Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 219!

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście dziewiętnasty numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.


A to było tak:
Kilka lat temu Włoski zoolog Fernando Boero z Uniwersytetu Salento przeprowadził szereg doświadczeń z przedstawicielami meduz z gatunku Turritopsis nutricula. Wcześniej ich badaniem praktycznie nikt się nie zajmował. Mają niepozorny wygląd i niczym szczególnym się nie wyróżniały.

Kiedy doświadczenia się zakończyły, on wyjechał w delegację, a akwarium z niepozornymi żyjątkami pozostawił bez opieki. Kiedy Boero wrócił, woda z akwarium wyparowała, a wszyscy jego mieszkańcy zginęli.

Ale tu właśnie zaczyna się najbardziej interesując część tej historii. Boero zdecydował się zbadać pozostałości meduz pod mikroskopem... i jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że one wcale nie zginęły!

One przeszły do stadium larw, odrzucając czułki. Naukowiec zdecydował, że przeniesie je do akwarium z wodą. Po pewnym czasie doszło do czegoś niezwykłego: "martwe" larwy zmieniły się w polipy, a z kolei one znów zmieniły się w meduzy. Tak zaczęło się wielkie badanie cyklu życiowego i regeneracji tych meduz.


Meduzy Turritopsis nutricula
średnica nieśmiertelnej meduzy ok. 4 mm.

Tak przez absolutny przypadek Fernando Boero odkrył, że JEST nieśmiertelność.
Meduzy Turritopsis nutricula znane są od 1857 r., ale dopiero w latach 90 dwudziestego wieku świat obiegła elektryzujaca wiadomość:
-Mamy na ziemi nieśmiertelnego stwora.

Jak to możliwe?
Przypuszcza się, że osiągnięcie takiego stanu jest możliwe poprzez proces transdyferencjacji, gdzie jeden typ komórek jest transformowany w inny typ. Niektóre zwierzęta mogą podlegać ograniczonemu procesowi transdyferencjacji, oraz regeneracji organów, jak np. salamadra, której odrastają kończyny, czy stułbia (hydra). Meduza Turritopsi nutricula może jednak poprzez transdyferencjację regenerować cały swój organizm. Badania wykazały, że wszystkie osobniki przechodzą proces "resetu" swojego cyklu życiowego.

W tej chwili wielu naukowców uważa, że meduzy-hydroidy z gatunku Turritopsis nutricula są jedynym organizmem na Ziemi, który zdolny jest do samodzielnego odmłodzenia. Dany cykl mogą one przechodzić nieskończoną ilość razy, co czyni je praktycznie nieśmiertelnymi.

Nikt nie może aktualnie powiedzieć jak stare są poszczególne osobniki. Nikt nie wpisze do księgi rekordów ile lat ma najstarszy osobnik tego gatunku.

Jednak te meduzy rzeczywiście mogą żyć wiecznie. A w określonych warunkach zdolne są zachwiać równowagę oceanu, co może stanowić poważne zagrożenie. Na szczęście mają naturalnych wrogów i część meduz ginie. W przeciwnym wypadku w oceanach byłyby tylko meduzy? Może.

Jednak póki co, naukowców interesuje tylko jedno: jak wykorzystać te maleństwa w celu stworzenia "tabletki wiecznego życia"? Cel to kuszący, od wieków zajmujący ludzkie umysły. Kto wie, może te maleńkie meduzy są kamieniem filozoficznym, który podaruje przyszłym pokoleniom wymarzoną nieśmiertelność.

To chyba jeszcze daleka przyszłość, ale poznanie mechanizmu odnowy komórek może wpłynąć na leczenie wielu chorób i oczywiście przedłużenie życia człowieka.

Nie wdając się w naukowe szczegóły.
Składamy się z komórek. Jedne Komórki umierają, a w to miejsce wchodzą nowe, ale niestety, ta operacja powtarza się tylko określoną ilość razy i część komórek ginie bezpowrotnie i tak czym jesteś starszy, tym masz mniej komórek.

Naukowcy mówią - telomery w komórkach skracaja się z wiekiem i komórka umiera na zawsze.

Odkryty przez Elizabeth Blackburn z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco enzym o nazwie telomeraza jest zdolny do przywracania długości telomerów. Za swoje odkrycie w 2009 r. Blackburn została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny. Jedynie komórki płodowe, komórki macierzyste, gametocyty i białe krwinki cechuje wysoka aktywność telomerazy. To jedna droga już eksperymentalnie sprawdzana. Oczywiście za duuuuże pieniądze.

A teraz naturalna, prostrza droga do oszukania matki natury polega na tym, by nie odmładzać, ale nie pozwolić komórce umrzeć. Wyłączać w zdrowych komórkach proces apoptozy - zaprogramowanej śmierci komórek, przez systematyczne przedłużanie telomeru. Masz 50 lat i zaczynasz systematycznie przedłużać telomery. I co? Ciągle masz tyle samo komórek, tyle samo energii, kalendarz stuka swoje, a Ty bez zmian. Włączyłeś system, jak to ktoś ładnie nazwał - pomijalnego starzenia.

Jak to zrobić?
Ludzie mówią, że Tarczyca Bajkalska ma właściwość przedłużania telomeru.
Gwarancji nie daję, no bo jak? Na sobie jeszcze nie sprawdziłem, no bo jak?

Zaprzyjaźniony Dziadek (nie ma sklerozy) 78 lat już próbuje.
Powiedział mi
- Może to tylko piękna bajka, ale znam kilka innych bajek o nieśmiertelności, za którą ludzie oddają wszystko. Tu - strata mała, a przyjemność niepowtarzalna.

W proponowanym preparacie oprócz ekstraktu z bajkaliny jest traganek błoniasty (Astragalus membranaceus) o którym przeczytałeś w Biuletynie 218.

Tarczyca bajkalska Bajkalina od wieków była wykorzystywana w medycynie chińskiej. W końcu wieści o niej dotarły do Europy i USA, a już zupełnie niedawno tak bardzo poważnie zajęła się nią Pani
profesor dr hab. Eliza Lamer - Zarawska z Katedry Biologii i Botaniki Akademii Medycznej we Wrocławiu.


Przeczytaj jej opracowanie na temat Tarczycy bajkalskiej. Warto!

Natomiast w innych materiałach znajdujemy że Chińczycy stosują ją przy różnego rodzaju dolegliwościach, w tym jako środek odmładzający.

Przebadano możliwości jej zastosowania. Okazało się, że jest przede wszystkim silnym antyoksydantem, łagodzi podrażnienia, stany zapalne i alergiczne. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Odkryto również bardzo ważne działanie bajkaliny, a mianowicie zapobieganie uszkodzeniom łańcuchów DNA. Przeprowadzane badania wykazały jeszcze jedną superwłaściwość bajkaliny: zdolność przedłużenia życia komórki o ok. 10%. Fachowcy mówią o "przedłużeniu aktywnego życia filoblastów" i "pozytywnym wpływie na telomery będące rodzajem naturalnych zegarów komórkowych".

Istotne jest, że proces Starzenia zostaje przez bajkalinę spowolniony.

Czyli Tarczyca bajkalska zawiera całą masę udokumentowanego "zdrowia".

Jak tu nie spróbować? Nieśmiertelność to może da, może nie da, ale moc zdrowia w tym preparacie siedzi.

Tarczyca bajkalska
Bajkalina
Bajkalina

Żródła:
https://pl.sputniknews.com/
www.leszekmatela.com/
Wikipedia


Nowość!
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Żyj naturalnie

"Żyj naturalnie" nr 2
możesz już kupić w naszych sklepach.

Żyj naturalnie
Kliknij
Zobacz okładkę
Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz pierwszy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 2
kupisz od 1 września w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Pytaj o dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" w Salonach Prasowych Ruch.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w salonach Inmedio.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów
prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 53 PLN. z wysyłką.
lub półroczną - 3 numery za 29 PLN. z wysyłką.
Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl


Nowe Produkty czyli linki do super Nowości
Sieci Naturalna Medycyna

Linki do Nowości


Dzieci po wakacjach poszły już do szkoły.
Będą się uczyć. Zdobywać wiedzę.
Nie daj się dzieciakom wyprzedzić. Zajrzyj do mądrych książek.
Proponuję - Dla każdego coś mądrego.

Mama gotuje
Mama Alergika Gotuje z Dziećmi Jesień-Zima
Katarzyna Jankowska

Dania na jesień i zimę to druga część serii poradników z przepisami na potrawy, które warto przygotować razem z dziećmi. Książka jest pełna pięknych zdjęć, kolorowych, ręcznie wykonanych ilustracji, zabawnych wierszy (21), ciekawostek i wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Przepisy zostały podzielone na działy:
Podstawowe, Śniadania, Obiady-kolacje, Desery, Dodatki.

Nowością jest dział Zdrowa apteczka, który zawiera 10 prostych receptur na dania, dzięki którym w naturalny sposób zadbamy o zdrowie. Każdy przepis został opatrzony adnotacją dietetyczną, stworzoną z myślą o osobach reagujących krzyżowo na różne warzywa i owoce. W odpowiednim bilansowaniu diety pomocne będzie podsumowanie wartości odżywczych i kalorycznych. Przewodnik po mąkach bezglutenowych przedstawia 21 wartościowych mąk, które warto wykorzystać w kuchni.

Chrzań te diety
"Chrzań te diety"
Krystyna Romanowska, Agnieszka Piskała

Jedzenie nie powinno i nie może wywoływać w nas ciągłego niepokoju i poczucia winy. W świecie, w którym jedzenie stało się fetyszem i rodzajem religii, a zaburzenia odżywiania są normą u kobiet i mężczyzn, warto ostudzić temperaturę.

Ta książka uspokaja nastroje. Autorki (znana dietetyczka i dziennikarka), biorą na warsztat mity dotyczące „właściwego odżywiania”. Czy gluten naprawdę szkodzi? Dlaczego nie możemy schudnąć? Czy warto robić detoks?

To ogromna przyjemność czytać zapis błyskotliwego dialogu mądrych kobiet, odnoszących się do świata ze zdrowym dystansem i szanujących życiowe wybory innych. Jest to książka dla wszystkich tych, którzy chcą w mądrzejszy sposób decydować o swoim życiu.


Czy w natłoku codziennych spraw, obowiązków i "gaszenia pożarów" w pracy zauważyłeś, że to już połowa września? Że słońce przestało Tobie dostarczać bezpłatną witaminę D, a zapasy, które zrobiłeś (jeżeli zrobileś) są na wykończeniu. Niedobór witaminy D to "cicha epidemia", cierpi na nią cały świat - wg szacunków problem ten dotyczy ok. miliarda osób, w tym ponad 90 proc. Polaków. Co zrobić? Suplementować.

Śmiało można powiedzieć, że również każdemu w Polsce brakuje witaminy K2.
Po co mi ona - zapytasz.
Nałykasz się wapnia, masz go pod dostatkiem, a kości coraz słabsze i naczynia krwionośne coraz twardsze. Dlaczego?

Wapń, jeżeli masz go ciut więcej niż w tej chwili potrzebuje go organizm, "głupieje" i nie wie co ma ze sobą zrobić. Pływa sobie w kółko w naczyniach krwionośnych i przyczepia się - gdzie się da, ale do kości, gdzie jest bardzo potrzebny - nie pójdzie. Dlaczego? On już tak ma.

Żeby wapń powędrował do kości, byś za kilka lat mógł tupnąć bez obawy o złamanie nogi, musisz mu pokazać drogę. Tym drogowskazem i rozkazem dla wapnia
Marsz Do Kości
jest witamina K2 i witamina D.


Mało to naukowy język, ale myślę, że wszystko jasne?
Ja biorę

Witamina K2 i D3 w kroplach
K2+D3

przez okrągły rok. Codziennie. a Ty?Zajrzałem do Wikipedii.
Cordyceps Sinensis działa przeciwzapalnie, przeciwdrobnoustrojowo, tonizująco, przeciwreumatycznie, hepatoprotekcyjnie, reguluje przemianę materii, zwiększa produkcję i aktywność białych krwinek (lek wspomagający w białaczce), rozszerza naczynia krwionośne i działa przeciwskrzepowo, likwiduje skutki uboczne radio- i chemioterapii.
W suplementacji
Wpływa na potencję i poprawia kondycję. Jako antyoksydant spowalnia procesy starzenia.

Importer, już kiedyś przysłał, nie nowy, ale bardzo dobry artykuł na ten temat "Medyczne właściwości grzyba kordyceps" i zamieściłem go na naszej stronie
www.hipokratesa.pl.
Przeczytaj.
Warto.

Ten doskonały grzyb
Cordyceps sinensis
maczużnik chiński
Cordyceps


Sprawdź!
Znajdziesz wreszcie skuteczny sposób nie tylko na Hemoroidy.
Włącz wspomaganie śledziony!

Pełna kuracja obejmuje 3 opakowania preparatu.
Zalecany czas stosowania, dla uzyskania optymalnych efektów, wynosi od 20 do 30 dni.

Pamiętaj!
Bardzo Ważne!
Przyjmować trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem!


Nowości nowościami, ale czy pamiętasz, że w naszym sklepie ciągle możesz znaleźć pełnowartościowe ciekawe produkty po potężnej przecenie Tutaj >>>

Nie będę tu dawać opisów i linków do wszystkich interesujących pozycji, bo antyspamowe roboty, jak zobaczą dużo linków, wrzucą Biuletyn do spamu, więc chcąc kupić duuuużo taniej - chwile popracuj sam i wybierz coś dla siebie.
Warto kliknąć Tutaj >>> ???
Sprawdź!


Nasza klientka po przeczytaniu artykułu
10 Sprawdzonych Zdrowotnych Właściwości Oleju Kokosowego
zainteresowała się fragmentem - "olej kokosowy pomaga spalić tłuszcz, szczególnie ten w jamie brzusznej" i zapytała "Czy rzeczywiście Tłuszcz Brzuszny jest niebezpieczny?"

To właśnie ten fragment:
10. Olej kokosowy może pomóc spalić tłuszcz, szczególnie ten w jamie brzusznej.

Olej kokosowy może zmniejszyć apetyt i zwiększyć spalanie tłuszczu w rezultacie powodując utratę wagi.

Olej kokosowy wydaje się być szczególnie skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej, która odkłada się w jamie brzusznej oraz wokół narządów wewnętrznych.

Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych tłuszczy i jest związany z wieloma chorobami cywilizacyjnymi.
????? (czy rzeczywiście jest niebezpieczny?)

Obwód talii łatwo zmierzyć i jest doskonałym oznaczeniem ilości tłuszczu w jamie brzusznej.

Badanie przeprowadzone u 40 kobiet z otyłością brzuszną, dodanie do diety 30 ml oleju kokosowego co dzień prowadzi do znacznego zmniejszenia zarówno BMI jak i obwodu talii w okresie 12 tygodni.

Kolejne badanie przeprowadzono na 20 otyłych mężczyznach, przy spożywaniu 30 ml oleju kokosowego dziennie można było zauważyć zmniejszenie obwodu w pasie do 2,86 cm po 4 tygodniach.

Liczby te mogą nie wydawać się zbyt imponujące, ale należy pamiętać, że ci ludzie nie ćwiczyli i nie byli na diecie odchudzającej. Oni tracą znaczne ilości tłuszczu w jamie brzusznej dodając olej kokosowy do ich codziennej diety. Olej kokosowy może pomóc spalić tłuszcz, szczególnie ten w jamie brzusznej.

Nierafinowany Olej Kokosowy,
czyli taki który działa najlepiej
Olej kokosowy

Na temat Niebezpieczny Tłuszcz Brzuszny, lub Otyłość brzuszna znajdziesz w internecie dziesiątki opracowań.

Na przykład fragment artykułu
" Wszystko co musisz wiedziec o tluszczu na brzuchu"
ze strony
www.lionfitness.pl

Nadmiar tłuszczu z gromadzony w okolicy brzucha jest o wiele bardziej szkodliwy dla zdrowia niż tłuszcz zakumulowany w jakiejkolwiek innej części ciała. Zwiększa on ryzyko zapadnięcia na choroby serca, udary, cukrzycę typu II, demencję, Alzheimera, raka jelita grubego, syndrom metaboliczny, nadciśnienie. Można mieć genetycznie uwarunkowaną tendencję do gromadzenia się tłuszczu wokół brzucha, ale to w głównej mierze fatalny tryb życia sprzyja zwiększaniu się obwodu talii.

Jednym słowem nie pozostaje Ci nic innego jak powalczyć z "Oponką", a jedną z najprostrzych i skutecznych broni która pomoże Ci w tej walce jest Olej Kokosowy - Nierafinowany! Wystarczy 30 ml dziennie!
Spróbuj!
Walcz i wygrywaj!Nasza koleżanka Karolina Kamińska zamieściła na swojej stronie
doskonały artykuł
Paragon dowód Zbrodni?
Powieje ​​smutkiem, ​​trwogą i grozą.​​
Mimo​​ to przeczytaj proszę, ​​bo​​ warto.
Do Końca.
Paragon

Nowy, ciekawy artykuł Karoliny Kamińskiej.
Przeczytaj proszę.


Nie czekaj na prezent od losu!

Od dzisiaj bądź św. Mikołajem Zdrowia dla siebie i swoich bliskich!

A jeżeli myślisz, że Karolina nie uległa magii nowych
Ziołowych Farb do włosów z Henną,
to się grubo mylisz. Jest nowy piękny kolor. Ja jeszcze nie spróbowałem, ale...


Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca.
Znaczy to, że jesteś osobą, która naprawdę chce Zuchwale zawalczyć o swoje Zdrowie. Fajnie!

Holizm
1. teoria zakładająca, że świat stanowi całość, niedającą się sprowadzić do sumy części
2. pogląd głoszący, że zjawiska tworzą układy całościowe.

Holistyczny
medycyna holistyczna - medycyna opierająca się na założeniu, że stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie i że należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część.
(Słownik Języka Polskiego)

Dam Ci prosty przykład.

Jeżeli masz pasożyty, to co z tego że weźmiesz jakieś witaminki, czy minerały, i nakarmisz nimi robale?
Czyli punkt pierwszy - poskromić nieproszonych gości.
Potem punkt drugi - co i jak jeść, i trzeci itd. itd. itd.
Zajmij się całym Człowiekiem!

Szwedzka firma Holistic ma nie tylko w nazwie, ale to również filozofia misji i całej produkcji.

My, czyli Holistic-Polska jako dystrybutor oczywiście podpisujemy się pod tymi zasadami i będziemy promować najciekawsze produkty.

Produkty Holistic'a
Holositc


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Paweł Lisiecki

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]


Uwaga! Uwaga!
Zmieniliśmy program do naliczania rabatów.
W tej chwili klient któremu przysługuje rabat w naszym sklepie po zalogowaniu, widzi obniżone ceny produktów.
Cena normalna minus przysługująca mu zniżka.

W koszyku też od razu widzisz sumę do zapłacenia.

Mam nadzieję, że ten system uprości Ci kalkulacje w czasie zakupów w naszym sklepie.

Wieczny RABAT w naszym sklepie
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl
Stały rabat na wszystkie następne zakupy otrzymasz
po przekroczeniu ZAPŁACONEJ sumy dotychczasowych zakupów:
Suma zakupów większa od 500 zł - 3% rabatu.
Suma zakupów większa od 1000 zł - 5% rabatu.
Suma zakupów większa od 2000 zł - 7% rabatu.
Suma zakupów większa od 3000 zł - 10% rabatu.
Darmowa dostawa za zakup powyżej 220 zł.


Czasmi dostajemy sygnały od naszych klientów, że system nie akceptuje płatności pomimo posiadania środków na koncie.

To nie wina naszego sklepu, czy systemu płatności, tylko wiele banków w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów nie pozwala na transakcje internetowe bez specjalnego zezwolenia właściciela konta.

Aby uzyskać pewność, że Twoja karta jest akceptowana w transakcjach internetowych skontaktuj się ze swoim bankiem, który "zezwoli" Twojej karcie na operacje online.