Logo Naturalna MedycynaBiuletyn nr 52
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w pięćdziesiątym drugim numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.


Witam w poświątecznym biuletynie Naturalnej Medycyny.

Co łączy Twój organizm, komputer, piasek i szkło?
Krzem.
Krzem jest wszędzie i nikomu go nie brakuje?
Poczytaj.

W przeszłości przez długie lata krzem uważany był za pierwiastek śladowy. Jednak prowadzone w ciągu ostatnich 20 lat badania wykazały, że w rzeczywistości jest on makroelementem drugorzędnym.

W organizmie znajduje się ok. 7 g. krzemu, czyli jego ilość jest prawie dwukrotnie wyższa od zawartości żelaza. Znaleźć można go prawie wszędzie, w tym we krwi (ok. 10mg./l), oraz w narządach i tkankach tj.: kości, ścięgna, mięśnie, naczynia krwionośne, serce, wątroba, śledziona, trzustka, nerki, skóra.

Krzem jest obecny w samym środku każdej komórki biologicznej (w centriolach).

Niestety wysoka zawartość krzemu w organizmie obserwowana w stadium płodowym i u noworodków ulega zmniejszeniu z wiekiem, nawet o 80%. Dlatego niezbędne jest systematyczne uzupełnianie diety "produktami wysokokrzemowymi" lub prawidłowo dobraną suplementacją, gdyż wymagania dotyczące poziomu krzemu, jaki powinien zostać zachowany w organizmie, są dość wysokie. Zalecana dzienna dawka krzemu pierwiastkowego wynosi 30-50 mg. dla utrzymania właściwego funkcjonowania organizmu oraz dwukrotnie więcej, dla uzupełnienia braków (odbudowa tkanki łącznej).

Nawet niewielkie zaburzenia w ilości krzemu w organizmie mogą powodować poważne niedobory w przyswajaniu ponad siedemdziesięciu innych pierwiastków, a stąd to już prosta droga do wielu schorzeń.

Niedobory krzemu powodują też przedwczesne starzenie się skóry.

Krzem, podobnie jak węgiel, tworzy łańcuchy krzem-krzem, krzem-tlen-krzem oraz krzem-azot-krzem. Istnieje dość liczna (około 300 000) grupa takich związków, jest ich jednak o wiele mniej niż związków węgla. Ze względu na zdolność do tworzenia łańcuchów, krzem jest proponowany jako teoretyczna alternatywna podstawa życia wobec węgla. W teoriach i w fantastyce naukowej w odległych światach może kwitnąć krzemowe życie.

Wracając na ziemię wynika z tego bardzo ciekawa implikacja, mianowicie krzem i węgiel które teoretycznie mogą tworzyć życie, są sobie absolutnie niezbędne by to życie podtrzymać. Nasz organizm potrzebuje sporych ilości krzemu, lecz prawie zawsze brakuje go nam. Jest on bardzo trudno przyswajalny. Dosyć dużo krzemu znajduje się w roślinach, lecz większość jest tracona przy przetwarzaniu. Ponad to krzem jest wypierany ze środowiska przez wapń.

Ponad 80% ludzi ma niedobory krzemu w organizmie.
Jedzenie nawet najbardziej ekologicznych produktów może nie pokrywać zapotrzebowania na ten pierwiastek. Niedobory krzemu objawiają się poprzez szybkie starzenie się skóry, wolne gojenie ran, przyśpieszające procesy miażdżycowe, problemy ze stawami i kośćmi.

W każdy weekend zastanawiam się jaki temat poruszyć w następnym biuletynie by dopasować go do Twoich potrzeb.

Dzisiaj chciałem zaproponować Ci krzem w formie Balsmu Krzemowego do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Balsam Krzemowy i oparta na tej bazie seria kosmetyków jest w pełni polskim produktem opracowanym przez profesora Tuszyńskiego który całe życie prowadził badania nad zastosowaniami przemysłowymi krzemianów, a w wolnym czasie opracował metodę produkcji i zaproponował ludziom Balsam Krzemowy - czyli uwodnioną krzemionkę - czyli kwas ortokrzemowy.

Balsam Krzemowy
Balsam

Jedną z ciekawych historii która wiąże się z fascynującą postacią prof. Tuszyńskiego jest to że własnymi rękami wybudował pierwszą przydomową elektrownie wiatrową w Polsce. Jestem zawiedziony, że na temat tej fascynującej postaci można znaleźć tak mało informacji.

Na temat przyswajalności kwasu ortokrzemowego w drugiej połwie dwudziestego wieku prowadzone były szeroko zakrojone badania w USA i Związku Radzieckim. I choć kwas ortokrzemowy to czysta chemia - wyniki otrzymano rewelacyjne.

O kolagenie wiedzą wszystkie Panie dbające zdrowie i urodę.
Ale skąd ten temat w krzemowym biuletynie?

Różne prace badawcze wykazały wielką rolę krzemu w syntezie włókien kolagenowych, a co za tym idzie w tworzeniu i metabolizmie kości (Nielsen 1994, Seaborn i Nielsen 2002). Reffitt i współpracownicy wykazali w hodowli In vitro, że Kwas Ortokrzemowy w stężeniach fizjologicznych stymuluje syntezę kolagenu i poprzez wzrost aktywności enzymów w ludzkich osteoblastach (komórki kościotwórcze) przyczynia się do ich różnicowania.

Twardość kości zależna jest od przebiegu krystalizacji, a ich elastyczność od obecności włókien kolagenowych. Te ostatnie zapewniają kościom większą ciągliwość, innymi słowy sprawiają, że kości stają się mniej łamliwe. Przy braku kolagenu nie może zachodzić proces mineralizacji kości.

Wszystkie elementy układu ruchu z powodu braków krzemu, a co za tym idzie kolagenu, mogą ulegać zwyrodnieniom lub przedwczesnemu starzeniu, które pojawia się około 45 do 50 roku życia.

Zazwyczaj problemy te w pierwszej kolejności dotykają stawów podtrzymujących masę ciała, do których należą: kręgosłup, biodra, kolana, stopy, a także niektóre stawy ręki.

W pierwszej kolejności zanika chrząstka stawowa, co prowadzi do odsłonięcia powierzchni kostnych, ocierania o siebie i w następstwie ich zniekształceń. Dodatkowo osoby uprawiające czynnie sport, szczególnie dyscypliny przeciążające układ kostno-stawowy lub narażone na kontuzje w sportach kontaktowych muszą się liczyć z pojawieniem zwyrodnień stawów we wcześniejszym wieku.

Podnoszenie ciężarów, skoki, biegi głównie długodystansowe, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, gimnastyka i prawie wszystkie dyscypliny zimowe są zabójcami dla stawów i kości. W świetle powyższych informacji wydaje się wskazanym profilaktyczne uzupełnianie diety krzemem w okresie intensywnego wzrostu, po 40 roku życia i u osób czynnie uprawiających sport lub narażonych na inne, znaczące obciążenia.

Szczególnie, proszę szanownych Mam, na urazy z powodu braku Krzemu narażeni są chłopcy w wieku 13-16 lat kiedy to następuje gruntowna zmiana budowy ciała.

Podsumowując - Krzem powinni uzupełniać WSZYSCY!
Dzieci, młodzież, starsi i najstarsi.

Balsam Krzemowy
Balsam

Dla osób które mają lekkie niedobory krzemu zaleca się kurację:
W pierwszym miesiącu 3 razy dziennie po jednej łyżeczce przed jedzeniem
W drugim miesiącu 2 razy dziennie po łyżeczce przed posiłkiem
W trzecim miesiącu po 1 łyżeczce dziennie przed jedzeniem

Najwyższe dawki są zalecane osobą ciężko chorym, po radioterapii, chemioterapii, chorującym na raka.

Działanie kwasu krzemowego:
- poprawia kondycję tkanki łącznej
- wzmacnia zdolność obronną organizmy przeciw zakażeniom
- zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej
- zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka
- usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze – szczególnie w okolicy szyi i ust,
- poprawia wygląd skóry
- zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry,
- usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym,
- usuwa ból w pasie spowodowany niedoborem KWASU KRZEMOWEGO,
- ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost,
- zwiększa wytrzymałość paznokci i wpływa na ich wzrost
KWAS KRZEMOWY stanowi pierwszą pomoc w przypadku wszystkich chorób.

ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE KWASU KRZEMOWEGO
- rany - wszelkiego rodzaju,
- oparzenia, w tym i oparzenia słońcem,
- stany zapalne na skórze,
- opuchlizny wszelkiego rodzaju,
- odleżyny na ciele,
- trądzik młodzieńczy,
- uszkodzenia skóry, wyprzenia, maceracje, pęcherze, odgnioty,
- ukąszenia przez owady,
- nadmierna potliwość kończyn: rąk i nóg,
- swędzenie skóry,
- stany zapalne jamy ustnej, krwawienie dziąseł uszkodzenia od protez zębowych,
- stany kataralne nosa.

SPOSÓB STOSOWANIA
Na powierzchnię chorą nałożyć cienką warstwę KWASU KRZEMOWEGO i pozostawić przez 10 - 15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia. Nadmiar usunąć wilgotnym wacikiem. Zabieg powtarzać w miarę potrzeb.

W przypadku jamy ustnej KWAS KRZEMOWY stosować jako pastę do zębów i do mycia protez dentystycznych. Przy stanach zapalnych niewielką porcję KWASU KRZEMOWEGO (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem w miejsca chore i pozostawić bez płukania.

Przy przeciwdziałaniu katarowi wprowadzić niewielką ilość KWASU KRZEMOWEGO do nosa i wciągnąć powietrze, powtarzać przy dalszym wysięku substancji kataralnej.

Balsam Krzemowy
Balsam

DZIAŁANIE KWASU KRZEMOWEGO ZEWNĘTRZNIE
- przyspiesza gojenie się ran,
- szybko usuwa stany zapalne,
- aktywizuje proces tworzenia się nowej tkanki,
- przy oparzeniach przynosząc natychmiastową pomoc prowadzi do szybszego gojenia, szczególnie przy oparzeniach wynikłych z nadmiernego opalania się na słońcu,
- działa ochładzająco,
- przy podrażnieniach od ukąszeń przez owady łagodzi stany zapalne i swędzenie,
- w jamie ustnej przyspiesza znacznie gojenie, łagodzi ból przeciwdziała krwawieniu dziąseł
- w stanach katarowych hamuje wysięk z nosa, zmienia środowisko uniemożliwiając rozwój infekcji wywołującej katar.

Na bazie Balsamu Krzemowego powstała seria kosmetyków krzemowych których stosowanie jest zalecane podczas używania balsamu. Krzem możemy wchłaniać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, jednak wchłanianie przez skórę zaspokaja bardzo niewielki procent dziennego zapotrzebowania.

Kosmetyki krzemowe
prof. Tuszyńskiego
Balsam



O ile Balsam Krzemowy i polecana wyżej seria kosmetyków krzemowych jest doskonale przyswajalna, dla równowagi przypomnę Ci o preparacie krzemowym którego organizm zupełnie nie wchłania, ale za to który dokładnie oczyszcza organizm.

Enterosgel ma stałą porowatą ziarnistą strukturę (podobnie jak gąbka) z odpowiednim wymiarem porów, których rozmiar pozwala wychwytywać tylko substancje toksyczne o średniej masie cząsteczkowej: toksyczne związki, produkty rozpadu białek, bilirubina, cholesterin, mocznika, kreatyniny.

Enterosgel przechodzi przez układ pokarmowy, oczyszcza go i wychodzi.


Bardzo długą listę sytuacji w których Enterogel pomaga znajdziesz
Tutaj >>>

Pamiętaj
Enterosgel pomaga zawsze.
Enterosgel nigdy nie szkodzi.

Enterosgel
w saszetkach i w tubie

Skin Blossom znajdziesz tutaj

Pozdrawiam z uśmiechem
Rafał Kubaszewski


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>




Zapraszamy na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl


Pozdrawiam serdecznie

Rafał Kubaszewski


Wypisać się możesz w każdym momencie


Wyciskarki Kuvings
Wyciskarki