Logo Naturalna Medycyna


Biuletyn nr 114!
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w sto czternastym numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną
prześlij im adres naszych biuletynów
www.naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>


Czasmi dostajemy sygnały od naszych klientów, że system nie akceptuje płatności pomimo posiadania środków na koncie.

To nie wina naszego sklepu, czy systemu płatności, tylko wiele banków w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów nie pozwala na transakcje internetowe bez specjalnego zezwolenia właściciela konta.

Aby uzyskać pewność, że Twoja karta jest akceptowana w transakcjach internetowych skontaktuj się ze swoim bankiem, który "zezwoli" Twojej karcie na operacje online.


Bardzo to ważna informacja więc powtarzam.

W Biuletynie 106 napisałem:

Onet.pl zawiadomił, że w USA ZAKAZUJĄ stosowania tłuszczów trans, czyli "najzdrowszych" margaryn i tym podobnych trucizn.
Czytaj >>>


Nic się nie martw. U nas nie zakażą.
Kupujta. Jedzta smiało. Chorujta w spokoju!


Czytaj do końca, jeżeli Ci Zdrowie miłe!

O ile normalnie wysyłam Biuletyn raz w tygodniu, by Was nie nękać częstymi nowymi informacjami i dostaję od Was bardzo mało listów co chyba znaczy, że wszystko jest OK, tym razem wielu czytelników biuletynu zapytało o agresywnie reklamowane "zdrowe" margaryny i rafinowane oleje roślinne z Omega-3 i jeszcze "zdrowsze" z witaminą D3. Dlatego odpowiadam na gorąco.
Pytacie
o co w tym wszystkim chodzi?

Onet podaje - cytuję
"Tłuszcze trans, czyli utwardzone oleje roślinne, wchodzące w skład m.in. margaryny, krakersów czy herbatników niszczą zdrowie i z tego względu muszą zostać wycofane ze sprzedaży - zdecydowała Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA). Na zaprzestanie ich stosowania producenci będą mieli trzy lata - podaje internetowy serwis BBC.

Tłuszcze trans mogą sprzyjać powstawaniu miażdżycy w o wiele większym stopniu niż kwasy nasycone (charakterystyczne dla tłuszczu zwierzęcego, np. masła), mogą również przyczynić się do wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz chorób układu sercowo-naczyniowego. Wprowadzenie zakazu będzie według FDA miało wpływ na zmniejszenie śmiertelności z powodu wyżej wymienionych chorób.

Uwodornienie zwiększa trwałość olejów roślinnych, dlatego też w tej przetworzonej postaci stosowane są dla przedłużenia czasu przechowywania produktów oraz w produkcji wyrobów piekarniczych, jak krakersy, ciasta, ciastka czy herbatniki. Spożycie tłuszczów typu trans wzrosło w latach 70, kiedy popularność zdobyły margaryny.

Do popularnych produktów zawierających niezdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe typu trans należą frytki, gdyż tłuszcze trans mogą powstawać także w wyniku ogrzewania lub smażenia (na) oleju w wysokiej temperaturze, zwłaszcza gdy tłuszcze są używane wielokrotnie."

Nie jest to cała prawda, ale dobre i to.
Już dawno wycofano się z twierdzenia, że tłuszcze zwierzęce są szkodliwe.
Nikt rozsądny nie smaży frytek, czy schaboszczaka na maśle.

Pamiętaj!
Do smażenia w wysokich temperaturach używa się smalcu, masła klarowanego, czy oleju kokosowego, którym wysoka temperatura nie szkodzi.


Ciekawa jest informacja:
tłuszcze trans mogą powstawać także w wyniku ogrzewania lub smażenia na oleju w wysokiej temperaturze, zwłaszcza gdy tłuszcze są używane wielokrotnie.

Czyli w 2015 roku "odkryto" i ogłoszono światu, że Margaryny i tym podobne twarde tłuszcze roślinne są niezdrowe, co już dawno wiedziała i mówiła moja Prababcia i Babcia.

Odkryto również, że w olejach używanych do smażenia tłuszcze trans powstają w wyniku wysokiej temperatury.

Jak to jest?
Ano tak, że te "zdrowe" oleje rafinowane już w procesie produkcji są bogato "zaopatrzone" w tłuszcze trans. Najpierw w produkcji używa się temperatury około 240 stopni C, potem w "instrukcji obsługi" pisze żeby smażyć w temperaturze 170 - 180 stopni.

Opis produkcji rafinowanego oleju rzepakowego jest Tutaj >>>.
Podobnie produkuje się inne rafinowane oleje. Groza wieje.

Nie bądź głupi. Nie kupuj trucizny, tylko dlatego, że tania.

Pamiętaj!
Wszystkie margaryny, "masła roślinne", inne wspaniałe wynalazki masłopodobne i rafinowane oleje to trucizna, bez względu na to czy używasz ich do sałatek, czy do smażenia!

Nie bądź głupi. Nie kupuj trucizny, tylko dlatego, że tania.

Zdrowe oleje roślinne
Zdrowe oleje


Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Pekinie.
Polska sztafeta 4x400m pomimo rewelacyjnego czasu nie weszła do finału.
W składzie sztafety pobiegł Rafał Omelko.
Pamiętasz?
???
W Biuletynie 9/2012 między innymi napisaliśmy:
Chińscy sportowcy olimpijscy doceniający niesamowite właściwości polepszania sprawności fizycznej od dawna spożywają Cordyceps sinensis, by szybko zregenerować się po wysiłku związanym z treningiem oraz by efektywnie poprawić swoje wyniki.

Cordyceps sinensis i inny grzyb Ganoderma lucidum kupisz w naszym sklepie Tutaj >>>

Z naszego podwórka.
Rafał Omelko chyba jako pierwszy sportowiec w Polsce zastosował Cordyceps sinensis. Rafał bardzo poważnie podszedł do tematu. Dał do sprawdzenia na legalność używania w sporcie Cordyceps sinensis jako dodatku do diety. Okazało się że wszystko jest w porządku.
W lutym 2012 zamieściliśmy wywiad z Rafałem Tutaj >>>

Rafał Omelko, który przyjmuje preparat z grzyba Cordyceps sinensis, osiągnął w dniach 28-29.04.2012 najlepszy od 3 lat wynik w Polsce, w biegu na 300 metrów - 33,33 sek.

Cordyceps sinensis i Mistrzostwo Polski.
Rafał Omelko - reprezentant Polski, który przyjmuje preparat z grzyba Cordyceps sinensis, w dniu 12 maja 2012 został Akademickim Mistrzem Polski w biegu na 400 metrów! Gratulujemy!


Cordyceps sinensis i inny chiński grzyb Ganoderma lucidum kupisz w naszym sklepie Tutaj >>>

Mistrzostwa Świata Pekin 2015, czyli z ostatniej chwili.
Sztafeta 4x400m.
Powiem szczerze
choć nie weszli do finału to cieszą doskonałe wyniki Rafała w ostatnich latach.

O działaniu grzyba Cordyceps sinensis:
Jedną z najciekawszych, skutecznych i znanych od wieków w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, ale dopiero teraz wychodzi na światło dzienne i zaczyna być doceniana również w medycynie zachodniej, jest metoda leczenia za pomocą grzybka – Cordyceps sinensis. Naukowcem, któremu zawdzięczamy najbardziej szczegółowe badania na temat wielu korzyści przy stosowaniu tego grzyba dla naszego zdrowia, jest dr George Halpern. Emerytowany profesor Uniwersytetu w Hong Kongu jest autorem wielu książek na ten temat.

W jednej z jego książek czytamy , że ogólną poprawę stanu naszego organizmu zawdzięczamy faktowi, iż grzyb (Cordyceps sinensis) poprawia dotlenienie naszego organizmu i zwiększa możliwość przejścia tlenu do tkanek o prawie 40%.

Liczne badania naukowe wykazały ogromną skuteczność Cordyceps sinensis w przypadku chorób dróg oddechowych, w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli i astmy.
Źródło Tutaj >>>
Aktualne wyniki Rafała w Wikipedii
Co będzie na olimpiadzie? Zobaczymy.

Cordyceps sinensis i inny chiński grzyb Ganoderma lucidum kupisz w naszym sklepie Tutaj >>>

Specjalnie dla sportowców i osób aktywnych firma Holistic przebadała całą gamę preparatów pod kątem sprawdzenia czy oferowane produkty nie zawierają substancji uznanych za doping.

Preparaty bez dopingu
Bez dopinguJeszcze raz Onet.pl i jeszcze raz Mistrzostwa Świata w Pekinie.
Thomas Van Der Plaetsen zajął 14. miejsce w dziesięcioboju czytaj Tutaj >>>
I nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie to że przy okazji ujawniono umiejętnie pomijany w mediach fakt, że w wielu przypadkach rozpoznanie raka to kilka minut i koszt do 12 zł. Nie sądzisz że to stanowczo za tanio? Poważna medycyna takiej taniochy nie bierze pod uwagę. Dlaczego?
Kiedyś się mówiło
- dlaczego ma być proste, jeżeli może być bardzo skomplikowane.
Dzisiaj możemy powiedzieć
- dlaczego ma być tanie, jak może być bardzo drogie?

Na stronie pogromcymitowmedycznych.pl
jedna z prób weryfikacji mitu "Test ciążowy wykrywa raka jąder" mówi:
Wg książki dr Petera Kerna jeżeli hCG jest obecny w specjalistycznym badaniu z moczu w organizmie kobiety to jest ona albo w ciąży, albo ma chorobę nowotworową. Jeżeli mężczyzna ma obecny w moczu ten hormon to ma chorobę nowotworową. Można w ten sposób wykryć raka zanim on da jakiekolwiek objawy w postaci bólu, guza itd. Udowodnił to w badaniach w 1995 roku dr Acevedo i jako dowód że każdy rak zawiera hCG użył do tego drogiego aparatu do badania cytometrii przepływowej. Nie trzeba wykonywać nacięć, wycinków guzów, histopatów biopsji itp. Jeżeli jest hCG jest rak, jeżeli nie ma tego hormonu to raka w organizmie też nie ma.

Jaka to książka autor wpisu nie napisał, ale podejrzewam że to
Witamina B17 Lekarstwo na raka
Nie czytałem.

Prawdę powiedziawszy mam cichą nadzieję, że temat Test ciążowy wykrywa raka znajdzie się wkrótce w kontynuacji Ukrytych Terapii Czego Ci lekarz nie powie Jerzego Zięby.


Graviola. Drzewo oficjalnie nazywa się Flaszowiec miękkociernisty (Annona muricata).

U nas znajdziesz
Zieloną Herbatę z Sour Sop (owocami gravioli)
Sok z miąższem z owoców gravioli
Ekstrakt z gravioli - mielone liście
i najcenniejszy ze zdrowotnego punktu widzenia suplement diety
Mielone liście i łodygi gravioli

Jeśli uda Ci się dostać świeży owoc, warto przyrządzić z niego koktajle i słodkie desery.

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, powinny skonsultować się z lekarzem, zanim sięgną po preparaty wyprodukowane na bazie gravioli. Ostrożność powinny też zachować osoby, które chorują na chorobę Parkinsona.Pamiętasz?
W zwykłej soli stołowej z supermarketu NIE MA MINERAŁÓW !!!!

Astmatycy, UWAGA: jeśli czujecie, że "zbliża się"... połóżcie sobie szczyptę soli himalajskiej na język, zaczekajcie minute lub dwie i wypijcie szklankę wody, a za parę minut następną. Bardzo często do ataku astmy NIE DOJDZIE!!!

Ból głowy? Migrena? Nie panikować... wypić dwie szklanki wody (każda ze szczyptą soli himalajskiej). Mózg bardzo szybko reaguje na odwodnienie i... boli głowa.

Krystaliczną różową Sól Himalajską kupisz Tutaj >>>

Oczywiście nasze hasło pozostaje bez zmian

Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.Tyle na dziś.

Jeszcze dla tych którzy chcą być Zdrowi zaproponuję do poczytania Zdrowotne Trio.

Trio


Rewelacyjna książka Jerzego Zięby pod tytułem "Ukryte Terapie" nosi bliski nam podtytuł "Czego Ci lekarz nie powie".

Jeżeli nie wiesz informujemy, że od 2011 roku nasz biuletyn wydajemy pod tytułem "Tego nie powie Ci lekarz".

Autor książki Ukryte Terapie Jerzy Zięba od ponad 20-stu lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom.

Ukryte terapie
Ukryte Terapie

Dzięki tej książce odkryłem kilka rewelacji o których nie miałem zielonego pojęcia, a o naturalnej medycynie wiem sporo.

Panu Jerzemu Dziękuję!


Przeczytaj artykuł o Oleju CBD z konopi siewnej Tutaj >>>
Przeczytaj nowy artykuł o Oleju CBD z konopi siewnej Tutaj >>>

Obejrzyj konopne produkty Tutaj >>>

Pamiętaj!
Olej konopny, a Olej konopny CBD to są zupełnie inne oleje!
Olej konopny jest tłoczony z nasion i zawiera śladową ilość CBD.
Olej konopny CBD jest tłoczony z kwiatów konopi siewnej.


Wieczny RABAT w naszym sklepie
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl

Stały rabat na wszystkie następne zakupy otrzymasz
po przekroczeniu ZAPŁACONEJ sumy dotychczasowych zakupów:
Suma zakupów większa od 500 zł - 3% rabatu.
Suma zakupów większa od 1000 zł - 5% rabatu.
Suma zakupów większa od 2000 zł - 7% rabatu.
Suma zakupów większa od 3000 zł - 10% rabatu.
Darmowa dostawa za zakup powyżej 400 zł.
 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>
Zapraszamy na nasze prozdrowotne strony:
www.holistic-suplementy.pl
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.milion-team.pl
www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl


Pozdrawiam serdecznie

Paweł Lisiecki

Wypisać się możesz w każdym momencie.


Ciekawostka.
Od 1995 Witamina K2 została oficjalnie zatwierdzona do leczenia osteoporozy w Japonii.