu, ruszaj się i pij dużo wody - to gratis. Pozostałe punkty najłatwiej zrealizujesz gdy zastosujesz "gorzką sól".

Sól gorzka, sól angielska, sól Epsom to tradycyjne nazwy znanego od wieków środka na przeczyszczenie, ale nie o tej roli soli Epsom chcę mówić, choć to najprawdziwsza prawda.

Pod tymi nazwami kryje się, Siarczan magnezu (sól gorzka), MgSO4 – nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i magnezu.

Nazwy sól angielska, oraz epsomit pochodzą stąd, że związek ten był początkowo produkowany poprzez odparowywanie wody mineralnej ze źródeł bijących niedaleko miejscowości Epsom w środkowej Anglii i sprzedawany jako lek przeczyszczający w całej Europie. W USA i Wielkiej Brytanii sól ta jest wciąż nazywana Solą z Epsom (Epsom salt).

Dwa podstawowe dla Twojego Zdowia składniki w jednym. Siarka i Magnez.

Siarka
bierze udział w wielu przemianach w naszym organizmie. Zapobiega np. nadmiernemu rogowaceniu skóry, rozprzestrzenianiu się zmian na skórze, jest potrzebna dla mocnych włosów i paznokci, zdrowych stawów i skóry głowy (działa antyłupieżowo). Związki siarki mają olbrzymie znaczenie w wiązaniu i usuwaniu z ustroju metali ciężkich, które codziennie dostają się do naszego organizmu z zanieczyszczonego środowiska (powietrze, woda, pokarmy), działają synergicznie wraz z selenometioniną i witaminą C, a także magnezem i cynkiem. Siarka jest naszemu organizmowi niezbędna do produkcji glutationu i metalotionein (cząsteczek wyłapujących jony toksycznych metali).

Magnez

Statystycznie rzecz biorąc braki Magnezu ma 80% Polaków.
Trzeba uzupełniać.

Na rynku można znaleźć masę tanich preparatów magnezowych zawierających tlenek magnezu, ale pożytek z tlenku magnezu niewielki. Odwrotnie.

Tlenek magnezu obniża kwasowość w żołądku, co dla większości ludzi nie jest zdrowym zabiegiem. Niska kwasowość w żołądku to słabe trawienie.

W dzisiejszych czasach chyba tylko koza może uzupełnić braki czerpiąc magnez z pożywienia.

Ja nie koza, więc mam 2 problemy.
1/ Jak wyrównać niedobory magnezu.
2/ Jak utrzymać jego właściwy poziom.

Pamiętaj!
60% magnezu, który masz w sobie jest w KOŚCIACH i w Zębach.

Magnez jest makroelementam i potrzebujesz go zawsze.
Magnezu nie zmagazynujesz.
Magnez musi być dostarczany w małych dawkach przez cały czas.

Co niszczy magnez?
Alkohol.
Wszystko co słodkie - na każdą molekułę cukru nasz organizm potrzebuje aż 54 molekuły magnezu aby ją strawić.
Wszechobecny ołów, który powolutku, ale ciągle dostajemy za darmo we współczesnym jedzeniu.
Stres - szybkie tempo, media atakujące polityką, katastrofami, agresją i zbrodniami, jedzenie w pośpiechu, problemy finansowe i zdrowotne, wybuchowa atmosfera w pracy lub w domu itd.

Jak Twój organizm upomia się o Magnez, czyli objawy braku magnezu.

Klasyczne o których wiedzą wszyscy a świadczące o ogromnym niedoborze - drgająca powieka, skurcz mięśni przy każdej okazji, lub w nocy bez okazji.

Do tego dochodzi:
Nadpobudliwość (stany lękowe, nerwice, tendencje depresyjne, histeryczne, hipohondryczne, agresja, kłótliwość, zaburzenia snu, ucisk w klatce piersiowej, duszności), zawroty głowy, omdlenia, drgania, drżenia i skurcze mięśni, bóle kręgosłupa, mrowienia, przykurcze, kłucia itp. W przypadku niedoborów magnezu objawy te powodują wzrost poziomu stresu, co z kolei powoduje jeszcze większy niedobór magnezu i… błędne koło się zamyka.

Jednym słowem
Nie Zakochasz się bez magnezu,
Nie utrzymasz ciepłej rodzinnej atmosfery.

Pamiętaj!
Brak Magnezu może zniszczyć
wszystko wokół Ciebie.
I Zdrowie
i Szczęście!

Co robić?
Wskocz do wanny z ciepłą wodą z dodatkiem Soli Epsom,
albo usiądź sobie spokojnie na 15 minut i w szfliku nogi mocz.
"Tankuj" magnez i siarkę przez skórę.

Ja stosuję

Epsom
Mam i siarkę i magnez za "grosik"
1000 g. za 13 zł.

Warto poczytać o wielu, wielu zastosowaniach w domu i w ogrodzie Soli Epsom i zawsze mieć ją pod ręką.

Sól Epsom
CzDA - Czystą do analiz

A jeżeli myślisz, że nasza Księżniczka Zdrowia nie używa gorzkiej soli, to się grubo mylisz. We czwartek 12 października jechaliśmy na X Targi NATURA FOOD i VI Targi beECO propagować nasze czasopismo Żyj naturalnie.

Wszyscy gotowi, wsiadamy do samochodu, a Karolina - Zaczekajcie, zaczekajcie. I pobiegła do swojego pokoju. Po chwili wraca z kilogramem Soli Epsom.
- Po co ci to?
- Jak to po co? Trzy dni targów. Trzy dni na nogach, na wysokim obcasie i z uśmiechem na ustach. Muszę wieczorem włączyć wspomaganie.Karolina Kamińska
Przeczytaj proszę
Piękną opowieść Karoliny Kamińskiej:
Nie-kończąca się opowieść o dziewczynie, o mnie, o Tobie

Karolina Kamińska - Nie-kończąca sie opowieść...
Nie czekaj na prezent od losu!

Od dzisiaj bądź św. Mikołajem Zdrowia dla siebie i swoich bliskich!


Uwaga!
Uwaga!!
Czerwona witamina!!!
Alarm dla wszystkich +50!!!

Mamy teraz Wszyscy wielkie braki Witaminy B-12, którego w żaden sposób nie pokryjemy korzystając z codziennej diety.

Uwaga wszyscy +50!
Po 50-tym roku życia zanika w organizmie możliwość
przyswajania witaminy B12 z żywności!
Konieczna suplementacja!

Lekarze nie zauważają tego problemu, czyli tak jak tytuł naszego Biuletynu
- Tego nie powie Ci Lekarz!

Konieczna suplementacja!

Temat dla nas nie nowy.
Od kilku lat trąbimy
Witamina B-12 to naturalny pogromca homocysteiny.
Już w Biuletynie 70 i Biuletynie 71 z 2014 roku było obszernie na ten temat.

Również od dawna w naszym sklepie jest dostępna Witamina B12 w preparatach gwarantujących skuteczność.
Witamina B12 MSE
Holistic Witamina B12

Teraz dla tych którzy szukają mniejszch dawek oferujemy Witaminę B12 w kroplach. Bardzo wygodna forma. Można wziąć 1 kropelkę, można 10 w zależności od potrzeb i zaleceń mądrego lekarza.

B12
Witamina B12 drops 30 ml
Metylokobalamina w kroplach.

Po 50-tym roku życia zanika w organizmie możliwość
przyswajania witaminy B12 z żywności!


Jesień, jesień już!
Odporność potrzebna od zaraz.
Liposomalna witamina C

Jeszcze nie zimno. Jeszcze nie leje bez przerwy, ale grypa grasuje.
U nas Grypy nie widać, ale nie dlatego że lato, tylko dlatego, że nam grypa nie straszna. Jesteśmy dobrze przygotowani. Zadbaliśmy o odporność.

Jednym z najważniejszych elementów w tworzeniu osobistej linii obronnej jest dobrze wszystkim znana Witamina C.

A z Witaminą C, podobnie jak z innymi preparatami jest tak, że jej działanie nie zależy od tego ile łykasz, tylko od tego ile trafia tam gdzie trzeba, czyli ile się przyswaja.

Wiesz przecież dobrze, że Witamina C jest bardziej potrzebna w komórkach Twojego organizmu, niż w toalecie w postaci witaminowego moczu.

Do tej pory z powodu braku technicznych możliwości braliśmy Witaminę C często i dużo, czyli zmasowany ostrzał artyleryjski działający na zasadzie - zawsze coś tam trafi. I trafia - fakt. Ale to nie metoda na XXI wiek.

Liposomalną Witaminę C
Liposomalna Witamina C

Zniszczonej w kwasie żołądkowym - Zero.
Błąkajacej się bez sensu po organizmie - Zero.
W toalecie - Zero.

Pracującej dla Twojego Zdrowia - prawie 100%.

Proponowany tu preparat to ASCOLIP - wysokowydajna, liposomalna witamina C w opatentowanej technologii LIPOSHELL®.

ASCOLIP charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy C w liposomie.

Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności w transporcie witaminy C do organizmu. Liposomy LIPOSHELL® to maleńkie nośniki o średnicy z zakresu 50–200 nanometrów. Wykazują one podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są nietoksyczne i biozgodne.

Wysokiej jakości liposomy LIPOSHELL® umożliwiają długotrwałe, stabilne zamknięcie witaminy C w ich wnętrzu oraz efektywne przenikanie liposomów wraz z witaminą C do miejsca docelowego – wnętrza komórek.

Co odróżnia Ascolip od Witaminy C w tradycyjnej formie?

ASCOLIP dzięki zastosowaniu technologii liposomalnej LIPOSHELL® zapewnia:
- bardzo wysoką jakość liposomalnej witaminy C
- długotrwałe i stabilne zamknięcie witaminy C
- zabezpieczenie witaminy C przed czynnikami degradacyjnymi (np. tlen, sok żołądkowy, enzymy trawienne)
- łatwe wnikanie witaminy C do wnętrza komórki
- utrzymanie stałego, wysokiego poziomu witaminy C w miejscu docelowym – wnętrzu komórek.

Kiedy warto stosować Ascolip?

ASCOLIP może być szeroko stosowany m.in:
- w trakcie procesu odchudzania – kiedy dochodzi do niedoboru witaminy C,
- w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego,
- jako "koło ratunkowe" podczas spadku odporności organizmu,
- w walce ze stresem fizycznym, chemicznym i emocjonalnym,
- jako witamina piękności – witamina C dzięki stymulacji produkcji kolagenu poprawia funkcjonowanie skóry,
- Ponadto liposomalna witamina C pomaga w regeneracji witaminy E – nazywanej witaminą młodości.

ASCOLIP wytwarzany jest w najwyższych standardach jakościowych, w oparciu o innowacyjne procesy produkcyjne, nadające mu cechy unikalne na skalę światową.

Liposomy LIPOSHELL® charakteryzuje najwyższa jakość. Są one stabilne, mają tą samą powtarzalną wielkość. Fosfolipidy i inne składniki używane w procesie produkcyjnym to produkty spełniające światowe wymogi jakości.

ASCOLIP powstał w oparciu o składniki niemodyfikowane genetycznie. Nie zawiera cukru, glutenu, sztucznych barwników, czy konserwantów. Nie zawiera także alergenów.

Jak stosować Ascolip?

ASCOLIP może być szeroko stosowany m.in:

ASCOLIP można stosować zarówno u dorosłych jak i dzieci. W przypadku bardzo małych dzieci zalecana jest konsultacja z prowadzącym lekarzem pediatrą.

Należy przyjmować 1 saszetkę 1 raz dziennie.

ASCOLIP można spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej.

Nie należy rozpuszczać zawartości saszetki w gorących napojach.

Stosowanie każdego preparatu, w tym również preparatu ASCOLIP , przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinno być skonsultowane z lekarzem.

Liposomalną Witaminę C
Liposomalna Witamina C


Nowe Produkty czyli super Nowości
Sieci Naturalna Medycyna

Linki do Nowości


Przeczytaj proszę artykuł

Tarczyca bajkalska
Bajkalina właściwości Zdrowotne
Legendy i naukowo potwierdzone fakty
.

Od dawna poszukiwaliśmy pewnego jakościowo ekstraktu z korzenia Tarczycy bajkalskiej i dopiero niedawno udało się znaleźć. Nawet lepszy niż się spodziewałem, ponieważ oprócz ekstraktu z korzenia Tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) ma w skladzie ekstrakt Traganka błoniastego (Astragalus membranaceus).

Tarczyca bajkalska zawiera flawonoidy i mnóstwo Zdrowia, a przeczytasz o tym w artykule, który Tobie zaproponowałem. Traganek – saponiny trójterpenowe i flawonoidy.

Traganek jest tradycyjnie znany ze wspomagania krążenia krwi i ciśnienia naczyniowego. Pomaga utrzymać zdrowy system mikronaczyniowy. Wspiera naturalny system obronny organizmu. Utrzymuje fizjologiczną odporność organizmu w przypadku dotkliwych warunków otoczenia. Wykazuje aktywność przeciwoksydacyjną i przeciwstarzeniową. Przyczynia się do zachowania zdolności adaptacyjnych. Tradycyjnie dobrze znany ze swoich właściwości wzmacniających i pobudzających. Przyczynia się do fizycznego i mentalnego dobrego samopoczucia.

Tarczycę bajkalską
Bajkalinę
Bajkalina


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Paweł Lisiecki

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]