Twój ulubiony Biuletyn
Najserdeczniejsze Noworoczne Życzenia
składają z uśmiechem pracownicy
Naturalna Medycyna Sp. z o.o.

Dzisiaj
już po raz drugi
Gość Specjalny w naszym biuletynie
Tego nie powie Ci lekarz
czyli
Mgr Karolina Kamińska
czynnie włącza się do naszej stałej akcji
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Karolina Kamińska i jej osobiste refleksje na temat:

Koniec roku Starego A Co przyniesie Nowy?


Witam Cię serdecznie!

Za kilka dni pożegnasz Stary Rok.
Co przyniesie Nowy?

Oby nie przyniósł Ci KAC-a (zatrucie alkoholowe).

Większość z nas żegna rok licznymi toastami i zakąskami, większość z nas wyraża ogromną radość z nadchodzącego Nowego Roku.

Dla mnie jest to zadziwiające, że aż tak bardzo cieszymy się z faktu, że będziemy starsi?

Czy aż tak wierzymy, że ten to właśnie kolejny Nowy Rok, będzie zupełnie inny od poprzedniego, lepszy i wyjątkowy, pełen magii?

Na większość zdarzeń wpływ mamy my sami, a to co jest od nas niezależne, nie jest zależne również od daty, czyż nie?
Więc skąd ta ekscytacja?

Niewątpliwym jednak jest fakt, że jest to czas karnawału, zabaw, czyli jak w większości kultur wspólnego spożywania alkoholu i smakołyków.

Niestety wielu z nas następnego dnia odczuwa skutki radosnych toastów, a przecież tak być nie musi!!!

Bez dramatu.
Jest kilka skutecznych sposobów, aby spożycie alkoholu nie wpływało drastycznie na Twoje samopoczucie.


Środków reklamowanych w mediach na "kaca" nie polecam, to skomasowana chemia, która maskuje zatrucie alkoholowe, a oprócz tego dostarcza sporą dawkę substancji chemicznych.

Co robić zapytasz?

Po pierwsze
podczas przyjęcia pij (też) dużo wody.
Aalkohol odwadnia organizm, co intensyfikuje toksyczne działanie alkoholu na organizm.

Pijąc dużo płynów, wody mineralnej, rozpuszczsz zanieczyszczenia, przepłukujesz swoje komórki i co istotne przeciwdziałasz zaparciom.

Organizm na potrzeby funkconowania innych układów - jeżeli ma za mało wody "zabiera ją z jelit".

Po drugie
po zakończonej imprezie weź podwójną dawkę witaminy C.
Dwa razy więcej niż Twoja dzienna dawka którą zażywasz.
Ja biorę potrójną dawkę.
Najlepiej taką, która zawiera biofalawonoidy (zwykły kwas L-askorbinowy w dużej dawce wywoła efekt przeczyszczający i nic po za tym) pozwoli ona na wydłużenie pół okresu rozkładu witaminy C (pozostania w organizmie) do 2- 3 godzin.

Holistc C-vitamin
Witamina C

Lub F-Vit C max

Po trzecie
Następnego dnia po imprezie nie zaczynaj dnia od kawy!!!
Kawa intensyfikuje kaca.
Najpierw woda z dodatkiem Soli Himalajskiej.
Uzupełniasz minerały i elektrolity utracone podczas intensywnej tanecznej zabawy.

Znowu witamina C (dawka podwójna), następnie wypij
Wodę Kokosową.
Woda Kokosowa działa niezwykle ożywczo, jest bogata w niezbędne dla organizmu składniki, takie jak magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i C.

Niezwykłą właściwością wody kokosowej jest poziom elektrolitów który jest niemal identyczny jak w osoczu ludzkiej krwi. Dlatego Woda Kokosowa jest szczególnie polecana jest przy zatruciu alkoholem - działa jak transfuzja.

Czy wiesz, że podczas II wojny światowej, gdy brakowało krwi do transfuzji, lekarze ratowali życie rannych żołnierzy przetaczając im sterylną wodę wprost z młodych kokosów.

Woda kokosowa to wspaniały ratunek również w schorzeniach układu nerwowego, trawiennego. Podaje się ją w przypadku biegunki, wymiotów czy problemów żołądkowych.

Przy problemach układu moczowego Woda Kokosowa zmniejsza stres antyoksydacyjny w nerkach i pomaga w przypadku kamieni nerkowych.

Cytokininy zawarte w wodzie kokosowej (roślinne hormony wzrostu) działają przeciwzakrzepowo, co ma duże znaczenie dla osób z problemami układu krążenia.

Wodę Kokosową

Po czwarte
łykaj na co dzień, ale warto w "KAC-owej" sytuacji wesprzeć nasze serce Potasem, zwłaszcza, że wykonuje "drakońską robotę". Wyrównasz ciśnienie krwi ponieważ po spożyciu większej ilości alkoholu, zawsze występują duże jego wahania. Wzmacniasz też mięsień sercowy - bo Twoja pompa również idzie na zwiększonych obrotach.

Łatwo przyswajalny Potas
Potas

Po piąte
czas coś zjeść?!
Ma być lekko i niedużo (nie przemęczajmy naszego organizmu) ma naprawdę dużo pracy.
Najlepiej lekka sałatka polana olejem z ostropestu który odtruje i oczyści, wesprze naszą wątrobę.

Najbardziej polecam polać olejem kapustę kiszoną - nie kwaszoną. Kilka korzyści naraz: duża dawka witaminy C, probiotyków i oczyszczenie wątroby.

Można również spożyć ziarna ostropestu bądź mielony ostropest z dobrym jogurtem naturalnym wysokotłuszczowym (Uwaga dobry jogurt to ten, bez mleka w proszku), uzupełnimy również poziom białka.

Wariant trzeci avocado - dobry tłuszcz, żródło potasu, witaminy E, kwasów omega - 3. Składniki odżywcze zawarte w avocado i enzymy zmniejszają stany zapalne w żołądku również te powstałe po spożyciu alkoholu.

Avocado nazywane potocznie z języka angielskiego „Mistrzem Antyoksydantów” (ang. Master Antioxidant). Antyoksydant glutation wspiera wątrobę i system nerwowy. Jest odpowiedzialny za uzupełnianie i "odzyskiwanie" innych przeciwutleniaczy w ciele. Jest niezbędny dla silnego systemu immunologicznego. Awokado jest jednym z niewielu naturalnych produktów, które zawierają duże ilości glutationu.

Epilog:
Zespół Naturalna Medycyna
życzy
Ci z okazji nadchodzącego Nowego Roku
uwaga będzie banalnie!!!
Zdrowia
Fantastycznej zabawy, bąbelków tylko w kieliszkach, fajerwerków tylko na niebie, a także szampańskiej Sylwestrowej Nocy i jeszcze dobrych wrażeń smakowych a przede wszystkim Zero Skutków Ubocznych po zabawie.

Ps:
Wkrótce zaproszę Cię
na moją stronę gdzie znajdziesz
Baśnie i Bajki z krainy
Księżniczki Zdrowia.


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]